Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

martinka211
16. mar 2009

ahojte 😉
vsetkym mrchujucim gratulujem 🙂
jangeo aj my sa mozme zacat snazit az v juni tak sa budeme potom spolu podporovat 😉

jankageo
16. mar 2009

janulcek
Ja som ste cakatelka na MS. Dnes je presne 28 dni od zakroku, no ked som bola na kontrolu v piatok, lekarka videla sonom, ze sa MS pripravuje 🙂 No dala mi antibiotikovy krem do posvy, tak by este MS mohla tri dni vyrdzat, aby som ho aplikovala cely. A cervene vino nemozem, lebo beriem aj riadne antibiotika ☹
A teplota neklesa pod 37. Dnes som mala 37,3. Baby, cely mesiac teplota neklesa....nechapem a beriem uz tretie antibiotika ☹

jankageo
16. mar 2009

martinka, janulcek, emily
Terar MS netrpezlivo cakame a potom budeme spolu trpnut, aby v juni neprisla 🙂

janulcek
16. mar 2009

Presne jakangeo..ale zvaldneme to nie??? 😀 pápá prcham.večer si Vas prečitam..

jarulai
16. mar 2009

jankageo, neboj, dočkáš sa jej 😉 tak ako som sa aj ja 😉

emily
16. mar 2009

jankageo, presne tak ale my sa budeme snažiť asi až v jul, august predpokladám 😉 alebo uvidíme ako to bude s ms a čo povie dr. i ked ona mi možno povie že až na druhý rok kedže som po cisárskom 🙂

jarulai
16. mar 2009

babulky, vám kázali tak dlho čakať?
ja sa preto hroooozne vatešujem z tej mrchy, lebo nám povolili hned po nej začať 😵 😵 😵 😵 😵

emily
16. mar 2009

jarulai mne ešte nikto nič nepovedal ale predpokladám že asi tak mi dr. povie lebo nebola nadšená z toho že som tak rýchlo otehotnela po prvom dieťati 😨

jankageo
16. mar 2009

jarulai
Tak to je parada, ze mozete hned.
Mne povedala lekarka, ze nemame zacat skor ako o 6 mesiacov, kym nebudeme mat vsetky vysledky, kedze to je uz druhy moj potrat. Tak nechce riskovat potrat treti.

jarulai
16. mar 2009

ako rýchlo emily? poznám osobu, čo zostala tehu 3týždne po potrate a to bola už v 3.trimestri - čiže bábo musela porodiť. a som tu 😉 😀

jarulai
16. mar 2009

babulky, utekám, už som mala byť domka 😉
ráno som tu ako na koni 😀 pekný večer všetkým 🙂

inguska77
16. mar 2009

ahojte som z kosic a zajtra rano som objednana na zakrok dost sa bojim aj narkozy ci zaberie a ako to dlho trva budu mi robit mini kyretaz bojim sa dost napiste mi niekto aby som sa lepsie citila ako to fuhguje

jankageo
16. mar 2009

inguska
aj ja som z KE a bola som presne pred mesiacom na kyretaz na Rastislavke. Nemaj strach, je to velmi kratke a narkoza do 15 minut, niektori hovoria dokonca o 5 minutovej. Zobudis sa ked bude po vsetkom. Len dusicke bude smutno....ale s nami to zvladnes, vysporiadat sa s tym...Ak by si sa chcela nieco opytat, kludne...

jarka4982
16. mar 2009

ahojte baby

Jankageo,je mi velmi luto ze ta tak dnes natrapili s tou krvickou.Ale super je to ze ti aspon zistia v com je problem a do dalsieho tehu pojdes bez obav....kym,my vsetky rizkujeme ze sa nam toto nestastie zopakuje 😒

inguska.neboj,zakrok vobec nie je bolestivy...horsie je co prichdza potom...(myslim na emocionalnu stranku)

emily
16. mar 2009

jarulai nemyslela som po potrate ale po pôrode kedže už mám Lindu ktorá onedlho bude mať rôčik a ked som prišla vo februári na potvrdenie že som tehotná ku dr. tak nebola z toho nadšená že tak skoro som opäť tehotná ale to už je teraz jedno

inguska neboj sa nič, ja som minulý tždeň vo štvrtok podstupila zákrok nič ťa neboli len psychický je to náročné ale dá sa to zvládnuť a narkozy sa neboj pichnu ťa a do 10 sekund spíš, zákrok trvá asi 20 min. možno ani toľko nie a kludne napíš ako písala jankageo ak by si niečo potrebovala 😉

inguska77
17. mar 2009

dakujem vam dievcata velmi ste mi pomohli mam doma dve dievcata a tretie neda sa kvoli zdravotnych dovodou a dufam ze bude vsetko v poriadku bez problemov napisem ked sa vratim papapapa

jarulai
17. mar 2009

dobré ránko 🙂,
tak som nevykrvácala a som tu 😉mrcha je síce o niečo silnejšia /alebo som už zabudla aké to je/, ale nič, čo by sa nedalo zvládnuť 😉

inguska, drž sa. zákrok nie je nič hrozné, horšie je to s psychikou. ale ked ti bude zle, skoč za nami a kludne sa posťažuj.

emily, aj tak si myslím, že to nie je skoro. poznám kopec ludí - súrodencov, ktorý sa narodili s ročným odstupom - napr.medzi mnou a segrou je odstup 364dní, teda ani nie celý rok a to s mnou mamina ležala celých 9mesiacov v nemocke na udržiavaní 😉 ale možno je to iné, ked si rodila cisárskym

jarulai
17. mar 2009

babulky, včera som sa zase zosypala ☹
na poslednej kontrole mi doki zase povedal, že v nemocke urobili chybu, že mali určite zle nastavený ultrazvuk a preto nič nevideli. že mimi sa určite dalo zachrániť ☹ viete ako mi je hrozne ☹ ☹ ☹ keby mi to nepovedal, zmierila by som sa s tým, že sa nedalo nič robiť. bolo by to pre mna lahšie. ale takto...to mi potom len chodí po rozume, že som neurobila všetko pre záchranu mimi, že mi ho zabili a podobne ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

lucka33
17. mar 2009

jarulai nemaj takéto smutné myšlienky, stalo sa, čo sa stalo, nikto to už nevráti späť... Vieš, to ti tvoj dr. podľa mňa nemal hovoriť, to je čo za doktora, keď takéto veci hovorí svojim pacientkam??? 😲 A okrem toho, je to názor len jedného dr. Podľa mňa, keby si dr.v nemoc. neboli istí, tak ti určite nerobia kyret. Veď to je hlúposť! Kto by si to zobral na triko??? Nebuď smutná, určite ten plodík bol poškodený a lepšie, keď odišiel hneď v začiatkoch... Horšie by to bolo v nejakom 5-7. mes., nie??? Alebo keby sa narodilo s ťažkým postihnutím??? To by bol preňho život? Takto je to tak ako to má byť, nedostatky sa odstránili a teraz budeš mať všetko krásne pripravené pre bábätko, ktoré naozaj porodíš 🙂 Za pár mesiacov si tu budeme porovnávať brušká,ktorá ho má väčšie a potom sa chváliť, že ktorá má to najkrajšie bábätko na svete 😵 A budeme sa s kočíkmi hrdo prechádzať a krásne sa starať o našich drobčekov 😵 Hlavu hore, jar sa chystá, všetko rozkvitne, rozmnoží a hádam sa aj nám podarí rozmnožiť sa 😀 Budeme mať lepšiu náladu, veľkú chuť milovať sa s našimi úžasňákmi 😀 A to by bolo, keby nebolo!! 😀

janulcek
17. mar 2009

Fíha jarulai,tak to nie je bohviem aka infoška od doktora..No aj ja si myslim že TI to nemal povedat.Teraz,ked je už povšetkom.Ja neviem.Inak neviem ako na to prišiel,až teraz.Mna napr.3 dni v nemocnici pozorovali/sonom/ a až potom ked videl že sa to tlači von,že je povšetkom tak som išla na zákrok.Aj ked ja si myslim že to už bolo prv beznádejne.Ale lekari nemožu hned pristúpit k zákroku.Asi to zákon nedovoluje.Nehovorim,mohli u teba pochybit,ale neviem,moc tomu neverim.Aj mna ked priali,tak sa im to nevidlo s tym srdiečkom.Raz sa im zdalo že bije,raz nie.Tam muselo dojst k úplnemu zakrvácaniu a podobnym veciam,aby mohli skonštatovat že je to beznádejné.Tak neviem.

emily
17. mar 2009

jarulai, tak to fakt nemal hovoriť ked je už potom 😠 nechápem tých dr. 😠 ale ty si nič nevyčítaj vôbec to nie je tvoja chyba a teraz musíš pozerať len do predu nie dozad, uvidíš v lete budeš sa už chváliť s bruškom 😉

jarulai
17. mar 2009

babulky, dakujem. ja si tiež hovorím, že nemá zmysel sa teraz nad tým zamýšlať. stalo sa čo sa stalo a už to nezmením. ani tým, že sa budem nad tým tolko trápiť. ale občas sa tomu jednoducho nedokážem ubrániť a prídu na mna takéto myšlienky ☹

inak doki na to došiel na základe toho, že 2dni pred zákrokom sme videli mimi a aj srdiečko a v nemocke tvrdili, že tam nie je žiaden plod, len plodový vačok - čo nie je možné. lebo keby plod odumrel, plodový vačok by sa roztiekol a nebol by taký krásny celistvý. ale inak máte asi pravdu - maternicu som mala plnú krvných zrazenín a mimi bolo v 9tt velké len na 5tt, takže asi nebolo všetko úplne v poriadku ☹

janulcek
17. mar 2009

No tak tá velkost mimi hovori zavšetko.Ja ked som sa dostala prvy krat do nemocky a bábo žilo,tak mi lekárka na sone povedala že je moc male/v 9tt 5mm/,už vtedy bolo odsúdene na......a myslim že par dni na to ako som sa dostala dom,tak už nežilo.proste som to citila,mala som divne stavy,bolesti bruška a tak..na druha navšteva o tyž.to potvrdila to čo som tie cele dni citila. ☹ Ale už som v pohode.Už sa s tym zmierujem a som nabudena na druhe mimi.. 🙂
A ty si o tie dva dni zakrvácala???Lebo ak nie,tak ja tiež neviem kde by sa to mimi vyparilo!!?? 😖

jarulai
17. mar 2009

janulcek, ja som začala krvácať hned v ten večer ako som videla na kontrole srdiečko. no nešli zo mna žiadne hrudky, nič ako niekto spomína, len jasná červená krv. a moje mimi bolo velké len 4mm ☹ ale aj ked som videla to srdiečko, nejako som cítila, že ho vidím naposledy... ☹ ☹

janulcek
17. mar 2009

No vidiš a vravia ked ide jasna krv,tak to ešte nie je beznádejne.Horšia je taka krv ako som mala ja,čierna a velke kusy.Aj ja ked som mala ist o tyž.na to sono,po tom ako som ležala v nemocke,som citila že nebude žit.A par hod.na to sa to riadne rozkrvácalo,už to neostalo pri špineni.Ved som to už opisala čo som citila.Naozaj,tie pocity čo ma žena,ked sa niečo deje,su oprávnene.Ja som inak doteraz nepovedala svojmu mužovi,že som to citila,že sa nestanem matkou......A niekedy ma prepadnu take hnusne myšlienky/vúčšinou ked ideme pozriet na dom a stojim v tych detskych izbach,alebo si hovorime kde čo budu mat deti/že čo ak nebudem mat deti nikdy.Ale viac som presvedčena že budu. 🙂

lucka33
17. mar 2009

jarulai, tak to je potom jasné, že sa nedalo nič robiť, krvácanie v tehu nie je dobrý znak a navyše ak je ten plod maličký, to je jasné, že je poškodený... Nemysli na to a teš sa už len na to, čo bude 😉 Pomáha to, netreba sa vŕtať v minulosti, ale plánovať budúcnosť a užívať si prítomnosť 😉

jarulai
17. mar 2009

OK, babulky. už na to nebudem myslieť, lebo by som sa len trápila a bránilo by mi to znova otehu.

takže došla mrcha, začíname novú etapu a budem sa snažiť obuerať čo najmenej 😉

lucka33
17. mar 2009

tak jarulai, správne slová 🙂 treba byť v kľude, spokojnosti a mať samé pozitívne veci okolo, inak sa bábätku nebude chcieť prísť 😉

janulcek
17. mar 2009

Jasne babeny...musime byt pozitivne naladene...Už sa tešim na nove snž...jupiiiiiiii 😀

jarulai
17. mar 2009

no červička pochybností musím teda zašlapnúť, nech sa už neukazuje 😠 inak mi nič nebráni ísť dalej, len toto ma trápi niekedy ☹ no čo už ☹

aj ja sa teším na to snažilkovanie...a mužík asi ešte viac 😉 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre