Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

cukruska1920
17. dec 2009

baby nerozmyslajte uz nad tym co a ako bolo .... je to nanic a len sa budete zbytocne trapit...musime mysliet dopredu co bude a nie co bolo 😉 uvidite ze to tak bude lepsie

zuztek
17. dec 2009

ja uz mam tiez ciastocne vysledky - no a vyskocil mi testosteron, 2x vyssia hodnota... mate s tym niekto skusenosti? inak krvny obraz, biochemka a stitna zlaza je ok, cakam este na serologiu a imunologicke testy

tun1ska
17. dec 2009

ivana- mne tiež bolo zo začitaku zle, a potom ku koncu-9tt asi 2 dni nič, bola som úplne v pohode a veselá- a to už bolo MA - išla som na kyret presne na mojej meniny-25.11...to si zapamätám do konca života...
Dnes som 22 dní PO a nešpiním asi týždeň..

zuztek
17. dec 2009

a podla testov som este stale tak trochu tehotna, este stale mam pozitivne hcg (57), dobry vtip 🙂

tun1ska
17. dec 2009

zuztek a kolko dní si po zákroku?

velvet26
17. dec 2009

cukruska, presne tak, len niekedy cloveku myslienky k tomu zabludia a je z toho smutno...no verim, ze uz nam bude len a len veselo.. 😉
zuztek, ten testosteron, to je muzsky hormon, ci nie? 😕 nepovedala ti dr. k tomu nieco blizsie,ci to nemohlo byt tym sposobene...to ti zistili na akom oddeleni, na endokrinologii?

zuztek
17. dec 2009

17, pred zakrokom bolo hcg okolo 8000, tak uz to poriadne pokleslo
neviete ci moze potrat ovplyvnit aj hodnoty testosteronu? ja si myslim ze asi nie, ze som ho mala vyssi aj predtym, mozno to bude ta moja pricina toho vsetkeho

zuztek
17. dec 2009

hej, muzsky, ale aj zeny ho maju do 2,6, a ja ma 4,14
robili mi to na imunologii, ale u doktorky som este nebola, tak som zvedava co mi na to povie...

tun1ska
17. dec 2009

zuzi- ja si myslím že nemôže, naopak...ak je vysoký testosterón- je problém otehotnieť

zuztek
17. dec 2009

predpokladam ze ma poslu na endokrinologiu
mam kamosku co tam kvoli tomu testosteronu chodi uz 3 roky, ale zatial ju neliecia, len sleduju, lebo je este dost mlada... ale ma strasne nepravidelny cyklus

zuztek
17. dec 2009

tun1ska - hej, aj ja si myslim ze to tak bude, ved 2 roky sme sa snazili, az nechapem ako som mohla pri takej hodnote otehotniet

velvet26
17. dec 2009

zuztek, podla mna potrat neovplyvni vysledky, ja som bola na endokrinologii cca. 5 dni po kyrete...hormonalny profil je ok..
ale ako pises, to ste sa dost dlho snazili...a menzes si mala predtym normalny, nemala si dlhe cykly?

zuztek
17. dec 2009

mala som trochu nepravidelny cyklus, ale posledne roky sa celkom znormalizoval...
uz som sa stihla docitat ze to zabranuje ovulacii, tak preto sme asi cakali 2 roky... som zvedava ako sa to da do poriadku 😒

velvet26
17. dec 2009

zuztek, urcite ti to budu riesit a bude to ok..neboj...
aj ja sa inak bojim, ze ako to bude po kyrete s cyklom aj ovulaciou, ja som otehotnela na prvy sup. a ovulku si vzdy citim, kedy je a myslim, ze bola aj teraz...len ta mrcha hnusna nech uz dojde...tie vyvolavacky mi to teda dobre pokafrali... 😠

zuztek
17. dec 2009

ja si myslim ze ked si mala predtym pravidelny cyklus s ovulaciou, tak ti nabehne aj teraz, len to chce asi cas 🙂

velvet26
17. dec 2009

zuztek, bodaj by si mala pravdu, no vzdy som ju mala ako hodinky 28 den bum bac..tak verim, ze to bude zas coskoro ok..
a aj tebe drzim palceky...urcite ti pripadne na to nasadia nejake tabl. co ti znormalizuju ten testosteron, ved lekari vedia, co treba.. 😉

janirea
17. dec 2009

velvet,,,urcite sa ti to da do poriadku,,,ja som sa tiez bala,,,aj ked prvy cyklus bol pokafrany, druhy uz bol 29 dni, tak ako som mavala,,,meriam aj BT, tak aj ovu bola aj podla teploty,,,teraz akurat sledujem treti cyklus a malo by sa mi znovu schylovat k ovu,,,,tak uvidim, ci aj treti cyklus bude normalny

zuztek,,,urcite sa da ten testosteron niecim upravit, neboj 🙂

lu.lu.
17. dec 2009

ahojte 😉

no citala som dnes ,riesite tu pokafrane cykly, spinenie po kyrete, mna to tiez riadne stve...........najprv 18 dni po krvacam, potom na 31. den dostanem menzes, ktory sa rozbehne( aj to nie velmi silno) az na treti den, teraz som siedmy den, uz som mala len trochu spinenie, som myslela, ze konci...a teraz si najdem na wc taky ruzovkasto krvavy vytok 😒 kto sa v tom ma vyznat? ja len dufam, ze sa to ten druhy cyklus napravi a ze budem aj ovulovat, lebo ma uz naozaj drbne 😠

lu.lu.
17. dec 2009

pardon- nekrvacala som 18 dni, ale spinila....

lu.lu.
17. dec 2009

a velvetka - gratulujem k jednickovym vysledkom 🙂 .potesi,nie?

livuskad
17. dec 2009

este jedna otazka neviete do kolkych dni musim priniest pn do prace nakolko som od pondelka pn ale potrvdenku mi da obvodna az zajtra lebo mi kazala az zajtra prist k nej a az zajtra to vlastne odnesiem do prace dakujem...

micicka
17. dec 2009

ahoj dievčatá, ako sa mi máte? čítala som vás priebežne počas dňa, a vidím, že otázok je stále veľ, ale určite sa všetko na dobré obráti, aj cykly budú v poriadku, aj špinenie prestane aj deti budú 😀

livus, mne sa zdá, že do troch dni musíš dať PN, ale nie som si istá

micicka
17. dec 2009

dnes som bola u zubča, aj na panoramatickom RTG. no a spodné osmičky mi nerastú smerom hore, ale o 90 stupnov otočené, smerom do sedmičiek. a pod jednou mám zápal ☹ jediná možnosť odstrániť chirurgicky, tak sa teším 😠

zuztek
17. dec 2009

livus - aj mne sa zda ze do 3 dni...

micicka - to ti nezavidim, mojej sestre vyberali naraz vsetky osmicky, a bola hrozne spuchnuta, niekolko dni nejedla len tak srkala tekute cez slamku a kazdym dnom menila farbu z bordovej az na zelenu 😅

sisa2
18. dec 2009

ahojte, tak som vas konecne docitala ... uz mam aj ja po a je mi trocha lahsie na dusi, i ked to stale boli ☹ asi potrva, kym sa s tym uplne vyrovnam. v nemocke bola so mnou na izbe baba, co bola kvoli nevolnostiam, vracala aj 20x za den ... TP rovnaky, ako by som mala ja ☹ inak vsetko prebehlo ok, strasne som sa bala, vsak to "asi" vsetky poznate. dnes som bola na kontrole u mojho lekvosa, vraj je vsetko ok. brucho ma stale trochu boli, dal mi aj lieky od bolesti. zatial slabo krvacam, ale som len 2 den po. nakoniec som do nemocky sice sla v pondelok, ale robili ma az v utorok na obed, tak som si pockala 😖 inak v nemocke mi hovoril lekar, ze mozem 4 dni krvacat a potom az 3 tyzdne spinit, tak uvidime. ja sa strasne bojim toho, ako sa mi nastartuje cyklus, lebo som mala vzdy dlhe a nepravidelne cykly - pred tehu az 72 dni 🙄 inak ca. 40 dni, tak som zvedava. zajtra musim este zbehnut do nemocky, lebo mi nepichli rheu, ci ako sa to vola - mam KS RH neg, manzel je pozitiv. vam to niekomu pichali? po porode mi ju dali, lebo aj syn je RH pozitiv, ale netusila som, ze sa to dava aj po kyrete 😕 a to som dufala, ze nemocnicu dost dlho neuvidim 😔
ale inak lekvos ma potesil, ze uz v marci mozeme zacat snazilkovat. tak uz len budem dufat, ze sa aj zadari a nebudeme zasa musiet cakat rok, ako pri oboch tehu.

livi - my sme tusim narovnako. a aj s PN-kou, dostanem ju az zajtra (teda vzhladom na hodinu, v ktoru pisem, dnes 😀 ). a lekar v tom nevidel ziaden problem. tak snad nebude.

velvet26
18. dec 2009

dobre ranko kocky,
netradicne takto rano pisem este pred robotou...lebo, konecne mi dosiel prvy menzes... 😉 😀 tak som sa predsa len dockala, mozno pomohli tie cajiky a aj femi kvapky.. 😉

sisa, tak uz mas po...drzkaj sa moja, tieto dni budu najtazsie aj to krvacanie moze byt vselijake, no urcite to bude ok...skús aj ty tie caje na upravu menstruacie, daju sa kupit v lekarni a femi kvapky, ked mas taky dlhy cyklus...hm... 😉

tak lucim sa, este vyfenovat vlasy a do prace..konecne piatok..

sisa2
18. dec 2009

velvet - dakujem. ake cajiky si pila? nad tymi kvapkami som rozmyslala uz pred tym, ako sa nam podarilo, pojdem ich pozriet do lekarne. dakujem za radu.

janirea
18. dec 2009

dobre ranko,
livus,,,malo by to byt do tych troch dni ale urcite si dala vediet po telefone, ze si PN, tak by nemal byt problem, ked papier donesies aj neskor

velvet,,,dobre, ze uz dorazila ta mrchuš,,,inak baby, aky paradox, teraz sa z tych MS tesime,,,hmm 😒

sisa,,,viem, ze sa to picha, kamoska ma ten isty pripad, tiez je negat. a manzel pozit,,,,,my to mame zase naopak, manzel je negat, takze tam nie je problem
,,,hlavne teraz oddychuj, nenamahaj sa,,,,mne povedal jeden doky, ze kyretom sa maternica akoby znovu zregenerovala, "upratala" a ze sa nastartuje ovela lepsie ako bola predtym,,,,,tak snad to budu vsetko nase pripady 🙂

micicka
18. dec 2009

dobrý deň prajem!

velvet tak si ju už dostala, no super, hneĎ je o trošku lepšie, že? 🙂

sisa, prejem ti skoré aby sa ti čo najskôr polepšilo, aby prišla rýchlo prvá mrcha a marec tu bude čo nevidieť 😀

no mne tuším nič nepichali, ale ani sa ma nikto nepýtal na moju a priateľovu krvnú skupinu, takže aj keby tam bol problém, nikto to nevie 😠 si to musím pozrieť ako to vlastne u nás je....

sisa2
18. dec 2009

janirea - veru paradox, teraz sa z tej mrchy tesime ... ale vsak uz nie dlho 😉 😵 bodaj by si mala s tou regeneraciou pravdu.

micicka - no mna to tiez nenapadlo v nemocke si tu injekciu pytat. po porode som na to myslela, teraz som mala myslienky niekde inde ☹ treba to len vtedy, ak si ty RH neg. a manzel RH poz.
a taktiez dakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre