Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

jankageo
15. feb 2009

lenka_66
bola som v starej.......vysetroval ma Rozpravka, teda robil sono a aj 1x Nevicka. Nepoznam ich, lebo ja som Presovcanka. V KE byvam od svadby a lekarov si iba hladam. Jedna sestricka mi poradila gynekologicku na sidl nad jazerom, meno si nepamatam, ale vraj je dobra, ze sa venuje zenam, kt. mali viac potratov a privedie dalsie tehotenstva do zdarneho konca.

jankageo
15. feb 2009

korenka
Jasne, dam Ti vediet, ako to bude postupovat, teda co mi zistili...atd

jankageo
15. feb 2009

korenka
Este mi napadlo, teraz sa asi znova snazite o babatko, vsak? Beries kys. listovu uz teraz? Ja som brala.....400 - teda dve tabletky - Pregnium.Alebo cakate, kym budes tehotna a az tak bude lekar riesit tu krv? Tak mi napadlo, ze keby to boli mozno riesili uz teraz pri nasom druhom tehotenstve, mohlo to byt inak....

jaruska74
15. feb 2009

mna vobec neposlali po kyretazi na ziadne vysetrenia. to musim potratit viackrat aby sa dakto zacal vobec zaujimat o pricinu?

jankageo
15. feb 2009

jaruska74
Vyzera to tak, ze ano. Je to strasne, vsak?

desmodka
15. feb 2009

jaruska no je to tak... treba sa pytat a trvat si na tom, ze chces vysetrenia... aj ja to tak spravim... ked pojdem na kontrolu a nic sa nebude diat tak chcem nejake vysetrenie...

korenka
15. feb 2009

nie,jauska,to som už ja nevydržala a zmenila som dr.,najprv som jej všetko vyrozprávala a poukázala som na zlý prístup predošlého lekára a hneď ma poposielala na rôzne vyšetrenia,genetika,hemat.,sono prsníkov,citológia,pečeňové,horm.profil
janka,ano,snažíme sa od septembra znovu,beriem kysl.listovú asi od novembra,aj calibrum.Dr. vie o mojom probléme,tkže krv je teraz o.k.,ale len čo otehotniem,pôjdem asi ležať do nem.

jaruska74
15. feb 2009

no ja som bola na umelom oplodneni, presla som vsetkymi moznymi testami.....a ked sa to podarilo a otehotnela som a potom prisiel missed abort......:( okrem histologie plodu sa nedialo nic, no est emi dva krat po kyrete zobrali krv ci mi klesa hcg ( nastastie klesa)........pytala som sa aj svojej doktorky a aj tej co mi robila kyret ci pojdem na nejak evysetrenie, a oni mi povedali obidve, ze nie ze to byva casto, ze to nemusi nic znamenat........

jankageo
15. feb 2009

korenka
Aj ja som na to myslela,,,,na to lezanie v nemocnici,,,, a je zaujimave, ze naozaj co sa tyka materstva, nepozname my zeny prekazky. Aj ja spravim co bude treba a budem aj lezat v nemocnici, len nech lekari v tej nemocnici spravia co je v ich silach....drzim palce a som rada, ze si mi napisala...

jaruska74
skus sa opytat lekara.ja tiez po dvoch potratoch menim lekarku

jaruska74
15. feb 2009

ja neviem co mam uz robit, v prvom rade by ma potesila menstruacia, 4 tyzdne ubehli a stale neprisla...:(

desmodka
15. feb 2009

baby kolko ste boli po kyrete na PN??? bo ja chcem ist co najskor do roboty 😀

jaruska74
15. feb 2009

ja som asi 5 dni, ale lekarka chcel adlhsie, ale ja som nevidela dovod, citila som sa dobre a tiez som vellmi chcel aist do roboty. podla mna ked sa citis dobre a nemas fyzicky narocnu pracu nevadi ze pojdes

lauritka
15. feb 2009

jaruska ja mam za sebou dva missedy, tiez po umelom, ale ziady lekar to nijak zvlast neriesil. proste pricina neznama, stava sa to atd...
pre pokoj duse sme ale boli na genetike a infektologiu..ale aj to som si musela vydupat sama 😠
a MS ti moze prist az do 8 tyzdnov po potrate.

janulcek
15. feb 2009

Ahojte babenky..Jaruska ja som 6 tyž.od kyret.zachvilu sedem a ešte som nedostala.mam nervy ako svina...Hormony somnou lomcuju...Baby,ak chcete niektora to vyštrenie krvy na trombofiliu/hustotu krvy/plus geneticke vyšetrenie a nemate odvahu to povedat lekarovi,objednajte si ten test z www.genomac.cz,stoji do 100 ečiek.Ja som sice potratila len raz,ale neviem,tiež uvažujem nad tym testom.. 😒 Kamaratka tiež potratila len raz a objednala si ho,no a zistili jej že ma naozaj hustu krv.Ked lekari nie su schopny,tak si pomožeme same.Ja naozaj nechapem,prečo nechavaju ženy potratit viac krat a až potom sa začnu robit vyšetrenia. 😠 Ved po prvom potrate ma ako žena pošramotenu psychiku ☹
Ja som bola PN mesiac..a doktor mi povedal že ak ešte nechcem ist do prace,že ma ešte vypiše.Ale ja som tak či tak nezamestnana.
Lauritka,takže akože dostat o 8 tyž.je normalne??Ved ja sa zblaznim!!!!!!!!!!!!!!Naserem sa a vysadim tu nutenu abstinenciu 😠 ☹

lenka_66
15. feb 2009

jankageo tak ja mam v starej odlezane dost.rozpravka je pohoda a nevicka je super.tiez ma raz prijmala a aj raz som u nej zacala vecer silno krvacat.fakt ludska.plakala som tisko do vankusa sadla na postel a pohladkala po hlave.a to viem ze mala rozpozerany film co isiel prave v telke (sobota vecer).oni su tam v podstate vsetci fajn.aj sestricky len si treba zvyknut na nich. to ty asi nestihnes.( jasne ze ti neprajem aby si musela).ak tam nahodou stretnes dr.toprcerovu (mlada ,vysoka ,vlasy dohara silno zlakovane.)abo nech ti ju ukazu.ona tam vedie aj CAR (centrum asistovanej reprodukcie).ja tiez teraz chodim k nej aj ked pocatie bolo prorodzene.mozes sa s nou dohodnut su baby co ju maju aj ako obvodacku.no caka sa u nej dost.
najlepsie by bolo ak by si natrafila na dr.dankovcika on je v usg a prenatalnej diagnostike povazovany za najlepsieho.

jaruska na vysetrenie posielaju bohuzial az po 2prip.3 pokuse

desmodka - tak ja som po prvom bola vo stvrtok na zakrok ,piatok domov a v pondelok do roboty.
po 2. som tiez sla skoro .nechcela som byt doma zavreta a rozmyslat.
po3.som uz sice bola doma mesiac ale to som umelo tahala.
zalezi od typu prace ja som mala tazku pracu no chapave okolie.po 3 sa menilo sefstvo tak som ostala doma.

lenka_66
15. feb 2009

baby rada - povedzte ze vas stary rodic mal trombozu napr. na nohe.to uz spozorneju ak nie gyn.tak klasicka obvodacka.usetrite peniazky

lenka_66
15. feb 2009

janulcek zacnite pomaly len tak ako po prve 😲 . to uz budes citit co to robi s tebou.ak nahpdou daco vies to stopnut.drahy sa bude bat (aspon moj) tak to bolo v mojich rukach.jasne ze to nebolo divoke.a to sme po 2tyzdnoch pachali.

janulcek
15. feb 2009

Jankageo,inak ja nechapem že bemaš bolesti a ani nekrvacaš..Tak potom to babatko žije,nie??Ved ja som krvacala,aj bolesti som mala.To je zvlaštne.Ale že ono to nie je vždy tak že musia byt problemy pri tom.Bola somnou jedna v nemocnici,čo išla na normalnu poradnu a tam jej na sone ziistil lekar že to nežije.A tiež jej nič nebolo!!!To je asi individualne.
Inak mna dokial vyčisitli a to už v pondelok zisitli že nežije,prešli 3 dni.Ze to sa nemože hned spravit zakrok,musi sa to ešte sledovat ci len nepochybili.Aj ked ja som už davno predtym vedela že nema šancu.11 tt.a babo bolo 5 mm.Darmo ma sestrička upokojovala že to len hematom mohol zakrvacat...Lenže z lek.hladiska si oni nemohli dovolit hned pristupit k zakroku ked to akože ešte vyzeralo vo vnutri dobre..až ked videli na sone že sa tlači von,tak vtedy sa rozhodli na 100%.
Tak isto ako moja kamaratka porodila v 22 tt.lebo jej pri amniocenteze prepichli plodovy vak a voda postupne odtekala,až babatko nemalo z čoho žit a zomrelo.Doktori sice vedeli že babo umrie na 100%,ale nemohli ho skor dostat z nej,aj ked ich o to prosila,muselo sa čakat pokial umrie samo.Pretože to lek.zakon,alebo čo to je,nedovoluje..

lauritka
15. feb 2009

janulacek, zalezi aj od toho ako ti bude rast sliznica..ja som po prvom kyrete mala normalnu MS az niekedy po troch mesiacoch... v case MS som mala len spinenie, ale ziadnu krv, lekar povedal, ze mi nedorasta sliznica a nema co krvacat. ale ovulat som uz ovulovala, kedze som si merala aj BT...

ja som bola na vysetreni na trombofilne mutacie.. robil mi to obvodny gynekolog zadarmo.

lauritka
15. feb 2009

janulcek pri missed abort nemas ziadne priznaky... ani bolesti ani nekrvvacas, len na uzv zistia, ze to nerastie.

inac to je krute, ze museli cakat kym umrie.. ja by som na amnio nesla nikdy. prave z toho dovodu.

janulcek
15. feb 2009

Lenka,lenže ja sa bojim skor,aby som nedostala nejaku infekciu pri tom,ako bolesti.Predtym doktori dost varuju,lebo mam pochlebe,ako sa hovori,ked ju dostanem. ☹

janulcek
15. feb 2009

Laurtika missed abort,tzn,potrat,nie??Ja som bolesti mala..ked som potratila,teda ked prestalo žit.Pobolievalo ma bruško dlhšiu dobu a potom som začala špinit,potom to začalo krvacat a bolesti som mala,pokial ma nevyčistili..A tie hrozne bolesti ked sa to tlačilo von!!!!!Ufff,už to nechem nikdy zažit ☹

lauritka
15. feb 2009

ano to je zamlknuty potrat, ja som praveze ziadne pocity nemala... teda skor pocit, ze sa vlastne nic nedeje, ziadne tehu nevolnosti, prsia prestali boliet... absolutne nic. a vtedy som uz tusila, ze je nieco zle..

radsej by som vracala v kuse nabuduce, ale aspon budem vediet, ze je to tam a zije to .

janulcek
15. feb 2009

Inak nedavno som sa dočitala v časopise zdravie,že je nejaka ina nova metoda namiesto amniocentezy.Tato metoda nepoškodzuje nijako plodovy vak,ani nič podobne..Ani ja by som si to nedala.A ona už teraz duplom nie.

jaruska74
15. feb 2009

lauritka ked sa mozem opytat preco si bola na umele? ja mam PCO a tym padom mam neovulacne cykly.....a chodis do ktoreho CARu?

...inac moze byt missed obort aj ked nespinis a nemas bolesti, ani ja som nic z toho nemala, ono sa to preto vola aj tichy potrat ze zena o tom ani nemusi vediet.zial.....

janulcek
15. feb 2009

Takže moj potrat nebol zamlčany..Ja som začala pocitovat problemy asi v 8 tyž.a potom to už išlo...od bolesti k špineniu až po krvacanie......

lauritka
15. feb 2009

jaruska bola som v SPLNE v KE...isli sme preto, lebo sa dlho nedarilo a pricinu nezistili.. v podstate len trosku pomalsie spermie. akurat, ze som este neabsolvovala laparku, na tu idem teraz v marci a po tych potratoch chceme este raz skusit prirodzene, potom sa uvidi....

lauritka
15. feb 2009

ked krvacas, tak je to spontanny potrat.

jaruska74
15. feb 2009

ja chodim do Gyncare........a podarilo sa po umelom na prvy krat?

korenka
15. feb 2009

ja som tiež nešpinila,ale bolesti som mala také,do krížov,ževraj ako pôrodné.........
ja som bola doma asi 10 dní,lebo mňa po druhom raze zle vyčistili,tak som po 5 dňoch bola znovu na dočistení.........čo bolo hroznééééé,mala som aj infekciu,aj som brala antibiotiká.Si do polroka som zmenila Dr.,s ktorou som teraz úplne spokojná,chápe ma,mám aj jej súkr.číslo,aj mail a cítim,že mi chce pomôcť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre