Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

janulcek
8. feb 2009

Maca793 a ako dopadlo to nechcene tehotenstvo???

janulcek
8. feb 2009

Twiti,musime to tak brat,že priroda to zariadila dobre.Je to tažke,ale musime zvladat.Len je divne,že prečo to priroda nezariadila aj u tych takto,ktorym sa narodili postihnute deti!!!!!
Ja som 4 tyž.od zakroku a ešte som nedostala MS.Doki povedal že za 4-6 tyž.by som mala dostat..Tak uvidime..Aj ja by som chcela čo najrychlejšie dostat MS.
Helenkasabinka,dufam že aj nas čaka druhe tehotenstvo so štastnym koncom!!!! 🙂 Ja si planujem do maja,akoby oddychnut a potom ideme na to.

janulcek
8. feb 2009

Jalamik,myslim že ta alchemylka ma mat nejake dobre posobenie na maternicu...posylnit ju.Ja budem aspon mes.pred planovanim uživat acidumfolikum a vit.E.Odporučili mi to doktori.Aj ked ostanem tehul,tak to budem musiet brat a budem aj pod dohladom lekara a zrejme prvy trimester bude mojim domov postel.. 🙂 Neva,len nech je všetko ok.Spravim všetko preto,aby sa to už nezopakovalo.

helenkasabinka
8. feb 2009

janulcek moc vam tu vsetkym drzim palce aby ste sa stali maminkami

viem kolko si toho zena vytrpi kym konecne bude mat miminko

janulcek
8. feb 2009

Dakujem helenkasabinka za všetky...Ved len tá žena ktora to zažije na vlastnej koži nas dokáže pochopit...

helenkasabinka
8. feb 2009

janulcek to mas teda pravdu a ja som si teda fakt dost uzila ze bolo by co pisat vam poviem ☹

ale snazim sa na to nemysliet kedze som sa stala stastnou matkou

drzim palce

aspinka
8. feb 2009

Baby ja som po kyrete pila alchemiku ona je protizapalova a priaznivo posobi na maternicu aj na prekrvenie. Vlastne pred dalsim otehotnenim je dolezite aby sa vytvorila nova vystelka maternice kedze bola nasilu oskriabana, aby dobre prebiehali dalsie cykly a aby sa v tele nevytvoril nejaky zapal ci uz krcka, maternice vajecnikov. Mne alchemika dost pomohla. Moze sa pit uz aj pri snazeni ale odporuca sa len do ovulacie. A v tehotenstve sa uz nepije.

twiti
8. feb 2009

Ahojte baby.
Som naozaj rada ze som na toto forum zasla. Chodievam na tuto stranku casto, ale na forum som nechodila.
Ale ked sa mi toto stalo hladala som niekoho kto by ma naozaj pochopil, mate pravdu ziadna kamoska ani nikto iny to nedokaze pochopit tak ako ta ktora to prezila, a nas je tu dost.
Ja uz ties tuzobne ocakavam mrchu, naozaj som ju nikdy tak nechcela dostat.
Tu alchemilku skusim aj ja.
Zajtra idem k dokimu po kyrete prvy krat som zvedava co mi povie.
Drzte sa dufam ze sa stretneme o par mesiacov pri veselsej teme.

jarulai
9. feb 2009

babulky, mne doki povedal, že to mohlo byť sposobené chrípkovým vírusom. u mna nemuseli byť vobec žiadne príznaky /a ani neboli, cítila som sa zdravá ako ryba/ ale sa to prejavilo takto, že sme prišli o bábo ☹

hlavne si žiadna NIČ NEVYČITAJTE!!! ja viem, aj prechádzam obdobím sebaobvinovania, že možno keby som urobila/neurobila toto alebo tamto, tak by sa nič nestalo. ale je to totálna blbosť! aj keby som neviem čo robila - jednoducho asi nebolo všetko OK, tak to Pán Boh zariadil takto. poznám babu, ktorá otehotnela v 17, skákala doslova zo skrine a aj tak nepotratila. iná zase po 2 rokoch snažilkovania si povedala, že na to kašle, začala s kamoškou na sebe tvrdo makať - behávala 3km, cvičila brušáky a to už čakala bábo a v januári porodila 🙂
takže babulky, ani jedna z nás za to nemože.
držím nám všetkým silno paste, nech sme rýchlo v pohode /lebo len do šťastného bruška chodí fazulka/ a zase čoskoro tehu - tentoraz zo šťastným koncom 😉

janulcek
9. feb 2009

Jarulai,ty si kedy prišla o mimi????

jarulai
9. feb 2009

janulcek, 22.1., teda asi pred 2 týždnami. a už netrpezlivo čakám na mrchu 😕 tebe sa to kedy stalo? ozaj chcela som sa spýtať - užívala som kys.listovú a teraz neviem, či ju mám brať dalej alebo nie. nevieš poradiť? lebo sa chceme čo najskor zase začať snažiť.

janulcek
9. feb 2009

Ja som mala teraz v sobotu mes.po zakroku...To si ešte asi počkaš na mrchu...Ani ja som ešte nedostala.4-6 tyž.mi povedal doki.Myslim že to už nemusiš uživat.Mne povedal doktor,že mes.pred snaženim si ju mam nasadit.My ideme na to asi až okolo maja..Necham tu maternicu trochu oddychnut.Aj ked tie nazory kolko čakat sa roznia.Ale ja to nemienim silit..

lorin11
9. feb 2009

ja mám bohužial podobnú skúsenost , tiež som bola na kyretáži ale po missed abort / v 19. tt/. Mesiace som potom denno denne niekolko hodín plakavala. O 3. mesiace doktor povedal, že sa možeme začat snažit o dieta. Podarilo sa. Aj ked o rok ale doležité je , že sme zdravý.

janulcek
9. feb 2009

To je mile,ked napiše niektora,ktora si to prežila,že na druhy pokus to vyšlo.Dufam že aj mi budeme patrit medzi tie štastne,ktorym to napodruhe vyjde!!! 🙂

jarulai
9. feb 2009

janulcek, určite nám to na druhý pokus výjde. myslime pozitivne a veríme tomu 😉

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka33
9. feb 2009

ahojte, ja som síce po mimomaternicovom, ale tiež mi robili s laparkou aj kyret a navyše som prišla o ľavý vajíčkovod. Som vyše 4 týždne po a ms stále nikde. Bruško ma stále pobolieva, tak sa to asi hoja vnútorné rany a možno sa nejak telo dáva do poriadku - myslím cyklus... Psychicky som už v pohode a ešte viac sa mi zvýšila túžba po bábätku. Hlavne keď vidím fotky tu na koníkovi 😉 Ale neberiem to negativisticky, každý si zaslúži mať bábätko, keď po ňom túži a ja sa už veľmi teším na to naše 😵

Alchemylku som začala piť aj ja, pila som ju aj pred otehotnením a tiež od 1.dňa ms do ovulácie.
jalamik - v tehotenstve a pri kojení nie je alchemylka vhodná, spôsobuje sťahy materncie, ale preto je to celkom vhodné v poslednom štádiu tehu. aby sa uľahčil pôrod. Ale to môže pomôcť aj nemusí, takisto ako odporučajú sex v poslednom štádiu a ten tiež nie vždy pomôže... Ale pred otehu je vhodné piť tú alchemylku...

Ahoj janulček 😉

jarulai
9. feb 2009

ja si nepamatám tú stránku kde som to čítala, ale bolo tam asi tolko, že ak chce niekto otehotniet, má alchemilku piť 1 šálku denne v 1.polovici cyklu teda do ovulácie a na upravenie menš.cyklu sa má zase popíjať v 2.polovici. ja ju začnem piť až po tej prvej mrche, kedže teraz ani netuším, kedy mám ovuláciu /alebo žeby už bola? ktovie 😕

lucka33
9. feb 2009

jarulai ja som to tuším tiež niekde čítala, že sa to má takto užívať

jarulai
9. feb 2009

ale asi to tak bude, lebo ja som otehotnela hned mesiac potom ako som ju začala piť. a to sme 2 roky snažilkovali. ktovie či pomohla alchemilka alebo zapracovala viac psychika 😉 ale za pokus to potom určite stojí.

janulcek
9. feb 2009

sevasky Lucka,aj ty si sem zabludila?? 🙂))))

lucka33
9. feb 2009

janulček - zbadala som ťa tu, tak som prišla nakuknúť 😉 Ako čítam tak ms ešte ani u teba nič 😖 Chronta jedna, kde je tolko??? 😕 🙄 🙂 Ja keď som dnes prišla do práce, tak som zacítila niečo v nohavičkách, ale to bol planý poplach - suchoty ako hrom 😀 A už som sa tešila, že ms... 😖

jarulai
9. feb 2009

no vidím, že toto je asi jedna z mála tém na koníkovi, kde sa mrcha túžobne očakáva 😀 keby sa tak dala niekde zohnať alebo kúpiť, to sme tam utekali, že 😎

lucka33
9. feb 2009

jarulai - to máš pravdu a potom pri snažení by sme ju chodili predávať 😀

jarulai
9. feb 2009

no mne by stačilo kúpiť jednu dávku - tak na také 2-3 mesiace, to by bolo potom také krásne jarné bábatko 😀 pekne to mám rozplánované, že 😉

lucka33
9. feb 2009

jarulai - ja by som tiež chcela rodiť na prelome jar-leto. Ale vieš hlavne kvôli čomu? Aby som v zime nemala veľké bruško a nemusela kupovať tehotenské zimné pulovre, nohavice, pančuchy, spodné prádlo, kabát apod. Lebo čo s tým potom??? Na jar si kúpiš pár tričiek, nejaké capri nohavice a si vybavená 😉 Ja takto kalkulujem 😅

jarulai
9. feb 2009

lucka33, ja som tiež už takto nad tým rozmýšlala. hlavne toho kabáta by mi potom bolo asi lúto. no nie sme šibnuté? 😀 a vlastne mi je to jedno, len nech to už konečne výjde!!!

shandy
9. feb 2009

no pozeram, ze ste sa mi tu vsetky presunuli do jednej temy, bambule 😀 😀 , nebojte, vsak ona potvora pride 😵 , az si budete zasa zelat, aby zas rychlo neprisla 😀

lucka33
9. feb 2009

sme jarulai 😀 Ja by som tiež nerada investovala do nejakého kabáta alebo vetrovky, veď to nestojí 500 korún, ja by som si možno od niekoho požičala, len neviem, od koho... 😖 Ale keby sa nám to podarí teraz na jar, tak jasné, že mi to vôbec nevadí, len lepšie by bolo otehu tak v júni-júli 😀 Bože, ako keby sa takéto veci dali do detailov naplánovať 😀 Ja by som napr. chcela otehu tak, že by som to vôbec nečakala 😵 To by som mala prekvapko, čo? 😵 Ale v skutočnosti to necháme na prírodu a uvidíme, kedy sa nám zadarí, hlavné je, aby bolo tehu tam, kde má byť a aby sa bábätko narodilo zdravé a krásne 😵

lucka33
9. feb 2009

shandy a ty čo tu? 😕 😀 Si nás načapala 😀 Keď vedľa nikto nie je... A tu zas všetky čakáme na ms 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre