Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

natalia
4. okt 2011

ahoj.neviem sa z toho akosi dostat stale plačem ked vidim vo svojom okoli tehotne ženy..hlavne v mojej rodine čakaju...som z toho zufala,ťažko budem zabudat...doktor povedal že musim počkat 3 až 6 mesiacov ..len sa bojim čo ak sa zopakuje zas ta ista situacia...tebe sa podarilo už odvtedy otehotniet?čo povedali doktori že aky bol dovod?

monika2712
4. okt 2011

@natalia smutne.. my sa prave ideme buduci tyzden snazit o dalsie tehotenstvo po MA v juny, ale hrozne sa bojim ze sa to znova stane, uz teraz som na tom nie som najlepsie psychicky, tak neviem co bude ak sa to stane nahodou znova... viem ze treba mysliet pozitivne.. ale ako sa to da po tom co sme prezili? 😒

tinasc
4. okt 2011

@natalia zatiaľ tehotná nie som, koncom roka idem na druhé ivf... a nerobili ti nejaké vyšetrenia prečo sa to stalo? a už druhýkrát? no mne robili hematológiu tá je v poriadku a protilátky, zistili, že som pozitívna na spermie, takže budem musieť brať pri stimulke lieky... histológia nič neukázala...

kukucg
4. okt 2011

@boobaa drzim palceky aby bolo vsetko ok, teraz a aj odteraz a aby to nabuduce vyslo lepsie... musi to byt velmi takze ☹

kukucg
4. okt 2011

@natalia ahojky, to pozeram ze sme na tom podobne, tiez sme cakali babo v aprili, na poradni mi tiez lekarka povedala ze nevidi srdiecko, bola som v 11tt a mimi bola tak na 8tt ☹ aj mne je velmi tazko ked vidim bruska, ale snazim sa to prekonat a mysliet pozitivne, verim ze nabuduce nam to vyde..... a verim ze aj vam, hlavu hore 😉

natalia
4. okt 2011

@tinasc mne sa to stalo druhy krat,veru prvy krat som bola tehotna len 3týždne a vajičko sa nezahniezdilo a odplavilo sa...bolo nam to luto ale nie až tak ako teraz...teraz ma to velmi vzalo..strašne..ked ma brali na salu a jedna mamička okolo mna prešla a babatkom v naručí chytil ma zachvat plaču...aj zo strachu z kyretže.zatial mi nerobili žiadne vyšetrenia..vraj to neni nutne povedal doktor..z histologie dali vediet vysledky?po akej dobe?

tinasc
4. okt 2011

@natalia za 14 dní od kyretu boli výsledky z histológie

natalia
4. okt 2011

@kukucg ahoj,je to velmi ťažke dnes by som bola akurat v 11tt..aj Vam robili dake vyšetrenie koly čomu sa to stalo?je mi z toho smutno..zajtra je týžden od kyretaži.. ☹

natalia
4. okt 2011

takže nemocnica by ma mala kontaktovat ?

kukucg
4. okt 2011

@natalia ja som bola na kyrete v piatok... vysetrenia mi nerobili ziadne a myslim ze ani nebudu, proste sa to stava a lekarka v nemocnici co robila kyretaz mi pri sone hovorila ze v prvom trimestri konci asi kazde tretie tehu, niektore skor ine neskor.. a okolo 8tt co je moj aj tvoj pripad je to najcastejsie vraj koli vyvinovym vadam, skratka nase mimi zrejme neboli ok a preto sa to stalo... aj mne je z toho smutno, boli to... no zrejme to tak malo byt, naozaj verim ze nabuduce to bude dobre.. inak myslim ze vysetreniami sa zaoberaju az po dvoch, alebo troch potratoch, lebo jeden povazuju za beznu vec... znie to kruto ale zial je to tak ☹
prajem vela sily 😉

tinasc
4. okt 2011

@natalia ja by som bola už v 22tt... pre histológiu som si bola sama... osobne.

kukucg
4. okt 2011

@natalia ja sa mam napriklad zastavit po 14 dnoch po vysledky, lekarka mi dala cas a cislo dveri kde ich mam vyzdvihnut, ale vraj sa tam vacsinou nic nezisti, histologia je len rozbor tkaniva, takze v podstate vysledok bude zrejme len ten ze to bolo tehu a ze to bol misses abortion.... inak vacsinou nic viac 😒

natalia
4. okt 2011

mna na nič doktor neupozornil na žiadne vysledky...ani neviem kde by som mala pre ne ist...ktožvie čo bolo pričinou..taktiež som mala riadne stresy,neviem či aj to neovplyvnilo moje tehotenstvo... ☹

kukucg
4. okt 2011

@natalia ja som mala pri prvom tehu vela problemov a z nich stresy ale babu to vbec neublizilo... teraz som nemala ziadne, len som sa tesila na mimi a ako to dopadlo ☹ tak uz fakt neviem

kukucka26
4. okt 2011

cautete v piatok aj ja som bola na kyrete MA v 12 TG babo zodpovedalo 7/6 , nemozem sa z toho dostat ako vidim tehulky a nemozem si to vysvetlit preco a preco prave ja tak som sa tesila, a cakat asi nedokazm chcem hned a hned babo , a priciny nikdy nezistia ako pis kukucg vsetko bude oki lebo nevysetruju plod

natalia
4. okt 2011

bože ako vydržim ten polrok aby som mohla otehotniet....zas..bojim sa dalších komplikacii..babenky kolko Vam doktor kazal čakat na dalšie tehotenstvo?

tinasc
4. okt 2011

@natalia na správe z nemocnice som mala napísané, kde a kedy si mám prísť pre výsledky z histológie... neviem aké sú postupy v nemocnici, kde si bola... ale histológia sa robí hádam automaticky nie? no mne kázal počkať tri mesiace...
@kukucka26 je to veľmi ťažké prekonať to, hlavne ak je to takto čerstvé... ja som tiež nemala žiadne stresy, vyhýbala som sa všetkému, čo by mi mohlo teoreticky škodiť a vidíš... aj tak sa stalo... chce to veľa sily prekonať to, je to najprv ťažké ale časom to prejde... aj ja si občas hovorím, že kde by som ja už bola... ako som písala vyššie už by som bola v 22tt...

natalia
4. okt 2011

ja počkam tých 6mesiacov a snad sa mi už potom zadari..dam si radšej dlhšiu pauzu akoby som mala prežiť to čo sa stalo dva krat po sebe...možno časom ma to prebolí...najhoršie bude pre mna ked uvidim švagrinku s babatkom v naručí v marci...neviem čo potom bude... ☹

kukucg
4. okt 2011

@kukucka26 velmi ma mrzi ze sme sa z apriloviek presunuli sem ☹ ☹ ☹ ale spolu to zvladneme.... tiez mam take pocity ze chcem hned babo... jasne sa bojim co bude...

@natalia mne lekarka povedala ze tri mesiace su idealne, ale ze aspon dve mrchy, no povedala tiez ze keby sa pritrfalilo skor nic tragicke sa nedeje, ked je vsetko ok tak po prvej MS sa moze zacat, v zahranici je to vraj bezne u nas este lekari zastavaju ten konzervativnejsi nazor, v kazdom pripade si myslim ze ak maternica alebo sliznica nie je ok tak neotehotnies... takze my este uvidime, pockam prvu MS a potom sa rozhodnem ale dlhsie ako dve MS cakat nechcem.. zatial papam dalej femibion a kvapky femi a pijem alhcemilkovy caj...

natalia
4. okt 2011

@tinasc najhoršie je že tu spravu už nemam odovzdala som ju svojmu doktorovi..ked pojdem na kontrolne sono opytam sa ho..zajtra bude týžden od zakroku a mna to ešte pobolieva spodok..a čistim sa...po akej dobe by som mala teraz dostat menštruaciu?

tinasc
4. okt 2011

@natalia cca. 4 až 6 týždňov, ja som dostala po 5 týždňoch...

natalia
4. okt 2011

@kukucg to su kvapky na zotavenie?čo je potrebne užívat aby sa to neopakovalo?

natalia
4. okt 2011

@tinasc som zvedava kedy to bude u mna...bola by som rada keby čo najrýchlejšie...rozmyšlam ako podporim svoje dalšie tehotenstvo...

tinasc
4. okt 2011

@natalia aj ja som na prvú menštruáciu čakala ako na spasenie...

monika2712
4. okt 2011

@natalia 6-8 tyzdnov od kyretu je bezne uvadzany cas na dostavenie sa prvej menstruacie, ja som dostala az po 6 tyzdnoch, ale vraj do 8mich treba cakat, ak sa dovtedy nedostavi tak treba ist na vyvolavaciu injekciu.
Uzivat sa neda nic aby sa to neopakovalo, kedze nevies pricinu tvojho potratu, tak sa neda ani nic preventivne uzivat... a treba to brat tak, ze priroda selektuje chore plody, otazky typu preco sa to stalo prave mne su zbytocne, pretoze sa to stalo milionom zenam pred tebou a minimalne polovica nevie preco... treba to brat tak, ze radsej takto ako neskor alebo ako by malo byt vazne postihnute a prezit cely zivot v nemocnici...

kukucg
4. okt 2011

@natalia to su kvapky od valovica
Výživový doplnok bylinný priaznivo pôsobiaci na činnosť vaječníkov
* priaznivo pôsobí na činnosť vaječníkov
* pomáha odstrániť bolesti pri menštruácii
* spravidelňuje menštruačný cyklus
* vynikajúci doplnok pri liečbe zápalu vaječníkov
* pomáha "zbaviť sa" nepríjemných gynekologických ťažkostí akými sú výtoky, mykóza, kvasinkové ochorenia ...Užívanie kvapiek tlmí menštruačné bolesti a dlhodobejšie-pravidelné užívanie pomáha zbaviť sa týchto problémov "natrvalo". Kvapky pomáhajú odstraňovať rôzne druhy výtokov, spôsobené buď nesprávnou činnosťou vaječníkov, nevyváženým PH prostredím v pošve, rôznymi kvasinkovými infekciami, či plesňovými ochoreniami. Pravidelné a dlhodobé užívanie týchto kvapiek môže v niektorých prípadoch viesť k dlhoočakávanému otehotneniu.

tiez je tam alchcemilka a ta pomaha maternici zotavit sa a kvapky maju priaznivy vply na cyklus, brala som ich pred tehu tak pokracujem... inak vyslovene na to aby sa to neopakovalo ti neviem poradit nic 😒 toto su len take podprone veci na zotavenie a femibion budem brat stale, kedze idelane je tri mesiace pred tehotenstvom...

kukucg
4. okt 2011

@monika2712 presne takto sa to snazim brat aj ja, aj som to uz pisala zrejme neboli nase mimi v poriadku a muselo to tak byt....

natalia
4. okt 2011

@monika2712musim s tebou naozaj suhlasit,ved keby sa mi to malo stat neskor alebo dieta by nebolo v poriadku bola by som nešťastnejšia ako teraz...niektora z hora o tom tak rozhodol a vedel možno prečo.../raz som podstupila aj interupciu tak som asi potrestana možno/ ☹

monika2712
4. okt 2011

@natalia inak kedze uz si po druhom potrate, myslim ze by bolo na mieste, aby ti spravili nejake dalsie vysetrenia, musis sa ale ozvat sama, a vyziadat si ich.. a teda hlavne ziskat vysledky z histologie, ale spytaj sa gynekologa, ze ci ta nevie poslat na nejake testy kvoli tym potratom... lebo dva behom roka si myslim ze uz je na zvazanie ist na nejake vysetrenia.

hariet
4. okt 2011

ahojte babulky...takze vcera som bola na kyretazi aj ja... babatko sa prestalo vyvijat v 7tt...tiez som mala byt aprilovka :( po tom, ako mi to doktorka oznamila, som sa rozhodla este 2 tyzdne pockat, ci babo neodide samo....Pocas toho cakania sme sa z toho s manzelom nejako spamatavali a napokon sme sa rozhodli naplanovat zakrok... Bolesti nemam, iba trosku krvacam. Doktorka mi povedala, ze pokial nebudem mat komplikacie, netreba ist ani na kontrolu. Takisto povedala, ze telo sa z toho spamata skoro - ze skusat otehu mozeme hned po prvej MS, ze ten cas potrebuje skor psychika. To by mohla byt odpoved na tvoju otazku @natalia . Zelam vam vela sil dievcata..bolo to nase prve mimi, vytuzene po dlhom case. Ale stale verim, ze sa dockame vsetky! Drzte sa vsetky <3

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre