Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

micicka
14. dec 2009

ahoj janirea - takže je možné, že onedlho nás budeš informovať, o tom, že máš dve čiarky 😅 no super, teším sa a držím palčeky, aby to bolo tak, a aby všetko prebiehala v poriadku 😉

ja musím ísť sama na darčeky, s tým mojim nikdy nič nekúpim, radšej nakupujem sama, tiež sa dnes na ne chystám 🙂

janirea
14. dec 2009

ahoj micicka,,,a dakujem,,, 🙂 ,,,,ja by som bola taka stastna, keby ste ma potom nasledovali,,,no ale nechcem nic predbiehat, len som nejaka rozcitlivena, ci co 😅

mm mal urobit prieskum vysavacov na vodu, lebo je doma, kym ja skoncim v robotke a potom pojdeme spolu,,,s nim sa celkom da nakupovat, ale niekedy uz viem, ze ma dost 😀 ale aspon nefrfle.

micicka
14. dec 2009

no mne už pomaly končí druhá mrcha, tak uvažujem, či už začneme. teraz je to u nás také všelijaké, ten môj nemá robotu, tak neviem či by aj bolo správne začať skúšať, ale na druhej strane ja už nemôžem veľmi čakať - ten môj vek 😠 ale zase na druhej strane keby som otehotnela, tak by ho to snáď nakoplo a hľadal by usylovnejšie robotu. ale ešte by som chcela aj výsledky z hemato mať, aby som vedela na čom som. takže uvidíme, ak sa nám nejakým nedopatrením podarí, tak budem rada 🙂

môj drahý tiež pri nákupoch nefrfle, ale vidím, že ho to nebaví a potom som aj ja nesvoja.... takže radšej behám sama, alebo s mojim tatom, to je taký nakupovací maniak.

veľa zdaru s nákupmi a pekný deň. a hlás nám ak budú nejaké novinky 😉

ivanap6
14. dec 2009

Ahojte babulky, ja som si dnes bola po výsledky z histológie a samozrejme nič nové som sa nedozvedela, bola som s tým aj svojej gynekologičky, vravela že netreba ma teraz vyšetrovať, to špinenie je ok (zase špiním, mám 2 týždne po kyretáži), že mám prísť po prvej MS a spraví mi aspoň kultiváciu zameranú na nejaké zápaly. Som sa pýtala na hemato a ostatné vyš., ale povedala, že to sú náročné vyš.aj finančne a že pri kontrole by jej to mohla dať poisťovňa preplatit. Povedala som jej, že si to zaplatím aj sama, tak uvidíme ako sa dohodneme po prvej MS. Ani neviem či mám na tom trvať, už som z toho zmätená...

No a o mesiac a pol mám mať ešte výsledky z citogenetiky - tam by vraj už niečo mohli zistiť, nie ako z histológie. Aj vám dali robiť z odobratého plodu citogenetiku?

ivanap6
14. dec 2009

a vraj nemôžem do prvej MS ani do sauny, ani horúce kúpele, ani sexík 😠

livuskad
14. dec 2009

ahojte chcela by som sa k vam trosku pridat mam 23 a zajtra idem na kyretaz strasne sa bojim ze nebudem moct otehotnie kedy sa mozme zacat snazit? bola som v 8tt je mi s toho smutno hlavne teraz pred vianocami... strasne sme sa s partnerom tesili... rada by som sa k vam pridala do diskusii... ak by nevadilo...

cukruska1920
14. dec 2009

ahoj livus... mrzi ma to ze sem patris...ale preboli to tak ako nas vsetky neboj...a otehotniet urcite otehotnies neboj..len to chce cas

micicka
14. dec 2009

ahoj livuska, vitaj tu u nas, mrzi ma co sa ti stalo, ale bohužiaľ to nikto nezmení. kľudne sa k nám pridaj a chodievaj sem ako často len chceš, pýtaj sa na čo chceš, koľkokrát chceš, pokúsime sa ti odpovedať na všetky otázky.

kyretu sa skutočne nemusíš báť, nie je to po fyzickej stránke nič hrozné 🙂 len je to veľmi smutné 😢 ale to sa postupne zlepší. a otehotnieť budeš môcť, a ešte más aj kopec času, ja mám už 33 😨

lu.lu.
14. dec 2009

ahoj livuska, moc moc mi je luto, ze aj tebe sa taketo nieco stalo ☹ ....ale natrafila si naozaj na super skupinku kociek, ktore si tu navzajom dodavaju sila podporu 😉

mala som take iste obavy ako ty, ze nebudem moct potom otehotniet...ale kyret je jednoduchy zakrok--asi 10 min. a aj fyzicky sa rychlo zotavis. kedy sa mozes zacat snazit- doktori hovoria od 3-6 mesiacov po zakroku, ale niektore holky otehotneju aj mesiac po 🙂

ja som 5 tyzdnov po, pomaly konci aj prvy menzes a chceme pockat este aspon mesiac, dva a zacat sa zase snazit 😉

drzim ti palceky a pridaj sa potom k nam, ak chces, chceme coskoro zalozit novu temu- pozitivnejsiu- kde uz budeme vsetky uspesne tehulky.

micicka
14. dec 2009

ahoj lulu, teraz ma napadlo - s detoxom som dala pauzu, ale dnes som začala opäť, tak budem referovať ako mi je lepšie a lepšie 😀

micicka
14. dec 2009

ivana s tým sexíkom je to veru tak, až po prvej mrche, aj keď priznám sa, my sme sa k tomu "dopracovali" ešte pred, ale boloto už 4 týždne od kyretu a myslím, že je všetko ok. tá sauna a kúpele to je pravda, to je kvôli infekcii, predsalen bol to zásah, a treba čas kým sa všetko zahojí, tak len vydrž čo najdlhšie

livuskad
14. dec 2009

lu.lu dakujem pekne dufam ze to zajtra dobre dopane a ze o par mesiacov si budeme vymienat rady kde kupit kocik..:D

lu.lu.
14. dec 2009

janirea- prva snazilka 😅 .......siiiiiiiiiiiiilno drzim palceky a dufam ta budeme vsetky coskoro nasledovat 😉

s tymi nakupmi- tak moj je uplne nepouzitelny- pride do prveho obchodu, paci sa mu nieco, kupi, ide domov........a ja obeham vsetky obchody, niektore aj dvakrat a potom sa rozhodujem, co kupim. takze my sa pravidelne pri nakupoch pohadame 😀 preto chodim sama....ale teraz sme sa rozhodli, ze si ideme darceky pre seba kupovat na Slovensku ( uz by sa nam do kufra nic nezmestilo, plne darcekov pre nasich a maleho 🙂 )

lu.lu.
14. dec 2009

micicka- referuj, ako sa vyborne citis, plna energie, ako musis kupovat nove oblecko, lebo vsetko ti je velke 😉 😀

lu.lu.
14. dec 2009

jaj livuska, ani nevies, ako sa uz na ten cas tesim, ked nam budu bruska rast, a budeme si tu ako hovoris radit, kde a aky kocik kupit 😅

cukruska1920
14. dec 2009

lulu...no prepac...a mna si kde vynechala??? 😠 ja som uz tiez snazilka 😀

ivanap6
14. dec 2009

ahoj livuska, vítame ťa, i ked by sme radšej v inej téme...
presne takáto bola moja prvá reakcia (či budem môcť ešte otehotnieť) ked som sa dozvedela že musím ísť na kyretáž. Netušila som o tom vôbec nič. Dnes som už "skúsenejšia", nabitá informáciami a ešte som sa nestretla s prípadom, že by vznikli nejaké problémy s otehotnením súvisiace s kyretážou. Nemusíš sa obávať, si mladučká a rýchlo sa zregeneruješ a budeš znovu tehu. Ja si ani nepripúšťam že by sa to na druhykrát nepodarilo!
Ja mám 2 týždne po kyretáži a 26 rokov tak sme skoro rovesníčky a obe z BA
Zajtra budem na teba myslieť, neboj všetko dobre dopadne

livuskad
14. dec 2009

ivanap6 dakujem tiez som pocula ze niemoze byt pohlavny styk asi dva tyzdne je to pravda snubenec je rodeny optimista tak som rada ze ho mam ale som rada ze mozem pokecat s niekym kto to zazil aj ked to je smutne ale dodava mi to lepsiu naladu len nechapem ani preco sa to stalo moze to byt tym ze bol plod nezdravy? lebo aj mama 3krat potratila nez som sa narodila mozem to mat vrodene? to asi nie ze?

livuskad
14. dec 2009

a to uz som si kupila krem na pupok si ho odlozim dufam ze ho skoro pouzijem...

cukruska1920
14. dec 2009

livus ja to mam za sebou uz druhykrat a verim ze dotretice to uz vyjde 😉

lu.lu.
14. dec 2009

cukruska- veeeeeeeelmi sa ospravedlnujem 😕 😀... tak uz ti mame dve snazilky, parada 🙂

lu.lu.
14. dec 2009

livuska- pricina potratu je z 80 percent geneticka, takze s tym vela nezmozeme- ono nie kazda spermia a vajicko su uplne v poriadku............ no a tych zvysnych 20 percent- problem s krvou- poruchy zrazania(to je asi najcastejsie), infekcne ochorenia, hormonalne poruchy......

ale ked hovoris, ze tvoja mamina 3krat potratila, mala by si to asi povedat lekarovi, aby ta poslal na dalsie vysetrenia( oni sa bezne po prvom potrate nerobia, ale v tvojom pripade tam mozno je suvislost medzi maminymi potratmi a tvojim 😕 )

lu.lu.
14. dec 2009

ja mam tiez kupeny kremik na brusko a pouzivam ho aj teraz, lebo velmi pekne vonia 😅
a potom ked budem tehu,kupim dalsi 🙂

livuskad
14. dec 2009

ja som bola dnes v takom soku ze ani neviem ci som jej to hovorila ale urcite jej to poviem nabuduce ked pojdem a to mi vsetci hovorili ze hnedy vytok nic neznamena... teraz uz viem ze treba na vsetko davat pozor...

cukruska1920
14. dec 2009

lulu...sak zato 😀

livuskad
14. dec 2009

no vidis ja mam tu babylove mama a tiez pekne vonia... sa mi to hned lepsie znasa ked si mam s kym popisat taky optimizmus to dodava...

lu.lu.
14. dec 2009

livuska- aj ja som mala hnede spinenie ☹ a mala som aj zle tusenie..... najprv este babatko zilo a o tyzden uz nebolo vidiet akciu srdiecka 😔

livuskad
14. dec 2009

lu.lu ja som mala to iste ked som otehotnela tak som mala take citenie ze sa to podarilo to sa mi este nikdy nestalo a ked som mala to spinenie naskor bolo vsetko este oki a dnes ked som isla k lekarke tak som vcera mala taky cudny pocit ze dnes to dopadne zle nechapala som ale uz som akokeby bola pripravena... kolegina v praci sa mi smiala ze len prehanam tak som sa ukludnovala ze asi ma pravdu a potom prislo to velke sklamanie len sa musim rychlo spamatat aby sme mohli skusat dalej hned ako doktor dovoli...

lu.lu.
14. dec 2009

livuska, tak tebe to az dnes povedali? ☹ tak to musis byt v riadom soku, predtym ste uz srdiecko videli?

livuskad
14. dec 2009

jj predtym som ho uz pocula dvakrat bolo to krasne ... a vsetci doktori boli dnes velmi zlati tak som zvedava ake to bube zajtra chodila som vsade so slzami v ociach a vsetci mi hovorili ze to sa pri primigravidite stava ze som mlada tak ze sa nemusim trapit ale aj tak sa to neda...:(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre