Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

luga
12. feb 2010

ach, sharlotta, chapem ☹ ... treba verit, ze tymto sa odstrani tvoj problem a za par mesiacov budes stastna tehu 😉

janka0025
12. feb 2010

jika aj ja si ťa pamätám, o to viac je mi to ľúto.....

Baby ja som zúrivá deň o do dňa viac. Ale originál zúrivá. S partnerom sa takmer už nerozprávame, lebo ak aj začneme skončíme pri hádke, začínam mať k nemu odpor a rozčuluje ma aj pohlad na neho.....Mali by sme si byť oporou, ale nejako to prestalo fungovať, neviem sa prekonať a pritúliť sa, lebo hned by som ho škrtila... Mávam záchvaty plaču......Niekedy mám pocit, že som jeho druhá mama a nie rovnocenná partnerka, nebaví ma byť jeho debilníkom, myslieť aj za neho....Prestávam to celé zvládať....máme sa brať, ale ja mám chuť ujsť niekde ďaleko.
Myslíte že som zrelá na psychiatriu?
Ako to celé prežívate vy?

jika80
12. feb 2010

jani - ja nie som este tak daleko, tak ti zial pomoct nemozem, ale aj ked moj mm nebol cely tento tazky cas pri mne, snazil sa ma cely cas aspon cez telefon podrzat a vedela som, ze je myslienkami stale pri mne
daj mu este troska casu, mozno ho to cele zranilo viac ako vie ukazat a nevie ako reagovat

janka0025
12. feb 2010

ja mám z neho skor pocit, že už na všetko zabudol. prvé dni bol úžasný, len teraz akoby sa to nestalo a ja pritom neviem prestať myslieť...síce nesedím skrčená na gauči, stále sa niekde motám, ale stále nejaká ta myšlienka ubehne.....asi sa nám to všetkým vylieči až druhým bábom...
Jika ako dlho ste sa pokúšali o bábo?

jika80
12. feb 2010

jani - aha, tak ako hovorim, my sme este stale v tom prvom stadiu, neviem aky bude mm neskor, ale tiez by ma velmi zranovalo, keby na vsetko zabudol
no my sme sa ani nestihli pokusat, v tomto sme mali stastie, podarilo sa v podstate na prvy sup

janka0025
12. feb 2010

tak aj nam na prvy sup....dufam, že to pojde aj potom, tebe už stanovil lekár 3 mesiace počkať?

jika80
12. feb 2010

nie, mne jeen lekar povedal pol roka, dalsia lekarka mi povedala dva mesiace a tretia 3 mesiace, tak ak mrska dojde ako ma, tak sme sa rozhodli pre zlatu strednu cestu - cize 3 mesiace

janka0025
12. feb 2010

super, zase sa potvrdilo, že kolko lekárov, tolko názorov...Jedná baba odtialto už snazilkuje po prvej ms, na lekárov súhlas...Tak to je neskutočné....

mscat
13. feb 2010

ahojte

janka:v první řadě ti děkuji -za tu fotečku 🙂 ..jj jsou tam tak nevinní oba 😀 😅
a k té ms:no bylo to jen dva dny slabší krvácení..tak bůh ví,.či to byla ms...nebo jen podrážděné...nevím ted 😒 😅

janka:přečetla jsem si tvé trápení....a:...já můžu říct jen to,že já už jsem plus minus v pohodě.to co popisuješ ty ☹ ..možná by sis měla vážně zajít za psychologem bo psychiatrem ani nevím jaký je v tom rozdíl.víš pokud to takto špatně snášíš.říká se,že žena musí být hlavně psychicky v pohodě aby se zadařilo znovu miminko 😉 třeba si jen povykládat ,posedět...třeba by ti to pomohlo.není na tom nic špatného..každá to snáší jinak.já jsem byla na dně asi ten první týden.většinou jsem jen seděla,nebavilo mě ani dýchat...a ani ten první týden mě můj syn nebavil..což je smutné ale nechtělo se mi nic.byla jsem ze všeho už otrávená...řešíme ještě bydlení a pořád něco dokola.takže máme taky období na prd 😒

janka:a to s tím manželem...víš já si myslím že on na to chce zapomenout.určitě ho trápí to,že tebe to takto pořád sžírá a trápí.a stopro chce aby si byla v pohodě.víš...u nás se už o tom nemluví.jen včera jsem nadhodila-byly jsme na večeři a hráli smutnou písničku.a můj mi řekl,že si nepřeje abych na to tak myslela a vzpomínala.že to nejde se o tom pořád bavit co by bylo a nebylo.že miminko bude až se dám do pořádku po fyzické stránce.a já to beru...věřím na osud,na přírodu...a všechno zlé co se mi v životě stane vím,že je pro něco dobré.
my jsme se o miminko snažili..a když najednou přišlo...tak nemáme ted kde bydlet.a byla jsem z toho velmi špatná že zrovna v tuto nevhodnou dobu kdy netuším,kdy se to vyřeší.no a miminko na to odešlo.určitě to u mě bylo i stresem,nervama...jsme u mojí mamky a je to tu dost silné kafe teda.

mscat
13. feb 2010

janka:nebo ne že na to chce zapomenout to ani nepujde....ale máte před sebou budoucnost tak to myslím...a třeba myslet pozitivně 😉 mazlit se,být si oporou....neodhánějte se takto od sebe ☹
udělejte si třeba hezký večer....něco popíjte...uvolni se....a uvidíš ,jak to bude nakonec příjemné uvolnění. 😉
držím pěsti....at se dá u vás vše co nejdříve do pořádku..a můžete se v klidu pak začít o další miminko.a když se vám podařilo hned...věřím že budeš brzy zase těhulka...jen se třeba odreagovat zatím nějak 😉
hele..přece nejste neplodní..tak hlavu vzhuru!! 😉 😉

a to že myslíš za chlapa...tak to je normální.já jsem u nás taky jeho debilníkem 😅 a to je jediné co mě vytáčí do vývrtky naplno 😅 😝 co nevyřeším neudělám sama...to není a nebude 😠 a můžu mu to říkat i měsíc...a on to stejně nevyřídí nevyřeší.prostě nic.

a jinak mě dr.řeekl že půl roku se doporučuje..hlaavně prý kvuli psychice ženy.,že to snáší špatně.ale to je mě fuk... 😅 my se začnem snažit hned po první druhé ms. 🙂 a na to snažení se už velmi těším. 😀

luga
13. feb 2010

ahojte, holky 🙂
mne vcera dr. povedala, ze by sme sa mali zacat snazit az po druhej mrske, ale nam sa cakat nechce ... toto babo sme splodili na strnasty cyklus snahy, tak si nemyslim, ze by sme s dalsim boli ovela rychlejsi 😅
janka, to s tvojim mm ma mrzi - ja taketo stavy nepoznam, tak ani velmi neviem poradit ... ale myslim, ze to chce pokojny rozhovor a mozno tento "romanticky" vikend by bol na to vhodny 😉 drzim palce, aby sa to medzi vami rychlo urovnalo - spomente si na vase "stare zlate casy" 🙂

sharlotta
13. feb 2010

Janka, minule som pozerala taku relaciu a hovoril tam nejaky psycholog o pohladne muza na to, ked je zena na rizikovom a lezi v nemocnici. Hovoril, ze chlapi to nedavaju najavo, ale ze aj oni sa boja a su smutni a ze on ma pocit, ze on musi byt oporou a nie sa zosypat a preto sa tvari, ze je vsetko ok. Ze chlapi proste o tom nehovoria a tvaria sa akoby nic, je to ich sposob zvladania problemov. A este hovoril, ze sa casto chlapi citia byt neschopni, lebo ze by mali byt oporou zene, ale nevedia, co maju robit a zena je vzdy podrazdena, cokolvek spravia a ze oni potom uz nevedia, co maju robit. Radil zenam, ze maju partnerovi presne povedat, co od neho ocakavaju a ako by sa podla nich mal spravat, pretoze on sam si to nikdy nedomysli, ako my cakame a vyjde z toho len to, ze si bude mysliet, ze je totalne neschopny.

mscat
13. feb 2010

sharlota:to je napsané dobře.s tím teda souhlasím 🙂 je to tak...oni o tom nemluví a někdy neví jak se zachovat co se od nich očekává.jsem poznala na mojem ..když jsem byla v nemocnici,.byl z toho na dně ale zároven mi byl oporou a vyslechl mě.a pak mě nechal jen brečet a brečet.....a sám si potom bokem taky pobrečel 😅 😒 oni to drží v sobě kvuli ženě.

janka0025
13. feb 2010

ďakujem mscat, luga, sharlotta.
Ja som si cely čas myslela, že to zvládam bez väčších problémov, myslela som na to, ake bude super zase sa začať snažilkovať....ale zistujem, že psychika je na bode mrazu...a najhoršie je, že tu kde žijem nemám nikoho, kamošku, kamoša...proste nikoho, myslím, že by som bola ovela viac v pohode, kebyže mám aspon jednu kamošku s ktorou možem raz za čas skočiť na kávu a vykecať sa...momentálne ste jediné, kt. vedia o mojich pocitoch...
cca o 2 týždne sa chystám na východ a tam sa dúfam poriadne " vyvenčím ".

janka0025
14. feb 2010

ahojte. Aký víkend máte za sebou?

Ja sa Vám musím pochváliť. Mala som tu rodičov, bolo fajn, aspoň som sa odreagovala a dnes sme s mamkou šli ešte do NR na nákupy a medzitým ako sme došli domov nám môj otec aj so snúbencom postavili krásne srdiečka so snehu..( foto v albume )...Obe sme boli dojaté. Ja osobne niesom nejaký strašný zástanca Valentína a sladučkej romantiky, ale vždy sa mi páčili spontánne prekvapenia...Ale dnes som prvý krát zažila scénu, ako z ťažkého amerického romantického filmu 😀 😀 😀 😝
Bolo to krásne.....

janka0025
15. feb 2010

ahojte. Tak ja mám od rána jemné kŕče v podbrušku, žeby už ms ??? Ale pravdepodobne áno, je to také isté ako pred ms.... Normálne som z toho vytešená. . . Tak hneď ako sa to spustí, napíšem

sisa2
16. feb 2010

ahojte babule
mrzi ma, ze tu vidim nove tvare ☹ posielam velke fuuu ubolenych dusiciek.

jani - tak ako? dorazila? ja som si dnes bola pre vyvolavacku, uz to je 9 tyzdnov od kyretu a nic 😠 lekvos ma pozrel, sliznica je vraj 11,4 (netusim, ake cisla byvaju), vraj to je uz na spadnutie. max. do 10 dni by mala prist. tak dufam.
ale inak potesil ma, ze nemusim cakat 3-4 cykly, ale 3-4 mesiace, co je v mojom pripade dost podstatny rozdiel 😀 a vraj by sa nic nestalo ani keby som uz teraz bola tehu. tak kto sa v tom ma vyznat???
co sa psychiky tyka, som na tom jani velmi podobne ako ty. priserne som nervna, zo vsetkeho. az sa divim, ze to moji chlapi so mnou este doma zvladaju 😔 vytaca ma uz asi vsetko, aj totalne kraviny. ja neviem, kedy sa to da do normalu.
a teda, krasne srdiecka vam chlapi spravili!!! 😵

hiva
16. feb 2010

caute....ja este stale iba cakam mrchu....dnes som 26 dni po a bazalna teplota sa stale drzi dole....cize ovulka nebola zatial....neviem, ci ju vobec mam cakat alebo v prvom cykle po kyrete ovulka ani nechodi a pride len mrcha 😅 ...janka, ako? uz mas MS? ...Inak chcela som kuknut tie srdiecka, co Vam chlapy spravili, ale v albume som ti nic nevidela...uz si to vymazala? 😕

hiva
16. feb 2010

sisa....9 tyzdnov a nic? 😨 ....fiiha....tak drzim palce, nech dorazi co najskor 😉 ... inak aj ja som sa stretla s nazorom, ze zacat mozes hned po kyrete....ak sa zadari to znamena ze telo je uz pripravene takze nic sa tym nepokazi 😉 ...ja by som zacala so snazenim aj hned, ale bohuzial doktor ma nejake podozrenia na priciny, preco sa nam to stalo, tak radsej pockam na vysledky vysetreni a zacneme az potom 🙂 ...konecne vo stvrtok idem k nemu na konzultaciu a snad sa uz dozviem presne o co islo a co dalej treba vysetrit 😒

sisa2
16. feb 2010

hiva - dakujem. veru aj ja dufam, ze uz konecne pride. a tebe drzim moc moc palceky na stvrtok!!!
janka tam uz tie fotky nema, vcera tam este boli. hm, asi ich musela vymazat 😖

luga
16. feb 2010

ahojte, sisa, vdaka za fuuu 😉 - kazda sme si prezili svoje ...
hiva, co ja viem, tak ovu zevraj netreba velmi cakat - az po prvej mrche (aj ked isto su aj vynimky) ... inak ja naopak, uz som dvakrat merala-dnes a v piatok a mam teploty poovulacne ... tak hadam ta mrska pride skor

sisa2
16. feb 2010

ja teraz este nemeriam, cakam na mrchu a potom zasa zacnem. uz mi to je aj divne, tak dlho nemerat 😀
ozi baby, nemate skusenosti so sarapisom?

janka0025
16. feb 2010

ahojte. asi mi to adminka vymazala... 😢 ale skúsim ešte raz, aby ste mohli kuk.....

sisa2 s tým mojim zlostením sa na všetkých a na vštko to trošku polavilo po tomto víkendne...ale bolo to dosť na hranici únosnosti...Ja fakt niekedy obdivujem mojho, za jeho výdrž, no minulý týždeň to bolo skutočne kritické, časté záchvaty plaču, ja som už fakt rozmýšľala, že si dám tabl. na ukludnenie...Mala som pocit, že ma nik nechápe a každý v mojom okolí to zľahčuje...Lenže oni sa tak tvária preto, aby mi to zbytočne nepripomínali...Mali ste fakt pravdu, baby...A po tomto víkende, keďže nám konečne aj slniečko zasvietilo som sa cítila výborne....

janka0025
16. feb 2010

dala som foto do albumu zatial iba moje sny..

janka0025
16. feb 2010

ináč, ešte sa nerozbehla mrcha....aj včera večer som mala také malé kŕče, ale zatial nič...ja som dnes 27dní po kyrete. včera ma to normálne navnadilo, jak som cítila kŕče, som začala tancovať okolo partnera, že konečne červená... 😀 😀 😀

janka0025
16. feb 2010

sisa som a ešte chcela opýtať, čo mám znamenať počkajte 3-4 mesiace, ale ak by si otehotnela, nebol by problém????????????????? Tak načo potom čakať?

ináč ako to je s tým meraním? v tom som úplný laik. Ja mám len tester ladyQ, ten rúž a ním som zistila ovulku naposledy....a dokonca včera som len tak oslinila a ukázalo kapradie.....tak trošku som nerozumela...ale chcela by som aj merať....ako nato? poradíte?

sisa2
16. feb 2010

jani - skus ohladom merania pozriet tuto stranku, je to tu super popisane http://merenibt.xf.cz/index2.html
v kratkosti - meria sa vzdy rano, predtym ako vstanes z postele, vzdy v rovnaky cas, po aspon ca. 6 hodinovom spanku. mozes merat bud dole alebo v ustach, ale vzdy treba merat na rovnakom mieste. teploty dole su vraj presnejsie. teploty si mozes znacit napr. na stranke fertilityfriend.com - ak vies anglicky, alebo wunschkinder.net - ak nemecky. FF mi pride lepsi a prehladnejsi, ak by si aj nemala dobru anglinu, da sa tam v pohode orientovat.
ak mas nejake otazky, kludne sa pytaj, urcite poradime, co budeme vediet.
inak ja meriam obycajnym digi teplomerom, ale su aj teplomery na BT, tie maju dve miesta za desatinnou ciarkou.

no a ohladom toho cakania, kym budem tehu som sa tiez spytala lekvosa, ze preco potom treba cakat, ked by sa nic nestalo ... vraj sa to odporuca, lebo je oslabena maternica a ze by nemusela vydrzat nove tehu - mohlo by sa zasa zopakovat, co sa stalo. neviem, co je na tom pravdy. poznam osobne 2 baby, co ostali tehu hned po kyrete, nedostali ani prvu mrchu a jedna uz porodila a druhu to caka kazdym dnom. mozno to je nahoda, mozno su fakt skusenosti, ze sa to moze zopakovat ... neviem.

ja dufam, ze sa coskoro uz tiez konecne dockam 😀

sisa2
16. feb 2010

jaj a este som chcela k tym slinovym testerom ... mne to ukazuje rozne. nemam ten ruz, ale take koliesko. dokonca aj mm mal plodne dni 😀
ja som skusala ovu testy, akurat vtedy sa nam zadarilo ... tak asi skusim aj teraz, kedze mavam nepravidelne cykly.

janka0025
16. feb 2010

super, ďakujem. ...ja vlastne ani neviem, či mám pravidelné ovu, alebo nie....Ja som to zase skúšala s tým "rúžom" hned ako som ho kúpila, cca 5 dní pre ms a ukazoval všetko presne, aj ovulku...tak neviem, ale asi to nebola len náhoda...no teraz by som chcela vedieť všetko na 100 % a chceli by som si ten tester otestovať meaním... A ako dlho mieniš čakať?

jika80
16. feb 2010

caute baby
prosim vas, ako dlho ste mali spinenie po kyrete?
inak k tomu cakaniu, my budeme urcite cakat tie tri mesiace, ale ani nie kvoli telu, skor kvoli takemu celkovemu ukludneniu 😉
a ked sa zacneme snazit, urcite budem merat bazalku+ovu testy - tak sa nam podaril hned aj prvy drobcek, snad to potom aj druhy krat pojde tak rychlo 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre