Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

maryennn1
21. máj 2012

@bambi2 Ďakujem, pomaly sa z toho zviecham a začínam myslieť pozitívne, povedala som si, že náš malý anjelik nám isto pošle súrodenca, ale na to musíme byť obaja aj s mm fyzicky aj psychicky fit a preto na tom teraz pracujem 🙂
Inak aj ja gratulujem @kacena85 k dvojičkám, budete mať doma dvojité šťastie 🙂 😉

bambi2
21. máj 2012

@kikaneu nic si nemusela, zena ma pravo rozhodnut sa sama. nemozu ta nutit do niecoho co nechces. ale nie je to tak ako tvrdia.. coraz viac zien sa rozhodne prirodzene potratit. je to ovela lepsie pre psychiku, pre telo a je to ovela horsie pre dr. pretoze prichadzaju kazdou zenou ca. o 500 eur.. u nas sa kyrety robia iba v najhorsich pripadoch. vlastne, ked sa telo nedocisti prvou mrchou, vtedy sa mu pomoze... pri kyretoch mas rizik ovela ovela viac ako pri prirodzenom potrate. a to co melu dr. to vobec nie je pravda.. ide im iba o prach, o nic ine...

bambi2
21. máj 2012

@maryennn1 celkom iste!!!! tomu verim, vela kociek co potratili rychlo otehotneli.. teraz sa to tu bude tehulkami sypat tak ako nikdy, ver mi!!!!!!! 😉

kikaneu
21. máj 2012

@bambi2 to som ja netušila....ja ani neviem ako som im odpovedala na to kvantum otázok.......pýtala som sa len, či musím ísť na ten kyret, či to neodíjde samo, povedali, že nie....tu to podpíšte a bolo 😖 ☹ a dnes pri prepúšťaní mi zas doktor povedal, že to kvôli otrave krvi museli urobiť, aby k tomu nedošlo.....ja neviem, ja sa v tomto nevyznám..........ale som rada, že som už doma pri manželovi

bambi2
21. máj 2012

@kikaneu vidis ako klamu?? uz som tu raz pisala, ze jedna kocka bola rano o 9 na kyret, na rade bola uz 17 alebo 19. si zober kolko ich urobia za den a aky zisk maju ked jeden zakrok stoji okolo 500 eur?? preco to kazit???? zenu nastrasia a kazda prikyvne... to nie je pravda, ziadna otrava krvy nehrozi.. do toho 12 tt to nie je problem... telo vie co ma robit. je to naprogramovane, vyslo by to same.. som o tom presvedcena, vd matka... coraz viacej zien sa tu objavuje co prirodzene potratili a nic sa nestalo, ziadna otrava krvy, nic podobne.. to iste sa ti moze stat aj pri kyrete.. tiez mozes dostat nejaku infekciu, zapal a prinajhorsom mozes mat zrasty, nedostanes mrchu a mozes iba snivat o tehulkovani a detoch. vedel by ti tu niekto o tom rozpravat... je to svinstvo, ze takto plasia ludi... je to pre nich neskutocne vyhodny obchod... 😖

kikaneu
21. máj 2012

@bambi2 och, ani mi nevrav.....ja som nič z toho nevedela....odkiaľ? bolo to moje prvé tehotenstvo, verila som, že dopadne dobre a nič zlé som si nepripúšťala, takže som ani nič zlé nečítala, žiadne diskusie ako je táto............no už je to teraz jedno....bude len tak, ako má byť.......

bambi2
21. máj 2012

@kikaneu ved prave, ze nie je sa kde informovat. ja som tiez bola prekvapena ked mi moj dr. povedal, ze si mozem vybrat ci chcem ist na kyret alebo to nechat na prirodu.. tak som zvolila prirodu, 2x to mam za sebou... a zijem 😉 a je nas tu takych vela... treba sa vzdy o vsetkom informovat!!!!! treba hladat na nete info a citat a citat!!!

kikaneu
21. máj 2012

@bambi2 ale kedy som mala čítať? ráno som išla na pohotovosť a poobede už bolo po všetkom 😠 už to neriešim, už sa len budem modliť za to, aby sa z toho moje telo spamätalo a mohli sme mať ešte deti......ďakujem za to, že som sa zas čosi nové naučila 😉 idem si ľahnúť, dobrú noc prajem

janie80
21. máj 2012

@kikaneu moja, co to tu citam? 😢 mrzi ma to... 😢 ja som na kyrete tiez pred rokom a pol nebola, nedovolila som a drobcek odisiel sam... 😢

delideli
21. máj 2012

@mata_ba : ja si tiez myslim,ze si jeden dva kludne daj..som rada,ze to uz ide..drz sa,verim,ze to bude coskoro za tebou ..

kikaneu
21. máj 2012

@janie80 tak vidíš, ja som netušila čo a ako.....človek v takých chvíľach verí lekárom....aspoň ja

delideli
21. máj 2012

@kikaneu : ja som na tom bola uplne rovnako..tiez som nevedela,ze sa na kyret nemusi..a tiez ma tak vystrasili ako teba,ze treba cim skor,inak moze byt problem..ale nevadi, telo sa z toho pozbiera a verim,ze bude dobre..teraz odpocivaj, pi ten cajik a vsetko sa upravi,uvidis..

svintekova
21. máj 2012

@kikaneu to mi je velmi lúto mojka 😔

janie80
21. máj 2012

@kikaneu ja som mala na rozmyslenie cas, lezala som v nemocke s podozrenim na mimomaternicove... Medzitym sa svokra rozpravala so svagrinou, svagrina postudovala, svokra povedala mm a ten ma ukecal... A po styroch dnoch, ked prisiel doki s tym, ze cistit, pytala som sa, ci je to nutne... Sice som bola ta, co vymyslala, ale vdaka tomu mi urobili dalsi utz a povedali, ze asi ani netreba...
Prajem ti rychle fyzicke a psychicke uzdravenie, nech ti je manzelicek velkou oporou a nech ti tvoj anjelicek rychlo posle surodenca.. 😔

bambi2
21. máj 2012

@kikaneu ved to, ja ked som zacala krvacat, som hned hladala na nete info... neutekala som hned na pohotovost... vedela som priblizne co ma caka, bola som pripravena a vedela som iba jedno, ze kyret to nebude ani ked co bude!!!!

bambi2
21. máj 2012

@kikaneu vela ich veri... ale vies, je to ich chyba lebo nespravne informuju tehulky.. zasluzili by si.. nakopat za toto klamstvo!!! 😖

nelynka
21. máj 2012

@bambi2 ja som na kyret sla napr teraz dobrovolne, lebo som to chcela mat cim skorej zasebou a cakat dalsi mesiac kym by sa mi mrcha spustila by som isto necakala..
az by sa vobec sama spustila..ked na to mala skoro 3tyzdne a ani tuk.. 😒

bambi2
21. máj 2012

@nelynka ak chce ist zena dobrovolne tak je to ok... ale ak nie tak ju nemozu nutit, toboz strasit, ze ked to a to tak to... ono to chce cas kym sa to spusti, väcsinou to ide rychlo. v niektorych pripadoch to trva. ale je to lepsie pre psychiku aj telo. a stat sa nema co, WHO odporuca cakat na prirodzeny potrat 4 az 6 tyzdnov... takze nehrozi nic strasne tak ako dr. tvrdia...

nelynka
21. máj 2012

@bambi2 vidis, a mne bolo horsie na psychiku cakat na to kedy to pride..a fakt ze sa to za 3tyzdne samo nikam nehlo, tak pre mna jedine vychodisko kyret..
ako nevravim, bala som sa, aby nieco nedodrbkali ale ta ulava, ked som vedela ze je vsetko zamnou bola neuveritelna..a pre mne teda menej bolestive a stresujuce ako ked som potratila prirodzene 😔

bambi2
21. máj 2012

@nelynka tak ako pre koho.. neviem, ja v kyrete nevidim ziadnu vyhru.. a verim, ze tie baby ktore sa rozhodli pre kyret, nabuduce by si to urcite 2x rozmysleli co urobia kedze uz vedia, ze existuje aj prirodzeny potrat...

janie80
21. máj 2012

@bambi2 ked u nas je to casto o tom, ze lekari ti velmi nedaju na vyber... Ani cas na rozmyslenie... A zena je v takom soku, ze veri lekarom a chce to mat rychlo za sebou a konecne byt doma pri svojich najblizsich... ☹ ja som lezala medzi Vianocami a Novym rokom jedno poschodie pod novorodeneckym... Sama na izbe... V noci som samozrejme z toho vsetkeho nespala a nado mnou plakali novorodeniatka... Neprajem nikomu... 😢

bambi2
21. máj 2012

@janie80 ved to je ten problem, ze im nedaju na vyber aj ked ta moznost tu je!!!!! to by im mali zakazat. ak niekto dobrovolne chce tak prosim. ale ak nie tak nie!!!! 😖

nelynka
21. máj 2012

@bambi2 no ja si to nabuduce urcite nerozmyslim..pokial sa mrcha nebude chystat kym to budem mat na 1000% potvrdene ze drobec je mrtvy a vybavim predoperacne...
predtym sa mi potrat spustil sam a aj tak som sla na docistenie a dobre ze som sla, lebo som pekny zapal uz chytala z tej starej sliznice...
aj ked zapal tam mohol byt skor, ale to je mala pravdepodobnost, kedze sex nebol, prsty som si nikam nestrkala
😀 a vytery som mala robene tyzden a pol pred potratom.. 😕

neviem, ja som asi divna, ale fakt pre mna je lepsie skoncit to co najskorej ako sa trapit a cakat kazdym dnom ci pride alebo nepride a bohvie ako dlho..

janie80
21. máj 2012

@bambi2
@nelynka kazda moze mat na to iny nazor... Podstatne podla mna je, aby nas lekari informovali o vsetkych moznostiach a dali na vyber... A nech uz si kazda urobi tak, ako si mysli, ze to bude pre nu najlepsie... Jedna si povie, ze nechce umely zasah do tela, lebo aj to moze mat rizika... Druha, ze to chce mat rychlo za sebou... Pre mna, za mna, nech... Len nech nas informuju a vysvetlia nam to... 😔

mata_ba
21. máj 2012

@kikaneu moja to nemyslis vazne 😢 strasne ma to mrzi..kedxe viem ake to je-hlavne sa drzkaj..no ja akurat sedim na wc..kazde dve minutky silna bolest..tak reku idem uz teraz na wc..aj tak lezat nemozem..ach moja..az takto si ma nasledovat nemusela..ale budeme ok..ze? 😉

svintekova
21. máj 2012

@mata_ba
@kikaneu kočky držte sa, prajem rýchle zdravotné aj psychické zotavenie. Ja mám za sebou presne 3 mesiace a týžden ☹

mata_ba
21. máj 2012

@svintekova dakujem velmi pekne 🙂 verim,ze budeme vsetky ok a budeme maminami..

svintekova
21. máj 2012

@mata_ba jasné, že budeme moja 😉

mata_ba
22. máj 2012

@svintekova @bambi2 @kikaneu @delideli tak babulky a mam to za sebou..od pol12 do pol4 som sa neuveritelne vytrapila a mala som na male ist na pohotovost..no vydrzala som..u mna to nebolo tak,ze najvacsia bolest a koniec..bolestivo prislo a prestavalo boliet len velmi pomaly..som rada,ze to mam za sebou..a mam este otazku..je normalne,ze dalej dost silno krvacam?bolest len mala..no stale to tecie ako dive..

delideli
22. máj 2012

@mata_ba : neviem posudit to krvacanie z pohladu spontanneho potratu, to ti budu vediet povedat baby,mne po kyrete doktor povedal,ze je normalne ak budem krvacat aj taky tyzden,nastastie to trvalo len asi 2 dni,bezprostredne po zakroku to tiez nebolo tolko co som cakala,ale v porovnani s MS dost a hlavne cerstva krv ..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre