Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kefalinek
22. aug 2010

@sobcek ahoj ja som bola tiez po IVF v 6 tyzdni na kyrete, bol to jednodnovy zakrok, ale v plnej narkoze, ale ja som nenormalne krvacala, ty nic ??

sobcek
22. aug 2010

@kefalinek Ahoj. Ja som krvácala od minulej soboty, dnes to prestáva. Takže zajtra už nebudem krvácať. Klasickú mrchu mávam 7 dní, toto trvalo o dva dni viac a bolo to o dosť slabšie (max 2 vložky denne).Rozhodla som sa ísť do centra, kde mi IVF robili so žiadosťou o zazmluvnenie ako normálnej pacientky. Dúfam, že ešte prijímajú. Určite si nenechám robiť výškrab pri plnom vedomí a riskovať, že keď sa mu na koze pohnem, tak ma domrzačí na celý život. Nie som nerozvážna pätnástka, ktorá potrebuje výškrabom potrestať (už aj s takým názorom som sa žial stretla ☹ ) Takže drž palce, nech ma zajtra nepošlu domov. 🙂 A mrzí ma, že IVF u teba dopadlo tak ako u mňa. A bol kyret potrebný? Alebo len kvôli krvácaniu? U mňa na ultrazvuku nič nevidel, ale vraj pre istotu, lebo sliznica bola ešte veľká - 7mm. Máte aj mrazáčikov? Nehovoili kolko musíte teraz po kyrete cakat? Ja sa bojim toho, že nám nariadia až 6 mesiacov pauzu. Máme mrazáčika a chceli sme ho použiť ☹

michaela0000
23. aug 2010

mna čaka kyretaž zajtra pri dnešnej navšteve my oznamili že sa nevyvynul plod mam tam doslova len bublinu........neviem ako to zajtra prežijem hrozne sa bojim jedinou utechodu my je to že ma bude čakať doma moj super syn..
PROSIM DRžTE MY ZAJTRA PALCE

michaela0000
23. aug 2010

Mala som už jednu kyretaž bolo to 5 rokov do zadu potratila som 3,5 mesačne babo potom jeden šťastny porod...a teraz toto prečo prave ja

jani2
23. aug 2010

dievčatá, vidím, že je vás tu dosť pred alebo po kyrete 😢 Pridám sa aj ja svojou troškou, ja som mala v júni KET, otehotnela som, embryjko bolo v plodovom vačky, srdiečko začalo krásne biť.....ale v 9 tt prestalo 😔 . Tiež som musela na kyret. Mám ešte 8 mrazáčikov, ale musíme čakať 3 mesiace, kým sa maternica zregeneruje. Moc nám všetkým prajem, aby sme sa po tomto smutnom zážitku do roka dočkali krásnych // na tehu testíku a porodili zdravé bábätka!

kefalinek
24. aug 2010

@sobcek ja som zacala krvacat spontanne a dost hodne, matrenicu som uz mala cistu ked sme dorazili do nemocnice, a cistit ma museli kvoli tomu hroznemu krvacaniu.ak bude vsetko ok po 3 mesiacoch mozes pouzit mrazacik 😒
@michaela0000 mrzi ma,co sa ti stalo, viem si to presne predstavit ja som mala jeden stastny porod a dva potraty 😖
@jani2 musime verit a byt optimisti ze sa tych // ciarok dockame a dotiahneme to do uspesneho konca

misa107
24. aug 2010

Už mam po.....ale v nutry citim veľke prazdno.....

misa107
24. aug 2010

Už mam po.....ale v nutry citim veľke prazdno.....

lenocka80
24. aug 2010

Tak mna to caka zajtra ☹ Co su toto za hrozne veci....? Ach jaj...

hafa
25. aug 2010

Ahojte "spolubojovnicky" :o) Rada by som aj ja prispela do tejto diskusie, kedze podobny problem tomu mojmu som tu nenasla. Kyretaz som podstupila v 10 tt z dovodu anembryomoly (bezplodova gravidita). Kedze som po zakroku velmi silno krvacala, na 10. den po kyretazi som musela ist na tzv. rekyretaz, momentalne mam 5.den "po" a vyzera to byt ok. Nakolko pred 6 rokmi som uz mala jeden samovolny potrat a naslednu kyretaz, ako aj vzhladom na vek, momentalne mi robia krvne testy na zistenie moznej priciny tychto samovolnych potratov. Najde sa tu nejake ziena s podobnou diagnozou?

hafa
25. aug 2010

Tak po dlhsom hladani som nasla tu spravnu temu pre mna: Opakovane potraty
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tom-sa-tazko-rozprava/podarilo-sa-vam-donosit-dieta-po-opakovanych-potratoch/

katkulik32
25. aug 2010

Ahojte vsetci. Cez vikend som potretila v 6tt a nasledne par hodin na to mi robili kyretaz. Zobrala som si dva dni v robote volno, ze uz dne spojdem do prace, ale stale krvacam, brusko ma boli iba slabo, ale to krvacanie ma stve. po kyretazi som mala take velke bolesi, ze mi davali 3 injekcie od bolesti, nechapem preco ma to tak po tom bolelo. Teraz je streda a stale krvacam, bojim sa, ze ma zle vycistili, lebo dalsie cistenie, no jednoducho bojim sa po tejto zlej skusenosti. Chcem sa spytsat kolko ste boli PN po kyretazi a kolko dni krvacania po kyretazi uz nie je dobre a malo by sa znova ist do nemocnice. Dakujem Vam, som troska vystrasena, bolo to moje prve vytuzene babo a este aj tieto komplikacie ma desia.

mariro
25. aug 2010

@katkulik32 - ja som krvacala mozno aj viac ako 10 dni, takze sa neboj, nie je to neobvykle a na PN som zostala vyse tyzdna,klud a pohoda musi byt. 🙂

katkulik32
25. aug 2010

Dakujem mariro. Ja som bojim dalsej kyretaze koli bolestiam co som mala po prvej. Teraz bolesti nemam, iba mozno troska take tlacenie v stehnach, ale to krvacanie ma stve, vsade citam, ze to ma byt iba spinenie a zo mna idu kusy, uz sa aj bojim chodit, mam to medzi nohami ako casovanu bombu. Takze vravis, ze sa krvaca a je to normalny prejav po zakroku?

mariro
25. aug 2010

@katkulik32 - no krvacanie som ja mala normalne a dost silne, tiez niektore pisali ze len spinenie a par dni, je to asi individualne ale ak by si mala mat nejake kusy krvnej zrazeniny tak radsej bez k lekarovi.
Ja som bolesti nemala ziadne nastastie,len to dlho krvacalo.

katkulik32
25. aug 2010

Dakujem Mariro, dnes som mala prvykrat asi dvakrat zrazeninu, uvidim este dnes a ked zajtra budem mat zase, tak uz bezim, nech sa deje co sa deje, musim sa dat doporiadku🙂

kuriatko21
25. aug 2010

@hafa ahoj. ja som bola na kyrete pred 2 dňami, tiež anembryomola. po zákroku doobeda pohoda, potom večer silné bolesti, následná injekcia, čípok, tabletka, až potom bolo lepšie. včera ma pustili domov, cítila som sa dobre, večer mi zase začali bolesti, nezaberali ani ibalginy a tak je to v podstate do teraz. bola som dnes u mojho gyn. a ten tvrdí, že bolesti sú normálka, je to ešte čerstvá rana. Baby vy ako dlho ste mali bolesti po zákroku? inak krvácam len slabo.

hafa
26. aug 2010

Pre katkulik32 - ja som bola u 2 gynekologov, kedze som po kyrete tiez velmi krvacala, silno a dlho, a ked zo mna vysli tiez velke zrazeniny, utekala som k Dr. Obaja sa zhodli, ze mam este pockat, ale ked to ani po injekcii na stiahnutie maternice nepolavilo, ani po tabletkach na zastavenie krvacania, a prezreli ma vsetkymi moznymi sposobmi (brusne sono, vaginalne sono, prehmatanie prstami - aby sa uistili, ze to nekrvaca krcok, ale krv ide z dutiny maternice) tak ma poslali na rekyret. Po nom som slabo krvacala 3 dni, bolo to nieco medzi krvacanim a spinenim a teraz po tyzdni uz som OK.

Pre kuriatko21 - ja som mala slabe bolesti, nic hrozne, ale pri rekyrete mi dali radsej cipok od bolesti a namiesali mi riadny koktelj :o) a prespala som skoro cely den. Pokial mas popri bolestiach aj zvysenu teplotu, pripadne zvysene krvacanie, mala by si ist k Dr.

katkulik32
26. aug 2010

Hafa, dakujem.

katkulik32
26. aug 2010

kuratko21, ja som hned po prebrati po kyrete mala take bolesti, ze som plakala, asi pol hodinu, dali mi cipok a dve injekcie od bolesti, preslo ma to, ale nezaspala som. Vecer doma ma este trocha bolelo brucho, ale dost som krvacala. Inak dnes je piaty den a stale ma brucho pobolieva ale krvacam uz stredne silne a nie silno. Asi to ma kazdy individualne, niekto je doma aj 2 tyzdne co ma stale bolesti.......

janka0025
28. aug 2010

Ahojte spolubojovníčky.

Mám menší problém, stalo sa to, čoho som sa obávala, po druhom kyrete mám úplne rozhádzaný cyklus.... 😢 😢 😢
Doteraz som mala vždy na hodinu presne 28 dňový cyklus, plodné dni som si tiež vedela presne určiť....Ale po druhom kyrete som prvú ms dostala ešte v takom myslím normálnom čase, t.j. 30 dní od kyretu, ďalšia prišla až o 36 dní a teraz mám 31 dní a ešte nič...Cítim len jemné bolesti, akoby sa chcela spustiť, trvá to už tretí deň, ale nič... 😢 😢 😢
Neviem, prečo sa mi to tak rozhádzalo, keď roky som mala pravidelný, ukážkový cyklus....Tým pádom si neviem určiť ani plodné dni....chceli by sme sa začať zase snažiť tak o mesiac, až dva, keďže druhý kyret bol v Máji, ale takto či nám vôbec zadarí....som z toho celá rozladená.....Nemá niektorá podobné skúsenosti, Myslíte, že sa to časom ešte môže upraviť?

zuztek
28. aug 2010

@janka0025 prve mesiace po kyrete je to normalne, ale ked tak skus uzivat nejake kvapky na vajecniky, femi alebo femigard alebo gynex... tie by mali cyklus pekne nastartovat 🙂

kajuska09
28. aug 2010

Ahojte. Ja mam zial tiez za sebou uz druhy zamlknuty potrat ☹ Prvy minuly rok v 14.tyzdni a teraz v 12.tom. Vcera ma len pustili z nemocnice. Doktorka mi povedala ze bezne sa posiela na genetiku az po troch potratoch, ale ze mne to poslala po druhom... Myslite, ze je sanca ze zistia pricinu? Vysledky ale budu az o par mesiacov ☹

zuztek
29. aug 2010

@kajuska09 je mi to luto ☹ ja som mala jeden potrat, ale povedala som gyndosovi ze si chcem dat urobit vsetky vysetrenia, a neprotestoval. Takze okrem genetiky doporucujem hematologiu, imunologiu (staci ti ist na alergo kde chodis, urobia ti infekcnu serologiu, aj pohlavne hormony a hormony stitnej zlazy, ak nie tak este chod na endokrinologiu), no a dolezite su aj specialne vytery na mykoplazmu, ureaplazmu a chlamydie...

kajuska09
29. aug 2010

@zuztek vdaka, a Tebe teda zistili pricinu?

zuztek
29. aug 2010

@kajuska09 najskor nie, vsetko bolo negativne, vytery som vsak mala robene az teraz v maji a nasla sa ureaplazma, ktora sposobuje aj potraty... teraz mam uz druhe ATB, kedze prve nezabrali...

kajuska09
29. aug 2010

@zuztek drzim palceky, aby sa Vam podarilo babo, samozrejme s uspesnym koncom 🙂 ja si budem musiet pockat minimalne pol roka ☹

kuriatko21
10. sep 2010

@hafa
@katkulik32 Babky tak som nakoniec isla k tomu lekarovi, lebo k bolestiam sa pridala aj zvysena teplota a zase som si par dni polezala v nemocnici. isli zo mna zrazeniny, tak ma napichli na infuziu, dali injekcie na stahovanie maternice...ze bud to vyjde samo, alebo znova zakrok. vam poviem, bola to hrozna noc, bolesti strasne, psychika v kybli pri predstave, ze by som mala ist na dalsi zakrok. nakoniec nebol potrebny, bolesti ani krvacanie potom neboli, ale stale som mala dost vysoke HCG, tak sa im to moc nezdalo. vcera mi znovu brali krv a ze sa uvidi. ale nemocnicneho prostredia mam momentalne plne zuby... 😠

kvietocek55
12. sep 2010

ahojte, tiež sa pridávam k Vašej debate... pred dvoma dňami som spontánne potratila v nemocnici v 5tt. Robili mi kyretáž, hrozný pocit... Aspoň že som mala šťastie na výborný personál. Našťastie už ráno po som nemala žiadne bolesti a už len jemne špiním.. Zajtra chcem ísť k svojmu gynekológovi akurát sa chcem opýtať, myslíte že keď ho požiadam aby ma vypísal na PN aspoň na týždeň tak to bude v pohode? Fyzicky sa cítim už v podstate v poriadku no potrebujem sa dať aspoň trošku psychicky dokopy... Bolo to moje prvé tehotenstvo a dosť ma to vzalo. Síce to prišlo nečakane, ale už sme sa veľmi tešili. ☹

rabiva
12. sep 2010

@kvietocek55 ☹ ☹ sucitim s tebou, dr ta urcite vypise, moj nerobil problem, nechal ma v pohode 2t na PN... 😔

kvietocek55
12. sep 2010

ahoj ďakujem... dúfam, že ani ten môj nebude robiť problémy .. 😒 a nevieš, to ma bude posielať ešte aj na nejaké vyšetrenia? Ten lekár čo mi robil kyret mi povedal, že sa mám pýtať na vyšetrenie trombofílie (resp. neviem ako sa to volá presne), je to nejaká porucha zrážanlivosti krvi a vraj je to veľmi častá príčina potratov.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre