Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

martinka13
21. jún 2011

No ved som nad tym uz aj uvazovala, ale zatial mi vsetci lekari povedali, ze nik nevie preco sa to stalo a ze sa to dvakrat po sebe neopakuje Este uvidim Skusim sa s niekym poradit Bol to vraj velmi neobvykly druh postihnutia pretoze vsetky organy boli v poriadku a hlavicka velmi postihnuta Takze zrejme kombinacia viacrych trizomii ci co

martinka13
21. jún 2011

No ved aj mne to povedali Tak budeme dufat Neviem ci by som to zas zvladla Aj Ty si si svoje prezila Chudatko Pozeram ze sa snazite o babenko Tak nech to cim skor vyjde

lenkasop
21. jún 2011

Katuskap....mne zobrali krv a poslali do BA, na výsledok som čakala 3t,mutácie negat, len mi zistili homocysteín MTHRF 677C-T (- nejaký enzým) heterozygot. Vraj keď otehotniem, urobia mi kontrolné vyšetrenie na tento enzým. Ešte si to chcem presnejšie popozerať na nete,len som nemala čas ☹

odrik
21. jún 2011

@lenkasop
Ahoooj moja, zajtra by mali byt vysledky, dufam, ze budu!!! Ozvem ss zajtra ako to so mnou vyzera!!! Drzte sa babulky!!! Myslim na nas vsetky!!!

odrik
21. jún 2011

@katusap
Ahoj moja, tak to je fajn, ze uz prvu cast si absolvovala🙂. Moja krvicka isla tiez do BA, zajtra by mali byt vysledky, uvidim, ci budu. Ozvem sa! Prvu fazu som mala tiez hned v ten den negativnu. Uvidim, co bude zajtra. Aj tak este stale neprisla mrska, tak mam casuuuuuu!!! Zajtra to uz bude 40 dni, booooze! Drzkaj sa a neries ludi, ktori neboli obdareni empatiou!

odrik
21. jún 2011

@martinka13
To mi je uprimne velmi luto ☹ . Ja som mala problem pri oboch tehotenstvach, prve vdaka bohu dopadlo dobre, druhe skoncilo v 10 tt zle (13.5.) teraz stale cakam na mrsku, nechodi! Bola som na hematologii, zajtra by mali byt vysledky, uvidim. Uz sa vsetky urcite budeme velmi bat a tiez neviem, ako by som to zvladla, keby sa to zopakovalo☹! Prajem Ti vela, vela stastia a uz len uspesne snazilkovanie a tehulkovanie!!!!!

shania31
22. jún 2011

@katusap
Ahoj, tak to neviem, preco Ti to tvrdila - zrejme ona zvykne len tam posielat 😀

helenka333
22. jún 2011

@allure08 To som velmi rada, že si takto dopadla, a presne načo čistiť dvakrát? Ved treba trošku času na samočistenie ... jéééj a do Turecka? Aj ja chcem ííííííísť 🙂 mi sme tam boli minulý rok s manželom a bolo kráááásne, nádherne, super...určite tam choďte a ako ja viem, niet lepší oddych po takomto zlom období a hlavne aj na zdravie, more ťa vylieči 🙂 budem na teba určite myslieť, a držím palce aby si sa čím skôr vyliečila, držkaj sa 🙂!!!

eviq
22. jún 2011

@saska02
dakujem 🙂 nieco sa zistilo, tak uvidime, co bude dalej....

saska02
22. jún 2011

Ja som už prišla od doktorky, pichli mi injekciu. Doktorka mi povedala, že sú dve varianty – jedna- tá lepšia je, že je uvoľnená maternica a preto som dostala skôr menzes, tak tá injekcia je na stiahnutie maternice. Dnes mám len ležať, lebo inj. vyvoláva kŕče a sťahy maternice. A ak injekcia nezaberie, tak je tam druhá varianta – že po kyretáži sa narušila cievka v maternici a tá teraz krváca. Čiže ak budem mať problémy aj večer a do rána sa to nezlepší, musím ísť zajtra zasa na injekciu a potom je to potrebné riešiť...Dúfam, že táto varianta to nebude, už som z tohto celého vyšťavená.

katusap
22. jún 2011

@shania31 nooo, to si myslim aj ja, ze ma s nimi asi nejaku dohodu, alebo zmluvu, kedze ona je sukromnicka

katusap
22. jún 2011

este som zabudla napisat....dnes som absolvovala infektologiu, brali mi krv do 6 skumaviek na vselijake pliagy, tak som veeelice zvedava co tam najdu 🙂

lea1333
22. jún 2011

ahojte babi uz tu aj niekto o tehu od marca??? 😉

lea1333
22. jún 2011

@katusap ahoj mozem sa opytat si si vyziadala tie vysetrenia?alebo si nebodaj prekonala druhy MA???

lea1333
22. jún 2011

@lenkasop ahoj ako to ze ta POSLALI na vysetrenia po MA?mna nikto nikam neposlal ta chcem ist aspon sama na endokrinologiu lebo mam nizke bazalne teploty! 😒

odrik
22. jún 2011

Ahojte babulky. No mam vysledky z hematologie! Zistena vrodena trombofilia. Takze, musim tam ist znova. Uvidime, co mi naordinuju. Urcite: Zvyseny prijem tekutin, vela pohybu a nejake lieky na riedenie krvi. Uspesnost uspesnej tehotnosti je 70 percent, samozrejme s pichanim heparinu. Tak neviem, ci sa mam tesit, ze viem, preco som mala komplikovane prve a neuspesne druhe tehotenstvo alebo mam byt smutna!!! A mrcha uz 40 dni nic
☹! Drzkajte sa vsetky!

shania31
22. jún 2011

@lea1333
ahoj moja, ja uz mam pocit, ze clovek si musi pytat tie vysetrenia.... 😖 aj ja som ich doslova "vyprosila"
bazalne teploty mam aj ja nizsie- ale hormony stitnej zlazy su ok, aj podla UTZ je stitna ok
hormony stitnej zlazy ti moze dat urobit aj prakticky lekar

odrik
22. jún 2011

@lea1333
Ani mna zlatinko lekar nechcel poslat, ja som s nim dala jasnu rec a bolo! Tolko som do neho, chudaka, hucala, ze si to aj vsetko zaplatim, uz mal toho asi nad hlavu, tak som isla na tu hematologiu. Do frasa, nechapem, preco je taky problem prevencia!!! A vidis, potvrdena vrodena trombofilia!!! Nie som teda z toho stastna ani trochu. Keby som tam nesla, tak to vobec neviem a potratila by som znova s najvacsou pravdepodobnostou!!! Takto aspon viem, co a ako!!! Tak sa pytaj a nedaj sa!!!

lea1333
22. jún 2011

@shania31 ahoj ....no skusim najprv obvodnu ale tak no uvidim co mi povie musim to zacat riesit!ale verim ze tam problem nebude snad....sak sa stava ze su aj teplotky nizsie nie? 😒

lea1333
22. jún 2011

@odrik hej ale podla noveho zakonu mozem ist aj sama bez doporucenia lekara na odborne vysetrenie nie?

odrik
22. jún 2011

@lea1333
Myslim ze ano, uz nie je potrebny vymenny listok. Len neviem, ci hematologicka nebude potrebovat aspon kratku lekarsku spravu od Tvojho gynekologa. Ale treba to len telefonocky vyzistit a hotovo. Mozno nepotrebuju ani spravu. Tak nech sa Ti to podari!!!

lea1333
22. jún 2011

@odrik ok dakujem....sak to je strasne sa niekam dopracovat!!!!musim to zajtra obvolat....a teraz tie vysledky pre teba co znamenaju?

shania31
22. jún 2011

@odrik
@lea1333
presne tak, vymenne listky boli sice zrusene ale su iste odborne vysetrenia, napr. genetika, hematologia atd
a oni vyzaduju papier/spravu od odosielajuceho lekara - inak ide clovek ako samoplatca

shania31
22. jún 2011

@lea1333
@odrik
pokial viem pri tych trombofiliach je nutne si pocas tehu pichat fraxiparine a to cele tehu, aby bola uspesnost donosenia plodu ??

odrik
22. jún 2011

@shania31
@lea1333
No je to komplikovane. Uspesnost donosenia je asi 70 percent. Uz pred snazilkovanim musim zahajit liecbu, a ano potom si pichat heparin, moze byt napr. fraxiparin. A to preto, lebo nadmerna zrazanlivost krvi sposobi pri nidacii vajicka do sliznice maternice v jemnych cievkach krvne zrazeninky, krv neprudi do vajicka, teda do plodu, a ten nema dostatok kyslika a vsetkeho, co potrebuje na delenie a dalsi vyvin. A preto sa nevyvinie alebo zomrie. Takze tak. Malickost, nie??? 🙂

shania31
22. jún 2011

@odrik
to aj mne spomali, co sposobuje ta trombofilia, ale predpokladala som, ze pri pichani heparine je uspesnost donosenia plodu 100% 😖
ta priroda je fakt komplikovana "tovaren"

odrik
22. jún 2011

@shania31
No to teda je! Tak uvidim ako to u nas este vsetko dopadne, aj tak este cakam uz milion dni mrsku potvoru, tak nic nenarobim! Tesim sa na leto, snad si ho uzijeme 🙂, a potom budem rozmyslat co dalej! Teraz sa mi uz fakt nechce! Ahoooj!

lea1333
22. jún 2011

@odrik tak ale aspon vies co bola pricina!!! 😒 a to je vyhra lebo sa vies tomu vyvarovat!

leleh
22. jún 2011

ahojde baby mozem sa k vam pridat? Tiez som si vydupala na vlastnu ziadost hematologiu, na vysledky som cakala 2 mesiace a vysledok na moje prekvapenie mutacia mthfr heterozygot a pai-1 4G/5G 😠 co zevraj mohlo prispiet k missed.Pri dalsej gravidite si mam pichat 0,4 fraxi. Teraz sa snazime uz 3. mesiac ale zatial sa nezadarilo.A aby toho nebolo malo pri prevent.prehliadke mi dr nasla 47 mm vodovu cystu, mala by prasknut ale neviem co mam cakat- bolest, vytok, ucitim to vobec?Je mozne oteho s cystou? Nemate skusenosti?

odrik
22. jún 2011

@leleh
Vitaj!!! Neboj, vsetko bude dobre a uz, uz sa vam podari!!! Ja som potratila 13.5. (piatok), uz verim na piatok trinasteho. Este som nedostala mrsku potvorku, tak snazilkovanie musi pockat! Mam trombofiliu, z toho tiez nie som stastna!!! Mne taka cysta praskla, bola to tehotenska cysta, komplikacia bola volna tekutina v brusnej dutine. To nie je nic vazne, len sa sleduje sonograficky mnozstvo tej tekutiny. Ale myslim, ze sa nemusi objavit ziadna komplikacia. Tak sa drzkaj, vsetko nech dobre dopadne!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre