Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

natalia
4. okt 2011

@kukucg dakujem za radu skočim do lekarne,zatila uživm len kyselinu listovu a dake vitaminy

monika2712
4. okt 2011

@natalia neber to ako trest.. to urcite nie.. ale ci nahodou vtedy neprislo k nejakemu poskodeniu alebo niecomu o com nevies...??
@kukucg tvoj pripad je dost tazky a neviem ako by som to zvladla.. v tak neskorom stadiu a este dve babatka.. musis byt velmi silna! a ano, nic ine nam neostava ako verit ze takto sa to malo stat, ze ten hore a priroda vie co robi... ze nas takto mozno uchranili od velkeho nestastie ktore by mozno prislo po porode.. 😖

monika2712
4. okt 2011

@hariet vitaj v nasej smutnej teme... a prajem skore zotavenie, hlavne psychicke... vsetky vieme ako to je tazke.. kazda z nas si urcite preplaka svoje...

monika2712
4. okt 2011

@kukucg prepac, to som sa pomylila .. ty si potratila skor a nie dvojicky ze? uz sa mi tu mylia tie nicky.

natalia
4. okt 2011

@monika2712 v prvom pripade to nebolo ešte riadne uhniezdene a v druhom sa zastavil vyvoj a odumrelo..pytala som sa svojho doktora a vravel že nie su potrebne take vyšetrenia..že nech sa nepozeram do minulosti aj na to vraj treba mat šťastie..taku odpoved som od neho dostala..po prvej menštruacie mam prist na kontrolu ešte raz sa ho opytam nato..aby som bola v klude

monika2712
4. okt 2011

@natalia ja by som sa nenechala odradit .. ale zalezi na lekarovi.. ak ti neda odporucania na vysetrenia, tak si asi nepomozes sama...

kukucka26
4. okt 2011

@kukucg vies co uz mi to je jedno neboji m sa nicoho idem do toho hned a ak bude bude boli take zeny ze mali hned a bolo vsetko ok ak sa ma stat nieco tak sa stane ako nam precitaj si clanky missed a kedy dalsie babo alebo neico take

natalia
4. okt 2011

@monika2712 tie vysledky by ma veru dost zaujmali z histologie veru buduci týžden skočim za doktorom nedam mu pokoj...chcela by som tak na jar zostat tehotna ..inak ja už doma mam dve dcery vo veku 12 a 14 rokov nemala som nikdy problem .

kukucg
4. okt 2011

@hariet ahoj.. je mi to luto.. ani neviem inak ci je to lepsie takto ze mas cas sa spamatat alebo tak narychlo ako sme mali my ale v zasade je to asi jedno... ja som sla v 11tt na poradnu a babo uz bolo mrtve aj nejake dva tyzdbe, mozno tri, takze som rovno od lekarky sla na zakrok, s narkozy som sa prebrala s hroznym placom vtedy to dolahlo na mna ze mimi je prec 😠
aj verim ze bude ok a ze sa vsetky dockame babatiek....

@monika2712 no pomylila si sa, ale to ok 😉

monika2712
4. okt 2011

@natalia nuz tak to uz patris k tym stastnejsim z nas, kedze uz mas deti..

monika2712
4. okt 2011

@kukucg hej to je ta bobaaa ci jak ma ten nick.. tej som chcela uz napisat.. ale nejak sa mi to tu domylilo uz 🙂

kukucg
4. okt 2011

@kukucka26 hej citala som ich vsetky dodalo mi to odvahu ze vela bab otehotneli po prvej ms a dotiahli to do stastneho konca bez problemov... niekedy mi pride ze lekari ten dlhsi cas skor odporucaju z psychickeho nez z fyzickeho hladiska, aj ked to nepovedia....
ja sa snazim brat naozaj ze to tak malo byt, aj ked samozrjme bez smutena ci placu asi ani to nejde... 😒

monika2712
4. okt 2011

@kukucg no ono ten cas podla mna nie je len kvoli psychike ale aj kvoli hormonom.. tiez som citala baby ktorym sa podarilo hned po prvej... aj ja som mohla skusit po prvej ale bala som sa.. a po druhej mi vynechala ovulka.. takze je to take otazne.. ked vidim ako mojim hormonom sibe od kyretu, tak si myslim ze je mozno aj dobre, ze som nesla do toho hned po prvej.. cyklus mam nepravidelny, dva boli 26 a tento posledny 24, k tomu divne bolesti v podbrusku, vyrazky, hrozna podrazdenost.. tak verim ze telo naozaj potrebuje cas sa z toho vsetkeho spamatat.. ja som fakt zvedava co bude teraz, ci mi dojde ovulka.. aby to nase snazenie malo vobec zmysel... uz mi konci mrcha, takze pomaly odratavam dni do ovulky..

natalia
4. okt 2011

najhoršie na tom bolo to že ja som už mala aj vecičky dake pokupene aj som dake dostala a s plačom som to išla vratit. 😠 .niekedy sa citim lepšie ale ked sa prechadzam po meste a vidim tie mamičky s kočikmi ☹ vtedy to na mna vždy dolahne..

monika2712
4. okt 2011

@natalia to este chvilu potrva, kym to prestane boliet, resp.ked to bude menej boliet.. ja som od kyretu uz tri mesiace a boli to stale... a strasne moc tuzim po babatku, a vobec neviem co ma caka, ci sa to podari alebo ci sa to stane znova... vecicky som ziadne nekupila, a ani nebudem minimalne do 4-5 mesiace tehu.. pre istotu..

hariet
4. okt 2011

@kukucg je to hrozne tak ci tak... to je pravda. Len som na ten zakrok isla uz ako keby vyrovnanejsia, vyplakana som bola dost za tie 2 tyzdne....uz som chcela, aby som to mala za sebou. Ja som sa poradila s doktorkou, dala mi na vyber co chcem urobit, chcela som sa vyhnut zakroku a narkoze - je to predsalen vacsi zasah, ako keby sa s tym telo poradilo samo. Ale co uz, dalej som to uz nechcela natahovat.
@monika2712 dakujem za privitanie. Verim, ze sa coskoro presunieme do ovela pozitivnejsej temy 🙂

natalia
4. okt 2011

@monika2712 čakala si prve dieta?moje kočky su už velke spoločne sme sa tešili na babatko ,lebo som našla muža ktoreho lubim..aj moj priatel si poplakal ked som prišla z poradne...myslel si že donesiem fotku babatka a na miesto toho som doniesla šokujucu spravu..pre neho to bolo prve..

hariet
4. okt 2011

ja som este nemala nic kupene, ja som to ani nechcela povedat nikomu do 12 tt, ale drahy bol taky nadseny, ze ma prehovoril..takze to vedeli nasi rodicia, sestra a asi 2 moje kamaratky, Este stastie, ze nikto viac....bolo by to ovela horsie teraz vysvetlovat... Nabuduce (snad to bude coskoro) uz nebudeme taki hrrrrr.... ale clovek samozrejme to najhorsie necaka....

kukucg
4. okt 2011

@monika2712 urcite aj koli hormonom, asi tak jedno z druhym.... aj ked to je tie individdualne, kazde telo sa spamatava inak a niektore pomalsie a niektore rychlejsie, a dusa tiez....

@hariet ja uz som na vyber nedostala, kedze uz to bolo asi aj tak dost dlho co babatku nebilo srdiecko.....

@natalia tiez som mala nejake vecicky a odlozila som ich, verim ze ich vyuzijem a myslim ze ked budem znova tehotna tiez kupim aspon par malickosti a budem sa tesit a verit ze vsetko dobre dopadne...

hariet
4. okt 2011

@kukucg mozno je to aj tym, ze ja som v zahranici a maju tu ine postupy..aj moje babo uz nezilo nejake 3 tyzdne... Mam pocit, ze na SK posielaju hned na zakrok. Tak ci onak, je to tazke a musime to nejako prezit a verit, ze bude dobre. Drzim nam vsetkym palce !

kukucg
4. okt 2011

@hariet to je este dobre asi, na mne to bolo vidno takze to vedelo kopec ludi s ktorymi sa stretavam, a teraz po mne len pokukuju kde mam brusko..... tym blizsim som to povedala samozrjme, a este jeden fakt moj drobec sa tak tesil ze to vsade rozpraval aj ked sme sa dohodli ze to bude tajomstvo 😝 a teraz zase hovori ze nam babatko umrelo.... nabuduce sa to posnazim utajit dlhsie mozn sa podari ked to bude v zime nejak zamaskovat, lebo teraz v lete si to v druhom mesiaci vsimol uz skoro kazdy 😒

hariet
4. okt 2011

@kukucg ach tak to chapem... ty sa mozes tesit zo svojho synceka a vies, ze deticky mozes mat ...aj ked bolest zo straty je urcite rovnaka... Clovek nielenze sa s tym musi vyrovnavat sam v sebe, ale este prezit ku konfrontaciu s okolim..Navyse ludia vobec nevedia, co maju povedat alebo ako sa maju spravat... 😖 NIezeby som im to mala za zle, ale velmi to vycerpava a clovek po takej konfrontacii je na tom psychicky tak ako na zaciatku....

any23
4. okt 2011

ahojte baby 🙂 veľmi ma mrzí čím ste si museli prejsť ☹ ☹ ☹ viem ako veľmi to bolí, tiež som to zažila, napíšem vám svoj príbeh, možno vás to trošinku povzbudí 😅 😉
v máji 2009 som si na teste našla krásne // veľmi sme sa tešili, ale naša radosť netrvala dlho, bábätko sa v 9tt prestalo vyvíjať, doki len škontatoval MA tak som 28.5. mala kyretáž 😔 veľmi nás to trápilo, ešte aj teraz po tak dlhom čase to bolí 😔 ale doma ma čakal synček a samozrejme môj drahý, kvôli nim som sa snažila dostať sa z toho čo najrýchlejšie 😅 a šťastie sa na nás nakoniec smialo - po 6tt som dostala prvý menzes, čakali sme potom ešte dva cykly no a v novembri som už bola tehu znova a tentokrát zo šťastným koncom - v júli sa nám narodila naša vytúžená princeznička 😵 😵 😵 teraz už bude mať rok aj tri mesiace a je to naše slniečko 🙂 teraz s odstupom času si hovorím že všetko zlé je na niečo dobré, aj keď vtedy mi som to tak nebrala... tiež som sa pýtala prečo my, prečo sa to muselo stať práve nám ale odpoveď som samozrejme nedostala... držím vám všetkým palčeky nech sa zo svojho trápenia rýchlo dostanete, po fyzickej stránke, ako aj po psychickej, nech máte čo najskôr v náručí svojich milovaných drobčekov 😵 😵 😉

hariet
4. okt 2011

@any23 dakujeme za povzbudenie 🙂 snad aj nas caka podobne pozitivny pribeh 🙂 Vsetko dobre!

natalia
4. okt 2011

Najhoršie je dostat sa z toho psychicky,v mojom okoli sa ma každy na to pyta..ak ostanem zas tehotna okoliu to poviem až ked budem za 12tt..snad to už bude so šťastnym koncom..

monika2712
4. okt 2011

@natalia hej uplne prve, nas uplne prvy pokus s manzelom.. o tri mesiace budem mat 30, a tak som sa tesila, ze to ako tak stiham do 30tky hore dole dva mesiace, termin mi vychadzal na 16 februar, u mna to bolo od zaciatku ale vsetko velmi divne, dva vacky, cize podozrenie na dvojicky,hoci v rodine ziadne nemame, potom jeden, divne bolesti, uz som to tu spominala.. v 7tt som pochovala mamu, takze psychika spravila svoje tiez urcite... tak teraz uvidim ako to pojde a ci nam je sudeny byt rodicmi.. verim ze ano.. manzel je trocha mladsi, tak jemu sa aj podaktori cuduju ze co chce tak skoro mat deti, len akosi nevedia ze zenuska je starsia a uz jej tykaju hodiny pekne dlho 😀

hariet
4. okt 2011

@natalia presne tak. Ja som dostala par neprijemnych otazok od jednej kamaratky, na ktore som jej sice odpovedala, ale citila som sa velmi mizerne potom. Viem, ze to nemyslela zle, ale mne nerobi dobre sa o tom rozpravat s nikym okrem mojho manzela. S nim sme sa aj plakali, zufali si, atd, ale s nikym inym nechcem tie pocity zdielat... Nabuduce ked sa bude niekto pytat, tak jednoducho poviem, ze nechcem o tom hovorit.

monika2712
4. okt 2011

@natalia no u nas presne nastala ta situacia, ze hoci sme este ani len plod nevideli na sone, iba vacok, tak uz to vedela cela rodina, dokonca aj vzdialena, lebo otec to v tom ziale vytrubil na kare vsetkym svojim surodencom a vsetkym co tam boli... aj svokrovci sa dozvedeli prilis skoro, ked mama zomrela, lebo mi nukali poldeci ked sme v ten den boli u nich a odmietla som.. svokra samozrejme prve co sa spytala, ci som tehotna... tazko sa to drzi v tajnosti, ked podaktori hned daju priamu otazku a tazko sa blizkym klame v takychto veciach, ked aj sami sa chceme podelit o tu radost s nimi... ale ak sa podari znova otehotniet, tak uz to budeme drzat v tajnosti urcite dlhsie..

hariet
4. okt 2011

@monika2712 ach to mi je luto, co si prezila..:((( Keby sme boli na SK, tak urcite by to vedelo viac ludi, viem, ze je to niekedy nemozne zatajit, hlavne ked je clovek taky stastny!!! A po odmietnuti poharika si kazdy domysli, ze jo..ani ja by som nevedela klamat...Ale tak, uz sme sa ponaucili... Mne este sestra hovorila, ze to nemam tak skoro nasim hovorit, ale napokon som si aj tak nedala poradit.

kaculiatko88
4. okt 2011

@lucianak ďakujeme veľmi pekne ... Tak robili mi základné vyšetrenia. Všetko som mala v rámci normy až na biele krvinky, ale v tom čase som mala mrchu. A bola som na chladená a musím sa ešte objednať na odbery, aby ich poslali do Prešova. A potom len čakať na výsledky. Ešte v utorok imunológia a máme všetko za sebou. Teraz máme tesne pred ovulkou podľa hlienu. Tak ideme na to, ale nie silou mocou. Berieme to ako to je,
Tak si uži pekný víkend na Liptove.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre