Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

velvet26
4. dec 2009

ved sme tu same sikulky, dame hlavy dokopy a bude...
inak, strana 100, parada..
baby som moc rada, ze ste tu mam vas rada.. 🙂

snazilkant
4. dec 2009

hurrra 100 je za nami 🙂

sekina
4. dec 2009

snazilkant...ty si bola tiez na vysetreniach? a ten femibion beries hned po zakroku?ten moj dr. mi nedal nic, aj ked som sa ho na to pytala, akurat caj z alchemilky na regener,maternice...

velvet26
4. dec 2009

sekinka,ani ten moj mi nedal nic..iba anitbiotika, proti mnozeniu bakterii a zapalu..ako nechcem nanho nejako kydat, je to dobry dr a odbornik, no v tomto ma sklamal...aj ked ako citlivo mi vsetko vysvetlil a tak, aj sa pytal ako to zvladam psychicky, ako sa s tym vyrovnavam tak to bolo ok..len tie vysetrenia, ze ma tak odbil..to teda nie...kebyze nemam informacie z konika tak ani neviem, co treba povybavovat, som moc vdacna, ze nieco taketo tu je..

sekina
4. dec 2009

velvetik aj ja som rada, ze som vas nasla, lebo po mojom zufalom patrani po internete ste ako nadej na lepsie casi, hlavne sa musime povzbudzovat...a verit 🙂

velvet26
4. dec 2009

sekinka, nikdy nestratime nadej a vieru...ja som si nabeton ista, ze budeme buduci rok mamicky, tak ako som si bola ista ze otehotniem na prvy sup, tak aj bolo, nooo a teraz mi bude jedno na kolkaty pokus, hlavne aby bolo vsetko v najlepsom poriadku..uz sa tesim, ako budeme si pisat, v kolkom sme tt. ake je velke babo, co to bude, ako sa bude volat, aky bol porod a ako vecer kupkame drobca.. 🙂

sekina
4. dec 2009

velvetik je to pesne o tom, ze pri pvom potrate sa dr.tvaria akoby sa nic nestalo, si len dalsie cislo v nie moc lichotivej statistike potratov´, ale to ze nam to zlomi dusu ich akoby nezaujimalo, snad to vyjde nabuduce a ak nie budu to uz hadam riesit...

velvet26
4. dec 2009

hej seki, presne tak, proste nahoda, mne dr. povedal, ze kazdy mesiac tam ma minimalne jeden pripad...
hmmm. no toto nie je to, co by ma uspokojilo, len tak si povedat, hej bola to nahoda...aj ked by som si to moc zelala, no povedala som si, ze neexistuje sila, co by ma zastavila...musim si ist za svojim..
ozaj v akom ste znameni? ja lev...a sedi to na mna komplet..

sekina
4. dec 2009

velvetik velmi pekne si to napisala... 😉 ja tomu budem verit!!!!aj si mi vycarila usmev na tvari, ked som si to predstavila...ja som tiez otehotnela na prvy sup, v aprili sme mali svadbu a na svadobnej ceste v septembri sme si povedali, ze uz by aj bolo na case...a veru po dovci som si kupovala test a tam tie dve ciarky...kt.mi uplne zmenili zivot...

sekina
4. dec 2009

ja hned po tebe-panna a tiez mi guraz nechyba 😉

velvet26
4. dec 2009

seki, ja to iste, v auguste svadba, po par dnoch svadobna cesta a potom uz menzes neprisiel...
ozaj,nemas album na stranke moja svadba? ja mam no pod inym nickom...

sekina
4. dec 2009

fotky nemam, pred svadbou som bola stale na tej stranke,asi to poznas, 😉 ale po svadbe ani raz, uz sa mi"prejedla" 😉

velvet26
4. dec 2009

hej to verim...aj ja tam uz moc nechodim..
jaaaj, nejako ma uz berie spat..tak bru nocku zelam..pekne snicky a uvidime sa zajtra...paaapaa

sekina
4. dec 2009

veru idem aj ja, lebo manzelik uz spokojne odfukuje a zajtra pá, mrknem sa sem niekdy vecer ako dnes, dufam, ze vas tu najdem...sladke snicky a dik este raz!!!!

velvet26
4. dec 2009

seki, urcite tu budeme...ci vecer neviem, lebo pojdeme asi kamosom na navstevu, no cez den isto pridem pozriet...bru nocku seki... 😉

sekina
4. dec 2009

bru, bru... 🙂

lenkka81
4. dec 2009

Ahojte baby, no ja si idem oci vyocit, sak ste toho popísali....dlhsie som tu nebola. Dnes om bola na tej hemat. zobrali mi krv a vysledky maj byt vo stvrtok...No lekárka bola zlatá a povedala ze po nich určí dalsi postup...Dufam ze to bude ok. Inak nato ze je dnes piatok tak som uplne pod psa...Nejaká som precitlivelá, mrcha este neprisla a to uz je46 dni, tak ja uz neviem. Volala som s lekarom a povedal, ze nech este pockám týžden...Som z toho nervná...potrebovala by som nejakú zmenu. Kdesi vyrazit , alebo také daco. Dnes som sa zase vyplakala nat tymi siamskými dvojciatkami...ach jééj

micicka
4. dec 2009

dobrý večer dievčatá, vy ste ale výkonné - toľko popísať. no ja som sa už vyplakala a teraz tancujem 😀 máme pustené hudobné kanále, kde ide disco a tak, a tak som si zatancovala 😀 a už mi je aj lepšie 😀 je to divné, ale ak to cítim.... 😀

sekina ahoj medzi nami 🙂

sa mi páči aká partička sme sa ti stretli, samé super baby 🙂

tú novú tému musíme vymyslieť veľmi rýchlo lebo niektoré z nás tu už onedlho budeme snažilkovať. no ja nemám žiadne dobré nápady ☹

dobrú nôcku všetkým, ktoré už spinkajú!

babule a ďakujem vám všetkým za vašu podporu, držíte ma nad vodou, som vám za to vďačná

micicka
4. dec 2009

babule aj ja som lev 🙂 dobrú noc, zajtra sa vidíme 🙂

janirea
5. dec 2009

dobre ranko,,,baby, vy ste teda riadne tahali do noci 🙂
ja som tu este na skok, kym mm nepride z prace a vyrazime na tu vystavu psikov.

ja si idem akurat teraz v pondelok pre vymenny listok na hematologiu,,,od vseobecnej lekarky,,,,gyndoša tiez nebola nejak velmi naklonena, ked som sa jej pytala,,,

uz je tu mm,,,tak peknu sobotu

sekina
5. dec 2009

ahojte babky, vcera sme veru potiahli, aj sa mi lepsie zaspavalo, ze som sa trosku vyrozpravala 😉 prajem vsetkym peknu sobotu a janirea pekny zazitok z vystavy...HAVKACOV TO JA RADA...HLAVNE KOLIE SU MOJA SRDCOVKA, DOMA SME AJ JEDNU MALI, LEN UZ JE V PSOM NEBICKU...
MICICKA ZDRAVIM,,,FAKT SME SA TU SUPER ZISLI...A NAD NOVOU TEMOU BUDEM ROZMYSLAT PRI UPRATOVANI, AK MA NIECO ROZUMNE NAPADNE, OZVEM SA...
DRZTE SA, AJ SA SA BUDEM SNAZIT...
CAUTE!!!!!!!

velvet26
5. dec 2009

caute baby... 🙂
veru, vcera sme to dobre potiahli.. 🙂
ja som sa dnes zobudila az o pol 11, fuj, ta choroba ma furt morduje, je mi stale blbo...no nic...umyla som aspon riad zo vcera, drtim hudbu na plne a pijem cajik...poobede musim bezpodmienecne povysavat, lebo po celom byte sa povaluju moje cierne vlasy, fuj...hrozne padaju stale..no vraj nejako nie je vidiiet, ze by zredli podla kolegyn, tak aspon ze tak... 😉

velvet26
5. dec 2009

lenka a supeer, hemato mas vybavenu, uz len cakat na vysledok a to celkom skoro ho budes mat...ja az pred vianocami..ale vlastne, ked sa tak zamyslim, tiez za chvilku..
a janirea, ty tiez super, ze budes mat ten vymenny listok, parada som na vas pysna, ze sme to tak vzali vsetko do svojich ruk...a ak som k tomu aj ja aspon trosku prispela, mam z toho velmi dobry pocit...sme take bojovnicky, len tak nas nieco a niekto nezlomi.. 😵 🙂

lenkaxy
5. dec 2009

Jooj ahojte 😎
Včera to tu fičalo 😀 Aj ja som so spánkom potiahla dlhšie. V noci sa mi snívalo, že som druhý krát potratila---hrooooznéééé.....som sa zobudila celá uplakaná a vystrašená ☹ ☹ ale bol to len sen, našťastie, len aby to tak zostalo:/
K tým vyšetreniam, boli ste aj na imuno-alergologii? Ja nad tým intenzívne rozmýšlam. Toto jediné vyšetrenie mi chýba do kompletky:HEM,INFEKT,ENDOKRIN, a genetiku som sa rozhodla neabsolvovať.

lenkaxy
5. dec 2009

velvetka aký máš nick v svadobných albumoch. Kuknem Ťa 🙂 😉

lenkaxy
5. dec 2009

Strana 101 bude tiež magic 😀

velvet26
5. dec 2009

lenkaxy, cauko... 🙂
nebojkaj, to bol len sen..a sen byva opakom pravdy, takze to, ze si potratila v sne, tak to v skutocnosti sa nestane...
inak, tie vysetrenia, aj mne chyba imunologia...tiez ma napadlo, ze este toto by snad bolo treba vybavit..skusim zavolat potom, ked budem mat vysledky infekto a hemato k dr..povedal, aby som sa mu potom ozvala, ked ich budem mat, no to bude asi az po vianociach..a na tu genetiku nejdem ani ja..

nick ti napisem do ip, dobre, ja len kvoli tomu, aby ma potom nikto cudzi neoobkukoval, samozrejme, neplati to na vas... 😉 , myslim tych, co len citaju a sonduju..ved aj taki sa najdu..

lenkaxy
5. dec 2009

No dúfam, že to tak bude, bol to naozaj hrozný sen 😢 ☹
Ja som už na IMUNO volala. Jedná sa o vyšetrenie, či telo matky nevytvára protilátky voči plodu. Ale tiež som vydedukovala, že tieto vyšetrenia asi aj tak nič neodhalia. Kompletné vyšetrenie na IMUNO sa robí v Prahe. Kde je potrebné vyšetriť aj manžela/partnera-avšak to su najma príprady, kedy sa im nedarí otehotnieť. Či nevytvára aj mužské telo protilátky voči svojim spr.

velvet26
5. dec 2009

uz som ti nick poslala, tak si popozeraj, aj ostatnym kockam poslem, kt. budu chciet kuknut na stastnu nevesticku a aj zenicha samozrejme.. 😀
hej, to imuno, to som citala aj ja, ze je to o tych protilatkach proti plodu..no co lenkaxy, dame asi aj tu inunologiu, ze? no neviem, ze ked nieco aj zistia, ako sa to da odstranit...nejakymi liekmi? no baby, jedno si asi mozme byt iste, ze protilatky proti spermiam nevytvarame, ved sme otehotneli vsetky.. 😉

lenkaxy
5. dec 2009

Asi dáme aj to imuno. Predbežná informácia, samoplatcovi toto vyšetrenie vychádza na cca 20EUR. Z toho 10EUR tvoria odbera a ostatné zvyšok. Ale,ako každý lekár aj imunologovia majú odlišný sadzobník. Zásadné rozdiely tam niesu, teda +/-.
Po infektologii Ťa následne odoslali aj na stery u svojho gyndoša? Mňa ano.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre