Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

helenka333
31. máj 2011

@monulicka BLAHOŽELAM zo srdiečka a ako píšu iné baby, ŠUP ŠUP do inej témy, nie že by ste ťa tu nechceli, ale sem nepatríš, viem že občas na nás budeš myslieť a aj mi na Teba, tak držím palce, aby ste to zvládli a boli obaja hlavne zdraví 🙂 veľa šťastia. 🙂

helenka333
31. máj 2011

Kočky, aj keď aj ja mám opäť za sebou zlé dni...chcem vás trošku povzbudiť, včera som sa rozprávala s kolegynkou, tak mi hovorila oveľa horšie prípady ako sme mi....napr. jedna baba v 5. mesiaci na 4D jej zistili že bábätku sa nevyvíja mozog (hlava) tak ako má a možno nebude schopné normálneho života, a nehybné a by ani v živote nerozprávalo, tak hneď lekári odporučili že najlepšie je zobrať bábo, a to v 5 mesiaci ked už aj kope...si viete predstaviť?????A ďalšia kočka, 2x potratila a teraz je opäť tehotná a všetko je v poriadku, takže sa nevzdávajme a čakajme len dobré správy, musí sa to raz na dobré obrátiť. Držte sa 🙂

myskahryzka333
31. máj 2011

@helenka333 ako naozaj aj ja si uvedomujem, že sú aj oveľa horšie prípady a ešte asi aj omnoho bolestivejšie...ako sme my tu...
S manželom nás to bolí a trošku sa bojíme čo bude ďalej....povedali sme si, však to síce asi každý, že lepšie teraz ako v neskoršom termíne...Bolí aj toto ale pevne verím, že na vianoce už budem pri štedrovečernej večeri sedieť za stolom s narastajúcim bruškom...Ja dúfam, že to každá jedna z nás.. 🙂 a to ma asi tak drží ako sa hovorí nad vodou 🙂 😉

myskahryzka333
31. máj 2011

@katusap myslím na Teba, nech to dobre dopadne a nech si čím skôr domka pri svojom manželovi a psíkovi Nelinke....tam Ti istotne bude lepšie ako v nemocnici...

helenka333
31. máj 2011

@katusap Juj prepáč mi moja, ja som si myslela že nelinka je tvoja dcérka a teraz ked čítam ostatné príspevky , tak vidím že psík. Ešte raz mi to prepáč 🙂 🙂 🙂 dúfam, že som ťa tým trošku rozosmiala. A vieš čo, možno je to nejaký znak toho, že onedlho budeš mať krásne dievčatko. 🙂 Drž sa. 🙂

katkarv
31. máj 2011

baby vedeli ste o tom ze aj po kyrete sa mozu tvorit v maternici zrasty?!Ta parada,ja mam za sebou uz dva kyrety

nany100
31. máj 2011

@katkarv počula som o tom ☹ ...ale hádam by to na sone dr. videl

katkarv
31. máj 2011

@nany100 nenasla som clanok o tom ze by zrasty bolo vidno na sono ☹

mirka321
31. máj 2011

@katkarv áno, to je pravda, môj doki mi to povedal, že po kyrete sa môžu spraviť zrasty....
mne zostali po kyrete zvyšky a doki mi predpísal 2 inj. , aby sa s tým maternica ľahšie popasovala , že len aby som nemusela ísť na ďaľšie čistenie, lebo sa tvoria zrasty a keď ešte chcem bábätko, tak by to mohol byť problém...

odrik
31. máj 2011

@katkarv
Jejda moja, nestras! Ja uz ani nic nechcem citat, lebo potom mam pocit, ze uz ani nebude dobre. V poriadku, pokial ale nie su vidno sonom ako sa potom da vobec zistit, ze sa zrasty vytvorili? A coho zrasty v maternici, sliznice? Pochopim hematom, alebo ine poskodenie sliznice, ale zrasty? No, zaujimave! Tak dufam a verim, ze nam tu vsetkym este aj toto nehrozi! Tak nam drzim palceky!!!

lea1333
31. máj 2011

baby aj si merate bazalnu teplotu?

ernuska296
31. máj 2011

@lea1333 ahoj lea pises ze si uzivala gynex po kyrete prosim ta a nezacala si dost krvacat?? neviem ja som si dnes dala 5 kvaiek a za de hodky sa mi spustila krv a neviem ci to mam brat ako dobre ci zle znamenie...som po kyrete 5 den a nemala som take krvacanie a dnes?:(((

katkarv
31. máj 2011

@odrik no cistenim sa maternica poskriebe,preto sa to ludovo vola vyskrab.A hojenim vznikaju zrasty.Ja mam za sebou dva kyrety a mam dojem ze ten druhy kus odflakli na jednodnovej,bola som posledna a vsetci sa uz ponahlali domov a aj ked som sa prebrala hned som bola o.k.,pri prvom kyrete som bola ovela otapenejsia takze som bola druhy krat menej uspata a potom som mala aj vacsie komplikacie ako zapal,bolesti a dlhsie som krvacala.Ja mam aj po cisarskom zrasty,u mna sa maju dobre.Zistit sa daju len laparkou ked sa nedari ☹

katkarv
31. máj 2011

@lea1333 ja meriam stale,preco sa pytas?

lea1333
31. máj 2011

@katkarv len tak lebo aj ja som zacala...ale neviem ci to je dobry napad sa do toho az takk zaborit!

lea1333
31. máj 2011

@ernuska296 ahoj sory ze tak neskoro reagujem ale nebola som pri pc...no krvacat si uurcite nezacala po uziti gynexu ale po naslednom cisteni co sa stava viac bab to tu pisalo ze si mysleli ze uz je to mrcha ale nebola to je to len docistenie tak ze klud a uzivaj dalej gynex 😉 ja som nekrvacala poriadne ani po kyrete a mrchu som dostala na 36den od kyretu...a teraz dalsiu na 30den tak uvidime

katkarv
31. máj 2011

@lea1333 ja som merala aj ked som chcela otehu pred 10rokmi a podaril sa syn na prvy sup.V decembri 2009 som tiez merala a V oktobri 2010 tiez a som otehu ale teraz tiez meriam a zatial nic.Je to vec nazoru,mne z toho nesibe,mne sibe celkovo ze uz chcem babo.

lea1333
31. máj 2011

@katkarv 😀 aj mne sibe s zoho ze chcem babo ale len tak na jedno oko nie som na dne ale uzivam si teraz milovanie z darhym konecne to nie je len vyroba dietata ale teraz je to milovanie s lakou a kde je laska tam je aj dieta jedneho dna snad!ja som zacala dnes merat tak uvidim dufam ze mam ovulaciu!!! 😠

katkarv
31. máj 2011

@lea1333 meranim to zistis v pohode.Ja to uz zistujem bohuzial aj bolestami.

lea1333
31. máj 2011

@katkarv ako ze ked mas ovu tak mas bolesti?to som mala aj ja ale z nicoho nic mi to zmyzlo!!! 😠

katkarv
31. máj 2011

@lea1333 a kedy ti to asi zmizlo?Ja to mam uz asi dva roky a stale je to horsie.AJ dnes mam mat ovulku a uz od rana ma pobolieva brucho ale tie ozajstne bolesti este len pridu pri nich ma boli az konecnik.

mandarinka11
31. máj 2011

Dobry den,
Mam 26 rokov, bez operacii.
Uz dlhe obdobie mam traviace tazkosti. Na prvom sone pred rokom a pol mi nezistili nic, takze som bola poslana na gastro. Tam ma liecili tri krat na helicobactera, avsak neustale moje tazkosti neprestavali. Po prelieceni helicobactera som cakala dlhe mesiace, ale moje tazkosti ako zapcha alebo nepriechodnost zostavali, chvenie(trasenie, alebo daky pohyb v) brusnej dutine. Nasledne mi z toho trasie srdce. V podstate po prelieceni na helicobacter pylori, mi nezistili nic a moja diagnoza znie ako chronicke drazdenie hrubeho creva. Neustale som mavala hlieny v stolici, naposledy uz aj krv. Najnovsie mi zistili pred mesiacom a pol cystu na pravom vajecniku. Tu som sa snazila prirodzene prostrednictvom byliniek rozpustit. Myslela som si, ze to je pricina mojich tazkosti. Cysta sa rozpostila ale tazkosti ako nepriechodnost criev, unava, malatnost, teraz uz aj zvisena teplota neustale pretrvavaju. Jednoducho som nepouzitelna, lebo sa mi aj tazko stava z postele, vzdy sa zobudzam spotena, v noci sa mi nie dobre spi kvoli tomu, ze mi potrava v crevach neprechadza. Po tom ako mi zmizla cysta a tazkosti nepresli, tak som bola znovu poslana na sono. Tam mi zistili tekutinu v douglasovom priestore. Gynekolog ma poslala na na testy ako chlamydie, hpv, mykoplazmy. Vsetko negativne. Teraz mi povedal, ze ta tekutina moze byt z rozpustenej cysty. Avsak mne stale byva zle, teraz som dokonca dostala aj skor menzes o tyzden co moj menzes vzdy byva presny ako hodinky. Domnievam sa dakeho maternicoveho zapalu a chcem aby ma odoslali na CT. Viete mi nieco podaradit? Ako dlho zostava tekutina v douglasovom priestore ak cysta praskne. Dakujem.

lea1333
31. máj 2011

@katkarv tak take som az nemala mala som take ako keby ze mam prvy den menstruaciu citila som sa taka otvorena a vajecniky ma boleli zmizlo mi to ked som si asi pred rokom a pol dala 72h tabletku... ☹

katkarv
31. máj 2011

@lea1333 tak to mas dobre,ale zase ja viem na isto kedy mam ovulku 🙂

lea1333
31. máj 2011

@mandarinka11 no tak s tym to ti neviem poradit a su tu baby po kyrete tak neviem ci ti poradaia!!!ale snad ano

lea1333
31. máj 2011

@katkarv to je dobre????ja by som bola radsej keby som ju citila a vedela som ze tu je a nie zit v neistote ci tu je alebo nie!

katkarv
31. máj 2011

@lea1333 ale lepsie je pustit spionov pred ovu a keby si mala bolesti asi by si nemala chut na milovanie.A ked som mala aj bolesti aj teplotu som merala a bolo mi to na prd lebo folikul nepraskol,vajko sa neuvolnilo a bola z toho cysta.

lea1333
31. máj 2011

@katkarv no sak my preventivne kazdy den sa snazime!!! 😀 radsej uvidime uz je za mnou druha mrcha a dufam ze uz 3ia nedojde!!!aj tebe prajem skore splodenie sna!a ty si kolko po kyrete?

katkarv
31. máj 2011

@lea1333 ja som mala v kyret 16.12.2010 .Nechcem ti davat rozumy ale vraj nie je dobre kazdy den sa snazit lebo sa vycerpu spermie.My sporime pred ovu 3dni.Po prvom MA sa nam podarilo az po 8mesiacoch ale bol to zas MA a teraz od decembra nic.

lea1333
31. máj 2011

@katkarv aha no ja uz neviem lebo kazdy mi hovori nieco ine ze pred ovu mozme aj kazdy den a niekto hovori ze obden tak fakt neviem...aha a chodis aj na folikumetriu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre