Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

majuska251
3. jún 2011

ahojte od dnes patrim k vam,je to smutne ale... som par hod po kyrete..ani neviem ako to skoro prebehlo prebrala som sa na posteli a pred par hod som dosla domkov strasne ma boli brucho..vzala som si uz aj paralen lebo ine lieky nemozem som alergicka od zatra mam nasadeny sumamed,,,,prosim vas ako dlho trvaju bolesti a krvacanie po kyrete

katusap
3. jún 2011

@majuska251 ahoj....ja som podstupila kyret v utorok....brucho ma bolelo asi hodinu po zakroku, ale nie vela, este menej ako ked mavam mrchu, takze pohoda ....robili mi to okolo jednej poobede a krvacala som asi tak do osmej vecer, potom uz len spinenie .... teraz ma brucho trosku pobolieva ale nie tak, ze by som musela uzit tabletku a stale spinim...vcera slabsie, dnes trochu silnejsie....hlavne oddychuj a lez, nic nerob....a ak sa mozem spytat, co sa stalo, ze musis patrit do tejto smutnej temy? v ktorom tyzdni si bola? prajem ti vela sil....vsetky sme si tu prezili to iste a su tu super babulky, kt. mi velmi pomohli tak dufam, ze pomozeme aj tebe prekonat toto zle obdobie...drz sa

katusap
3. jún 2011

@azalka22 no tak to som zvedava teda na tu prvu mrchu, lebo ja odkedy som vysadila HAK pred pol rokom, kazda mrcha je pre mna prve 2 dni masaker , tak mozno ten kyret aj prospeje k tomu, ze nebude taka silna do buducna, ved uvidime....kys. listovu som si objednala tuto : http://www.docsimon.sk/tovar/medpharma-kyselina... .... kolko ta bolelo brucho po kyrete? akoze neboli ma vela, len ho citim, tak pobolieva a lezie mi to na nervy

azalka22
3. jún 2011

@katusap u mna take silne bolesti nejak presli po par dnoch, potom iba sem-tam pobolievalo, pichlo a pod.
inak OK, dnes to spinenie, tak som troska vykolajena...

katusap
3. jún 2011

@azalka22 mozno ti uz ide mrcha....niekde som citala, ze aj po 2 tyzdnoch od kyretu mozu prist, je to uplne individulane....ty to mas 3 tyzdne od zakroku, takze mozno sa ti to rozbehne....to by bolo super, nie? 😉

majuska251
3. jún 2011

@katusap v 8 tyz som zacala spinit sla som na vag ultr a dr mi oznamila ze srdiecko nebije bol to hrozny sok kazdy to asi pozna este mi cely tyzden brala hodnoty hcg a dnes som musela ist na kyretaz...uz neviem ani plakat po tom tyzdni trapenia a dufania ze bude vsetko ok....moj anjelik je uz v nebicku dnes by som bola 9t+4

katusap
3. jún 2011

@majuska251 ja by som dnes bola 9tt+1 ☹ snazim sa na to nemysliet....mna natahovali 14 dni, robili dynamiku HCG, kt, bola prekvapujuco celkom dobra ... lebo dr.sa nezdalo sono, takze ma objednala o dva tyzdne - to bolo v tento pondelok, kedy mi oznamila definitivny zaver, hned som isla do nemocky a utorok rano som uz bola prijata, na obed mi to robili a domov som isla v stredu, dostala som aj infuziu s ATB a 2 injekcie na stiahnutie maternice tak mozno aj kvoli tomu som tak dlho nekrvacala...ale mozno je to blbost, neviem 🙂 ....ak chces, kludne plac i ked ja som uz tiez ani nemala slzy, plakala som ked som sa lucila s manzelom a potom este na izbe, ale boli tam super baby, kt. sa snazili ma rozosmiat , po zakroku uz bolo ok, bola som rada, ze to mam za sebou

lenkasop
4. jún 2011

Majuska251...moja je mi to ľúto, drž sa, časom to pomaličky prejde aj keď človek na to nikdy nezabudne. Ja som po 2MA a čakám na prvú mrchu ☹

majuska251
4. jún 2011

...Asi budem kruta..ale moje pocity su pomaly take akoby sa nic nestalo..boli ma ze sme prisli o anjelika ktory je uz v nebicku a asi to tak malo byt,,ale ja uz neviem ani plakat,po tom ceom tyzdni trapenia a natahovania to tak enjak oppadlo ,sniva sa mi o tom,ale po vcerajsom zakroku a kecani s jednou babou co mala 4 potrat som pochopila ze niesom sama a zivot ide dalej..mam nadherneho syna ...viem neda sa nato zabudnut a nikdy nezabudnem ..ale musim zit dalej ..potrebujem sa ist niekde zregenoerovra na dovcu a premyslam aby sme sli niekam o mesiac aby ta bolest presla...

katusap
4. jún 2011

@majuska251 nie si kruta....ani ja uz neplacem po tom, co som si vypocula pribehy v nemocke ...aj horsie veci sa stavaju ... ovela horsie je prist o babo vo vyssom stadiu tehu alebo nebodaj ked sa uz narodi....proste zivot ide dalej, nic s tym nemozeme robit....ja sa uz teraz tesim ako zacneme znova skusat, ale este to potrva min. 2 mesiace, ale uz teraz sa tesim na prvu mrchu...uz aby tu bola....ty mas aspon to stastie, ze mas uz synceka....u mna to bolo prve mimi, ale musime byt silne

helenka333
4. jún 2011

@katusap Myslím že to špinenie je normálne, lebo ja som mala aj taký deň, kedy som vôbec už nešpinila a potom na ďalší deň zase trochu. Ale to prejde. A to ani neviem či bude silná či slaba menštruácie, hm, to by mohol niekto poradiť, kto už aj tým prešiel. A aj keď to je dlhé čakanie, ja už mám zajtra 3 týždne po, a nejak to rýchlo ubehlo, takže ani nemám taký pocit, že to je dlhé čakanie, asi preto, že aj v práci je toho veľa potom už len doma trošku oddychovať, v záhrade trošku porobiť a cez víkendy zase plány, dnes ideme na švagrovu 30tku, takže tam budu moje dve krásne krstné dcérky, tak sa ich neviem dočkať, takže čas rýchlo letí 🙂
Tiež ako píšeš, môj muž je somnou, utešuje ma, že budeme mať ďalšie mimi....napr. včera ked som si zobrala také pekné šaty na seba a som mu hovorila, že som si myslela že to budem nosiť už s bruškom, keďže sú také volné, a on mi len nato, ved to budeš nosiť o rok ☹ , čo mi velmi ublížilo. Myslím, že nás to bolí ovela viac, ved sa aj hovorí, že ženy sú ovela silnejšie, viacej toho zvládnu, jasné, keď musíme, zvládneme to, ale aké následky to na nás nechá.....drž sa 🙂

helenka333
4. jún 2011

@lea1333 no nie si sama, presne nato často myslím, že napr, mrcha by mala dôjsť vtedy a vtedy a ja to mám iné, alebo že žena ľahko otehotnie a ma napadá, prečo mne by sa to podarilo hneď, ale musíme veriť že to bude ok a že onedlho budeme mať krásne zdravé bábo. 🙂

helenka333
4. jún 2011

@majuska251 tak aj ty si sa pridala k nám...a nemaj zlý pocit, ja som tri týždne po zákroku, a tiež už mávam také pocity a to už aj skôr, že už nevládzem ani plakať, ved vieme že je to na nič, to nám nič nezmení a sme si dosť vytrpeli tak sa musíme pohnúť ďalej, aj keď je to velmi velmi ťažké. Máž doma krásne synčeka tak sa máš načo tešiť, u nás ktoré to mali mať prvé, myslím že je to možno horšie, keďže ešte bábo nemáme...neviem...tiež som išla s tým do nemocnice že špiním a už nebilo srdiečko ☹ drž sa!!!

katusap
4. jún 2011

@helenka333 no baby prvu mrchu opisuju ako masaker, tak sa asi mame na co tesit....u teba uz o chvilu pride....ale moze to prist aj skor alebo neskor ako za tie 4 tyzdne, nie? A ako dlho si mala to spinenie? nech viem, na co sa mam pripravit....lebo napr. ja celu noc nic a rano trochu, teraz zase nic....asi to chvilu potrva, kym sa maternica uplne vycisti a vsetko asi odide az s prvou mrchou....to mas super, ze mozes vybehnut niekam , ja som na PN, takze vacsinou sedim doma....mali sme ist dnes na grilovacku, ale nemozem, kedze ked sa grilovacne zacne,mne akurat skonci vychadzka...dr. ma nechala este do 17.6 doma - v ten den mam prist s vysledkami histologie a potom uz asi pojdem do prace, aj ked som tam nebola uz mesiac, bude to divne vratit sa tam

ernuska296
4. jún 2011

ahojte babulky....tak ja mam 8 den po kyrete...a ako pisete ani plakat ani mysliet na to sa neda...aj ked neznasam reklamy kde je same mimi a vzdy si poviem preco to moje mimi to vzdalo a odislo:((( a partner ako pisete vy tiez cakal ze po 4 dnoch sa budem usmievat a tak ale potom som buchla a vykricala som mu ze to skratka nejde nejde aj ked sa snazim!!!!!!!chce to cas a s tym sa nepohne....ja pijem alchemilku kazdy den 3 salky a zakupila som si tie kvapky gynex- vraj su fakt dobre tak som zvedava...a ta prva mrcha je fakt taka brutalita??? no holky vytrpime si a pak si zasluzime to po com najviac nase srdiecka tuzia....pozdravujem vas a pekny dnik...usmejte sa utrite si slzy z oci ..ved kazdy ked neco pekne zacina a neco pekne konci....venovane anjelikom cmukyyyyyyyy

majuska251
4. jún 2011

@katusap drzim ti palce ako aj ostatnym...

odrik
4. jún 2011

@helenka333 🙂
Prepac, ze tak neskoro, prave som sa vratila z kongresu, tam nebolo casu na nic! Drzim Ti palceky a cakaaaaame!!! 🙂

odrik
4. jún 2011

@ernuska296
Ahoj moja, neboj vsetko zvladnes!!! Nic ine nam ani nezostava. Pockame a uvidime aka mrska to na nas pride!!! Drzim Ti moc palceky! 🙂

odrik
4. jún 2011

@katusap
U nas bol aj smutok, trosku slzy, ale po 2 dnoch uz presne ako u Teba! Takmer sme o tom nehovorili, iba ked som zacala ja! A po tyzdni, akoby sa to ani nestalo! Vobec sa tym netrap, chlapi maju uplne ine zmyslanie! Pretocia list a funguju dalej bez zatazenej mysle!!!

katusap
4. jún 2011

@ernuska296 ahoj....tak zase nas je o jednu viac....to je normalne neskutocne co sa deje....ked sa mi to stalo tak som myslela, ze som jedina, ale akonahle som prisla do tejto temy som videla, ze nas je strasne vela....a este viac, ale vsetky sem nechodia ....tak uz si zacala s alchemilkou? ja neviem ci uz mam zacat, ked stale spinim....chvilu nic a chvilu viac ako den po zakroku....nastastie bolesti uz presli, tak som rada, snad to bude dobre ....takze mozem ju pit aj ked mam este spinenie?
@odrik @ernuska296 ja som pred chvilou nakricala na manzela....uz tyzden sa chystame na grilovacku, kt. ma byt dnes a on nechape, ze sa proste necitim na to ist tam....navyse som este aj PN...co by som tam robila? nemala naladu sa s nikym rozpravat, lebo z tych ludi co tam budu nikto nevie co sa stalo a mne sa nechce usmievat na vsetky strany ....ale samozrejme, ja som teraz ta najhorsia ....bojim sa, ze to co sa stalo nad od seba odluci a pritom ho tak velmi lubim a aj on mna, ale preco sa tvari, ze sa nic nedeje? ja sa tak tvarit nedokazem

janie80
4. jún 2011

Dievcata, ja som sice nebola na kyret, potrat som mala samovolny a cisteniu som sa uspesne vyhla, ale citam, ze sa bojite prvej mrchy... Prvu mrchu som mala cca 50DC a bola taka normalna, len trochu dlhsia... Jeden den som sice krvacala dost silno, ale to sa sem-tam stane aj pri klasickej mrche. Zvyknem ju mat 4-5 dni a tato trvala 7 dni... Takze ziadny strach dopredu, mozno to nebude taky masaker... 😉

janie80
4. jún 2011

@katusap alchemilku mozes pit aj hned... mne to dost pomaha, aj ked mam bolestivu mrchu na uvolnenie...

katusap
4. jún 2011

@janie80 je mi luto, ze si prisla o mimi....co sa tej mrchy, tak to nemozes porovnat, kedze si nebola na kyrete- nastastie....my co sme po mame teraz vlastne sestonedelie....dr. mi vysvetlil, ze pre maternicu je to taky isty stav ako po porode, takze uvidime ako to bude....a vy sa uz snazite o mimi, alebo cakate 6 mesiacov kym zacnete?

leleh
4. jún 2011

@ernuska296 mne prisla prva mrcha po kyrete na 34 DC a bola asi o 2 dni dlhsia inak v norme, bola som rada ze som necakala tak dlho na nu. Normalne mam 30 dnove cykly.

janie80
4. jún 2011

@katusap mne sestricky v nemocke a aj doki povedali, ze aj ked to bolo spontanne, tak tiez je to stav ako po porode... 😒 snazit sme sa zacali hned, ale uz stvrty mesiac sa nedari... 😒 asi este nie je organizmus pripraveny... 😒

katusap
4. jún 2011

@janie80 asi kazde telo to znasa inak, niektore baby mali ten spominany masaker a niektore len spinenie....takze je to asi fakt individulane....a vam dovolili hned sa snazit? mne dr. kt. mi robila kyret vyslovne zakazala 3 mesiace otehotniet, lebo ze aj keby sa nam podarilo, ze sliznica to nemusi udrzat a moze dojst k samovolnemu potratu....my asi zacneme po 2 mrchach, lebo pochybujem, ze sa nam to podari hned na prvy sup, kedze predtym nam to vyslo na 5.pokus

janie80
4. jún 2011

@katusap tym, ze ma necistili, tak sliznicu som nemala celu prec... doki mi vysvetlovala, ze hned po kyrete je rizikovejsie hned otehotniet kvoli tomu, ze sliznica sa obnovuje postupne, to znamena, ze niekde je mensia, niekde vacsia... a mimi, ked sa uhniezdi na tej plytkej sliznici, tak sa tam nemusi udrzat a hrozi potrat... 😕 otehu som mala dovolene hned, ale nejde to tak rychlo, ako predtym... vtedy sa podarilo na prvy sup a teraz uz dlho nic... 😒

katusap
4. jún 2011

@janie80 mozno je tomu vsetkemu preco sa nedari psychika, ze sa na to az prilis sustredis ....nam ked sa nedarilo, tiez ma chytala panika a bala som sa, ze sa to nikdy nepodari, tak som si dala urobit HP a mm bola na spermiogram....a ked som vedela, ze vysledky su ok tak sup a bola som tehotna 🙂 myslim, ze psychika robi strasne vela v tychto veciach....viem, ze je to na prd, ked kazdy vravi, nemysli na to....to sa neda...musis na to mysliet lebo vies, ze mimi chces a aj ked sa chces na to povzniest tak aj tak cakas, ze mrcha uz nepride....drzim palceky, aby sa to coskoro podarilo....to si mala dobre, ze ste sa mohli hned snazit....my mame dokonca zakazane sexovat, ale v tomto momente mi je to jedno, kedze s mm je to teraz divne cele a to ma velmi trapi

odrik
4. jún 2011

@katusap
No nemas to lahke! Ale asi si musite sadnut, porozpravat sa, lebo on mozno ani nevie, ani nerozumie tomu, co prezivas! On to nemysli zle, chlapi inak vnimaju niektore veci a nechapu, co z toho robime!!! Ustupite trosku obaja a bude dobre! Drzim palceky!

katusap
4. jún 2011

@odrik on sa nechce rozpravat, on hodi rukou a je vybavene a ked mu povie, ze kasle na to, co sa stalo povie, ze nie ...ale sprava sa uplne naopak....je mi z toho nanic a velmi ma boli, ze ma nedokaze pochopit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre