Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

tututu
9. feb 2011

Ahojte všetky snažilky, idem k vám po dlhšej dobe, ten čas a stres ma raz zabije 😝
- bola som včera u dokiho na kontrole po prvej mrche od abortu v 8+5.....
moje zlaté- žiadne sono, žiadna krv, nič.... iba ma pozrel , pomačkal brucho, povedala že maternica je v poriadku, potom som zliezla dole z kozy a on na mňa vybafol- že či ešte plánujeme bábo( to akokeby môjmu ušlo v novembri- mu asi šiši ) a potom, že podľa genetiky tam bol zhluk choriových klkov s degeneratívnymi zmenami.... v takom zmysle..
a že to bolo dané- a tak- na to som mu povedala, že áno, ešte by sme chceli- a on- a koľko už máte rokov- a ja: že 35-
a on( a to sa podržte)
- viete pani, vo vašom veku sa často rodia deti chybné a tak- a že on byx na mojom mieste už asi nie, a že jedno dieťa už mám- čo také čo nemajú žiadne- no ja som myslela- že umriem....
Rozplakala som sa ako malé decko- a vravím mu- že či ženy po 35- ke majú už len čakať na prechod a na smrť či ako?
No ani som nevedela, ako som odtiaľ vypadla- a nabudúce keď pojdem okolo- beriem kartu- to ako oni majú nejaké percentá od Dzurindovej vlády, len aby sme nezaťažovali Soc. poisťovnu nejakými ich ,, úbohými 190,- eurami ,,
na rodičovskom príspevku- ľudia- je to fakt na grc keď gyndoš nechce mamičky čakateľky, asi má lepšie body za vyšetrenia klasických pacientiek ako tých bruškatých- no pomóóóóóóc 😢 😢 😢
Je mi z toho fakt dosť zle- aj psychicky , to akože sa tam už nemám ukázať tehotná?????
Potom videl, že zapotil a dodal, že potraty majú väčšinou ženy po 30- ke- a ja, že a tých mladýxh je preboha toľko čo majú do 30 rokov tak isto- no a na to, že moc som na internete, že tam sú také nezmysli poísané, že tie ,, staré,, to tam nepíšu že mali potrat, len tie mladé- no fakt hrúza- keby som mohla tak ho zbijem- taká som bola nasratá...
Na úplný koniec dodal, že je to pre to, že v zime je zle otehotnieť- lebo sú vírusy a bábo sa neudrží- a že ak by som ozaj silno chcela- máme sa snažiť v máji- júni- že je to najlepšie obdobie na oplodnenie .........
No čo- dúfam, že tí vaši gyndoši majú troška viac citu- čo poviete- nie som ja nejaká divná, že chcem v 35 ke dieťa ,, druhé,,

elmexina
9. feb 2011

tak to je riadna blbosť,že v zime sa nemá otehotnieť...uff.to je čo za doktora?
čo vyštudoval za sliepky? hned by som brala kartu preč

dana1972
9. feb 2011

@tututu tak to ja patrím celkom do šrotu 😀 😝

tututu
9. feb 2011

@dana1972 no vidíš Danka- už sme staré ,,vykopávky,,- aj ty sa snažíš?

enilora
9. feb 2011

...a takto to potom vyzerá ked sa na medicínu dostanú protekčný študenti :((((

nat28
9. feb 2011

S tym zimnym otehotnenim som to uz niekde pocula, ale tiez sa mi to zda ako riadna blbost. Aj ked ja som tehotnela zaciatkom decembra a dopadlo to zle...Hm. Baby, nie ste niektora ktora mala pred otehotnenim nepravidlene cykly? Ja totiz neviem co mam cakat teraz po kyrete, pred tehu som mala 60-85 dnove cykly. Neviem ci sa mi to teraz upravi, alebo budem zas tam kde som bola.

dana1972
9. feb 2011

ano velmi by sme chceli.....tak dufam, že nám to vyjde...🙂), ale ten doktor to je riadny magor.... 😀 😀

dana1972
9. feb 2011

@tututu ano velmi by sme chceli.....tak dufam, že nám to vyjde...), ale ten doktor to je riadny magor....

tututu
9. feb 2011

@nat28 ja som mala PM 1.11. a 31.12 kyret- ale je tu myslím asi fakt dosť báb, čo boli tehu so mnou- a už bohužiaľ tiež nie sú- ale ja som chorá v tomto období práve vôbec nebola- no čo- osud 😖

nat28
9. feb 2011

@tututu ja som tiez nebola chora, babatka zomreli obe dost neskoro, tesne pred koncom 1.trimestra, no a dr sa ma pytala hned na to ci som nebola chora, ja ze nie, na co mi ona povedala, ze niekedy to moze sposobit aj viroza ktoru vlastne nemusime ani citit...ale aj tak sa to clovek nikdy nedozvie co sa vlastne stalo

dana1972
9. feb 2011

@nat28 aj ja som to počula tuším v reflexe to bolo hovorili, že najlepší čas na otehotnenie je jar.... 🙂

dana1972
9. feb 2011

@tututu aj ja som mala presne ako ty PM1.11. a 6.12. som potratila.....☹((( a tiež som vobec nebola chora...

nat28
9. feb 2011

A neviete preco ta jar je najlepsia? Hovoria to statistiky, alebo je to len taka povera? Teda, rada by som tomu verila, kedze ja mam povolene zacat sa snazit uz zaciatkom maja...uz aby to tu bolo

tututu
9. feb 2011

@dana1972 je mi to tak ľúto, že sa to deje- tešíme sa a potom len smútok a tá prázdnota v srdci- veď to pozná asi každá ☹

dana1972
9. feb 2011

@tututu tak, tak.....a kedy sa chcete začať snažiť.....?

dana1972
9. feb 2011

@nat28 štatistika ani povera určite nie, ale kvoli tým roznym chorobam čo su v zime.....človek velmi lahko ochorie na jar a v lete je to lepšie

tututu
9. feb 2011

@dana1972 dani, rada by som, no manžel ,, túži ,, po aute- keď už sa toto bábo nepodarilo- keď nemáš peniaze- musíš mať len jedno- buď auto, alebo bábo- tak si nič nechcem vydobíjať- musíme chcieť obaja- uvidíme- ja by som chcela- vééééľmi ak by - tak apríl- máj- ale uvidíme-

zlatat
9. feb 2011

@tututu to je čo za blbec - ten tvoj gyndoš 😠 - ja som obe deti počala v zime a aha tu sú a sú zdravé ( je pravda, že pri oboch ... vlastne všetkých trochu tehu som na začiatku bola chorá, ale až v tom treťom prípade to skončilo zle )
A že po 3 😠 nemáme otehotnieť? Kruci ja by som mu dala - ja mám 37 ( v apríli 38 ) a keď som potratila tak prvé, čo sa ma gyndoš pýtall bolo, či som to bábo chcela - ja som na neho kukla s vypleštenými očami, či to myslí vážne - jasné, že som ho chcela, kurnik.
tak mi potom povedal, že prvé 3 mesiace po kyrete nesmiem otehotnieť a potom ak sa mi do 3 mesiacoh nepodarí otehotnieť, tak mám prísť a asi to bude riešiť - hmm, ale aj tak od neho odchádzam

marikac
9. feb 2011

@tututu no zbohom, ja by som takeho lekara este v ordinacii zaplula ☹ zobrala kartu a viac sa neukazala.

tututu
9. feb 2011

@zlatat myslím, že ten môj nemá ďaleko k dôchodku- má to za pár..... 😒

dilema
9. feb 2011

@eva_em ja som brala len antibiotika asi tyzden....nemyslim ze po 10tyz. treba az tak lieky na stahovanie maternice, hmm...ale nie som odbornik...
a pre vsetky, citala som studiu, ze vacsia sanca na uspesne tehu je kratko po kyrete, necakat prilis dlho 🙂 len niektori lekari studie necitaju a furt trepu, pockajte aj rok 🙂 treba urobit vysetrenia, dat sa dokopy a urcite skusat 🙂

janka0025
9. feb 2011

@tututu Ahoj. mám 27 rokov. V 26 som potratila 1. krát - január a v Máji 2. krát. povedal ti totálnu blbosť !!!! Je síce pravda, že po 30-ke sa to kedysi bralo ako rizikový vek, len on sa akosi nezobudil a nevšimol si, že vysoké % mamičiek -prvorodieč má nad 30 !!!!! To čo je za debila??? Moja nemysli na hluposti a okamžite zober kartu a nájdi si iného. Takéhoto chrápúňa hádam živiť zo svojich odvodou nebudeš. Držím ti palce.

janka0025
9. feb 2011

baby ak aj necítite prechladnutie, preto, že telo bojuje, imunita sa naštartuje, no pre mimi je to fakt nebezpečné, hlavne teraz otehotnieť. Vonku je to samý vírus. My sa síce teraz snažíme, no ja takmer z domu nevychádzam, teda medzi mnoťstvo ľudí, žiadne nákupné centrá, do obchodu len v rýchlosti nakúpiť a to tiež len mini nákupy. Vonku som len na dvore, už nedovolím aby som o mimi prišla po tretí krát!!!!

zlatat
10. feb 2011

@janka0025 ja som od novembra do polky januára bola furt chorá - nemala som horúčky, ale upchaté dutiny, kašeľ, nonstop zahlienená - do toho sm v decembri otehotnela a v januári sme o mimi prišli - nikto mi to síce nepotvrdí, ale ja si myslím, že svoj podiel na tom malo aj moje prechladnutie, prípadne viróza lebo neviem čo to bolo.
Takže som si povedala, že radšej počkám do jari - aj tak mám teraz len 1.mrchu po kyrete

janka0025
10. feb 2011

@zlatat Ta to je asi aj pravda a súhlasím s tým, že počkaš do jari, fakt netreba rsikovať. Držím palčeky

leleh
10. feb 2011

Ahojte kocky, ja som mala dlhodobe tazkosti so zapalmi mocovich ciest, mesiac som brala atb (ciprinol a take) a zhruba o 2 tyzdne nato ako som ich vysadila som zistila ze som tehu, skoncilo to missed v 10 tt- myslim ze to mohli sposobit aj tie atb predsalen to trva neaky cas kym sa to vyplavi z tela- pytala som sa na to doktorov ale ti mi nic nepotvrdili ze by to mohla byt pricina. Kyret mi robili na silvestra a teraz cakame 3 mesiace do dalsieho snazenia.Predtym sme sa snazili pol roka s prestavkami... Od vtedy ako som bola chora s moc. cest. tak sa mi zvysila teplota na 37:1-2 a odvtedy mi uz neklesla aj ked uz som zdrava (dufam), to lekarov tiez nezaujimalo...cize uz niekolko mesiacov chodim so zvysenou teplotou ale vobec to necitim len ked si ju zmeriam....dufam ze to nieje neaky zapal v tele alebo co.

gerdusha
10. feb 2011

@leleh ,
dala by som si zobrat krv na sedimentaciu...ak bude zvysena, moze to znamenat zapal...plus ked mas tie teploty...trvaj na vysetreni sedimentacie

leleh
10. feb 2011

@gerdusha noo pokusim sa zajst teda znovu k dr, ked som bola v nemocke so spinenim (od 6 tt som spinila) tak som mavala aj 37:6 a nad tym len mavli plecom ze to je nic -tu sa prehrievate na posteli a to za to...blabla 😠

gerdusha
10. feb 2011

@leleh ,
zvysenu teplotu moze sposobit aj hormonalny disbalanc...ale nic nedas za to, ked zajdes k obvodacke a poziadas ju o vysetrenie sedimentacie...je to uplne primitivne a jednoduche vysetrenie...nezabudni ist nalacno

leleh
10. feb 2011

oki dakujem pekne za radu 🙂 , dufam ze ten cas cakania nam rychlo zleti a budeme sa moct snazit, ja mam akurat po 1 mrche od kyret...dufam ze sa dam dokopy do snazenia a potom mozme zacat odznovu..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre