Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
29. mar 2012

@sabaka Pevne verím, že to nič neznamená. Ale tak vieš, že teraz budem mať strach až pokiaľ v novembri neporodím.

monika2712
29. mar 2012

@kacena85 no ja si prave tu PNku dovolit nemozem, ale tak urcite by sa dalo dohodnut so sefom na nejakej praci z domu par dni v tyzdni. problem je ze teraz to naozaj nejde, az tak tyzden po velkej noci sa nam to troska ukludni, cez velku noc si snad trocha viac oddychnem a potom ked bude este furt zle, tak si budem bravat enjake dovolenky, mam jej dost, len nema ma kto zastupit, tak musim proste makat kolko vladzem.

sabaka
29. mar 2012

@lucianak ano viem si to predstavit...pri prvom pokuse som sa ani ja az tak nezamyslala, jednoducho som bola vtedy 100% presvedcena, ze to dopadne dobre. Az prilis som tomu verila, co tiez nie je dobre. Velmi ti (aj ostatnym tehulkam tu) drzim palce, ved ste si to po tom vsetkom trapeni zasluzili. Tento rok budete mat ten najkrajsi vianocny darcek pod stromcekom 🙂

lucianak
29. mar 2012

@kacena85 Tak hak radšej nie, veď sa už treba snažiť, nie tbl začať brať. Tak to kde sme. Tiež by som odmietla. Veď už prešlo dostatok času, tak už je fakt načase začať.
Hmmm, vidíš, keď havkáči nevedia povedať, čo im je... A náš mal ten koniec už odhnitý a muselo ho to svrbieť, tak vkuse si do toho šupal a keď sa tešil, tak migol niekde s chvostom a už sme mali jatky na dvore. všade krv... ach jaj, ale už musí byť dobre. teraz som mu bola dať granulky, ale len tak po 4-5 z ruky som mu dávala. Tak sa tešil, že konečne môže zasa jesť.

lucianak
29. mar 2012

@sabaka nooo, aj ja som to tak brala. Že mi nič nie je, a ani neviem o tom, že som tehu. tiež som to brala ako samozrejmosť, ale teraz došli obavy. Ale aj napriek nim verím, že je všetko vporiadku.

bambi2
29. mar 2012

ahojte... ja neviem, ja sa uz nicoho neobavam... nechavam vsetko na prirodu, ona si zariadi vsetko tak ako treba... 🙂

monika2712
29. mar 2012

@lucianak moja a co jake obavy? nieco sa stalo? ja mam tiez inak stale obavy ale to je uz fakt asi normalne.

kacena85
29. mar 2012

@lucianak no chudacik havkacik sa isto tesil.ja ked vidim aj v tich spravach ze vyhodia havov na smetisku,na dialnicu no minule som fnukala take nemozem ja videt

lucianak
29. mar 2012

@monika2712 Ahojkyyy, noooo, akosi ma prestávajú bolieť prsia, ale hádam to nič neznamená. Výsledky z hematky boli dobré, tak musí byť celé tehu dobré. Teba bolia?

lucianak
29. mar 2012

@kacena85 A ešte ako 🙂 Ale zdalo sa mi, že si grcol a ak šiel do ohrádky, tak som šla pozrieť, či tam nemájdem kôpoku, tak s tým golierom nabral hovienko. A keď som ho utierala, tak ma naplo.... bleeeeee
Ja tiež také nemôžem. Aj to ako jedného vlčiaka priviazali k stromu na metrovú šnúru niekedy v zime, tak som mala slzy v očiach. A vraj je v KE útulku.

monika2712
29. mar 2012

@lucianak moja to je v poriadku, ono prave v tom 8tt-9tt je totiz vraj vrchol hcg,a potom sa to uz ustali a telo si zvykne, takze prestanu boliet aj prsia.. mna prave dnes v noci zacali znova boliet, mimo toho ze mi uz je od piatku minuleho zle od zaludku rano, jeden den fajn, iny zle.. takze na mna prisli nevolnosti asi az teraz. ☹

lucianak
29. mar 2012

@monika2712 No do kelu, to fakt??? tak mňa asi pomaly prechádzajú. Ale ráno ma trošku natiahlo, keď som hafanovi utierala hovienko z goliera, ktoré nabral 😖
Ja len dúfam, že to je všetko v úplnom poriadku a prsia nech ma bolia koľko chcú, len nech vieem, že je to ok.
Vôbec netuším v ktorom tt a koľko hcg má byť, ale chcem, aby bolo všetko dobré. Veď nechcem tak veľa. Stále sa kontrolujem, ale asi to preháňam. Už si to chcem začať užívať.

monika2712
29. mar 2012

@lucianak moja presne viem o com pises, citila som to a citim dodnes rovnako.. stale som sa kontrolovala, den co den myslela na to ci babo zije.. po poslednej poradni sa to troska zlepsilo s tymi myslienkami, ale teraz jak mi je zas zle,tak sa zas zacinam obavat, teraz skor kvoli tomu aby bolo babo zdrave, aby dopadli dobre vsetky vysledky.

lucianak
29. mar 2012

@monika2712 Hmmm, tak to asi budeme takto až do pôrodu. A keď sa drobci narodia, tak až vtedy si vydýchneme. Keby sme mali aj predtým všetko dobré, super priebeh tehu, isto by sme to takto nevnímali. Nech viem aspoň výsledky z hematky a ak budú dobré, na chvíľu sa ukľudním. Ty tiež len týždeň necelý, ale ty ideš kuk na fizolu 😀

lucianak
29. mar 2012

@monika2712 Jaaaaj, k sa niekde zatúlalo, fizolku som chcela napísať 🙂

monika2712
29. mar 2012

@lucianak no ked sa narodia tak sa uz o nich budeme navzdy strachovat tiez.. takze uz si iba zvyknut na to.. asi nam nic ine neostava. no ja dufam ze prve testy vysli dobre, teraz ma cakaju AFP testy, a potom dokopy vyhodnotenie.. snad to bude vsetko OK.

lucianak
29. mar 2012

@monika2712 Musí a hotovo. Iné nepripúšťam 🙂 Ak sme videli srdiečka, tak to proste musí klapnúť. A ty si dokonca videla už aj akrobata 🙂

svintekova
29. mar 2012

@sabaka ahoj moja, no este spinim, mrchana nebola nejaka super silna- normalna. Len co ma hneva mm dostal horucky a berie paralen tak neviem ci je vhodne snazilkovat. plodne dni by son mala mat okolo 6.4. co myslus mozme snazilkovat vzhladom na mm chorobu? Mne sa ti akosi nechce merat, ale ak by sme neboli uspesni tak urcite zacnem 😉

sabaka
29. mar 2012

@svintekova hm dobra otazka ale tak mm nastastie neberie ATB, len paralen, tak by to hadam malo byt ok
no a verim v uspech 😀 😀

henrietad
29. mar 2012

@sabaka cavky🙂 ja som sa tu chvílu neobjavila, lebo som mala blbú náladu po piatkovvej návšteve gyn..nepovedal mi nič zlé, práveže ma kompletne vyšetril - zobral stery na mykoplazmy ureaplazmy chlamýdie a poslal ma na hematologiu, čo vačšina po jednom potrate ani nerobí....nemala som náladu, lebo som sa obávala výsledkov, ale včera mi oznámil že stery mám výborné sterilné...na hematologiu idem až po veľkej noci..aj to som rada, lebo v inej ambulancii mi ponúkli termín až v máji(!!!)..a to som teda zvedavá koľko budem musieť čakať na výsledky...ms sa asi dnes rozbieha(dúfam, lebo teraz je taká nevyspitateľná..) a graf si robím na ff...

@kacena85 ahoj🙂 dlhšie som tu nebola(viď. vyššie) ty si ako dopadla s tou chorobou:..dlho ťa držala?

henrietad
29. mar 2012

tu je teda moj graf - http://www.fertilityfriend.com/home/henrietad
...luteálka je krátka..ale od dalšieho cyklu mám duphaston(mam problem(večný problém) so spottingom od polky cyklu ale na pričinu zatial neprišli... jáj a ešte povedal že maternica zregenerovaná aj vaječníky že mam pekne..len krčok že mam velmi citlivy že sa dotkol a hneď zakrvacal ale to asi od kyretu :-/, dúfam že to nesúvisí s CIN1...ááále som sa rozpísala, čo?

kacena85
29. mar 2012

@lucianak pozri si par stran dozadu davala som tam linky jednej babule na hcg linky

kacena85
29. mar 2012

@henrietad a s cim mas problem??spotting?

poisonblu
29. mar 2012

@lucianak
@monika2712
ja sa tiez kazdy bozi den sledujem....ja stale trosku spinim, ale kym to nie je jasna krv, tak sa snazim si to nevsimat....vcera som uz prvykrat aj vracala, ale v noci...nastastie sa mi potom ulavilo...dnes ma tiez len napina a napina...☹ normalne nemam ani chut nic robit, len lezat..som dnes spala do pol dvanastej a terat robim parene buchty...ale asi si zase pojdem lahnut....

monika2712
29. mar 2012

@poisonblu no aspon ze si doma.. ja sa musim takto trapit v robote.. uz mi je sice lepsie ako mi bolo rano, aspon co sa zaludka tyka, ale som jak mechom uderna a strasne sa mi chce spat.. ☹ ale to sa mi chce furt.. keby sa dalo vezmem tyzden dovolenku a celu ju prespim 😒

poisonblu
29. mar 2012

@monika2712 a nemozes ist na PN?

monika2712
29. mar 2012

@poisonblu no praveze ani nie.. mame hrozne vela roboty, nema ma kto zastupit.. ☹

henrietad
29. mar 2012

@kacena85 slabulililinké krvácanie..akokeby sa mi od polky cyklu rozbiehala ms ...

poisonblu
29. mar 2012

@monika2712 ale to teba trapit nemusi, predsa....mas pravo ist na PN, ked sa pocas tehu necitis dobre...ci myslis, ze by si mohla prist o pracu?

monika2712
29. mar 2012

@poisonblu nejde o to, vseobecne si nechcem brat PN, kvoli prachom, nemozem si to dovolit, to si radsej vezmem dovolenku alebo vybavim pracu z domu. momentalne to ale bohuzial nejde.. u nas to funguje troska inak, sme len styria v kancli, a take ze mna to nemusi zaujimat u nas neplati, proste zodpovednost nepusti, povinnosti nepustia.. nie som chora, len vycerpana.. ked sa bude dat vezmem si urcite nejake dni volna, mam ich kopec, ale musim pockat kym sa nam ukludni situacia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre