Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

jarka4982
3. mar 2009

ahojte baby,a ten zapal ste dostali po zakroku????

helenkasabinka
3. mar 2009

ja ked soom bola pred 8 mesiacmi na kyret tak ma uspali len pod maskou a nic som necitila a bolo to velmi rychle a ani nemuseli intubovat

domka28
3. mar 2009

no ja som dostala na druhy den po kyrete teplotu...tak mi dal antibiotika...zle ma vycistili...tak to mohlo byt vraj teoreticky aj z toho.. 😝

domka28
3. mar 2009

..este sa chcem spytat neviete ako prebieha to geneticke vysetrenie? ...

jarka4982
3. mar 2009

Domka,hlevne ze je uz teraz vsetko ok.

janulcek
3. mar 2009

neberu to vzorku slin,alebo z krvi...To čo sa posiela do tych čiech do toho genomacu,tak tam sa posiela vzorka slin..Ale toto vyštrenie je na vlastne naklady..

domka28
3. mar 2009

jarka..ani mi nehovor...vcera ked doki povedal ze konecne vidi to co chcel...a ze je to tak ako ma byt...tak hovorim mu ze konecne dobra sprava za posledne tri tyzdne... 🙂
...mne doki nehovoril ze by to malo byt na vlastne naklady....tak uvidim...
...jarka a ty si uz dostala mnezes? ty si mala zakrok tusim 17?....a ja 18...tak som zvedava ako budemna tom ja 😝

janulcek
3. mar 2009

ale domka to som myslela ten genomac,ked si objednaš ten genericky test...to je na vlastne naklady..s tym doktor nič nema..

domka28
3. mar 2009

....jaaaaaaaaaaj som to zle pochopila 😀

jankageo
3. mar 2009

no dievcata, teraz som prisla od mojej lekarky. A je toho vela. To "krvacanie" od piatku - stale prebieha - a zvysena teplota, ktora neklesa uz dva tyzdne pod 37 - mam aj 37,5 je dosledkom toho, ze ma dobre nevycistili v nemocnici. Kedze som mala zapal, tak mi znova dala take silne antibiotika - sirokospektralne - CIPHIN.
A mam byt doma do konca tyzdna.

A vcera mi lekarka, co ma operovala, povedala, ze je to ok. Tak vidite, jeden nazor nestaci.

A dnes mi urobila znova vytery na vsetky mozne testy a o desat dni mam zavolat pre vysledky. A budem mat hadam vysledky z prveho potratu a tak mi da listocek na genetiku.

Tak tolko moje skusenosti dnes - a vlastne teraz som potratila preto, lebo som mala zapalenu maternicu. Takze keby ma moja predosla lekarka bola riadne vysetrila, mozno by sa to nebolo stalo...

domka28
3. mar 2009

jankageo tak to mi je luto....ja by som tych lekarov co zle vycistia dorazila... 😠
...ja som na tom bola tak isto...mne dal tie injekcie ...bola som na 2, a tym som prestala krvacat...a maternica sa stiahla...tak to mam teraz ok.....uvidis aj tebe sa to zlepsi po tyzdni....

jarulai
3. mar 2009

jankageo, to mi je luto ☹ normálne som sa nahnevala - čo sú tí doktori padnutí na hlavu alebo čo? ved im musí byť jasné, že ked sa to dobre nevičistí, tak budú problémy 😠 😠 😠 normálne ma to vytočilo

jankageo
3. mar 2009

domka
vcera som dostala este dve injekcie, az mam modrinu a dnes tie antibiotika, tak dufam, ze to bude ok ....myslim, ze teraz uz ano.....a slniecko svieti von tak mam hned lepsiu naladu 🙂

jankageo
3. mar 2009

jarulai
a to som bola 5 dni od kyretu na kontrolu.......a povedala, ze je vsetko v poriadku a vcera mi tiez povedala, ze je vsetko ok. A dnes moja vysla s pravdou von. Nastastie....

jarulai
3. mar 2009

no aspon že si potom priznali chybu. aj si mala nejaké bolesti alebo niečo? aha - už som to našla - teplotu si mala. každopádne - držím ti paste, neboj, všetko bude dobré. ale aj tak ma to nahnevalo

domka28
3. mar 2009

inak to je co za doktorku....??? 😝 dalsi vykvet mediciny??mne aspon doki hne povedal ze ma dobre neurobili...ze am nieco mam...to musela vydiet aj ona...
...ale aspon vies uz na com si... 🙂 a bude to len lepsie

jankageo
3. mar 2009

ta co ma operovala, povedala, ze je vsetko v poriadku....az moja obvodna gynekologicka mi povedala, co sa deje...

domka28
3. mar 2009

....asi jej bolo blbe povedat ze prepacte ale ja som ten zakrok zbabrala.....

jarulai
3. mar 2009

ved to, ja som bola tiež 4dni po kyrete na kontrole a povedal, že ma dobre vyčistili /a to je doki z iného okresu, tak by podla mna nemal prečo skrášlovať vysledky/

inak, možem sa vás spýtať: v poslednej dobe mám dosť silný výtok, bez intimky ani na krok. myslíte, že je to normálne? či mám tiež utekať k dokimu?

jankageo
3. mar 2009

jarulai
a kolko si po kyrete?

jarulai
3. mar 2009

štvrtok bude 6týždnov.

domka28
3. mar 2009

jarulai....ani ja sa bez nej ani nepohnem...kolko si o zakroku? nemoze ti zacinat menzes?

jarulai
3. mar 2009

domka, to by som bola rada, keby začínal, ale zatial nič. žeby takto 😨

martinka211
3. mar 2009

ahojte,baby dakujem za podporu ste zlate 😉 je to pravda,ze ked sa p ozriem na Tomaska tak som stastna,ze ho mam a velmi mi pomaha prekonat tazke chvile.

a ako tu spominate "vykvety mediciny"tak ja som si tiez uz "uzila"svoje 😝 normalne nechapem ako niektre doktorky presli cez medicinu 😕

domka som statsna,ze to mas uz vsetko v poriadku 😵 ozaj a co by vam mali zistit na tej genetike,vies?naco je to vysetrenie dobre?

jankageo
3. mar 2009

jarulai
ked nemas zvysenu teplotu a ked nevyzera ten vytok nejak uplne divne......... tak si myslim, ze by si sa nemala bat...

domka28
3. mar 2009

ahoj Mati...tak nasla sm ti to odborne na nete...
Častými pacientmi lekárskej genetiky sú páry, ktoré nevedia splodiť potomstvo a také, ktoré majú za sebou dva i viac potratov. Príčinu možno hľadať aj v ich chromozómoch. Príroda sa sama postará o to, aby sa väčšina detí s ťažkým dedičným postihnutím nenarodila.
"Ak sú chromozómy jedného partnera presunuté tam, kde by nemali byť, pár nevie splodiť dieťa, lebo ich embryo jednoducho nebude životaschopné alebo sa dieťa narodí s vývojovou chybou. Aby takéto páry zistili príčinu svojich problémov, vyšetruje sa okrem ich karyotypu aj karyotyp nedonoseného plodu. Dozvedia sa, či je ich problém genetickej podstaty, alebo inej.
.....taka si tolko...sak uvidim...
🙂
jarulai....mozno ano..ved to bola pre telo zmena... poznam baby ktorym sa menzes zacina vytokom a potom zacnu krvacat....

jarulai
3. mar 2009

vyzerá úplne normálne - prisvitný, nezapácha, len je vo vačšom množstve ako som zvyknutá. teplotu zmerám doma, ale necítim, že by som mohla mať. no uvidím. dakujem 😉

martinka211
3. mar 2009

domka no teda uz som mudrejsia 🙂 som vobec nevedela ze nieco take vobec je 😕

domka28
3. mar 2009

....sak ani ja...esteze mame net.... 😀

jankageo
3. mar 2009

baby, viete ako mi to tu velmi pomaha.........viac, akoby som si kedykolvek pomyslela. Neda sa rozpravat s niekym, kto nieco take nezazil. Moze ma len lutovat, alebo utesovat. Ked potrebujem radu, tak je to nejlepsie od vas, ktore to prezivate tiez.......Tak som rada, ze ste tu 🙂 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre