Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

monika2712
1. feb 2012

@lucianak moja ovulkovy hlienik nemusi byt kazdy mesiac.. niektore zeny ho nemaju nikdy.. vies hormony ti mozu rozne kolisat, ja som tiez nie vzdy mala uplne jasny ten hlien.

anuska30
1. feb 2012

tak ja som dnes bola u lekara na folikulometrii a ovulka prebehla.Uz len cakat ci pride mrcha alebo nie.Vravel ze aj sliznica je pekne vysoko. Inak,dievcata ja nemavam ovulacny hlien vobec.Asi 2-3 dni pred ovulkou citim len vlhko a chce sa mi casto curat.Teraz som myslela ze ani ovulku nebudem mat,lebo ani to som necitila.Ale kedze chodim na flikulometriu kazdy mesiac tak viem,ze som mala folikul a aj ovulku.Dufam,ze mrcha nepride .

kacena85
1. feb 2012

@usacek79 dobre ranko 🙂 pocuvaj ty mas ake super odborne nazvy fesiho micinka 🙂 ma vzdy pobavi tvoja sprava.takze teplota sa drzi nadalej na 36,9.tak som zvedava ako to dopadne.dnes to svrbi menej.tak hadam to uz prejde.dnes ma priatel volno tak ze velice upracem konecne ale nakoniec som zmenila plan, pekne leharo vegetik pojdeme sa poobede prejst ked je tak krasne vonku aj ked zimno 😀

kacena85
1. feb 2012

@lucianak a hlien musi by zakazdym?mozno si mala len taky slaby, ci?

kacena85
1. feb 2012

@chrustik1 noo tak najviac som zvedava ja, po mne nasleduje priatel 🙂 ale vieeeem ze ja by som vas tiez nabadala testni testni, ale vies urobim test dnes...a potom 9.2 ked pojdem na hysterku tak den predtym budem stresovat a zase testovat jak sa poznam preto to chcem az utorok a aj tak sex nebude lebo mam asi nejaku mykozu tak mame smolu 😠

kacena85
1. feb 2012

@ivi17 ahoj a ake ste mali komplikacie?isto snazilkovanie vyjde, my sme po novom roku dohodnute ze tento rok to klapne a hotovo musi a verime tomu 😉

kacena85
1. feb 2012

@lucianak vidis viacej ti to potvrdilo tak ziaden stres moja a pekne snazilkujte nech ta mrcha uz minimalne 9 mesiacov nedojde tak nehladaj uz ziadne proti......a isto to vyjde.musime verit a nepochybovat 🙂
teplota sa drzi 36,9 tak som zvedavaaaaa

kacena85
1. feb 2012

@monika2712 no akoooo? ;)

monika2712
1. feb 2012

@kacena85 treba kuki moj fotoblog 😉 vsetko OK, len na srdiecko si este musime pockat.

kacena85
1. feb 2012

@monika2712 juuj tak super ked je vsetko ok,,,,tak pekne tehulkuj a hlavne oddychuj 😉

monika2712
1. feb 2012

@kacena85 jj, zase dalsie cakanie.. ale aspon som si vydychla troska, velmi som sa bala ze fazulka tam ani nebude.. skoda ze nebolo uz aj srdiecko, este nemame vyhrane, ale tak uz sa mozme o nieco viacej zase tesit 😉

kacena85
1. feb 2012

@monika2712 ale nemysli ani na take veci, mozno to bolo predsa este skoro, a ked pojdes nabuduce uz tam budes krasne vidiet srdiecko a vsetko bude ok, aj dr pokial presne vypocita tt. nemusi to byt presne tak ako si vyratame my, kamoske tt dr povedal asi tri krat iny, ze to aj podla velkosti plodu a nejak mu to nesedelo podla posledne ms.tak mysli pozitivne vsetko bude ok a pekne hladkaj brusko a vytesuj sa 😉

monika2712
1. feb 2012

@kacena85 jasne.. no vies tie obavy to bude cele tehu.. ale aspon mam za sebou ten prvy velky krok a mozme sa tesit uz 😉

kacena85
1. feb 2012

@monika2712 to hej, to ti verim, ja az raz budem tehu tak to bude to iste, ten stres pred kazdou predhliadkou a zakazdym ked pojdem na wcko aby som krv nenasla alebo nejaky vytok...to bude stresu veru. ale dolezita je psychika a nedovol si na to mysliet
ja som dnes rano mala take nervy sama zo seba, odvcera ma mykoza trapi a dnes rano ked som sa zbadala pred zrkadom, tvar ako pubertacka v najlepsich rokoch, asi to bude tou mojou absenciou ms, neprecistuje sa mi telo tak sa mi tie moje rozhadzane hormony takto prejavuju 😉
ale meriam teplotu a drzi sa vyssie tak zeby zebe? 😉 to by bol veru iny zazrak,ak vyrazne neklesne urobim utorok test, ak nebude pozitivny tak sa ide stvrtok na hysterku ☹

ivi17
1. feb 2012

@kacena85 Ahoj, komplikaciou bolo ze som mala prazdny plodovy vak. Embryjko sa neukazalo a zistili mi to po tom ako som zakrvacala a potom spinila. Cakali sme tri tyzdne, chodila som na sono pomaly kazdy druhy den,co bolo teda dost na nervy... 😒 a merali mi hcg v krvi. Bolo nizke ale stupalo pomaly, preto doktory cakali. A napokon zacalo klesat, tak som uz bolo jasne, ze nic nebude a poslali ma na kyret. To bolo este v juli min. roku. A zacali sme sa snazit az v decembri, lebo medzitym ked sme boli chori bud ja alebo priatel, sme to radsej odkladali. Teraz este v januari mi doktorka zistila cystu ☹ a vaginozu tak som sa zase liecila. Tak uz dufam ze sme si vsetky prekazky uz odbili a tento cyklus zacneme naplno. Som optimistka 🙂 aj ked ma trochu tazi myslienka ze keby...tak by som o par dni rodila 😒 Ale malo to tak zrejme byt.
Citala som tu niektore tvoje prispevky, drzim Ti palce s testikovanim bud. tyzden. 😉

kacena85
1. feb 2012

@ivi17 aoj,tak ste teda toho mali ozaj dost.ked sem pride niekto novy alebo teda zacne pisat tak ked citam tie vsetky mozne pribehy juj co vsetko sa cloveku stane.
Aj my minuly rok januar tesenie ze som tehu,februar potrat,zaciatok marca priatel vazna autonehoda,odvtedy nemam ms.
Asi velku rolu zohrala aj moja psychika a bola som na tom fakt zle.gynekolog skusal vsetko vyvolavacky,antikon.,nic nezabralo.tak som to stopla lebo koncom roka mi uz sibalo z toho.tal od oktobra skusame.do toho sa mi pridali stale dokolq zapaly moc.ciest tak som pn uz druhy mesiac.mala som vsetkeho plne zuby.ked nie moc.cesty tak vajecniky a dokola.
Dufam ze utorok ma test potesi a ked nie stvrtok zakrok a dufam,ze to uz bude lepsir

ivi17
1. feb 2012

@kacena85 To psychicke trapanie poznam, po kyrete som mala este zapal, ale moja gynda mala dovolenku tak som isla k vseobecnej a zistila mi zapal moc. ciest, takze som vybrala 2 antibiotika a povedala mi ze to mohlo byt spojene so zapalom po kyrete, ale po tom prelieceni som uz mala vysledky v poriadku. este dalsi mesiac som mala v podbrusku vselijake bolesti a nic mi nezistili doktory. Tak mi aj moja gynda povedala ze to moze byt aj psychicke, ze fyziologicky dovod na to nie je. Zobrala som si to k srdcu a nejako som sa zmierila s tym co sa stalo a tesila sa z toho ze mam dobre vysledky vysetreni a fakt tie bolesti prestali. Psychika robi vela. Prilis som sa asi pozorovala a vo vnutri sa lutovala. Navonok som to uz zvladala, lebo som nechcela aby ludia videli yze sa trapim, ani som nechcela aby v praci o tom vedeli. A potom mi este pomohlo aj porozpravat sa s jednou vesticou ani nie kvoli zistovaniu buducnosti ale potrebovala som hlavne povzbudenie a naliatie optimizmu.
Drzim palce Ti palce, vidim ze si sa dost vytrapila minuly rok, tak Ti prajem aby tento rok priniesol hlavne zdravie a splnene priania 😉

kacena85
1. feb 2012

@ivi17 veru tak psychika je strasna.ja som nevedela preco skor plakat,strata fazulky?priatel na jiske?tyzden som cakala ci bude ok.potom mesiac kolotoc,rano do prace.pak za nim do nemocnice pak domov.dosla som okolo 19 hod kazdy den a ko.po mesiaci bol doma juj ta radost ale to jak s malym dietatom.nevedel sa sam umyt,postavit.hodinu kym sme niekam presli.k tomu cvicenia doma,rehabilitacie v nemocnici.ale nelutujem nic.a vonkoncom sama seba.dakujem bohu,ze aj ked mi vzal babo nechal mi tu partnera takze som mu nesmierne povdacna.
Vsetko ma svoj zmysel.postupne na to prichadzam.cely rok som riesila,ze chcem byt tehu.az terax som si uvedomila ze najprv sa musim dat dokopy ja.uz mi to slo na mozog.sme si povedali,ze pojdem na hysterku uvidim co povedia.pride jar,leto,slniecko.leto milujeme.pojdeme ns vylety,dovolenku a nesmieme na to tak tlacit.vela robi aj to ked na to clovek stale mysli.verim,ze budeme tehu a super maminy ;)

ivi17
1. feb 2012

@kacena85 Ked spominas tie dovolenky...ja som si povedala ze ked nam to tento cyklus nevyjde, pozriem nejaky last minute do teplych krajin 🙂 🙂 🙂 a isli by sme sa zohriat z tejto zimy. Aspon budem mat dovod na co sa tesit a nebyt sklamana ak sa tentokrat nezadari 🙂 Tiez lubim slniecko a uz mi chyba, tu je len take zubate. Uvidim co mi na tento plan povie priatel lebo je teraz dost pracovne vytazeny. Skusim ho ukecat 🙂

kacena85
1. feb 2012

@ivi17 juj to by som hned brala niekam vypadnut.juj a hlavnr teplo,more krasa.my chodime zatial po sr a cechy.pri mori sme spolu este neboli.tak ked tehu nic chcela by som velmi ist.lebo stale finan.vydavky.najprv sme dom kupili,terax po nehode nove auto.postupne okolo domu sa robi a to su vysoke polozky a stale nieco treba.tak snad tento rok.a ak nie more tak aspon tyzden na horach ;)

kacena85
2. feb 2012

ahojte babule tak mne sa drzi teplota hore 36,9 po minule dni a dnes 37,1,ja to uz fakt nechapem a zvedavec zvedavy urobil aj test a prd.negativny ☹ .ale ako sa poznam urobim dalsi aj utorok alebo stredu pred hysterkou lebo to by mi nedalo veru

lucianak
2. feb 2012

@kacena85 Si robila test dneska???

kacena85
2. feb 2012

@lucianak hej dnes rano ☹ .ale baby v grafoch mi pisali, ze ked som mala ovulku neskor ako mam na grafe tak to este nebude vidno, ale priatel do mna rypal lebo dnes mi vystupila opat teplota, sak sprav test, a teraz budem mat sklamany den.ale tak ja v duchu ani neratam, ze by sa ozaj zazrak stal... 😔

lucianak
2. feb 2012

@kacena85 Nesmúúúť, raz to isto klapne... Ja si tiež robím grafík na tej fertility...

kacena85
2. feb 2012

@lucianak mne to tam nejde lebo stale dokola ma vracia na poslednu ms, a ta pred rokom a potom sa mi tam neda pisat terajsie teploty, tak to mozem tam robit az ked budem mat ms znova, jaj uz ma chyta depka z tej nemocnice ☹

lucianak
2. feb 2012

@monika2712 Ale ja som hlien zvykla mávať, ale po kyrete som ho spozrovala naposledy v októbr, dúfam, že ma napošahali na tom kyrete ☹
Je pravda, že doteraz som to nejako nesledovala, čo sme sa nesnažili, ale inokedy sa mi až doslova klzal papier po wcku a teraz nič. Aj doki na webporadni napísal, že asi neprebehla, aj keď bazálna teplota stúpala.
Spomenúť to dokine na preventívke? Idem 13.2.

lucianak
2. feb 2012

@kacena85 Nemôžeš takto zmýšľať, moja. Treba veriť, že všetko bude dobré a možno sa tá hysterka musí konať a tým sa všetko vyrieši. Možno po nej hne´d ti nabehne ms a ďalší mesiac budeš mať v brušku bublinku...

kacena85
2. feb 2012

@lucianak no ved prave ja som z tich co veria do poslednej sekundy a potom to sklamanie fnuuk...ale dobre uvidime.len nechapem tie moje teploty, sak mi neklesa.tak uvidim.teraz budem mat nadej do buduceho tyzdna utorka a skusim ale potom uz nech mi veru ta ms nabehne.vsetko bude ok a testovat budem len ked bude meskat a nie takto milion testov 😠

lucianak
2. feb 2012

@kacena85 Veď to je blbé, že ty "musíš" každú chvíľu ťahať testy, lebo sama nevieš na čom si... Ešte tu je šanca, keď teplota stúpa. Ja som ju mala hore od ovu až do ms ☹

kacena85
2. feb 2012

@lucianak cize kolko dni?tich 14-15 ci menej?jaj inak uvidim co mi povedia dr po po tej hysterke a asi prestanem uz aj ja merat teplotu, aspon tak do leta si dam asi pauzu, ved toto je uz na psychosa, kazde rano sledovat teplotu a co ak hento a co ak toto.ved sex mame pravidelne, tak trafit sa musime tak ci tak...nie?mozno sa treba od toho tak nejak odputat vyventilovat, tesit sa zo zivota a potom keby to do leta nevyslo tak zacnem zase.co myslis?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre