Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

janulcek
19. mar 2009

Ahojky Ignuska77,tak ja som tu exemplar 🙂 ,lebo mne prišla MS až o 8 tyž.aj to som musela ist na vyvolavačku.

inguska77
19. mar 2009

ahoj janulcek aha bo vies teraz pomiesane to mam 🙂 ked este krvacam a o dva tyzdne mam ist na kontrolu preto sa pytam ako to bude ten MS

emily
19. mar 2009

jarka aj u nás je zima tiež tak okolo 2-3C 😠 a idem dnes k zubárke o chvíľku ☹ neznášam zubarov
janulcek ešte ja neviem kedy mne príde kedže som týždeň po 😵

janulcek
19. mar 2009

Tak to Vam držim palce nech je to čim skor,lebo to je dozbláznenia to čakanie. 😠 V míji som chcela mat zasebou aspon 3-tí cyklus.No ved uvidime,ako sa to vyvrbi,či pride MS ako ma..Kvoli snž.

emily
19. mar 2009

janulcek tak dufam že to príde tak ako má ale my sa asi snažiť budeme až v septembri trošku si oddýchneme s manželom a užijeme si našu skoro ročnu Lindušku 😉

jarulai
19. mar 2009

tak už som zase tuuuu 🙂 som sa trošku tvárila, že aj robím 😀

emily
19. mar 2009

ahoj jarulai no treba trošku aj popracovať 😀

janulcek
19. mar 2009

Jarulai prave som sa konečne odhodlala k obj.toho genetickeho-trombo testu.Uffff.Bojim,bojim...Ale ja verim že bude všetko ok.. 🙂

jarulai
19. mar 2009

ale sa mi dnes brutááálne nechceeeeeee pracovať 🙄

janulcek, určite bude všetko OK 😉 ja som to tiež spomínala mužíkovi - zatial sa k tomu nevyjadril. no ved uvidím, nadhodím mu to ešte párkrát 😉

janulcek
19. mar 2009

Mne to schálil...naštastie..a myslim že je to pre dobru vec.Ja viem,jaru,chlapi to neberu tak tragicky ako ženy.Preto som sa ho najprv spytala že čo na to povie.Tiež som čakala že povie,ale čo panikariš a vymyšlaš..

jarulai
19. mar 2009

no mne práveže nepovedal nič. iba zobral na vedomie, že také niečo existuje. no ved uvidím

domka28
19. mar 2009

...ahojte...ako sa mate?my sme tiez objednany na genetiku.... 😀 vacsinou vsak tvrdia ze im testy dopadli dobre...tak neviem ci to ma niejaky vyznam....no aspon clovek vie ze po tejto stranke je to ok. 😀

janulcek
19. mar 2009

A ako si sa tam ty dostala domka,na to geneticke vyšetrenie???

jarulai
19. mar 2009

janulcek, pošli mi, prosím,adresu na tie testy 😉

domka28
19. mar 2009

janulcek...ak hovorime o tych istych testoch tak mne dal odporucanie lekar...kedze som mala mimomater. a missed... ☹

zuzuj
19. mar 2009

baby dakujem Vam velmi pekne...vidim ze ste z toho uz vcelku von...ja dufam, ze tiez psychicky mi bude niekedy lepsie..drzte mi palce, myslim na Vas...

janulcek
19. mar 2009

jarulai-www.genomac.cz
Naozaj to inak záleži od lekara,či Ta pošle na nejake vyšetrenie.Ja som sa ešte nestretla s tym na tejto stranke,že by nejaky lekar poslal po prvom potrate ženu na genetiku,pokial ho neoklame a nepovie že maju v rodine postihnute dieta,alebo niekto v rodine ma trombozu...Dobry lekar sa samozrejme na to aj spyta,či to nemaju v rodine.Ale povečšine to uzavru,no stalo sa.Nabuduce to vyjde.

janulcek
19. mar 2009

Neboj zuzuj,ked TI bude najhoršie,obrat sa nas.Mne toto velmi pomohlo,ked som bola na dne.
A sme určite na tom lepšie ako ked sa nam to stalo,ale tie zle vzpomienky zostanu ešte dlho..aj depky pridu občas na každu jednu z nas.Musime ist dalej,aby sa podarilo druhe mimi bez problemov.Ved čo ta nezabije,to Ta posilni..

twiti
19. mar 2009

Ahojte babulkyyyy 🙂
Konecne som zas tu,zasa mi bude trvat kym precitam vsetko co ste tu popisali 🙂
Ja som si myslela ze som uplne v pohode a tiez mi pred tyzdnom bolo strasneeeeee ☹ nemohla som zaspat stale som myslela na nase mimi. Ja totisto to mam stale pri sebe,lebo zo sesterkou sme otehotneli skoro rovnako a vsetko sme rozoberali a stale sa navstevujeme,len ona s bruskom a ja bez,stale som to znasala v pohode,ale teraz sa cosi so mnou deje,volala ma aby som sla s nou kupovat kociar aby som jej pomohla vybrat tak sa tomu snazim vyhnut ale ked sme spolu stale to rozoberame 🙂
Nie je to lahkeeee ☹

janulcek
19. mar 2009

Twity povedala si jej o svojom pocite???Mne to pomohlo ked som švagrinej povedala/ked porodila/ako sa citim,ako to mna zle vplyva..A predstav si,že to pomohlo...Už nemam ten pocit že maleho nemožem vidiet,že mi pride zle,ked ho mam ist pozriet..Už to vobec nič somnou nerobi..A ona sa stale snažit mi ho dávat vozit,naruky.....atd.
Ale je tu druhy prípad,kamaratka.Tiež sme boli rovnako tehotne/už som to tu pisala raz/ona je a ja nie.Jej to ani nepoviem čo citim,lebo neviem či by to pochopila a tak či tak sa s nou nestretam,tak to ani neriešim.Nevyhladavam jej spoločnost.Ked ju vidim,tak podebatime,ale nebola som snou velmi dlho..Viem že je v 17tt,minule mi pisala na skyp..Keby mi to bola taka blizka osoba,ako tebe sesterka,tak by som jej o tom povedala.Ale toto nemam s nou chut riešit.A je mi velmi zle,ked ju nahodou vidim,alebo ked si na nu pomyslim.Je to neprijemne aj pre mna,že sa k tomu tak staviam,ale čo ma robit???Pride mi to sebecke.Utešujem sa len tym,že nie som jedina čo ma stym taky problem..

twiti
19. mar 2009

Praveze ja som bola uplne v pohode dokonca mi pomahalo ked som ju videla 🙂
Az kym ma nepoziadala aby sme isli spolu vyberat kociar, to je uz aj na mna dost.
Ale musim sa s tym vyrovnat,je tu zijeme blizko seba a ja sa strasne tesim ze budu mat mimi,nechcem byt sebec,ved aj nam sa to podari verim tomu,to treba asi len prekonat.
Ma sa im narodit v Juni a ja verim ze budem v juni uz tehu,chcem aby sa to podarilo na prvy sup a podari sa musiiiiiii 😀
Neboj janulcek to vsetko zvladnemeee budeme aj my stastn mamicky.
Ako mrska? vsetko ide v pohode?

janulcek
19. mar 2009

No už som domrškovala,ešte minuly tyž...Nejako ma pobolieva ten lavy vajčnik od potratu.Sem-tam..V pond.som to asi prehnala s cvičenim na brucho..
No Twity,inak aj ja sa utešujem tym,že ked ona porodi,ja budem znovu tehul..Lebo to vyhybanie sa jej už bude trápne..

twiti
19. mar 2009

Ja som tiez zacala cvicit,aby som trocha zhodilaaa 🙂
Aky mas este nazor na to ze ked budes znovu tehu,aby si to nepovedala nikomu az potom ked budes vediet ze je vsetko ok? 🙂
Som z toho jelen na jednej strane to neuznavam a na druhej strane sa bojim ze sa to stane znovu a ja zazijem zas to co teraz. Povedali sme to vsetkym znamim kazdy nam blahozelal vsetci sa tesili a este zijeme na dedine tak to vedela pomaly cela dedina a teraz tie pohlady a sucitne pozdravy mi idu na nervy 🙂
Co budes robit? Ja fakt neviem ci to povieme len nasim rodicom? alebo ani im? alebo co.

janulcek
19. mar 2009

Vieš čo twity,aj ja som povedala už predtym že to nepoviem nikomu.lenže bohužial sa na to rozkriklo.V 7tt som to povedala v manželovej rodine a hned na druhy den som začala mat problemy.Ale teraz dufam že to vydržim tajit čo najdlhšie.Max.to bude vediet segra,mama a moj manžel...Aspon do 12tt to chcem tajit.Snad sa mi to podari.A podaktorym ludom to nepoviem vobec...aspon z mojich úst sa to nikto nedozvie..Ked človek sa tak strašne teši na to...povieš to každemu...a bum...Lenže ak by sa mi malo stat znovu niečo take,tak najlepšie bude,ak nikto nebude nič vediet.Lebo najhoršie na tom je,ako niektory ludia rozoberaju a rozkydavaju ked sa TI stane to,čo sa mi/nám/stalo...Nemam to rada!!!!!!!!!Ja nehovorim že sa z toho tí ludia tešia,ale je to neprijemne,lebo su aj taky čo prifarbuju... 😠

twiti
19. mar 2009

Mas pravdu. Aj ja by som chcela aby to vedelo co najmenej ludi 🙂
Ale ked ja sa uz vidim ako sa budem tesit dufam,ze to vydrzim a nepoviem to nikomu.
Vtedy som to nepovedala az tak vela ludom ale sme na dedine tak to kazdy vieeee
oki dakujem za vyjadreniee.
Len aby sa nam to coskoro podarilo a museli by sme riesit len ten problem komu to povedat respektive nepovedat 😀

emily
19. mar 2009

tak aj vy ste toho názoru že to nikomu nepoviete aspoň do toho 12tt? ja ked som bola prvykrát tehotná tak sme to povedali až v 12tt a svšetko prebehlo Ok a teraz sme to povedali už v 8tt a dopadlo to zle takže nabuduce to nepovieme nikomu len dúfam že mi nebude zle ako mi bolo teraz lebo by samy na to prišli 😖

janulcek
19. mar 2009

Ved hej,to je tiež pravda..keby len toto riešim,tak je to najmenej.Ani ja nie som bohvie aka tajnostkarka 😀 .Sice,mužovi som to prezradila až o tri dni,ked prišiel z tyždnovky...tak nie som až taka drbna.. 😀

emily
19. mar 2009

jáj janulcek tak mužovi to poviem hned ako to zistím 😀

jarka4982
19. mar 2009

No,my sme to tiez vsetkym roztrubili...ved som bola uz v 12tt.....tak neviem do kedy nabuduce mame byt ticho 😖

Aj ked som bola prvyraz tehu,tak sme to hned vsetkym povedali a nestalo sa nic.Teraz sme cakali aby mi spravila moja dr ultrazvuk ze aby sme vedeli ze je vsetko v pohode..ultrazvuk mi robila v stredu a tak sme sa vytesovali z prvej fotecky a uz aj manzel povedal kamaratom v praci a na dalsi pondelok...bum....celkom nahodou sme sa dozvedeli ze srdiecko nasho babatka uz nebyje ☹ Od stredy presli len 4dni!!! Zla vec sa udeje velmi rychlo ☹

martinka211
19. mar 2009

ahojte,ja si myslim,ze to nezavisi do toho kedy to povieme ked sa ma nieco zle stat 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre