Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

luga
16. máj 2010

cafte, mrsula dorazila uz vcera - potvora ... a davame pauzu od snazenia, potrebujem psych. oddych
nerealna, ja si myslim, ze bolesti sposobuju skor latky, ktore sa v tkanive uvolnuju plus "stahy" maternice, nie samotna krv - kazdopadne nemas, co stratit, tak na tvojom mieste by som zakrok skusila

sharlotta
16. máj 2010

Nerealna, ja mavam to iste, vela som o tom citala a hladala pomoc na internete a povedala by som, ze sa mi tu bolest podarilo ako tak skrotit a dostat do normalnych medzi, aj ked z casu na cas zvitazi bez ohladu na to, co robim, ale to je tak raz za polrok.Aspon to uz nie je kazdy mesiac. Napisem ti do temy "bolestiva menstruacia", kedze tu tak trochu odbocujeme od temy. 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/zdravotne-problemy/bolestiva-menstruacia/

Luga, dobre robis, daj si pauzu, kolko len potrebujes, vypadnite niekam prec, alebo na dovolenku a pokial to len bude trosicku mozne, skus to pustit z hlavy. Mozte sa zacat snazit znova aj o rok, ak budete chciet.Ved sa svet nezruti, ked nebudes hned teraz tehotna. Hlavne sa dostat do psychickej pohody. Drzim prsty.

sharlotta
16. máj 2010

Tak v tejto teme som uz popisala dost, tak sa tam vratim
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/extremni-m...

janka0025
18. máj 2010

ahojte. Tak svadbu mám za sebou a bol to jeden z najkrajších a najúspešnejších dní v mojom živote........
a // je stále silnejšie, ms nedošla !!!!!!!

sharlotta
18. máj 2010

Gratulujem Jani! Aj k svadbe aj k tehu este raz 🙂

janka0025
18. máj 2010

dakujem

janka0025
19. máj 2010

Ahojte, neviem či som sa netešila predčasne......Pred chvílkou som začala krvácať....Jasne červená krv...bez bolesti.....Je to zase potrat? Neviete mi poradiť?

cathy77
19. máj 2010

janka, môže a nemusí byť. choď čím skor k dokimu, možno máš hemotóm a tehu pokračuje...

sharlotta
19. máj 2010

Janka, moze to byt len taka slaba MS, chod urcite k doktorovi hned.

hiva
19. máj 2010

janka....zatial sa neboj...si akurat v case kedy by si mala mat MS, nie?....ono sa stava, ze v case predpokladanej MS sa trosku krvaca...kym sa to nerozbehne uplne, mozes byt kludna.....ak chces, skoc si aj k lekarovi....ale aj sam lekar ti povie, ze moc sa s tym neda robit.....maximalne ti nasadi duphaston 😉 ...ale bolo by dobre k nemu zbehnut, aby ti potvrdil tehotenstvo a ze ci je vsetko v poriadku 😉 ....kolaty den po ovulacii si dnes?

janka0025
19. máj 2010

ahojte. Bola som nakoniec na pohotovosti, lebo lekára som nestihla....Videli tam vačok pri maternici, ale plod nebolo vidno....Chceli si ma nechať a hospitalizovať, že na pozorovanie a ráno by ma riešili ďalej...odmietla som, toto už mám za sebou.....hned ráno idem na krv k svojmu dokimu.....
dnes som cca 20 až 21 dní po ovu......a 33 dní v cykle
Ms som mala dostať v piatok, dnes by už končila....
Najviac mi je divné, že nemám absolútne žiadne bolesti, len krvácanie......a poobede zo mna vypadla akási zrazenina....ja už neviem..... ☹

cathy77
19. máj 2010

jani, možno máš ozaj ten hematóm, čo som spomínala. ale čo potom tá zrazenina,hmm... len lež a lež a nech Ťa k dokimu mužík odvezie aby si čím menej chodila. držím palce...

jika80
19. máj 2010

jani - moooc na teba myslim, neboj moja, urcite bude vsetko v poriadku

luga
19. máj 2010

jani, drzte sa

janka0025
20. máj 2010

Hned ako som vstala utekala som na WC zistiť situáciu, tak zatial čisto, ani kvapka krvi, možno to bola predsa len nejaká pomýlená ms 😠
No nič, určite hned napíšem, ako prídem od doktora.....
Velmi pekne dakujem za podporu, ste úžasné ako viete súcitiť a podporiť všetky ktoré to potrebujeme...

hiva
20. máj 2010

jani...drzim paste aby bolo vsetko v poriadku 😉 ...drz sa 😉

janka0025
20. máj 2010

Tak nakoniec moj doki tam ani nebol, tak som šla k zastupujúcemu, ...dal mi ten duphaston a nariadil oddych s tým, že akonáhle nejaké krvácanie, okamžite hospitalizovať...takže teraz som doma a čakám čo bude......

cathy77
20. máj 2010

jani, tak poriešil to klasicky, dufík a ležať. a nemáš na tvojho dokiho číslo, aby si sa s ním dohodla, kedy tam bude, aby skúsil pozrieť usg? tento Ti neurobil usg? ved už by mal budúci týždeň niečo vidieť, ved budeš v 6.tt. najhoršie je byť doma vraj v klude a nevedieť, na čom si. Tak držím palce a oddychuj...

janka0025
20. máj 2010

ano cathy77 máš pravdu, ale som predsa kludnejsia ked som doma ako v špitáli..... Moj doktor bude v práci od pondelka, takže ak sa nič závratné nestane, tak v pondelok som u neho....zajtra budem v 5tt.....teraz ešte trošku špiním, ale je to úplne o niečom inom ako v januári a aj ako včera.....sem tam hnedý malý fliačik.....nie, nerobil mi usg...

janka0025
22. máj 2010

ahojte, dnes som si zase urobil test a druhá / je zese silnejšia, je už nádherné viditeľná oproti predošlému, krásne silná, beriem to ako dobré znamenie, včera som celý deň preležala, ale aj tak nejaký ten fliačik tam bol, čo sa má stať, stane sa.....
V pondelok pojdem k mojmu dokimu, tak budeme vedieť presnejšie ako sa to v skutočnosti je...
prajem krásny slnečný víkend..

janka0025
22. máj 2010

teraz som bola na Wc a zase krvácanie....myslíte že je to tým, že som sa postavila z postele a pochodila trošku?

mscat
22. máj 2010

ahojte

janka:Já si hlavně myslím aby si na nic nečekala!!!!a utíkala do nemocnice.Vážně.Podle mě to není dobré znamení..i přes to,že čárka je silná.Nech se raději hospitalizovat...aspon udělají doktoři vše proto aby se ti to udrželo!...utíkej ju?

janka0025
22. máj 2010

ahojte, tak som už hospitalizovaná.....po ceste do nemocky som začala strašne krvácať, také krvácanie som nezažila ani pri najhoršej ms....... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Baby, idú mi robiť kyret........ekg mám už za sebou.......

janka0025
22. máj 2010

už som bola aj na sále, ale vrátili ma, že zabudli na moju rannú kávu, tak okolo jednej prídu pre mňa.....

mscat
22. máj 2010

janka:ježiš...to je mi velmi velmi líto!!!!! ☹ ☹ bud silná ...všichni tu na tebe myslíme...jsem vás pročítala ale už jsem sem tak často nepsala.snad si mě pamatuješ.
moc mě to mrzí opravdu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

janka0025
22. máj 2010

velmi dobre si ta pamätám, dakujem mscat

luga
22. máj 2010

jani 😔 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 .... strasne mi to je luto, prajem vela sil, drz sa 😔

sharlotta
22. máj 2010

Jani, uplne mi zoslabli kolena, to nie je mozne... 😢 ☹ Je mi to luto ☹

kattikina
22. máj 2010

jani je mi tu ľúto držkaj sa ☹

janka0025
23. máj 2010

je ráno, som po kyrete...včerajší deň bol katastrofálny....myslela som si, že ked to už mám raz sa sebou, teraz to bude už menej bolieť, hlavne psychicky.....snažím sa byť teraz pokojná a nemyslieť na to, v noci som nespala takmer nič....
Včera som vo mne ale nahromadila obrovská zlosť na celý život, ked to žena prežije raz, povie si, ok, stáva sa, bohužial plod nebol ok a všeky tie kecy si vraví dookola, ale čo ak sa to zopakuje???? Mám pocit, že moje telo je akési vadné, síce otehotniem na prvú šup, ale ako to dopadne ? Z tehotenstva sa teším max 1 týždeň a už je preč....Nedokážem udržať plod a to sa tu lekári tvária akoby to bola moja chyba, neriešia nič len to, ako to, že som bola zase tehotná, ved po kyrete sa musí čakať 6 a viac mesiacov !!! opakujú to stále dookola, a mne to pripadá divné, neverím, že chyba je v tom, že sme nečakali pol roka, musí to byť v niečom inom, ale to by museli chcieť riešiť to......
Rozhodla som sa, že dieťa odkladáme na neurčito, nemám chuť riešiť plodné dni, obzerať sa za každým kočiarom, vymýšľať mená pre budúcich potomkov....Celé to snažilkovanie zastavujem, lebo nemám už síl.....Pol roka je dlhá doba, a nechcem byť myslou len v tom, kedy konečne budeme mocť a nakoniec by sa to zase takto skončilo????Ja nevládzem.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre