Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

twiti
26. feb 2009

janulcek ak mas moznost urcite si doktora vymen 🙂
Ved dnes mas moznost zvolit si podla svojho uvazenia 🙂

jarka4982
26. feb 2009

Ahojte baby 🙂
Zasa na mna smutne myslienky ☹

jankageo
26. feb 2009

jarka4982
keby sme mali nejaky carovny gombik, ze by sa ten smutok jednoducho dal vypnut.... 😔

janulcek
26. feb 2009

no mne dneska tiež nie je nejak ružovo,myslim psychicky..ešte sa trapim aj tym že som zasik nedostala ☹

jankageo
26. feb 2009

janulcek, daj si cervene vinku s manzelikom a mozno ju privolas 🙂

janulcek
26. feb 2009

už som si raz dala..a nič...ešte som aj zabudla že beriem pirule na križe.Potom som spala ako dúdok.2 dcl a bola som pripita.Inak ja nepijem alkohol...nechuti mi to.A problem bolo dostat tie 2 dcl vina domna.A už ked som ich vypila,tak ma napadlo že beriem lieky. 😖

jankageo
26. feb 2009

dievcata, mavala som migrenu, predtym, nez som otehotnela. Vacsinou to bolo 2,3,4 den menstruacie - tzv. katamenialna migrena. Ked som otehotnela, vsetko bolo fajn. No teraz od potratu ju mam uz stvrty krat. Nemate niekto ten problem?

jarka4982
26. feb 2009

Janulcek a ake lieky beries na krize?Aky mas s nimi problem?Pytam sa lebo mna od porodu dost casto bolievaju a boleli ma aj teraz pred potratom a moja gynekologicka vzdy ignoruje ked jej to spomeniem 😕

janulcek
26. feb 2009

Vieš čo jarka.Ja som si ten problem doniesla z prac zo zahraničia,kde som sa nadrapovala s tažkymi vecami..Ciže mam to už nejake 3 roky.A pred 2 tyž.to vyvrcholilo tak,že sa to už nedalo vydržat.Išla som k obvodnej a dala mi lieky veral a dorsiflex,že aby som to uživala aspon 2 tyž.No a veru ma aj prestali po par dnoch boliet.Mam posilovat plavanim tie križe.Lenže teraz asi tažko.A ak ostanem tento rok tehotna,tak duplom nič.No a že ak to nebude prechadzat,mam tam ešte na 2 tyž.lieky,tak mam prist a pošle ma k ortopedovi.Dva tyž.som ich uživala a zatial mam pokoj...A ked som ostala tehotna,tak som myslela že sa zblaznim na križe..prišerne bolesti som mala.. ☹ ☹ ☹
proste mi povedala že pri tej tažkej robote,zdvihani predmetov som sustredila všetku silu do tych križov/a určite aj nespravnym zodvihovanim predmetov/a kedže žena to ma slabšie tie kosti ako chlapi,aj to svalstvo nie je take,tak som si ich nejak presilila.

desmodka
26. feb 2009

ahojte zienky.. prave som prisla od gyndosa po prvej kontrole, teda:
prva mrcha: 4-6 tyzdnov
prvy sex: ze mi to tam vyzera pekne - mozme, ale ked to polovicka vydrzi tak radsej pockat do prvej mrchy (ale ci ja to vydrzim 😀 )
snazenie: ze pol roka by som nemala otehotnetie.. no skoro som tam odpadla
a moj dovod preco sa to stalo... asi kvoli psikovi, zajtra idem na krv, budu mi robit testy na vsetky choroby co zvierata prenasaju... ked to bude vsetko dobre, tak idem na draciu hormonalnu liecbu 😀

janulcek
26. feb 2009

Takže Ti zistili toxoplazmozu,že???Toho som sa ja bala.Lebo od mala vyrastam v zverinci a mala ho aj sestra.Vtedy jej zakazali otehotniet,lebo že by sa to neskončilo dobre..Asponže tie zakladne krvne testy som mala dobre,ked už nič ine.Vidiš,každy lekar povie inak o snaženi.Teda neviem ake velke mimi si mala ked si on prišla.
Ale som rada že aspon zvnutra Ti dopadla kontrola ok..Ja mam 50 den a MS nikde.Nervy v riti.. 😠 😠

desmodka
26. feb 2009

janulcek este nezistili nic.. zajtra idem na tie testy... zatial sa len domnievaju... psika mame od januara... nechapem tomu... a co ked to bude ta toxo co z toho vyplyva??? v tomto sa nejako nevyznam...
no aj u mna si da mrcha poriadne nacas.. bo teraz som 2 tyzdne po a dnes na utz ziadny naznak ze by mala prist.. aj doki mi povedal ze najskor na konci marca pride..

janulcek
26. feb 2009

Aha,prepač,ja som myslela že Ti ju zistili..Proste ak to maš,tak ta musia liečit..je to bacil,ktory ked ma žena,potrati..ale či je problem aj otehotniet..alebo sa mi zda že aj dieta može byt postihnute..musim sa na to niekedy spytat segry.Alebo ty sa spytaj rovno lekarky.Ale je to nebezpečne,to viem určite.
Inak Vam každej robil doktor sono a na mna vysral.Cim viac nad tym premyšlam,tak dochadzam k zaveru,že asi od neho odidem.Aka som bola s nim spokojna,tak teraz ma rozčuluje,ake všeliake veci ste tu podstupili podaktore.Sono prsnikov,sono na kontrole,krv na kontrolu hcg.atd. 😠

cukruska1920
26. feb 2009

desmodka...ahoj ja som tiez prekonala toxoplazmozu..som musela uzivat 3 mesiace velmi silne antibiotka z toho jedny sa daju zohnat len v rakusku... teraz chodim pravidelne na kontroly ale uz je to v poriadku...ja som o babo prisla v oktobri ale zrejme kvoli tomu ze som otehotnela asi 2 tyzdne po tom ako som dobrala tabletky a nakolko boli take silne este som nemala vycisteny organizmus... fakt je to pliaga...radsej to dobre preliecit a ked to preliecis uz budes mat proti tomu protilatky to znamena ze uz to nemozes nikdy dostat...ani ty ani dieta...

jerryjanka
26. feb 2009

desmodka ja som sa na to naročky pýtala zverolekára - a mačky toxo prenašaju - ale pes nie - pes nie je nosičom toxoplazmozy - jedine ak by zjedol mačasí výkal s toxošou a potom by si sa s nim muckala - skratka hafovia toxo nemaju

cukruska1920
26. feb 2009

presne tak ako hovori jerry...pes nieje prenasac....len macka... 😝

janulcek
26. feb 2009

ale aj v mase su tušim tieto bakterie,tušim v zle spracovanom,alebo ked sa porežeš ked krajaš maso,tak sa ti to z masa može dostat do tela.Ale to asi tiež musi byt nakazene to meso.Inak moja sestra mačky nikdy nemusela,tak neviem..Ale tie čo ste to mali viete určite viac o tom ako ja..

cukruska1920
26. feb 2009

janulcek..aj s neumyteho ovocia alebo zeleniny...alebo s polosuroveho vajicka a tak

janulcek
26. feb 2009

no tak nie len s mačky!!!!alebo zo zvierat.

cukruska1920
26. feb 2009

nie..nielen s macky ale oni su nositelom

desmodka
26. feb 2009

baby diky za info.. ja len dufam ze to nebude nic so zvieratami... ja radsej podstupim tu draciu liecbu a pol roka si pockam... ze si s tym ma dobre skusenosti, tak snad aj na mna to bude platit 🙂 a ze na konci tej liecby (6 mesiacov) su zeny tehotne... tak som zvedava 😀
a aj psik prenasa toxo... ale cez hovienka, cize by som ich musela jest 😝 😝 a to urcite nehrozi... no uvidime nechame sa prekvapit
a neviete kolko trvaju vysledky z krvi???

jarulai
27. feb 2009

dobré ránko, dievčatá 🙂
ja som si tiež dávala zistiť toxoplazmozu - bez akéhokolvek odporučania, u obvodáka. síce na mna pozeral ako puk, že čo to od neho chcem, ale som ho ukecala. piatok mi bral krv a v pondelok boli výsledky - takže nejaké 3dni sa na výsledky čaká.ale že ak ju raz človek prekoná, už je voči nej imunny - takže ak si ju, desmodka, mala a to bola príčina, tak nabudúce sa nemusíš teoreticky toxy báť. ale samozrejme - nech ti výsledky dobre dopadnú 😉

twiti
27. feb 2009

Dobre rankoooooooo 🙂
Ako sa ta toxoplazmoza prejavuje? Ma nakazeny nejake priznaky alebo ako to zistia.

jarulai
27. feb 2009

no zistila som, že 80% prípadov býva bez príznakov, ale inak bývajú zdurené lymfatické uzliny /na krku, v slabinách - to mi obvodný hned kontroloval/, zvačšená a/alebo bolestivá pečen a/alebo pankreas, pocity ako pri chrípke - bolesti hlavy, horúčka a pod. takže asi tak 😉

desmodka
27. feb 2009

ahojte, tak zobrali mi tri ampulky, ale tak nesikovne 😀 ... mam si 10.3 zavolat pre vysledky bo mi nevedela povedat kedy budu.. mozno ani vtedy nebudu.. neva.. pockam si... uz to je jedno tych par dni...
inak ja nemam ziadne priznaky, v januari mi robila obvodacka kompletny rozbor krvi a vsetko tam bolo oki.. tak som zvedava co najdu z tejto davky...

janulcek
27. feb 2009

Ahojte,som len naskok,musim ist varit.K tej toxo.mojej sestre to zisitli tak,že videla malu čiernu bodku stale.Išla k očnemu a už neviem akym sp.jej zisitli že to ma.Ale viem že mala takyto priznak..Ciže ona toho bacila mala asi v oku.

jarka4982
27. feb 2009

Ahojte baby,
boli sme s pre prihlasku v skolke a aj tam ma vytocili.Ze vraj je velky zaujem,tak beru len deti ktore su narodene do 01.09. a moj maly je narodeny 11.09. tak mame smolu. 400euracov za sukromnu skolku si nemozme dovolit a bude to blbe dat ho niekam inam,na druhy koniec Blavy do skolky ☹
No, same depky.

Desmodka,drzim palce aby vysledky boli ok.

desmodka
27. feb 2009

jarka dakujem... my sme s mensieho mesta ako je ba... a moja svagrina dala zapisat maleho, kt. sa narodil 29.8.2008 (dobre citas 2008) v okrobri 2008 a jej povedali ze prisla na poslednu chvilu, ze uz maju takmer plno!!!!

jarka4982
27. feb 2009

Jaaaj Desmodka,no to teda "potesi" ☹
Ja som maleho nechcela davat do skolky,kedze by som bola s druhym babom na materskej...ale ked moje tehu tak dopadlo ☹ tak teraz neviem co a ako dalej.A dnes mam taku depku ze zbohom...Vsetko sa na mna ruti,Este som chcela menit robotu,lebo kedby ze sa do tej starej vratim,tak by som maleho velmi malo videla ☹ a to teda nechcem...tak som zistila ze teda aj s tou robotou bude problem...no zbohom.Nejak je tento rok poriadny nepodarok ☹

Idem ulozit maleho...

twiti
27. feb 2009

Ahojte babenky 🙂
K tej skolke ja ucim v MS sice len v malej dedine,ale vsade bude problem s prihlaskami, pretoze novy skolsky zakon nam nedovoluje prijat viac ako 20 deti na triedu,takze bude boj. Bud skolky otvoria nove triedy alebo si nebudu moct dovolit zobrat vsetkych preetoze pokuta je vyskoka za prekrocenie lymitu.
A neviem to presne ale zda sa mi ze do najmensej triedy je ten pocet este mensi zda sa mi ze 16,no niesom si ista 🙂
Takze je to blbe aj pre nas ako pedagogov a este horsie pre riaditelov,lebo si muisa stanovit podla coho budu vyberat ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre