Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

pdancej
13. mar 2013

ahoj Lejluska ,mne sa stalo to iste,,o babetko som prisla v 10 tyz.presnne 28.2. som bola na kyrete ,takže je to ešte čerstve a bolí to....mam 6 ročnu dcerku Leu a ona sa spolu s nami velmi tešila na drobčeka ,ale bohuzial to dopadlo inak...Drzim ti palčeky,lebo viem čo prezivas,,,, 😉

sendy1981
13. mar 2013

Ahoj Lejluska.drzim palce..neboj bude to ok,,je to bolest.,,aleasom trosku preboli..ja som mala 2potraty jeden 12tt a druhy 25tt .co ti poviem,,hruza.Ale do tretice vsetko dobre a mame pomaly 3rocneho krasne zdraveho chlapceka.Treba sa postavit na nohy.a ist dalej,aj ked clovek si na to veru spomenie ..nie raz..Drzim palce aby si sa rychlo s toho dostala!!papa Andy

ivanya
17. mar 2013

baby kedy ste isli na kontrolu po kyrete? mne moja gyn povedala, ze o dva tyzdne staci... netreba zistit, ci sa vycistilo vsetko? spinila som cca 2 dni velmi slabo, teraz uz len obcas tmava zrazeninka na toaletaku. kyret mi robili v utorok. co ma ale znepokojuje - doteraz som sa citila dobre, odvcera ma nejako pobolievaju vajecniky a nohy, ano nohy 🙂 uplne ako keby som mala pred menzesom. zvyknem mat presne taketo symptomy. Nemam sa znepokojovat, kym necitim vyslovene bolenie a nemam teplotu? Gyn sa mi tam doslova "nechcela vrtat tak skoro po kyrete".

deny81
17. mar 2013

@ivanya ahojky, mne lekar povedal, ze ak nebudem mat nejake ine problemy, tak po prvom menzese. aj ja som mala tak (uz som mala tri krat :( a za sebou) a nikdy to nebolo rpesne rovnake. ale aj teraz som to mala ze klud potom viac krvi, boli brucho ako pri menzsee dokonca akoby som mala krcok napuchnuty a bolavy ked som sedela v autobuse, tak som to citila. ono ten oddych po kyrete na nieco je. takze sa nenamaham. aj mna nohy boleli ale to je z toho ze som mala stihanute nohy pancuchamia ked mi ich dali dole, tak ma zily boleli a teraz aj trochu pobolievaju ale to pripisujem skor krcovym zilam. vyzera to normalne, ale ak mas pochybnosti, kludne zavolaj lekarke a ona ti povie ci treba alebo netreba prist. ono je to citlive a je tam rana - preto sa ti nechce tam "sparat" aby ti to nepodrazdila, alebo nebodaj tam nieco nezaniesla. skus si uvarit zenske caje (zmesi je dost, dobra je popradska alebo herbex) tie pomahaju vycistit pohlavne organy. drzkaj sa. ja som teraz tiez na pn po kyrete (08.03).

ivanya
17. mar 2013

@deny81 cajom sa nadajam 2x denne - afroditin caj zdravia, vraj je to zazrak, tiez som pn. uz 3x si si prezila kyret? ach to mi je velmi luto :(

zuzana0612
17. mar 2013

@ivanya mňa zase boleli kríže ako pri ms. a to je vraj hormonami. ale ak si nie si istá, zavolaj lekárovi, aj ja som "vyvolávala", keď som si nebola istá niečim.

deny81
17. mar 2013

@ivanya hej veru :( a to som uz mala pocit, ze do tretico vsetko dobre a ze fakt sa uz podari :( po kazdy krat je to ine, ale vzdy tazke, jednoducho am to uz nebavi........afroditin caj? kto to vyraba? vyskusam. ja este som cvicila mojzisovej cvicenia - sa mi opat dvihla maternica - mala som ju padnutu.

ivanya
17. mar 2013

@deny81 Juvamed, Mojzisovej cvicenia sa aj ja chystam cvicit + rozmyslam nad inofolicom, kedze mam PCO. Supla som Ibuprofen, tak snad zaberie. A ked nie, tak zajdem ku gyn.

lukri
18. mar 2013

ahoj @ivanya mne tiez doktor kázal prísť na kontrolu o cca. dva týždne. Kyret mi robili 4.3. a na kontrole som bola minulý štvrtok. brucho ma tiež bolí ale doktor povedal že je to normálne, dokonca som mala aj želatínový výtok ako keď je ovulácia. Špiným ešte stále ale len trošku. Kázal mi kúpiť: nechtík, žihlavu a myší chvost a každý deň musím vypiť liter tohto čaju. Na pravom vaječínku mi však našiel 4 cm. cystu možno aj preto musím vypiť toľko toho čaju. Drž sa

ivanya
18. mar 2013

@lukri ahoj, dakujem, aj ty sa drz 🙂

broskynka23
18. mar 2013

ahojte dievcata,tak ja som po premlknutom potrate, v piatok 15.3 mi robili kyretaz,nieco strasne,ked si predstavim ako to doslova zo mna vsetko vyskriabali a dali prec- Boh vie kam ☹ Je to vsetko este velmi cerstve,hocikedy cez den aj v noci sa rozplacem,mam uz jednu dcerku,ma 2,5 roka a uz sem chceli pre nu surodenca,velmi sme sa tesili,a nakoniec to dopadlo takto zle,nikdy by som si nemyslela,ze potrat- aj nie z vlastnej vole- moze takto boliet- a tym myslim dusevnu bolest,po fyzickej stranke sa to zahoji velmi rychlo...ale v dusi prazdno... ☹ Aj vy mate take skusenosti? Koko ste sa trapili?

lukri
18. mar 2013

ahoj @broskynka23 my sme na tom skoro rovnako aj ja mám doma takmer trojročné dievčatko a veľmi sme chceli druhé dieťatko. Bolesť je veľká ale veľkú silu mi dáva moje dcérka kvôli ktorej musím byť silná. Myslím že tak skoro na to neprestanem myslieť ja asi až potom keď budem držať v náručí svoje druhé dieťatko ( verím že to bude čoskoro). Držím ti palce aby si sa skoro z toho dostala. ahoj

krasneleto
18. mar 2013

@broskynka23 vela sily ti prajem... casom to prejde... aj ked nikdy nie tak aby si zabudla... ber to tak, ze mas dietatko a to potrebuje stastnu maminu... druhe sa vam coskoro podari... musis byt silna aby si mala silu bojovat...
ako sa to podario mne? nijako... otehotnela som po 3 a pol roku snazenia, dieta nemam. cakali sme dvojicky a z pozitivneho testu sme sa dlho netesili. trapila som sa 9 dni v nemocnici a ten zial som nechala tam... je pravda ze ked upratujem a najdem test, ktory som si urobila na pamiatku a nestihla zaramovat, lebo sa to stalo... mi to vzdy pripomenie... ale treba to brat " sportovo" ... asi 😖

broskynka23
19. mar 2013

dakujem vam krasne za podporu a pekne slova dievcata... som taky citlivy tip,vsetko si velmi pripustam a rozoberam do podrobnosti,neda sa len tak zabudnut... aj ked moja dcerka ma pravdaze drzi nad vodou,vzdy ked ju hladkam rozmyslam,ci nebude jedinym dietatom mojho zivota,ci sa to opat podari - aj ked s otehotnenim nebol vobec problem- na druhy pokus hned pozitivny test 🙂 ale bojim sa udrzania.Aj pri prvom som mala problemy,rizikove tehu- skrateny krcok od zaciatku- zasivanie krcka maternice- klud,nemocnice a nakoniec infekcia streptokok agalactica a vyvolavany porod v 38 tt. Nastastie je mala zdravucka a krasna..ale uz to bolo rizikove a teraz toto...tak sa bojim aby to vsetko zas nedopadlo zle... ☹

marthina
26. mar 2013

baby, ja som objednana na prefuk vajecnikov a hned mi budu robit aj kyret, lebo sa mi robia polypy a krvacam, aj teraz uz 17 den :( ...na co vsetko sa mam pripravit, co si mam zobrat?

zuzana0612
26. mar 2013

@marthina ahoj, mne robili kyret kvôli MA. a do nemocnice som si brala klasické veci (hygienické- vložky, uterák, zubnú kefke, pastu, spráč.) a veci na seba (pyžamo, papuče...) neviem, čo ťa konkrétne zaujíma. a neviem, kam ideš, a aké sú zvyky v tej nemocnici. ja som bola rada napríklad aj tomu, že som mala fľašu minerálky, po narkoze smädilo

marthina
26. mar 2013

@zuzana0612
ahoj...dakujem za odpoved, presne to som chcela vediet co si mam pobalit...ja budem v Nr, tiez neviem ake tam maju zvyky, no radsej byt pripravena a mat zabalene vsetko, aj navyse...staci mi pyzamo alebo nocnu koselu musim mat :D lebo tu nemam...

zuzana0612
26. mar 2013

@marthina ani ja nemám nočnú košeľu. mala som klasické pyžamo. a nebol v tom problém. pri príjme sa ma pýtali, či mám svoje. takže by mi asi dali ich, keby som nemala. ale ja sa vo svojom cítim lepšie. keď už tam človek musí niečo také podstúpiť, tak nech má aspoň veci svoje

maria1610
27. mar 2013

@marthina skús si vziať aspoň malú fľašku coca-coly - mňa po narkóze neskutočne bolela hlava - vraj ako dôsledok uspávania - poradil mi to anesteziológ

marthina
27. mar 2013

@maria1610 jeeej dakujem za radu...toho sa aj ja obavam ze ma bude hlava boliet...

zuzana0612
27. mar 2013

@marthina
@maria1610 mňa hlava nebolela, len sa mi točíla. asi záleží na každom, ako telo zareaguje.

popilka
27. mar 2013

Ahoj baby, kyret mi robili 14.2. Vsetci oslavovali valentina, ja som si namiesto toho pekne poplakala ☹ . Bol to spontanny potrat v 6tt, tak to museli docistit. Chcem poradit, kolko treba pockat, kym sa zacneme snazit zase? Mozno ste to tu uz aj pisali (ale tych stran je tak strasne vela, ze sa mi to nechce vsetko citat). Mne dr radila aspon tie 3 mesiace, ale to mi pride ako nekonecne dlha doba... Vdaka

zuzana0612
27. mar 2013

@popilka mne povedal doktor pol roka.... každý ti poradí inak. zmenila som lekára a ten mi povedal že je možné aj hneď, ale môžeme počkať dva mesiace. záleží od toho, ako sa človek cíti. a či je všetko ok. čítala som článok, že je zbytočné čakať. v inom zase, že sa čakať má. je to individuálne a na uvážení každého. ťažko ti lekár zakáže, rozhodnúť sa musíš sama

jankadr
27. mar 2013

Mne lekárka kázala čakať 2 cykly a vlastne to vychádza tri mesiace od kyretu. Ale hovorila mi o pacientke, ktora nedostala ani menzes a porodila zdraveho chlapca, takze nikdy nevies.

lukri
2. apr 2013

@popilka ahoj mne doktor naordinoval antikoncepciu ( vraj na upravenie cykla) na tri mesiace a potom sa vraj môžeme začať pokúšať znova o bábo.

denulka85
2. apr 2013

caute baby chcem sa spytat ze kolko ste boli po kyrete v nemocnici po anembryomole? ked to spravia rano tak vecer ma pustia domov?

popilka
2. apr 2013

@lukri fuuu, antisu by som teda nechcela. Som rada, ze mi ju dr nepredpisala, ale aj tak by som ju asi neuzivala. Podla mna je to strasne svinstvo.... Ale to je moj nazor

zuzana0612
2. apr 2013

@denulka85 čo to čítam? takže ideš na kyret? písali sme si v inej téme a ešte si mala nádej na mimi. inak ti neviem odpovedať, koľko budeš po mole v nemocnici. ale ja myslím, že by ťa mali po kyrete ak nebudeš mať problémy pustiť normálne v ten deň prípadne ďalší deň domov.

krasneleto
2. apr 2013

@denulka85 ahoj zalezi od doktora... ale asi ano... po celkovej 5 hodin na lozku po oblbovaku 2 a ked bude vsetko v poriadku bez komplikacii nemali by ta dlhsie drzat... odporcuam v celkovej...

denulka85
2. apr 2013

@zuzana0612 ano dnes som bola na hcg a utz hcg kleslo o 6000 takze stvrtok zas na kontrolu ak sa nic neobjavi a hcg klesne tak v piatok ma to caka 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢
@krasneleto takze dokopy 7 hodin by som tam mala ostat? ked nebudu komplikacie? dobre som rozumela? a boli to? myslim okrem dusi 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre