Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

diane87
17. júl 2012

@sakalka Ja ta chapem, urcite nieco na tom bude...aj na tom strese a vsetkom....ja som pri tej hadke hrozne plakala, bola uplne rozculena....a potom ma a pichlo v podbrusku az som kricala na manzela ze ci chce aby som potratila alebo co.....samozrejme babatku sme sa velmi tesili, ani slovko ze prislo nevhod....len prislo trosku skor ako sme planovali....ale uz par mesiacov sme boli na tom tak ze ked uz bude tak bude, a naplno ideme o par chvilocku neskor.....fakt psychika robi vela...ja si hrozne vyciatam tu hadku stale....nebolo sa treba rozculovat vobec..... Uz budeme mudrejsie 🙂 drz sa

jajuuus
19. júl 2012

kočky, nikdy si nevyčítajte, že to bola vaša vina! nie je to tak... je to proste na prírode - je to 50:50... je to kruté, ale bohužiaľ je to tak... tiež som si tým prešla v 10/2011... v 8tt srdiečko krásne bilo, boli sme presne podľa tabuliek a o dva týždne už bolo srdiečko neaktívne, dieťatko sa už nevyvíjalo, bolo 4 dni po... ☹ tam proste stačí jeden zlý gén a je po všetkom... to čo sa stalo, sa proste malo stať, dieťatko to samo cítilo, že bolo slabučké a radšej zvolilo takúto cestu...
teraz to napíšem možno pre niekoho hnusne... ale buďme radi, keď sa to stane v 1. trimestri, že sa to nestane neskôr, kedy by sme už mohli cítiť pohyby... to by som aj ja už bola asi zrelá na psychiatra...
ja som sa trápila mesiac... aj keď som mala oporu v priateľovi a rodine, žena si to musí proste v sebe zrovnať sama... potom som si povedala A DOSŤ!!! SI EŠTE RELATÍVNE MLADÁ, PODARILO SA OTEHOTNIEŤ, ZNAMENÁ TO, ŽE TO IDE, PODARÍ SA TO AJ DRUHÝKRÁT!!! samozrejme ešte doteraz na môjho anjelika myslím, ale len v tom dobrom.. je mu lepšie tam, kde je, som o tom presvedčená... nechcel ma trápiť a nechcel trápiť ani seba... tak sa tak rozhodol a ja to MUSÍM rešpektovať!
dokonca nám poslal bračeka, teraz sme v 26tt a verím tomu, že na nás všetkých dáva zhora pozor a že to už dotiahneme do úspešného konca 😉
viem, že vás to všetky bolí, je to čerstvé, ale nepoddajte sa svojmu smútku... samozrejme, prvé dni plačte, keď chcete, kričte, jednoducho to zo seba dostante... ale snažte sa, aby to netrvalo príliš dlho, lebo si len budete ešte viac ubližovať...
držím vám palce kočky, verím, že to zvládnete, každá po svojom a ak sa budete mať chuť vyrozprávať, kľudne mi napíšte IP, alebo mi tu vynadajte, ale je proste môj pocit z toho všetkého, čo sme si už s priateľom prežili a preskákali... 😅

kikaneu
19. júl 2012

@jajuuus takéto skúsenosti vždy potešia, že hoci sa to stalo, ale znovu sa podarilo a ide to v poriadku 😉 ja som viac-menej v pohode....no občas mám depkový deň a vtedy je to horšie 😒 ale ono to prejde a zas vyjde slnko.....ako dlho ste čakali kým ste sa znovu pokúsili o bábo? a po akom čase to vyšlo? to len tak zo zvedavosti, lebo my budeme čakať do decembra 😉

jajuuus
19. júl 2012

@kikaneu tak tie depkové dni poznám, je to úplne normálne, neboj... ono aj to prejde 😉
v 10/2011 sme teda boli po MA, počkali sme 4 cykly (čiže to vychádzalo necelé 4 mesiace) a skúsili sme... a vyzerá to tak, že sa podarilo na prvý pokus, lebo už cca 3.2.2012 sme mali pozitívny test 😉 a to sme sa pred prvým tehotenstvom pokúšali vyše 2 rokov... 😒 ale hovorí sa, že po potrate je maternica akoby "pohnojená" a je ten správny čas skúsiť to... veď telo samé vie, či je znovu pripravené na tehotenstvo, alebo nie 😉

kikaneu
19. júl 2012

@jajuuus tak vcelku to išlo rýchlo, to je fajn.....ale my to pohnojenie nemôžeme využiť...no nevadí, snáď nám to vyjde potom 😉 ďakujem za povzbudenie 😉

jajuuus
19. júl 2012

@kikaneu ano, veľmi rýchlo, až som sa čudovala 😉 a prečo vám zakázali? ak teda chceš o tom písať... 😉 kedykoľvek, viem, ako sa cítite babule 😉

sakalka
19. júl 2012

ahojte baby , v prvom rade dakujem za psichicku podporu , aprepačte že som furt myslela len na seba . Viem aj vy ste to mali tažke . Včera som mala zakrok , a už sa citim trochu lepšie a tešim sa na čas kedy to budeme mocť skusiť znova , už nikdy neurobim tu chybu , nikdy nebudem lutovať že kôli detom nemožem naplno pracovať a rozbiehať si karieru , myslim si že na robotu je ešte dost času , teraz si budem uživať maleho a ked prijde druhe , a ja verim že budem mať ešte babo , tak to bude to najdôležitejšie zo všetkeho , lebo nič nenahradi pocit byť matkov . Tak vam všetkym čo čakate alebo sa snažite držim palčeky , nech sa to podari a nech ste zdrave.

miskaska
19. júl 2012

Ahojte. Som 10 dni po porode a zajtra ma ist do nemocnice na vycistenie, kedze mi tam zostali nejake krvne zrazenieny. Vraj je to 5 min. zákrok. Problém je v tom, že kojím. Hovorili, ze mi daju len nejaku setrnu narkozu, len neviem, ci to tak skutocne bude a ci budem moct hned potom kojit. Pretoze, raz povedia to, raz ono. Povodne som tam isla dnes na infuziu a zvrtli ma domov, ze zajtra na zakrok. Boli ste nejaka na takomto zakroku na Kramaroch, ked ste kojili? Ako to prebiehalo? Dakujem za info.

jajuuus
19. júl 2012

@sakalka hlavne si nevyčítaj, že si tomu ty na vine 😉 je to na prírode 😉

lucymk
19. júl 2012

ahojte baby uz som si myslela ze som v tom sama.3.7 mi robili kyretaz v 12tyzdni.nechapem nic mi nebolo od zaciatku som sa citila dobre a 1.7 som si nasla pri moceni hnede vitoky tak som sla s tym na pohotovost a ked ma vysetrili tak ma zhrozili co mi povedali ,ze tam ziaden plod nieje .nechapala som tomu.citila som sa strasne zle ale uz to prechadza .nepoviem ze nemam este teraz niekedy depku,hlavne ked vidim sestrine babo 16.7 sa narodilo tak si stale spomeniem na svojho anielika.Suhlasim s jajuuus je to lepsie ked sa to stalo teraz jak by to malo prist neskôr.viem o com hovorim mam prekrasnu a zdravucku cerku a tvrdili mi ze bude postihnuta,ale ja ze si ju nedam nech je uz aka je ved je to len bezbranne dieta a ono zato niemôze.a ked sa nahodila tak som plakala od stastia ze je zdravucka.baby ten missed ma poucil v tom ze uz sa nikdy nebudem stazovat na zvracanie a bolesti prekonam uz vsetko len nech dalsie babo donosim a nech je zdravucke.a kaslem nato co doktori hovoria ze bolo by dobre cakat pol roka.papkam kyselinu listovu a o 3mesiace sa pokusim a babo znova.drzte sa

jajuuus
19. júl 2012

@lucymk ahoj, je mi to ľúto, že aj ty patríš do tejto skupiny, ale som rada, že to tak berieš 😉 sme predsa ženy a musíme si toho počas života veľa vytrpieť, máme veľkú silu, len si to musíme vždy uvedomiť a niekedy pripomenúť 😉
veľmi sa teším, že je tvoja dcérka zdravá, lekári čoraz viac stresujú tehuľky, že budú mať choré detičky, že majú zlé výsledky, že treba také vyšetrenie a také vyšetrenie... a nakoniec sa väčšina detičiek narodí zdravých 😉
mne lekári odporučili počkať 3-4 mesiace, jeden dokonca tiež že pol roka... aj toto nechápem - každý doktor - iný názor 🙄
držkaj sa, verím, že budeš o chvíľku opäť šťastná 😉 a čo najviac varuj sestrine bábo, vieš ako sa hovorí, že sa ti prilepí 😀

timea3208
20. júl 2012

Babenky čo ste po kyrete...mali ste niektorá výsledok z histológie--MOLA HYDATIDOSA????

jajuuus
20. júl 2012

@timea3208 ja vôbec neviem výsledok hystológie... ani neviem, či to vôbec posielali na histológiu... 😒

eviq
20. júl 2012

@timea3208 je tu tema, ktora sa tomu venovala aj ked uz dlhsie tam nikto nepisal. Aj na googli najdes vela informacii. Je potrebne, aby ti sledovali pokles hcg az na nulu. Mala si kompletnu alebo parcialnu?

timea3208
20. júl 2012

@eviq parcialnu...v utorok mi brali hcg, dnes som bola po výsledky -- 0,100.. primár mi povedal, že výsledky sú ok...
Vygooglila som toho dosť...len takmer všade sa písalo, že do ďalšieho tehotenstva treba počkať rok....to je mooc dlho ☹

eviq
20. júl 2012

@timea3208 a kedy si mala kyret? Hcg uz mas nulove, to je dobre znamenie a parcialna je tiez lepsia ako kompletna. Po parcialnej sa odporuca pol roka, po kompletnej rok.

timea3208
20. júl 2012

@eviq 6.6 som bola na kyret...8.7 som dostala mrchu.....Pol roka by som ako tak vydržala, ale rok...ufff...už teraz sme sa veľmi tešili na babo....Ale ak nebude iná možnosť tak vydržíme....
V stredu idem k dokymu na kontrolu tak porozprávam s ním...
Si bola v podobnej situácii?

timea3208
20. júl 2012

@jajuuus 🙂 Myslím, že áno, posielajú...Ja som si mala prísť po výsledky do nemocnice 2 týždne po zákroku...No bola som až dnes 😕 😕

eviq
20. júl 2012

@timea3208 Ano bola, ja som vsak trosku zlozitejsi pripad....ale ty sa nic neboj, podla mna pol roka bohate postaci. Budete plodit pod vianocnym stromcekom 🙂 ja som tiez mala parcialnu, ale hcg mi kleslo na nulu az tusim dva mesiace po kyrete. Budem ti drzat palce 🙂

maria1610
22. júl 2012

@timea3208 aj ja som mala parciálnu molu - potratila som 14.5. v 12 tt., dg z histológie mola hydatidosa - ešte stále nemám úplne nulové výsledky a aj my musíme čakať rok :-/

jankageo
25. júl 2012

@lenka_66
Ahoj 🙂
pisali sme spolu pred troma rokmi a dnes tu tak listuje a vidim, ze mas babatko.. My zatial nic........asi ideme k Dr. Toporcerovej, bola si u nej aj ty?

lenka_66
27. júl 2012

Ano , bola som s nou velmi spokojna 😉

afrika
27. júl 2012

ahojte, tak ja som strávila týždeň v nemocke. dostala som silný zápal po kyrete, mala som moc nízky hemoglobín a vzhľadom na to, že som mala stále vysoké hcg mali podozrenie na ochorenie troboflastu, ktoré môže byť zhubné a nezhubné. prežila som týždeň veľkého strachu, no našťastie sa to nepotvrdilo

timea3208
30. júl 2012

@eviq bola som u kontrole na lekára...každý týždeň mi bude brať krv, kvôli kontrole hcg, či nestúpa...no sme na 0 🙂 Spravil mi vyšetrenie, všetko je ok...sliznica sa obnovila...že mám počkať ešte 2 mrchy a potom môžme začať....že nie je potrebný pol rok... 🙂

afrika
31. júl 2012

baby prosím o radu....27.7. som tu písala a mám opäť problém a to taký, že opäť krvácam 😒 . kyret bol 16.07. čo sa to deje?

svintekova
31. júl 2012

@afrika ahoj, rada by som ti poradila, ale ja som nebola na kyrete - nechala som to na prírodu. Ale ja som tiež dlhšie krvácala, myslím si,že sa ti len maternica dočistuje -na tvojom mieste by som skočila za doktorom a poradila sa sním. Vela síl prajem.

afrika
1. aug 2012

@svintekova ďakujem pekne 😉 . tiežsom už dva krát odmietla kyret, no teraz som už musela ísť. bol to tretí kyret a po každom som mala nejaké zdrav. problémy 😒
počkám ešte pár dní a ak to neprejde, tak budem musieť ísť k dr.
ďakujem 🙂

svintekova
1. aug 2012

@afrika držím palce

kikaneu
1. aug 2012

@afrika ahoj, no neviem čo to môže byť, tiež by som radila ísť k doktorovi radšej....ja som krvácala niečo vyše týždňa, potom až mrcha....medzitým nič.....tak neviem....ale držím prsty, nech to nie je nič vážne 😉

afrika
2. aug 2012

@kikaneu
@svintekova Dnes poobede idem do Heliosu na UTZ, lebo krvácam nenormálne a mám strašne zväčšené brucho. potom dám vedieť 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre