Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

janirea
24. nov 2009

ahojte,
ano, pekne to ubieha,,ja uz cakam na druhu mrchu, tak cca za 10 dni a zajtra idem ku gyn. na sono a aj kontrolu, tak drzte palceky, dufam, ze uz povoli aj snazilkovat potom.

pekny dnik

micicka
24. nov 2009

ahojte!

hlásim sa až dnes, veď prosím vás včera som ratovala môjho tatu. spadol na stavbe do šachty 😒 , tak sme strávili večer na pohotovosti. výsledok našťastie "len" dve zlomené rebrá. aj keď nemám deti, stresu a pohotovosti si užijem 🙂

lu.lu ja som nemala antibiotiká vôbec, ale myslím, že radšej si ich nechaj predpísať. dúfam, že mne nebudú chýbať. tá moja doki to všetko nejako nerie na ľahkú váhu, ale nebudem sa stresovať radšej, snáď je to tak ok.

janirea, držím palce na kontrolu, aby bolo všetko ako má byť a aby doktor dal ok 😉 ja už tiež pomaličky začínam vyčkávať druhú mrchu, tiež by to malo byť tak za 10 dní, tak dúfam, že príde čo nevidieť 🙂

lu.lu.
24. nov 2009

hi girls,
tak ja som dens ostala milo prekvapena- isla som si dat predpisat tie ATB-dala mi az 2, dufam to nebude vela,ale idem ich uzivat. urobila mi aj stery z posvy, ze pre istotu a som jej hovorila o potrate a ze by som chcela nejake hematol. testy. ona ze to sa po prvom nerobi, ale hodila som na nu smutne oci, tak sa nadomnou zlutovala a uz vo stvrtok idem na odber krvi na trombophillia screening 🙂
neviem sice, ci je to to iste co na slovensku, ale aspon nieco...
no a zajtra na ultrazvuk, dufam to bude ciste,uz si neprosim ziadne stresy

micicka-verim, ze si sa poriadne vystrasila, este ze to nie je velmi vazne, aj ked aj 2 zlomene rebra vedia isto riadne zneprijemnit zivot 😒 ....aspon sa trenujes, ked budes maminou, stale sa budes bat,teda aspon ja-vcera syn prisiel zo skoly, si chudatko buchol o roh dveri a ma pri ocku taky skaredy skrabanec...

janirea-drzim zajtra palceky, ak bude vsetko fajn, chcete ist na to? 😎

velvet26
24. nov 2009

caute baby, co aky ste mali den..ja celkom ok...aj ked uz ma nebavi vysvetlovat ludom, co sa pytaju ze kedy idem na matersku, co sa stalo...hm... 😠 no, uz ich hadam vela nebude..

teda micicka, tak to dobre musel tvoj ocino spadnut, chudak, musi ho to asi dost boliet, co...nooo, aspon uz bude opatrnejsi nabuduce...takto ta stresovat..

lu.lu, tak to je uplne perfektne... 😉 ja si tiez myslim, ze ked sa chce, tak sa da...to som moc rada...
ja idem na tu hematologiu zajtra, ach jaaaaj, dalsi odber krvi..volala som aj na tu infekto, chcem sa tam priamo objednat, mam zavolat zajtra, objednaju ma, dnes nebola dr. v ordinacii..

janirea, to som zvedava, co doki povie, ci to odsuhlasi, ale ak sa citis ok, podla mna by ste uz mohli skusat...
ja sa uz tiez neviem dockat.. 🙂

velvet26
24. nov 2009

a lulu...drzim moc palceky, zajtra na ultrazvuku, urcite uz bude vsetko ok...

lu.lu.
24. nov 2009

dakujem velvet 😉
aj ja ti zajtra drzim prsty, nech ti celu krv nevypiju
myslim,ze si spominala,ze nevies, ci mozes ist na hematologiu, ked si brala ATB, lebo ze ich uzivanie moze skreslit krvny obraz. pytala si sa lekara na to?lebo ja som tiez dnes zacala brat metronidazol a este mi k tomu dala cephalexin, a je tam napisane ze to moze ovplyvnit KO,tak neviem.... a este neviem ,ci brat obe ATB, je to dost supa.zatial som si dala len metronidazol.

lu.lu.
24. nov 2009

a este velvet-ake ATB predpisal lekar tebe, ak sa mozem spytat? 🙂

velvet26
24. nov 2009

jeezis, ako sa volali??? vyhodila som uz krabicku, nieco ako deoxymycoin...no nejako tak sa volali..

lu.lu.
24. nov 2009

ok, to je jedno, to len tak pre info som sa pytala, ci nie to iste...

micicka
25. nov 2009

ahojte kočky! ako že sa máte?! určite lepšie a lepšie 🙂

velvet, no tie reči a otázky, to je nepríjemné. u mňa vedeli len dve kamošky, že som tehotná. mamina sa to dozvedela až keď bolo zle ☹ a ani potom som nechcela nikomu nič hovoriť, ale prišli také situácie, že aj tak som všetko povedala a cítila som sa blbo aj ja, aj tá osoba. napr. otázka: a čo vy, vy neplánujete bábo? no a čo na to povieš.
no a moj tato, to je taký expert, že už som sa smiala, že nech si urobí kríži, čo všetko už mal zlomené, vyvrtnuté a tak, aby sme vedeli čo nás ešte čaká, stále sa mu niečo prihodí. ale už takéto situácie zvládam lepšie a lepšie, človek si zvykne, oťuká sa ☹ v poslednom čase toho bolo požehnane 😒 veď týždeň po mne sme s babičkou mali problémy a aj zomrela 😢 ale život ide ďalej, teraz bude už lepšie. ono asi musia byť aj zlé aj dobré udalosti. aj minulý rok som si užila až až...

lu.lu aj velvet držím vám palce na odberoch a kontrolách, aby ste to zvládli v pohode a hlavne aby výsledky boli len tie najlepšie.

lu.lu.
25. nov 2009

ahojte kocky 🙂

micicka,to mi je velmi luto 😔 ....niekedy sa toho na nas navali naraz tolko, ze sa mi zda,ze to uz sa neda vydrzat. ale ja verim, ze po dazdi isto vyjde coskoro slniecko. ono ide o to , aby sme si vedeli to dobre v zivote vazit a nebrat to ako samozrejmost.co ja dost casto robim 😒 ale v poslednom case, ked sa zacnem mracit a rozculovat nad blbostami, tak si pomyslim, ci to vobec stoji za to a nestoji 😉

lu.lu.
25. nov 2009

bola som dnes na tom ultrazvuku- tak ma pekne popozerali a povedali, ze to vyzera fajn, ale! ze sliznica maternice je trosku zhrubnuta, ma byt do 13mm, ja mam 14mm- ze vraj to nevadi a este tam nasli maly zbytok, ze asi mala zrazeninka,ale to vraj vyjde s prvou menzes.tak dufam.
a pytala som sa, ci nahodou nie je vidno, ze by sa blizila ovulka a vraj tam mam pekne folikuly, jeden celkom velky,tak mozno o par dni 🙂
tak tolko moje novinky. vy sa mate ako? velvet-vycucali ta z krvi? kolko ampuliek ti brali, nech to viem zajtra porovnat 😉
papa

velvet26
25. nov 2009

ahojte baby,
az takto vecer sa ozyvam...to je tak, ked uz clovek chodi znova do prace.. 😠
micicka, s babkou to mi je luto... 😔 😝 no aj ja verim, ze nas budu stretavat uz len a len dobre veci v zivote...urcite.. 🙂
tak dnes som bola na tej hematologii...jaaaj, tolko ludi tam bolo, brali mi asi tak 6 ampuliek krvi, ked som zbadala, kolko ich prazdnych berie sestricka do ruky, tak som radsej povedala, nech mi tu krv beru radsej poleziacky... 😀
povedali, ze budu skumat uplne vsetko, t.j. trombofilne mutacie, homocystein nejaky a potom este nejake nazvy hovorili, co som si ani nezapamatala...po hodine mi dali vysledok klasickeho krvneho obrazu a ostatne vysledky budu vraj pred vianocami, 22.12 by som mala ist na kontrolu a povedia, co a ako, den predtym mam zavolat, ci tie vysledky su, ak nebudu tak az po sviatkoch..
tak pevne verim, ze vianoce budu naozaj stastne a vesele a vysledky vsetky ok, ja tak moc chcem, aby som mala vsetko ok..
a lulu, k tej otazke este zo vcera, k tym antibiotikam, ze by menili krvny obraz, mne ti to normalne vypadlo z hlavy a zabudla som sa aj na to spytat...a super, ze mas sono ok, neboj ta zrazeninka vyjde pri menzese...urcite a super, ze ovulka uz bude...ja mam pocit, ze ta moja uz bola cca. vcera a dnes som mala priznaky vsetky... 😉

velvet26
25. nov 2009

jezisi micicka, teraz citam, co som popisala a nejako sa mi omylom dostal k tomu, co som ti pisala zly smailik, ja ked pisem, tak normalne mi klavesnica sem tam da smailik, co nechcem, a tento som si naozaj nevsimla...prepac....nebol to umysel...

janirea
25. nov 2009

dobry vecer babulky,
tak sa hlasim po kontrole,,,aj ked trosku neskor,,,,,vyzera vsetko ok,,,vsetko cisle,,,mam dobry pocit, s dokynou som sa konecne normalne a v pohode porozpravali

dohodli sme sa, ze este 1 mesiac vydrzim v snazilkovani,,,akoze nebola proti ale trochu krcila nosom, ze predsa by bolo dobre este pockat,,,,a potom, ak do troch mesiacov sa nepodari, tak mam prist a bude sa to riesit inak.

Zajtra idem este na krv,,,,toxoplazmoza, rubeola,,,,a neviem co vsetko, ze toho bude viac

Len ma trochu pobolieva brucho teraz,,nejaka bola dokyna dost "silna" dnes a stlacala a stlacala, ale pri vysetreni nebolelo,aaz teraz trochu,,,a straaaaaaasne dlho sa vo mne "ňúrala",,,,,uz mi bolo dlho 😀

lu.lu.
25. nov 2009

ahoj janirea-gratulujem k dobrym spravam 🙂 kolko si po kyrete ty? asi si to pisala,ale mam to domiesane 😀
uz len mesiac cakat,to je supis, budete mat plodne vianoce 😉

lu.lu.
25. nov 2009

velvet-tak ti riadne zobrali, zajtra dam vediet kolko mne, ale ak to ma pomoct, tak aj desat ampuliek nech mi vezmu. my sme na tom podobne, ty si mala kyret len o par dni skor, ze? tak aj ovulka asi o cosi skor. ja uz chcem menzes,no nie hned,ale za take dva tyzdne,to by som bola nadmieru spokojna 😎

petafr
25. nov 2009

ahojte baby, mozno mi poradite...
na 12 DPO som bola na pohotovosti, lebo som trochu krvacala, namerali mi hcg 20, na 18 DPO som mala len 50 a dnes som bola na krvi znovu, som 23 DPO a vysledky budem mat zajtra. zrejme ma caka kyret, ak to nestupne, asi sa to neuchytilo, je mi z toho nanic...
tak neviem, na co sa mam pripravit, myslite, ze to este ma nejaku sancu? resp. je moznost vyhnut sa kyretu, pride mi MS sama alebo ako to prebieha, podla coho sa rozhoduju, kedy ist na kyret?

lu.lu.
25. nov 2009

petafr-a kolko ti meska menzes? 10 dni alebo tak nejak? neviem,tazko povedat, je to este velmi skoro. ja som tiez zacala nie krvacat, ale spinit,ked som bola 5tt+3 ,robili mi hcg a moje bolo az 12000! ale bohuzial aj tak som o babatko prisla v 11tt. prestalo sa vyvijat asi 3 tyzdne predtym 😔 tak len tolko chcem povedat, ze ani vysoke hcg nezaruci ,ze vsetko bude ok.myslim, ze zajtra budes mudrejsia.
drzim palceky, daj vediet, ako si dopadla 😉

petafr
25. nov 2009

ved ja viem, len hladam akesi pozitivne pripady, aby som mohla este dufat... ja spinim od zaciatku, MS som mala dostat pred 10timi dnami, len by som chcela, aby sa spustila sama, ak sa to uz ma ukoncit, nechcem ist do nemocnice a ani neviem, kedy by som tam sla, navyse buducu stredu mi odchadza mm do zahranicia a zostanem tu sama, tak to si neviem predstavit ist do nemocky potom... ☹ ale ved uvidime...

lu.lu.
25. nov 2009

je mi to moc luto peta,ale este mas nadej. 10 dni od poslednej menzes je este malo,tak myslim,ze aj keby to nedopadlo dobre,mozes este chvilu pockat, ci sa ms nespusti sama. ak ti to pomoze,ja ked som zistila, ze sme o babatko prisli som bola na slovensku a moj priatel v anglicku. na druhy den som mala letiet a to mi chceli robit aj kyret. tak som sa rozhodla, ze to risknem a budem letiet a kyret mi robili v anglicku. ale tie stresy boli hrozne

petafr
25. nov 2009

tak to si teda mala odvahu... ja uvidim, musim byt silna, vsak sme zeny, najhorsie je, ze si vravim, ze nabuduce sa to moze stat znovu, ale s tym nic nenarobim... bude ako ma byt, ostava mi len dufat a verit...
aj tak diky za rady a pekny vecer!

lu.lu.
25. nov 2009

ok, dufam zajtra budes mat dobre spravy. good luck a ozvi sa

lenkaxy
25. nov 2009

Ahjte bambulky, dúfam, že tu ešte niekto zostáva????

lenkaxy
25. nov 2009

petafr - na margo toho, čo si písala..,..Nádej umiera posledná. Aj ja som si to hovorila 😉

lu.lu.
25. nov 2009

ahoj lenka 🙂

micicka
25. nov 2009

ahoj kočky, ešte ste tu??

micicka
25. nov 2009

velvet nevsimla som si, že by si dala iného smailika, takže v pohode 🙂 stane sa, že priradíme iného ako chceme.
dúfam, že keď už ťa tak odkrvili, budú výsledky dobré. ja by som mala ísť 2.12. - kamarátka dr. ma zoberie cez svoju ambulanciu, neviem presne čo dá preskmať, ale spomínala zrážanlivosť. veď sa jej ešte aj na ostatné vhodné vyšetrenia popýtam a uvidím, čo ešte podstúpim.

lu.lu, tak nech ti nevycucajú všetku krv! 😉

micicka
25. nov 2009

petrafr - nádej zomiera posledná, vždy je šanca, že sa to podarí. ja keď som sa dostala do nemocnice, bol práve môj priateľ na ceste zo zahraničia, takže som mu ani nedala vedieť, čo sa deje, až keď prišiel domov zistil, že tam nie som. až potom mi volal a ja som mu oznámila, že som v nemocnici. čo sa stalo pochopil až keď prišiel za mnou a videl ma plakať. určite to bolo pozitívne, že mal za mnou kto prísť, ale aj keď to u teba nebude manžel, tak možno mamina alebo nejaká dobrá kamoška ťa príde povzbudiť 🙂
ale ešte nieje nič stratené, takže mysli pozitívne 🙂

micicka
25. nov 2009

baby, ja vás tu nikdy nestihnem ☹ dnes som trénovala na tú tequilovú párty, tak za to som meškala 😀

prajem vám všetkým, len pozotívne správy a ak sa nebodaj niečo zlé udeje, tak veľa síl- ale veď my sme ženy, ktoré len tak niečo nepoloží. držte sa kočky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre