Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

bettynka222
8. máj 2009

jaurlai 🙂 🙂 🙂

mmbch to ten mmoj, ked mi bolo najhorsie, tak bol vkuse prec a ked mi uz bolo lepsie (ale este stale som vela plakavala) tak vkuse behal okolo mna a nadaval mi, ze na to este myslim. tak som ho potom sama odo mna odhanala, lebo sme sa vzdy povadili 😀 tak mozno ten tvoj nechce, aby ste sa hadali, tak preto ide preco. inak ja si myslim, ze tie pocity po potrate a kyrete mame take rozhadzane...nech by nam blizky povedali alebo urobili cokolvek, vzdy si v tom najdeme nieco negativne, lebo sme v tej chvili hrozne precitlivene.
ked sa fyzicky citis dobre, tak urcite do robotky chod, kamarati ti pomozu. ale ak si velmi unavena, tak to s pracou neprehanaj.

vsetkym prajem krasny vikend...ja sa idem asi ucit 😝

mmbch
8. máj 2009

Ano BETTYNKA222, uz viem ze odo mna uteka lebo sa stale hadame, vlastne som ho tiez odohnala, aj mi v afekte vyletelo, ze to on chcel smrt nasho dietatka, no a vtedy povedal ze je koniec. Nakoniec som sa mu ospravedlnila, prisiel aj v noci domov, ale sa mi vobec neprihovoril, a ja som tiez nic nehovorila. Rano mal telefonat a odosiel, a neviem ci vlastne dnes pride domov.
Bettynka222, prajem vela trpezlivosti pri uceni (asi mas statnice, je cas statnic). 🙂

janulcek
8. máj 2009

mimka30,to mi je luto... ☹ ☹ ☹
mmbch,tak u Vas budu asi aj ine problemy ako to,čo sa stalo tebe..Ale snád sa to vyrieši a dobre dopadne a budete mat spolu krásne mimi..Chlapi si niekedy hrozní slabosi.... 😠

janulcek
8. máj 2009

mimka ved TI vložili dve,tak možno odišlo len jedno,ak vobec odišlo..Nezúfaj!!!A ke budeš mat niečo nove,napiš!!

bettynka222
8. máj 2009

mmbch moja ja viem ze ti je hrozne, ale zamysli sa nad tym, ako hrozne je aj jemu... ved on si mozno mysli, ze ti ublizil. si zober ze ten moj sa citil aj zodpovedny za moju bolest. on bol so mnou aj na zakroku a velmi tazko niesol ked ma prevazali na oddelenie a ja som stale plakala - ja som vtedy spala, takze si nic nepamatam. ale je ot pre chlapov hrozne, ked vidia ze trpime a nedokazu nam pomoct.
ja viem, ze si myslis ze tebe bolo ublizine najviac, ale naozaj sa pokus vcitit aj do toho co preziva on. a viem, ze teraz hovoris veci, ktore by si inak nepovedala (aj mne sa to stavalo) ale pokus sa nehovorit mu take veci, ako ze on si to prial. pocuvaj moja a dali ti v nemocke nieco na ukludnenie? ja som prve noci po zakroku ani nespala, tak som si na tretiu noc dala liek na spanie. ale moc mi nepomohol, ajtak som spala len 4 hodiny. vyskusaj sa s niekym poradit. mne svokra kazala jest lexaurin pol tabletky vecer (cez den som si to odmietla davat). uvidis, ze ked sa vyspinkas, bude ti omnoho lepsie. prosim ta skus byt trosku trpezlivejsia a milsia na draheho, jeho to tiez trapi.
mimka to ked to takto rychlo vyletelo, tak by ti uz nic nepomohlo. ja som pri prvom tehu dostala utros druhy den spinenia a ajtak to letelo. no a to druhe tehu zacalo v case kyretu a zobre si ze kyretaz, injekcie na stiahnutie maternice a este aj hrozny stres (lebo ma strasili,z e to je mimomaternicove, takze som dva tyzdne zaspavala s tym, ze v noci vykrvacam) to mimi nevyhnali. az t aposledna injekcia na stiahnutie maternica mi spustila krce na tri dni (ale fakt hrozne krce) a tri tyzdne som potom este brutal krvacala.... neboj, teraz sa tvoj organizmus posilni a nabuduce bude vsetko ok. to moje prve tehu bolo hned po vysadeni HAK, druhe hned po prvom, takze by to ajtak nebolo dobre, ale teraz normalne citim, ze sa telo spravne nakoplo, lebo po tej HAK to nebolo az take ok...

bobatko
9. máj 2009

ahojte baby prepacte ze vam skacem do diskusie ale aj ja s manzelom sme si presli niecim podobnym.
My sme sa snazili o mimi 3 roky a konecne sa nam to podarilo a hned po 8 tt som potratila. to sme az tak vazne nebrali lebo sme mali starosti so svadbou a lekar mi ho ani na 100% nepotvrdil.
po 8 mesiacoch som ostala tehu znovu a tiez s podobnym koncom ale az v 13tt a to bolo horsie lebo uz sme boli aj na pocuvanie srdiecka a o tyzden nato som potratila presne na vianoce. teraz je to 6 mesiac a chceli by sme sa zacat snazit. mali sme take obdobie ze manzel hystercil ze nebudeme mat mimi, lebo nemavam ovulaciu iba ked mi ju umelo vyvola Dr. ale ten mi ju nechce este vyvolat.
Manzel sivycital ze to on je na vine ze sme prisli o mimi ale boli to moji svokrovci. byvame zatial s nimi lebo staviame a svagrina ostala presne tak isto tehu ako aj ja. Ked sme im to oznamovali tak ich reakcia bola ze nesmieme mat mimi lebo ho bude mat aj ich dceruska, tak to riesili tak ze svokra sa ani len nedotkla hncov a ja som cele dni stala pri sporaku aj ked mi Dr. nakazal klud na lozku. Ale ked som sa chcela najest tak som si musela spravit. a najvacsi gol celeho tochto cirkusu bol ked som prisla z nemocnice po kyrete a svokra mi privitala ze aj tak dobre ze som potratila ved by sa na nase decko nemohla pozerat ked bude mat jej dcera.
Ked vam mam pravdu povedat ja si este aj teraz dobre poplacem na manzelovom pleci a viem ze ho to trapni tak ako mna a mozno aj o cosi viac.
Drzte sa svojich chlapov lebo oni jediny stoja pevne pri nas. /a utekajte od svojich svokier ak ich mate take ako ja tu moju/
DRZIM VAM VSETKYM PALCEKY A STASTNE TEHULKOVANIE 🙂

tittika
9. máj 2009

ahoj bobatko

drzim palce aby si bola cim skor prec od tej ropuchy hnusnej 😠 dzkaj sa a vydrz kym postavite vlastne hniezdocko 😵

tittika
9. máj 2009

babulky

hrozy neaky zapal alebo infekcia ked sa nedodrzi abstak do prvej menstruacie? 😅

stankatt
9. máj 2009

babenky obcas si vas precitam, ja som tiez prezila potrat. A o 2,5 mesiaca po potrate- v 9tt, som znova zostala tehu a v dnes v postielke spinka krasna dcerenka 😉 . Nebojte, vsetko bude OK a budete mat krasne zdrave miminka. Na potrat sice nikdy nezabudnem a casto rozmyslam, co by to bolo... ci chlapec alebo dievca a tak pod... Nikdy nezabudnem, ale teraz mi radost robi Monika. Tak hlavu hore a velakrasnych deticiek. Drzim palceky

tittika
9. máj 2009

stankatt 🙂 dakujeme 🙂

a vsetko najlepsie k Monikynim nedavnym meninkam 😵 vela zdravia a stasticka v zivote 🙂 cmuk 🙂

mmbch
9. máj 2009

Ahoj betynka222, dnes je od toho hrozneho dna 4 den a mne sa pomaly ulavuje. Uz neplacem kazdu chvilku, uz sa pozriem aj na mamicky s kocikmi a dnes som sa prihovorila krasnej princeznej na ulici. Co sa tyka liekov na ukludnenie, mam k dispozicii lexaurin, davam si ho na noc ale aj cez den, no dnes som si ho nedala pocas dna, lebo som soferovala a clovek nikdy nevie. Dievcata, vsetky sa drzte urcite raz si to "nase" stastie sadne aj na nas a budeme velmi prevelmi stastne. Pekny vecer!

stankatt
9. máj 2009

tittika dakujem 🙂

bettynka222
10. máj 2009

mmbch ked ti uz bude lepsie, tak si ten lexaurin este chvilku davaj aspon na noc. ja som sa na to vykaslala a plakaval som skoro mesiac...hlavne sa uz s manzelom nehadajte, on ta velmi lubi a tiez ho to urcite trapi.

bobatko ☹ to znie hrozne. inakmy sme tiez otehotneli naraz so svagrinou a ja som potratila. mna ta svagrina nikdy nemala rada a ked cakala prve dieta, tak proti mne svoju mamu postvala. robili mi hrozne zle a svokra mi dokonca zakazovala otehotniet. keby som otehu vtedy, ktovie ci by to nedopadlo podobne. svokra bola v prechode, ocakavala prve vnuca a ku mne sa chovala hrozne. ale teraz ma spolu s mojim manzelom velmi podrzala a vztahy sa zase zacali opravovat, tak dufam ze to tak uz zostane.
uvidis, budete mat zdrave babtko, al emanzel sa musi ukludnit. on za to nemoze. ja si stale hovorim ze to tak malo byt, lebo prve tehu nebolo dobre a tomu druhemu potratu nechtiac pomohli lekari. ale ja si myslim, ze jednoducho ked sa to stalo takto skoro, to znamena, ze ma Boh miluje a nechcel aby som trpela neskor, keby to babtko uz bolo vacsie a nieco by nebolo v poriadku.

bobatko
10. máj 2009

Ahoj Bettynka222 tak mi mame asi podobny problem s tymi svokrami. aj ja mam zakazane otehotniet. dokonca mi vyratava aj den kedy mam dostat mrchu a ked ju nedostanem tak ma objedna na sono do nemocky aby si bola ista ze som neni tehu. ale este som tam nebola. tak sa len dobre strapnila pred kolegami.vsak keby som chcela tak idem ku svojmu Dr.
dokonca chodila aj k mojmu Dr a vypytovala si moju spravu zevraj mam onkologicke ochorenie a potrebuje moj zaznam 😕 /ona je sestricka na onkologii/ este stastie ze mam dobreho Dr a on predtym zavolal mne domov ci s tym suhlasim a ostal prekvapeni ked som povedala nie. 🙂
je to zaujimave s tymi svokrami ale nejako to prezijeme. Drzim vam vsetkym stastie a pevne nervy. alebo ich jednoducho ignorujte ako ja v poslednom case a mate vyhrate. my sa len zdravime potom sa jej vyhybam.🙂

bettynka222
10. máj 2009

bobatko myslim ze ty to mas horsie ☹ a je mi to velmi luto. to co tu pises...oto nehranici s normalnostou, to nie je normalne. a vy byvate spolu? my ano,a le budeme sa asi do roka stahovat. ja som mala so svokrou praveze perfektny vztah. my sme sa mali velmi rady, dokazali sme spolu kecat cele hodiny. ale po 5 rokoch svagrina (ktora dovtedy na celu rodinu kaslala) sa nahnevala, ze spolu vsade chodime a zacalu ju stavat proti mne a svojmu bratovi. bolo to hrozne obdobie, ale myslim ze uz je za nami. na svagrinu si stale davam pozor, ale myslim ze svokra je nateraz ok. len ta svagrina ma na nu hrzony vplyv....
davaj si na tu zensku pozor...asi si uz vycerpala vsetky dostupne moznosti zmierenia, ze? a co na to hovori tvoj manzel?
prajem ti pevne nervy a aby ste sa videli co najmenej. alebo aby sa zacala k tebe pekne spravat,. to by bolo najlepsie, nie 😎

bobatko
12. máj 2009

Ahoj Bettynka222 aj mi sa budeme na buduci rok stahovat ale len na poly lebo mame podkrovie v ich dome a pristavujeme v zahrade a bude to spojene.Takze ziadne sukromie.
Moja svagrina je taka ze sa bude na teba usmievat a tvarit ze si super vychadzame ale ako nahle zavrem dvere tak ma aj so svokrou ohovaraju a ked pridem tak ostane ticho.Vcera sa na mna urazili lebo ideme na konci mesiaca na svdbu a ja si nechcem obliect saty ktore mi doniesla svagrina.ale im nevysvetlim ze sa v nich necitil ok.som zvedava ci aj moja sa zmeni ked uz budem mat svojukuchynu a nebudeme sa stretavat tak casto.
asi som tehu / budem to vediet na isto zajtra poobede/ a nechceme im to ani povedat.
Manzel drzi vacsinou so mnou akurat na niektore veci ktore ma dokazu vytocit ako napr. ked mi zjedia maso ktore mam namarinovane na nedelny obed a to preto lebo svokre sa pacilo a tak zorganizovala opekacku ale bez nas- my sme boli na navsteve 😖 , alebo ked je v sobotu brigada na stavbe a svokrovi nerobi problem zjest v piatok na ranajky 750g suchu salamu na ktorej je napisane BRIGADA aeste som ja zla lebo som to neukazala celej rodine ked som to kupila 😢 . alebo prisla ku mne bratova zena a mala nakup /syry jogurty.../ tak som jej to dala do chladnicky a svokor jej zjedol syr a 2 velke jogurty. 🙄
tak si ani nedokazes predstavit ako som sa trapne citila.ale tu sa citil trapne aj on. ale reakcia na to vsetko ze ked je to cudzie mam to oznacit.Tak si musim porobit vysacky a kazdy kto ku nam pride dostane jednu a zavesi si ju na krk. 🙂

nepriala by som ani jednej z vas mat takych svokrovcov ako ja aj keby sme boli akekolvek nepriatelky.
Drzim vsetkym palceky aby mali dobre vztahy so svokrovcami a rodinou.🙂

bettynka222
12. máj 2009

bobatko to je hrozne ☹ ale super je,z e si tehu 🙂 davaj si prosim ta pozor. hlavne sa nenechaj vystresovat. ved si uz na nich zvyknuta takze nebudes mat problem s prehliadanim ich blbych reci, nie? ale davaj si na ne velky pozor. hlavne na stravu. nemozete si dat napriklad do izby chladnicku a tam by si mala svoje jedlo? a nevar a nedvihaj tazke ked ti to zakazu. vzdy si navar vecer tak, ze ti manzelik so vsetkym pomoze a ty mu len budes radit co ma kam primiesat 😎
aj ja by som uz chcel abyt tehu. ale mame to teraz zakazane a hlavne je to te4raz cele otazne kvoli tej trombofilii. teraz ma navyse cakaju statnice, takze musia vsetky vysetrenia pockat. ale ked ja sa vobec neviem sustredit a stale nad tym rozmyslam ☹

trinitka87
13. máj 2009

caute baby chcela by som sa spytat, kolko ste boli na pn-ke po kyrete?? diky za odpovede

lubkabb
13. máj 2009

ahoj trinitka87, ja som bola PN ešte 1 týždeň. Teda necelý, lebo 8.5. bol sviatok. Dnes som bola už 3. deň v práci. Hoci sa mi do práce veľmi nechcelo, je to lepšie ako sedieť doma. Aspoň prídem na iné myšlienky a rýchlejšie mi plynie čas. Ale všetko závisí od tvojho gynekológa. Možno že ťa nechá dlhšie oddychovať. Viem, že niektoré boli 2 týždne. Maj sa.

janulcek
13. máj 2009

Ja som bola po kyrete PN 1mesiac.Som na úrade práce,tak lekar povedal že možem kludne byt PN kolko chcem..Ja som si dala mes.Ale myslim že tie 2 tyž.sú naoptimalnejšie pre ženu,ked je taka možnost..

bobatko
15. máj 2009

ahoj trinitka87 ja som bola na PN 2 mesiace po kyrete lebo do prace ma uz nechceli naspat ked som ostala na PN a Dr.mi povedal aby som z nich nieco vytazila ked ma takto osrali.tak ma nechal doma.
Bettynka222 ja som neni tehu len som si to myslela. prestali mi pracovat vajecniky tak som nedostala mrchu.
Dr.mi dal lieky a mame 3 mesiace na spoldenie drobceka inac nam pomoze uz len umele oplodnenie.

mimka83
15. máj 2009

ahojte dievcata. Mam na vas otazku, dokedy ste nemali pohl.styk po potrate? Dakujem

bettynka222
15. máj 2009

bobatko to je skoda ☹ ja uz som sa tesila, ze ti to vyslo. teraz s liecikmi sa to uz snad podari 😉

mimka ahooooj. ako sa mas? ja mam v stredu statncie 😝

bobatko
15. máj 2009

Ahoj mimka ja som nemala sex 3,5 mesiace lebo Dr mi povedal ze az po prvej mrche a tu som dostala az tak neskoro.

jane33
18. máj 2009

Ahojte kocky,mne lekar zakazal otehotniet 6 mesiacov po kyretazi (v 9tt). Otehotnela som 2,5 mesiaca po (nebolo to sice planovane tak skoro, ale stalo sa 🙂 Az do 3. mesiaca som krvacala (tentokrat to ale bolo sposobene nastastie niecim inym) a teraz uz som v 6. mesiaci, cakame chlapceka a vsetko je v poriadku 😀 Drzim Vam vsetkym palce, nech Vam to nabuduce tiez dobre dopadne.

tittika
18. máj 2009

Ahojte

jane aj mne povedala Dr. aj tom mam napisane v prepustacej sprave ze :neotehotniet aspon pol roka 😢

ale dufam, ze mi menzes sikovne nabehne a po 3tom pojdem na kontrolu nech ma kukne ....

to je super ze sa ti tak rychlo podarilo otehotniet 😵drzim palce ved hned budes mat babatko v naruci 😵

marsi28
18. máj 2009

Jane33, ja som po potrate skoro 5. mesiac. Bola som na IVF, som tehu (zacal 5tt), ale uz 6 den krvacam. Ake bolo to tvoje krvacanie? Mala si ako klasicku mrchu? Ja mam krv len na toaletaku, niekedy slabsie, inokedy trocha silnejsie. Ale velmi sa bojim ci vôbec je sanca, aby sa mi drobec uchytil. Porad, ako si to prezila.

janulcek
18. máj 2009

Marsi28 prečo nejdeš k dokymu???Ja by som to už nepodcenila/ako som to podcenila prvy krat/.Presne take krvácanie som mala aj ja.Ale u každej ženy to znamena niečo ine.Co som ako prvy krat tehotna netušila.Ale človek sa uči na vlastnych chybach...

bobatko
19. máj 2009

Marsi 28 prosim ta utekaj k dokymu ja som tiez krvacala a doky mi hned nariadil klud na lozku a lieky na podporu.
nepodcenuj to nevies co sa deje radsej by som to neriskovala uz som 2x na to doplatila. drzkam palceky aby to dobre dopadlo. papa

jane33
19. máj 2009

marsi28: u mna teraz to krvacanie (alebo skor take hnede spinenie) prebiehalo rovnako ako pri zamlknutom potrate, tak ako Ty pises - trochu krvi na toaletaku a sem tam aj hnedy flak na nohavickach. Tiez mi to zacalo tak okolo 5tt a uz som si myslela, ze sme zasa v haji. Na ultrazvuku nebolo nic vidno este dobre dva-tri tyzdne, takze sme cely cas nevedeli, na com sme. Okolo 9tt sa ukazalo srdiecko a hned bol svet krajsi. Az do 20tt som brala Duphaston na podporu tehotenstva a v tom najhorsom obdobi som tyzden lezala a nechodila do prace.
Ak mas takyto problem, chod radsej hned k dokymu, minimalne Ti asi napise lieky na udrzanie plodu. Castokrat sa pricina spinenia, ked je vsetko v poriadku ani neda zistit. Prajem nech Ti to dobre dopadne a hlavne vela sil, aby si to dobre psychicky zvladla. Daj vediet, co je s Tebou

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre