Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

domka28
25. mar 2009

ahojte...tak aj ja sa idem pridat 😀

sjuzi
25. mar 2009

Ahojte kočky, ďakujem ešte raz, včera mi to fakt veľmi pomohlo, že som sa tu mohla vykecať. Viem, že možno som vám, čo už ste snž. nepriniesla práve najpozitívnejšie myšlienky.
Ja sa ale zatiaľ novej témy nezúčastním, akosi sa na to necítim... Ale snáď sa potom niekedy pridám. Držím vám palčeky, nech vás už všetko zlé obchádza a snáď tieto najbližšie jarné a letné mesiace prispejú k tomu, aby ste sa dočkali krásnych zdravých detičiek. 😵 😉 🙂

jarulai
25. mar 2009

dakujeme sjuzi. aj my tebe prajeme všetko dobré, nech si skoro v poriadku. a kludne možeš skočiť aj tam za nami sa vyžalovať 😉 držkaj sa

jarka4982
25. mar 2009

Ahojte babenky,hlasim mrsku 🙂

jarulai
25. mar 2009

supeeeeerrrrrrrr, jarka, gratulujeeeeemmmmmmmm 😵 to je prvá?

jarka4982
25. mar 2009

jarulai dakujem,a praveze neviem ci je prva ci druha...lebopo zakroku som krvacala 1 den a spinila este par dni.Potom to prestalo a 12 dni po zakroku som zasa zacala krvacat a presne to bolo take ako vy co opisujete prvu mrsku.Vlastne:tieklo zo mna ako sialene asi tak 2 dni a potom som este takych 4-5 dni spinila.Moja gyn. mi ultrazvuk nerobila ale mi vravela ze to kramy neboli,ze ich mozem dostat az 4 do 6 tyzdnou od zakroku.A mne to vyzeralo uplne ako menzes lebo som aj take priznaky mala...uplne vsetky ako ked mam bezne kramy.A teraz preslo 26 dni od toho krvacania ci mrsky ci co uz to bolo a vyzeraju mi to ako uplne normalne kramy.A netecie zo mna ako prvyraz co vy pisete ale mam ich ako uplne normalne a nemam ani krce ani bolesti a pred tymto ked som krvacala tak som mala poriadne.Tak teraz neviem ci su toto prve alebo druhe...Co si vy o tom myslite?
Dufam ze ste pochopili co som tu popisala 😀

jarulai
25. mar 2009

neboj, ja som pochopila - ja som velice chápava 😉 😀
tak ale neviem teraz ani ja ti povedať, či to teda bola prvá alebo už druhá. kedy vám povolili zase snažilkovanie?

jarka4982
25. mar 2009

Povolili po 3 mesiacoch ( dvoch menzesoch).Ked mi skonci tato mrska mam ist k mojej gyn. ze mi spravi nejake vysetrenia( asi tie zakladne:citologiu a tak), a hadam aj ultrazvuk...Uvidime co povie,ci je vsetko ok.Dufam ze bude a ze sa nejak v juny zacneme zasa snazit 🙂

emily
25. mar 2009

ahojte babulky, dlhšie som tu nebola, včera som bola na kontrole u svojej dr. a pozerala ma ultrazvukom tak že všetko je OK mrchu by som mala dostať do 6 týždňov tak uvidíme 🙂 ale povedala že pol roka si máme dať pauzu so snažením 😕 tak si my budeme čakať ten polrok a potom uvidíme ked bude všetko OK tak sa začneme snažiť
jarka neviem čo si mám myslieť lebo ja som po zákroku krvácala si 3 dni a potom už len špinila ďalšich 5 dní a zatiaľ som 2,5 týždňa po a už nešpiním a budem čakať na mrchu
možno sa u teba dodatočne ešte čistila maternica ked ti dr. povedala že to nebola mrcha 😕

jarulai
25. mar 2009

no tak uvidíš, čo ti povie gyndoška a ak toto je už druhá mrcha, tak možte hned začať, nie 😉 či chceš radšej počkať?
mne má teraz niekedy tiež robiť cytologiu - rok po predchádzajúcej, teda v rámci preventívky 😝 vobec nemám chuť tam ísť - to je takéééé nepríjemnéééééééé 😝 ale budem musieť 😉

jarulai
25. mar 2009

🙂 emily, to je super, že si v poriadku - gratulujem k dobrej správičke 😉

babulky, ja končím, utekám domkov 😉
tak zase zajtra
pekný večer všetkým 😉 🙂

jarka4982
25. mar 2009

No mne robila citologiu na zaciatku tehotenstva a vsetko bolo ok ale ze mi teraz pre istotu vsetko znovu spravi..Je to neprijemne ale chcem mat pokoj ze je vsetko v pohode.
Co a tyka snazenia,tak radsej pockame,lebo mame ist k rodicom koncom aprila a zostanem tam s malym asi tak 3 tyzdne,tak ze to v maji ani nestihneme a nechcem byt uz tehotne ked tam pojdeme tak si radsej pockam.Vzdy tam daco nachytame a nechcem to uz rizkovat a ochoriet na zaciatku tehotenstva...tak ze si radsej pockame na ten jun,alebo ked mi plodne dni vyjdu na koniec maja,ked uz budeme zasa tu,na Slovensku,tak to bude len vyhovovat 😀

jarka4982
25. mar 2009

Emily,sper ze je vsetko ok!Aspon mas pokoj a mozes sa nadalej v klude venovat malinkej 🙂

emily
25. mar 2009

babulky ďakujem 🙂
jarka ešteže mám Lindušku 😵 takže v lete sa budem venovať len jej 😉

jarka4982
25. mar 2009

Ake krasne meno:Linduska.My sme nad nim uvazovali,ked by ze mame dcerku..bola by vlastne bude bud Linduska a lebo Darinka 🙂

emily
25. mar 2009

jarka dík, ja som mala ešte jedno na výber Simonka ale posledné 3 mesiace som sa rozhodla pre Lindu 😉 a teraz ked som bola druhý krát tehotná tak už som rozmýšľala o mene a keby to opäť bola dcéra tak by bola Michaela 🙂 a chlapec tiež v poslednej dobe sa mi pači Matuško ako ty máš 😵

jarka4982
25. mar 2009

Emily,to je ale nahoda s tymi menami 😵

jarka4982
26. mar 2009

Ahojte baby,tak som volala dnes mojej gyn. lebo mi kazala nech sa ozvem ked dostanem ze sa dohodneme ze mi spravi nejake vysetrenia.Mam ist buduci tyzden v piatok,bude mi robit len kultivaciu.Trochu som sklamana.Cakala som ze mi bude robit nieco viacej 😒

emily
26. mar 2009

Ahoj jarka, možno tvoja gyn. usudila že viac vyšetreni ti netreba robiť 😉 a možno podľa kultivácii uvidí čo ďalej

jarka4982
26. mar 2009

Emily,to sme tu len my dve zostali? 😕

Uvidim,co bude po tej kultivacii...

twiti
26. mar 2009

Ahoj Jari 🙂
Tak blahozela k mrskeee.
Co je ta kultivacia?

jarka4982
26. mar 2009

Ahoj Twiti,dakujem 🙂
Tu mas popisane o kultivacii:
Kultivácia (materiálu odobratého pri gynekologickom vyšetrení)

* Gynekológ urobí výter z pošvy. Vzorku odošle do laboratória na mikrobiologické vyšetrenie a kultiváciu.
* Fyziologický nález je nález negatívny, tzn. prítomná je len normálna flóra.

Význam vyšetrenia:

* Identifikácia patogénov, ktoré sú príčinou výtoku alebo zápalu pošvy u ženy.

Pozitívny výsledok môžeme nájsť pri:

* Kvapavke.
* Nešpecifickom zápale pošvy.
* Genitálnom herpese.
* Trichomonas vaginalis.
* Chlamýdii.
* Giardiáze.
* Syndróme toxického šoku.
* Mäkkom vrede.

jaruska74
26. mar 2009

ja s atiez chystam buduci tyzden ku gynekologicke, mala som sa dostavit na kontrolu po prvej menstruacii, tak som zvedava ake vysetrenia bude robit mne. mala som problemy aj s hormonalnou hladinou, tak uvazujem ze by som sa vypytala zesa aj k endokrinologicke, ci sa mi to po tom tehotenstve( aj ked kratkom) neupravilo

jarka4982
26. mar 2009

Jaruska,potom daj vediet ako si dopadla.A ake problemy si mala s hormonmy?

jaruska74
26. mar 2009

mam PCO syndrom....mam anovulacne cykly

janulcek
26. mar 2009

Ahojte.Anovulacne cykly zn.že nemaš ovulku???
Domka ty maš aku krásnu fotku.A aka si tam krásna 😨
Ja nemam nič nove,nestačim čitat temy...mám vela starosti teraz./kurz,stavba.../Za 2 tyž.by mala dorazit druha MS.Dufam.Len ma trápi to divne štipkanie v tom lavom vaječniku.Citila som to aj ked som potratila.Možno s tym behnem k lekarovi,nepači sa mi to..Nikdy som to predtym nemala.. 😠 😠 😠 Bojim,bojim,trošku.. ☹
Jaru,slinky som si včera odobrala a dnes poslala.Ked mi pride mail,tak sa ho budem bat aj otvorit.. 😖 😖 Verim že bude všetko ok...Už som aj trošku olutovala že som si to dala spravit...Divne,zmiešane pocity..No už je tak.Bože,ved na tom nič nie je..no nie????

jarka4982
26. mar 2009

janulcek, a to ake testiky si si dala spravit,ked hovoris ze slinky si si vcera doobrala?

twiti
26. mar 2009

Jarka vdaka za vysvetlenie 😀
Si super ako gynekoska 😀

jarka4982
26. mar 2009

Twiti,to som ti skopirovala z jednej stranky 😀

zuzuj
26. mar 2009

dievcata poradte...ja som sa vratila z tej kyretaze dnes a mas silnejsie bolesti v podbrusku, vcera po kyretazi som krvacala dost ale dnes nie, len trosicku ruzovy vytok a alebo nejaka tekutina skor cirej farby...mam teplotu 37 teda na hranici, ale hrozne sa bojim, ze mam tu infekciu alebo tam nieco nechali a budem musiet ist este raz a uz fakt ked sa mi tam budu rypat nikdy neotehotniem. Poradte ako ste to mali s bolestami, mali ste? a dokedy? mam ist za gynekologom?...alebo cakat ci to za par dni neprejde...???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre