Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

vika34
5. apr 2009

janulček,to vyšetrenie čo píšeš,mi robili už dvakrát a nemám tú choerobu,ale aj tak, si myslím,že to asi bude môj prípad,lebo teraz ked mi robili predimplantačnú genetiku,tak zo všetkých vyšetrovaných embrií,bolo iba jedno dievča a ostatný chlapci a vsadili mi dvoch chlapcov a potratila som zase.Nikomu neprajem zažiť to sklamanie toľko razy,nuž ale čo mám robiť,všetko dobré

emily
8. apr 2009

Ahojte, kde ste všetky 😕 ja som tu síce tiež nebola dlhšie ale pozerám že tu už nikto nepíše 😉
inak zajtra bude 4 týždne po kyrete a zatiaľ som ešte nodostala, kedy vám prišla mrcha po kyrete?

jarulai
8. apr 2009

ahoj emily. ja som po kyrete dostala po 7týždnoch + 4dni, takže neboj, musiš len čakať.
😉

jarka4982
8. apr 2009

Ahoj Emily...musis byt trpezliva.Ja som dostala po piatich tyzdnoch...inac mi moja doky vravela,ze keby som nedostala do siestich tyzdnov aby som sa jej ozvala a prisla na vyvolavacku.Ale,chvalabohu som nemusela.No,teraz som zvedava kedy dojde druha mrska 😕

janulcek
8. apr 2009

emily mne prišla po 8 tyž.aj to som už išla na vyvolavačku... 😠

janula.k
8. apr 2009

ahojte kyretacky 🙂 tak ja som dnes 14 dni od kyretu a uz chcem mrchuuu 😀 ale jak sa poznam, urcite si na nu veeelmi dlho pockam..vsak ked sa dari, tak sa dari 😒

emily
8. apr 2009

jej baby ste ma ukludnili ale už by som chcela aby prišla 😅 dúfam že nebudem musieť ísť na vyvolávačku 😖

bettynka222
8. apr 2009

baby ja uz neviem co mam robit. mne sa prvym kyretom krvacanie zastavilo, ale v case kyretaze som uz bola znova tehotna. lenze embryo to po tom vsetkom nezvladlo a potratila som znova. teraz uz 10 dni krvacam - napriek tomu ze uz 8 dni poctivo beriem ascorutin. nikto to zatial neriesi a navyse idu sviatky tak sa hrozne bojim, ze mi tam vznikne zapal.... ☹

desmodka
8. apr 2009

ahojte baby, dlho som sa tu neukazala, nejako mi to tu nerobilo dobre... ale cas plynie a skusam to co to tu so mnou spravi 😀
dnes som bola u na kontrole, od dalsieho cyklu zacinam s liecbou a po 4 mesiacoch sa mozeme zacat snazit, tak po lete ideme na vec 😀 a doki pochvalil moj krcok .. ze je pekny ako novy 😀 😀 😀

bettynka, nejako tomu nerozumiem, ako si mohla byt v case kyretaze znova tehotna????? nejako tomu nerozumiem 😅

bettynka222
8. apr 2009

nooo, lebo ja som v case prveho potratu mala sex s milacikom mojim....a asi to nove tehu vytlacilo to stare. vraj to moze byt sposobene HAK, ze prebehne znova ovulacia. alebo to moze byt aj tym, ze mam nejake zamgorene zlte teliesko - neprecuje uplen ako by malo... 😒

desmodka
8. apr 2009

tak toto som este nepocula a to ti niekto povedal ze si druhy krat tehu?? necham ako moze zena ovulovat ked uz je tehotna

adrikanatasa
8. apr 2009

ahojte baby, tak aj ja pridám moju skúsenosť. Po prvom kyrete som dostala MS až po vyvolávačke na 8my týždeň a po druhom kyrete sa stal zázrak a MS prišla 16ty deň po kyrete. To som nechápala ale bola som rada že to mám úspešne za sebou a teraz hurá čakáme na ďalšiu MS. A samozrejme som už absolvovala infektologiu, štítnu žľazu, krčného či nemám bacila v krku lebo som mala vysoké aslo a ešte nás čaká genetika. Inak neviete náhodou či mám ísť aj na hematológiu, keďže už jedno dieťa mám a pri tom tehotenstve som nemala žiadny problém?...

vavenka
8. apr 2009

Adri ja by som na Tvojom mieste sla, ved Ta to okrem par ampuliek krvi nic nestoji a aspon mozes vylucit tuto pricnu...Inak v teme trombofilia je niekolko bab ktore prve babo s prehladom a bez komplikacii donosili a ked chceli druhe tak sa zistil problem....Mozno je to aj vekom, kto vie 🙂 ze v mladosti si s tym telo nejako poradi, ale s pribudajicimi rokmi to uz nejde...Ja mam za sebou 2 kyrety a az teraz sa zistilo ze mam vysoku zrazanlivost -3 zmutovane geny.....

vika34
8. apr 2009

adrika,jasné,že chod a čudujem sa ,že ťa už neposlali,to bolo prvé kam ma poslali

bettynka222
9. apr 2009

ano desmodka to mi povedala dr. a navyse vzniklo dalsie zlte teliesko....ale to jej jedno, ci bolo jedno, dve alebo kolko.....chcem uz to mat vestko za sebou....

adrikanatasa
9. apr 2009

vavenka veru pôjdem to si asi musím ísť k obvodnému pre doporučenie, že?
vika neuveríš ale mne to nikto ani len nespomenul že aby som išla na hematologiu, to som sa len tu od báb dočítala.. to je sila hlavne že gynekológ je "múdry" v tom že jediné čo vie povedať je aby som čakala rok kým otehotniem znovu keďže som absolvala 2 kyrety v priebehu pol roka. Dilino ale aby ma poslal po vyšetreniach to nie...všetko som si sama obehala, jedine čo mi poradil bola infektologia ale to mi povedal aj po prvom potrate a potom som potratila znova takže sme tam kde sme aj boli...

desmodka
9. apr 2009

bettynka ja som stale v udive... cize ked by si nepotratila tak je mozne ze by si mohla znova otehotniet a mala by si dve babatka, ale rozdielneho veku???? ty kokso to je ake...
ja ti drzim palce aby si sa z toho rychlo dostala a uz coskoro nasla opat //

bettynka222
9. apr 2009

no zlatko, nie si jedina kto je v udive. ale vraj sa im to tam stava casto. asi to bude sposobene HAK. brala som ju cele roky...a veeeeeeeelmi vela bab tiez. teraz uz viem ze to nebolo dobre, lebo som pocas brania HAK nemala menstruaciu...a to mi mohlo napovedat, ze nieco nieje v poriadku. po vysadeni urcitemu poctu bab nabehne ich normalny hormonalny cyklus, inym nie. niektore baby napriklad nedostanu menstruaciu. ja som ju sice dostala, ale ajkak som este tri mesiace mala dokonaly cyklus ako pocas antiky a navyse bez ovu. a potom to prislo - ovu pocas tehu....no sranda. tak dufam, ze sa mi telo coskoro vycisti a budem zase fit 😀

a ty si na tom ako? chystas sa na snazilkovanie? ak ano, tak tiez prajem co najskor vytuzeny vysledok 😉

vika34
9. apr 2009

Ahojte,adrika a čo ti vyšetrovali na infektologii.Ja som tam bola už dva razy,ale mňa tam neposlal gyndoš,ale gastroenterolog,mám chron.zápal hrub.čreva,robili mi parazitologiu,vyšetrenie stolice na hádam všetko možne a na listeriozu
bettynka ,ja som počula ,že sa dá otehotnieť tesne po kyrete,alebo po sponntán.potrate,že je to ale veľmi malé percento,nuž všeličo sa stáva,len keby študované hlavy vedeli,čo majú robiť,možno by sme viaceré nemuseli toľkokrát zažiť takéto veci ☹

adrikanatasa
10. apr 2009

vika na všetko si asi nespomeniem ale tie základné vyšetrenia ako bolerióza, toxoplazmóza, chlamýdie, mykoplazmy, aslo, crp, a ešte tuším aj imunitu. Ešte nemám výsledky ale som na ne strašne zvedavá.

vika34
10. apr 2009

adri,to všetko už mám,iba hľadám čo si mám ešte dať urobiť,ale asi už mám všetky možné vyšetrenia aj tie čo nepotrebujem

bettynka222
11. apr 2009

viky ved to je tp najhorsie, ze to druhe babatko bolo take strasne malinke, ze ho nemali sancu vidiet. ajked rastuca sliznica maternice napriek dvojtyzdnovemu spineniu im nieco mohla napovedat....a to ani nehovorim o rastucom hcg 😒
ale uz s tym nic nenarobim. musim nad tym jednoducho prestat rozmyslat. inak bola som na hemate a v stredu budu vysledky...tak som fakt zvedava. myslis, ze si mam dat spravit aj tie testy na infektologii co ste tu pisali?

vika34
11. apr 2009

bettynka ,ak sa ti to stalo prvý raz ,možno by som nerobilas až takú paniku ak to bolo už viac razy,tak si daj urobiť všetko čo môžeš,lebo aj tak ťa tam raz niekto pošle,ako som písala ja už mám všetko a bohužiaľ mi je to prd platné ☹

bettynka222
12. apr 2009

viky ako dlho podla teba telu trva, kym sa nakopne po HAK? ja veim ze to je idividualne a u niekoho to je hned, u niekoho napr. pol roka a u niekho vraj uz nikdy - ale tam bol asi problem uz pred HAK.
ja som sa vcera docitala, ze ked mlada baba zacne brat HAK predtym, nez sa jej stabilizuje cyklus, tak moze mat potom taketo problemy ako ja. Ono pri tom prvom bolo telo asi este zaspate, preto sliznica rastla pomaly a zlte teliesko na mna kaslalo, ale pri tom druhom sa to nejak rozbehlo... Myslis ze tieto soky organizmus uz nakopli, alebo mam pockat kym prejde rok?

vika34
13. apr 2009

bettynka ja by som nečakalo,telo sa zregeneruje u každej ináč a samo si vybere .Veľa báb sa vykašlalo na rady doktorov a išlo to toho hned a otehotneli hned po prvej mrche a vyšlo to.Takže je to asi individuálne,ja som poctivo čakala vždy tri mesiace a myslím ,že to bolo zbytočné,potom mi trvalo celý rok dokiaľ sonm znovu otehotnela a výsledok bol aj tak zlý.Ja som nemala žiadne problémy s HAK,a aj teraz mám cyklus v poriadku,takže ti neviem poradiť

bettynka222
14. apr 2009

oki, ajtak dakujem 😉 ja mam eraz ten gynex, ten by mal hormony dostat do rovnovahy. inak mam vyrazky na tvari, na krku aj na hrudi...a ja som vyrazky nemala poriadne ani v puberte...to sa mi to po potrate tak starsne rozhadzalo? a inak hcg mi zase stupa, ale neverim, ze by to bolo mimomaternicove, lebo tehu priznaky zmizli uz pred tyzdnom a pol...

jarka4982
14. apr 2009

Bettynka ,aj ja som mala vyrazky po kyrete a tiez som ich v puberte nemavala 😖

janulcek
14. apr 2009

Baby ahojte.Neviete ako možu uškodit v tehotenstve zlá rovnováha hormonov,alebo ako sa to da nazvat....Mne zase meška MS 39DC...tehotna určite nie som,davame si ešte pozor...myslim že tam bude niečo s tymi hormonami...Nemohlo mi to sposobit potrat,ak mam niečo s hormonami???DIk pá pekny večer..

bettynka222
14. apr 2009

jari a za kolko ti zmizli?

jani ja si myslim, ze hormonalna nerovnovaha to rozhodne sposobit mohla. u mna to tak zrejme tiez bolo. vysadila som HAK, dr. som sa pytala, ci si mame davat pozor...on ze nie, no a dopadlo to "vyborne". ja sa do nicoho rozhodne nechystam pustat kym si nezistim tu hladinu hormonov. ale lekarom to poistovna preplati iba ak sa vam rok nedari alebo po troch potratoch...ja si to asi zaplatim v nejakom centre, lebo uz mam tychto desov fakt dost 🙄

jarka4982
14. apr 2009

Bettinka,ja uz neviem,mozno som ich mala tak,tyzden alebo maaaximalne dva ale hlavne ze zmizli.

Janulcek,ak ti meska mrcha to moze byt posobene aj psychikou a stresom..ani to nie je prekvapujuce po tom co mas za sebou.Ale ak by islo o nejaku vacsiu nerovnovahu,myslim ze sa z toho moze asi aj potratit.Ja som tiez od mojich dvanastich rokov mala nepravidelne cykly...ked som bola pred primackami,tak som nemala menzes aj tri mesiace.Najdlhsie my meskal 9 mesiacov!!!Vtedy mi robili hormonalny profil a vsetko bolo v pohode 😖 no,ked skoncilo to co ma trapilo,tak som aj menzes dostala a to bez ziadnych liekov...Trapilo ma to ze by som mozno koli tomu mohla mat problem s otehotnenim,alebo v tehotenstve ale moja terajsia lekarka ma poriadne posmelila,ze to vobec nemusi znamenat....

Teraz som tu fakt vselico popisala.Hlavne je,Janulcek,ze nemisi znamenat ze to ze ti meska MS je nejak velky problem....skus teplu kupel,a ako baby odporucaju cervene vinko a ja pijem este aj tu alchemilku(som si povedala este do buducej MS a potom uz nebudem) a aj zensky caj....postupne pride...hlavne,ked ju cakame,tak vzdy musi meskat 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre