Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

bettynka222
14. apr 2009

jani a zacala som uzivat kvapky gynex - skladaju sa z byliniek a vyrovnavaju hladinu hormonov. poradila my ich kamaratka, ktora mala po potrate katastrofalny hoprmonalny profil a mysli si, ze toto jej organizmus spravne nakoplo...za pokus to stoji, co myslis?

janulcek
15. apr 2009

Bettynka,Jarka.Tak ja po tom kurze navštivim lekara...Jarka ja to nemam zo stresu..Mne odjkaživa takto meška...Bettynka,ja asi vyskušam tie kvapky.Pila som aj ja mes.alchemilku a figu to pomohlo...Ja si myslim že tam bude problem v tych hormonoch..Prvy krat som dostala MS v 16 tich a to už asi nie je bohvie čo a odvtedy nepravidelny cyklus....A myslim si že som aj nadmerne ochlpena...Budem s tym musiet niečo spravit a až potom začneme robit mimi,ked budem mat ten hormo profil..Alebo ked dostanem 3-4 krat MS,čo v mojom pripade bude až neviem kedy,kedže čakam od potratu ešte len na druhu MS.. 😠 😠 😠 😠 😠 Už ma unavuje psychicky toto čakanie na MS...Vždy do toho 36-37 dna to beriem OK,ale dnes je to 40 den a ja už nemam naozaj na toto nervy.. 😠 😠 😠

jarka4982
15. apr 2009

Janulcek,to ti verim,ze nemas nervy...to ani ja.MS som dostala ked som mala 12 rokov a tiez od vtedy mam nepravidelne cykly 😠 asi som len dvaraz v zivote dostala MS na 28 den,ale co uz.Moja gynekologicka mi povedala ze sa mi cyklus upravy az po druhom porode...Neviem peco az tak....ale uz od druheho porodu je to lepsie,tak uvidime...

bettynka222
15. apr 2009

jani aj ja som chvilku pila alchemilkovy cajik...ale velmi neverim tym porciovanym cajom z obchodu alebo z lekarne. som sa na to pysatala tatina - on je na to odbornik - a hovoril, ze bude v bylinkarstve albo nazbierat....no na zbieranie s amoc nechystam. a v tych kvapkach by mali byt tie bylinky ucinne, nie len odpad ako v caji. nno ale ktovie ci sa da spolahnut na nejakych vyrobcov, ci to tam skutocne davaju...no ale ako som pisala, za pokus to stoji, ze?
ani mna uz cakanie nebavi. ja som mala cyklus ok, ale vsetko som si pokaslala tou HAK. teraz uz tri tyzdne krvacam, pred kyretom dva tyzdne....takze ja mam momentalne krvacania dost. len osm zvedava kedy pride prva ms, ci to je uz ona?

adrikanatasa
16. apr 2009

bettynka krvácanie tri tt po kyrete podla mňa značí že niečo nie je v poriadku, bola si na kontrolu? ja som po každom kyrete špinila max. týždeň..

emily
16. apr 2009

Ahojte baby, ja presne dnes som 5 týždňou po kyrete a furt nemám MS nechápem to 😖 ja len dúfam že tento týždeň príde lebo potom asi budem musieť ísť k dr. nie?
jarka a janulček ja mám tiež odjakživa nepravidelnu MS ale nie až tak atále mi to tak meškalo 5 dní po prvom pôrode sa mi upravilo na presne 28 a potom to zase začalo až na 35-36 dní 😠

jarulai
16. apr 2009

ahoj emily, neboj, mrcha dojde - ja som prvú dostala 7týždnov +4dni po zákroku a všetko bolo pritom úplne v poriadku /to viem, lebo som bola predtým u dokiho na kontrole/. takže ti neostáva iné, len čakať. že tých 8týždnov je tak norma a až potom k dokimu.
babulky, držkám vám všetkým paste /a aj sebe/ aby sa ten škaredý zážitok už nikdy neopakoval, práve naopak - aby sme každá už čoskoro držlai v náručí naše zdravučké, vonavučké uzlíčky 😉 držte sa

emily
16. apr 2009

jarulai dík, tak budem čakať ale je to hrozne čakanie 😠

adrikanatasa
16. apr 2009

emily aj ja som dostala po prvom kyrete MS po 8 tt aj to po vyvolávačke. A po druhom kyrete sa stal zázrak a MS prišla dva týždne po zákroku. Už chvalabohu čakám na druhú. Držím palce nech všetko dopadne dobre. 😉

bettynka222
16. apr 2009

adrikanatasa ale ja som potratila az tyzden a pol po kyrete..mne to nerobili tou kyretou, ale iba odsali zrazeninu, oktorej si mysleli, ze to je odumrete embryo... 😒 ale ono sa statocne drzalo, ajked mi pichali injekcie na stiahnutie maternice. ale kedze hcg stale rastlo, aj sliznica maternice, tak mi dali dalsiu injekciu...a to som uz dostala poriadne krce, ktore trvali 3 dni. na stvrty den som po vaginalnom sone zacala krvacat a o dalsie tri dni to zo mna cele vyletelo. tak asi preto tolko krvacam, ze som potratila az po kyrete.... 😖

adrikanatasa
16. apr 2009

betty ty budeš nejaký zvláštny prípad lebo toto som ešte nepočula.. 😕

mimka83
16. apr 2009

Ahojte dievcata, pomohlo mi co som si tu precitala. Mne dnes zistili MA. V pondelok ma caka zakrok. Je to strasna rana.

emily
16. apr 2009

ahoj mimka, tak si k nám pribudla tiež, je to strašné ale musíme sa držať a v ktorom týždni ak sa smim opýtať?

mimka83
16. apr 2009

Bola som podla menstruacie v 13 ale podla mojich vypoctov podla bazalnych teplot som mohla byt v 9 tyzdni. No na ultrazvuku im ukazovalo ze dietatko je vo vyvoji na 7 tyzdni a nebola tam akcia srdiecka, bol to sok, isla som na poradnu po dvoch mesiacoh a tesila som sa, ze uvidim babetko.

emily
16. apr 2009

mimka tak to iste sa stalo u mňa ale v 10tt, ja som tomu ani nechcela uveriť ale bolo to tak tieť akcia srdiečka nebola ☹ a teraz po kyrete čakám prvu MS tak uvidím kedy príde

mimka83
16. apr 2009

aky bol kyret? Ja sa toho trosku bojim

emily
16. apr 2009

kyret je to najmenej, nič ťa neboli uspia ťa a ked sa zobudíš asi to trva 15-20 min. bude po tom len srdiečko zaboli pre to malé ale bude to OK, mne dr. povedala aby som na to nemyslela a sustredila sa na malu čo máme lebo potom psychika všetko ovplyvňuje 😉

mimka83
16. apr 2009

aj mne robi radost nasa princezna, som rada ze ju mame

emily
16. apr 2009

tak tiež sa teším s malej a teraz počkame asi pol roka pustíme sa znova do snaženia 🙂

janulcek
16. apr 2009

Ahojky mimka83,tak držim palčeky aby sa Ti čim skor napravila psychika po tomto zažitku nadosmrti..Je to tažke,ale musime to zvládat,lebo ženy su velmi silne osobnosti...Držim palce na kyrete.Je to malo minutovy zákrok...Asi 5-10 min.max.Ja som bola v 11tt a babatko bolo velkostou na 7tt..

mimka83
16. apr 2009

este sa chcem spytat.
Som objednana na pondelok. Ja nekrvacam, vy ste krvacali? Bojim sa ze sa rozkrvacam cez vikend a pojdem do nemocnice. Ja som objednana do sukr. zariadenia, tam je jednodnova chirurgia a po zakroku ma hned pustia domov.

emily
16. apr 2009

mimka ja som tiež nekrvácala a o 2 dni som až išla na kyret a tiež som nekrvacala ale ked cez víkend začneš krvácať budeš musieť ísť do nemocnice aspoň mne to tak hovorili

bettynka222
16. apr 2009

adri v nasej nemocnke zvlatny pripad nie som. im sa vraj uz dost vela krat stalo, ze po kyrete mali babu hned tehotnu. a bolo to vzdy tehu este spred kyretu, lebo po nom je sex sammozrejme zakazany...

mimka trva to len par minut, bolest fyzicka takmer ziadna, lebo to vykryju liekmi proti bolesti. a pytaj sa na antibiotika - aby sa ti v maternici nevytvoril zapal.

mimka83
16. apr 2009

dakujem za rady.musi to preboliet

janulcek
17. apr 2009

mimka83 ja som špinila,ešte ked bolo mimi žive..A potom sa to už rozkrvacalo,ked zisitli že nežije...u každeho je to individualne.U niekoho to nechaju odist spontane a niekomu robia kyret..

jarka4982
18. apr 2009

Ahojte baby,mam uz aj vysledky z kultivacie a ze je vraj vsetko ok...no,vsetko je ok a nase babo zomrelo.....dufam,ze nabuduce bude nas pribeh so stastnym koncom.

janulcek
18. apr 2009

No veru hystologia Ti nič nenapovie..Ako každej jednej z nas.Myslim že hlavne v tych začiatkoch tehotenstva je to o ničom..Potrvrdi to len to že tam bol pritomny plod a tehotenstvo sa tym potvrdi..Inak nič.

vika34
19. apr 2009

ahojte,mimka tak bohužiaľ už patríš medzi nás ☹ ,držím palce do dalšieho boja

domka28
20. apr 2009

ahojte.......dlho som tu nebola a zatial tu pribudli dalsie nestastne konce.... 😒 hmm...mrzi ma to...
my cakame na vysledky z genetiky...mali by byt zaciatkom maja...tak som zvedava.....
...inak gynex som brala aj ja, minuly rok, a potom som mesiac na to ostala tehu...zial zo zlym koncom 😒 ...ale uvazujem ze si ho objednam aj teraz....mozno by to mohlo vyjst tentokrat... 🙂

emily
20. apr 2009

Ahojte baby, dnes dorazila prvá MS od kyretu, tak som sa jej dočkala 😅 ale inak ma boli cele telo trochu brucho, chrbát a aj hlava nikdy takto dokopy ma nebolo ked som mala MS 😒 no nič uvidíme ako to bude pokračovať

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre