Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

chick
24. feb 2009

Nie, este nie...som cakatelka...Ty uz mas kolky cyklus po MA?

janulcek
24. feb 2009

Ja????Ešte žiadny cyklus,som tiež čakatelka...Zajtra bude 7 tyž.od zakroku a stale nič..Mam nervy ako svina. 😠 😠 😠

janulcek
24. feb 2009

Chick,musim sa s tebou rozlučit,lebo ide moj oblubeny serial,ordinacia v ružovej zahrade...Pápá.zase zajtra

chick
24. feb 2009

drz sa Janulcek, zajtra popiseme...papa

jankageo
24. feb 2009

janulcek
a nechces zajst za lekarom? Aspon sa spytat, lebo mne vravela, ze 4-6 tyzdnov, tak aspon pre pokojnu dusu

chich
a kolko cakas ty chick?

chick
24. feb 2009

ja neviem...teraz pockam prvu mrchu a potom sa rozhodnem...ale kazdopadne by som chcela byt tehotna prve tri mesiace tak, aby to nebola zima....ja mavam kadejake virozy...viem, aj tak sa to moze stat, ale pre istotu...No a samozrjeme, vieme uz ako to chodi....babatko nedojde ked budeme chciet my, takze zas nechcem otalat...

Ty kedy Janka?

jankageo
24. feb 2009

mne lekarka, ktora ma operovala vravela, ze 3-4 mesiace a obvodna gynekologicka 6 mesiacov. Ja som mala dva potraty, tak mi musi uz robit rozne testy a to bude aj chvilu trvat, tak by som chcela pockat na to. No chcela by som tak ako ty. Byt tehotna prve tri mesiace v lete. A mame zahradu u rodicov, stale si tam pestujeme zeleninu, salatiky, spenat, redkovky a pod, tak nech aj toto pojem - kys. listovu. 🙂 tiez nechcem ochoriet - ako ty.

chick
24. feb 2009

ja mam takeho tusaka, ze aj ta moja chripka v 6 tt urobila svoje...ked mi robil sono v 6tt (v den ked mi obvodna predpisala antibiotika a ja som tusila ze som tehu, tak som si to isla dat potvrdit), videla som ako meral babatko a bolo tam...aj ja chcem zacat viac vitaminovat a trochu sa dat do pohody...

Mrzi ma, ze uz si po dvoch, ako to zvladas? ja to zvladam tazko, stale sa mi meni nalada, raz hore, raz dole...dufam, ze to prejde...

jankageo
24. feb 2009

paradoxom je to, ze teraz po druhom lepsie. Prvy bol pred 5 rokmi a teraz som taka vyrovnana, ze mi zistia, co bolo pricinou a tu odstranime. Ale tiez si poplacem kazdy druhy den. Ale to patri k tomu, inak by sme neboli zenami, nie?

chick
24. feb 2009

jasne...zmakneme to, bez problemov...verim tomu...MUSIM

idem sa uz odpojit Jani, boli ma chrbat ako sa tu hrbim nad compom, z prace sa mi lepsie pise...dobru nocku...

jankageo
24. feb 2009

aj ja Tebe prajem a krasne sny...

jarulai
25. feb 2009

dobré ránko 🙂 ako ste sa vybuvali? mne sa o mrche už aj sníva 😀

chick, to je super, že máš všetko v poriadku a možte začať snažilkovať. teším sa s tebou. aspon jedna dobrá správa tu 😉 🙂 aj ja by som chcela takú dobrú správu. mne tiež kázal prísť na kontrolu po 6 týždnoch a teraz neviem, či mám čakať na mrchu a ísť až po tom, alebo ísť aj ked dovtedy ešte nedojde

jankageo
25. feb 2009

jarulai
myslim, ze by si mala ist aj ked nepride, aspon aby si bola sama kludna a pokojna, ze je vsetko v poriadku

janulcek
25. feb 2009

Ahojte.Jankageo behnem k doktorovi,ak to nepride do buduceho tyž.do stredy,tak štvrtok padim.Inak baby pišu že to individualne kedy to pride.Jeden po 2 mes.druhej po troch....Aj mne povedali v nemocke že za 4-6 tyž.dostanem.Ale čo ked nedostaneš?Tak Ti nikto nepovie čo maš robit,alebo či je to normalne.To su cely dokotri.
Chick,aj ja by som rada ostala na leto,lebo mne to hned max.oslabilo iminitu,ked som ostala tehotna a všetko sa na mna lepilo,aj ked hovoria že to je normal do 3 mes.mat taketo problemy.Ale ked buddeš v zime vo vyššom štadiu tehotenstva,tak ta chripka už asi neubliži ako ked sa babo zahniezduje,vyvija....Preto sa treba do 3 mes.všetkemu zlemu vyhybat a davat si pozor na všetko na stres,na námahu a pod.
Zabojujeme a druhe babatko tiež.Myslim že hned pojdeme na rizikove tehotenstvo.Tušim to tak byva po potrate..

jarka4982
25. feb 2009

Dobre rano baby.

Chick,velmi pekna sparava 🙂 Velmi ma tesi ze je vsetko ok.Drzim palce aby sa aj babo coskoro zadarilo.

Co sa tyka tej menstruacie...mne lekari hovorili ze je to individualne kedy ktora dostane..Mne moja dr hovorila,ze mi vysetrenia uribi po prvej ms a keby mi do tych 7 tyzdnov nechodila,tak by som jej zavolala a poradila sa.Aj ked lekari su taky,ze ta vzdy maximalne odflaknu... 😒 Aspon ja mam take skusenosti...

jankageo
25. feb 2009

Ja ma prist na kontrolu o dva tyzdne. Bude mi robit "milion" testov, tak aby sa to nepredlzovalo, ked uz mam po 2 potratoch a 31 na krku 🙂
Ale tiez mi vraveli, ze o 4 - 6 tyzdnov by menstruacia mala prist....A to bude len prva - och, kedy tie ostatne ☹ kym budeme moct zacat so snazilkovanim 🙂

domka28
25. feb 2009

dobre rano...dnes som niesla malu do skolky a svietilo slnko 🙂 , len keby nebol ten sneh a bola uz jar...
inak mne doki povedal ze do 4 tyz. , ba mnezes mohol prist...ale ja neviem....ked som teraz zacala zase krvacat...idem k nemu v piatok tak uvidim co povie..
....inak jankageo: mne robili kyret v stredu....takze je to tyzden ..ved je streda 😉
...inak len tak na okraj robili mi ho 18., a mimomater. ked som mala tak tiez ma robili 18.....asi to moje stastne cislo nebude 😕

jankageo
25. feb 2009

domka28
vidis a ja som krvacala v nedelu, vcera uz len slabo a 16 (pondelok) som bola na cistenie. Ale mne to nejak nepripada ako menstruacia, lebo to bolo malinko. Beriem to u seba ako oneskorenu reakciu, kedze som mala zamlcany potrat, nekrvacala som. Cely tyzden som len slabulinko spinila, ozaj velmi slabo, tak je to take zaujimave u teba. Som zvedava, co povie, potom napis. Ja idem k nej az 3.3.

domka28
25. feb 2009

aj ja som mala missed...robili ma v 10 tt, ale babo zomrelo v 7tt...ja som po kyrete krvacala len ten den....tak asi zato sa to rozbehlo teraz...
inak na ten menzes budeme teda cakat spolu... 😉

jankageo
25. feb 2009

domka28
To ano, aspon nam to pojde rychlejsie, myslim to cakanie 🙂
aj mna v 10 tt....a cakala som dvojicky, jedno zomrelo skor, druhemu som videla bit srdiecko, no prestalo....no nechcela som ist hned do nemocnice, cakala som este tyzden, kedze som nekrvacala, chcela som mat istotu a dat este sancu babatku, no .........skoncilo to inac...
Ale ja uz myslim len na to, co bude......tesim sa a rozmyslam, kedy asi by sme mohli zacat....a toto forum mi velmi pomaha...

domka28
25. feb 2009

janka...to mi je luto...takze tam hore mas uz dvoch anjelikov...aj ja ich tam mam dvoch...tak snad nam daju pozor nato dalsie... 🙂
....ja sa tiez snazim na to nemysliet...a pozerat sa dopredu....staviame dom...tak sa zamerame na to....mam Niku, pojde do prvej...a mozno to pritom necakane pride 😉

twiti
25. feb 2009

Dobre ranko babenky 🙂
Mna robili 27 a zajtra bude presne 4 tyzden,cakam kazdy den ze uz ta mrcha pride,ale akosi sa jej nechce.
Ja uz som bola na jednej kontrole par tyzdov po zakroku ale doki mi kazal prist aj po prvej mrche. 🙂
jankageo aj mne toto forum velmi pomohlo,vela som sa tu dozvedela. 🙂

jankageo
25. feb 2009

troch anjelikov, to bol druhy potrat....
Ale tiez to beriem, tak ze do treticce vsetko dobre 🙂
....hm....dom, to je mmoj sen, neviem, ci sa niekedy podari ☹
pri Nitre staviate?

Bude Ti lekar robit nejake testy, ked tiez dvakrat si to absolvovala?

domka28
25. feb 2009

...no tak to berem aj ja...hej staviame pri NR...
no ja som sa lekara pytala na geneticke testy...tak povedal ze sa dohodneme....ja som druhykrat vydata...tak mozno medzi nami nie je cosi ok, inak neviete vadi ak maju obaja rovnaku skupinu?

jarka4982
25. feb 2009

Domka,myslim si ze nevadi ked parik ma rovnaku skupinu.Skor sa vie vyvinut problen ked ma jeden RH faktor negativny a dryhy pozitivny.To je nas pripad.

domka28
25. feb 2009

ja neviem ale pre istotu sa spytam lekara...my sme obaja O poz.,

jankageo
25. feb 2009

twiti
niekedy som z informaciami odtialto isla uz k lekarom a urcite som bola vo vyhode, s vedomostami, ale aj po psychickej stranke.

domka28
Neviem, len si myslim, ze by rovnaka skupina nemala vadit, iba rozdielne Rh faktory

aj ja som druhykrat vydata
prvy potrat bol s prvym manzelom v r. 2002 a teraz s druhym manzelom druhy potrat.
Ale aspon v jednom som sa utvrdila, ze mam uzasneho manzela, ktoreho by som ani za svet nevymenila. Nielen ze mi je oporou, ale ked este nemozem nic robit, on sa o vsetko stara. Vari, umyva riad, vysava (co z duse nenavidi)..
No proste anjel.
Velmi som trpela v prvom manzelstve a mat nalepku rozvedena bolo pre mna tazke. A teraz, ked som bola vydata druhykrat a tehotna, citila som, ze nemozem byt stastnejsia. Tehotenstvo nevyslo, no mam milujuceho manzela a to ma drzi....

domka28
25. feb 2009

jankageo...to sme na tom podobne...ja som tiez v prvom manzelstve nebola stastna...a teraz mam super muza, ktoreho by som nevymenila.....tiez mi je velkou oporou...a stal pri mne ked bolo najhorsie...
...dufam ze nam to dalšie tehu co nas caka vyjde obom.... 😉

jankageo
25. feb 2009

Urcite to vyjde, urcite.....citim to 🙂
Kedy si mala druhu svadbu?
My sme mali 31.5.2008 a ja budem mat teraz v marci 31 rokov, takze uz by som velmi chcela, aby som otehotnela.
Manzel je starsi odomna a tak nechceme cakat, nech si to uzijeme - rodicovstvo a vsetko co k tomu patri

domka28
25. feb 2009

22.9.07....ja mam 28...a muz je starsi o 9 rok., on uz ma sice tiez dceru.....velku...ale strasne by sme chceli aj spolocne...teraz si hovorim ze snad bude do noveho domu....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre