Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

desmodka
25. feb 2009

baby ja som dnes dva tyzdne po kyrete a nejako to teraz na mna dolieha... cely den by som len plakala, no hrozne.. zajtra idem na kontrolu tak aspon tym sa utesujem ze konecne sa snad nieco dozviem...

jankageo
25. feb 2009

desmodka
Niektore baby si poschovalali vecicky, ked mali nieco kupene. A ja naopak - povytahovala som ich von a obzeram si ich a predstavujem si v nich babatko........buduce vytuzene babatko, ktore budeme mat vsetky.....uvidis.....

a daj vediet zajtra, co ti povedal lekar. JA som bola pred tyzdnom a pol, tak ma kontrola este len caka 3.3.

desmodka
25. feb 2009

janka, nemam ziadne veciciky pre malinke ani nic podobne.. iba mam odlozeny tehu test a ten si kuk kazdy vecer 😀 neviem sa ho vzdat a ani nechcem, potrebujem mat pamiatku na nasu bublinku...
zajtra dam urcite vediet vysledok... idem az o 5 vecer takze niekedy potom...

domka28
26. feb 2009

krasne rankoo zelam...vsetykm....
krish je mi luto co sa ti stalo...ale neboj to preboli po case....to si hovorim aj ja...dufam ze to zabere...
inak aj ja mam tehu test odlozeni...su na nom take silne // tak sa ho nechcem vzdat...mozno ked ho nahradi iny....

jarka4982
26. feb 2009

Ahojte baby,aj ja mam odlozeny tehu test a aj fotecku babatka ☹ A stihla som pokupit aj zopar veciciek...

Matusko sa ma rano zasa pytal,ze kde je babatko....ahh... ☹

domka28
26. feb 2009

...to poznam....moja mala sa matiez na to pyta....je to tazke ja viem...ale slubila som jej ze este budeme mat babatko...tak to snad splnim.... 🙂

jarka4982
26. feb 2009

No...musime to splnit 🙂 a vyliecit si nase ubolene duse 🙂

domka28
26. feb 2009

...inak Nika uz aj mena vymyslala pre babatko.... minule sa ma pytala ako budeme volat teraz anjelika....je to tazke teraz pre nas....ale tiez si myslim ze aj pre nase deti to nie je jednoduche....

chick
26. feb 2009

Krish - je mi to luto...Aj my sme prisli o babatko v 10 TT...vacok bol prazdny, embryonalne bunky sa vstrebali...Minuly tyzden mi robili kyret, ale uz pracujem, lebo doma by ma asi porazilo z myslienok.Tiez sa z toho stale "liecime", ale modrykonik velmi pomaha, tak hocikedy prid.....

jarulai
26. feb 2009

ahojte dievčatá 🙂
kirsh ☹ je mi to hrozne lúto...sme pri tebe...prvé dni sú najťažšie, ale neboj, čas to zahojí...
my sme už tiež mali s mužíkom vymyslené mená ☹ no čo už, použijeme ich pri dalšom mimi. teraz už máme anjelika v nebíčku

domka28
26. feb 2009

....aj ja sa uz tesim do prace, tak snad v pondelok........ 🙂

jarulai
26. feb 2009

veru, v robote to inak ubehne. človek na to stále nemyslí. ja som bola doma 2týždne doma po zákroku a vtedy mi myšlienky stále k tomu utekali. v robote - ani som sa nenazdala a dnes je to už 5týždnov odvtedy ☹

domka28
26. feb 2009

snad to aj mne tak rychlo pojde.... 😉

jarulai
26. feb 2009

domka, určite. ked si zabratá do roboty, nemáš čas myslieť na nič iné. teda, ak nerobíš fyzicky, pri tom sa na to myslieť asi dá. ale aj tak to lepšie ujde ako ked ti to doma pripomína každý kútik

twiti
26. feb 2009

Ahojte baby tak uz som doma od dokiho.
Tak nic co uz nvieme som sa nedozvedela,sestricka mi len povedala ze to hcg klesa pomaly,takze o chceli este raz skontrolovat aby nieco nezanedbali. 🙂
Tak asi to nebude nic vazne som celkom rada ze mi to kontrolujuuuu
Aj ked dne je este len mesiac od kyretu, tak si myslim ze to mame este vsetky trocha zvyseneee 🙂
Dufam len ze sa to coskoro da do poriadku aby sme mohli co najskor zacat snazilkovat.

jarulai
26. feb 2009

twiti, aspon si teraz kludná, že vieš o čo vlastne išlo, nie? neboj, určite sa dá všetko čoskoro do poriadku 😉

jankageo
26. feb 2009

twiti
niekto tu pisal, ze este 6 tyzdnov od zakroku moze byt v krvi hcg, takze si "v norme" 😉
a drzim palce, nech mozete zacat cim skor a nech zacne jar, hned bude ina nalada

jarulai
26. feb 2009

ja si myslím, že ešte vačšina z nás je na tom s tým hcg tak ako twiti. ono to asi len pomaly klesá, nie 😉
inak - jari sa už ani ja neviem dočkať 😵

janulcek
26. feb 2009

Seasky spolubojovnice..Twiti,závidim že maš takeho svedomiteho lekara..Moj nie je zly,ale ako tu čitam ani perfiš v niektorych veciach.Ak ostanem tehotna,asi sa dam do ruk primarovi,ked povedal že aby som prišla,ak ostanem tehotna.Ak sa ovšem nenaserem a neodidem skor.Tí dokotri su ale flákači niektory.napr.ked som išla k mojmu doktorovi,že mam po tyž,nejake divne bolest,tak mi povedal že je všetko ok,ale že niekedy sa stava že tam ostane niečo,ale povedal to tak,že je to velmi malo pravdepodobne.A ja tu čitam pomaly každy druhy pripad,bol znovu na čisteni...tak to ma dojima,tie jeho tvrdenia.A na velkej kontrole mi ani sono nespravil,ani krv na kontrolu hcg nevzal a pritom čitam že sa to robi..potom kolke idu na kontrolu po prvej Ms a ja som bola po 3 tyž. 😠 😠 😠 Rozčúlená som..Možno t budem riešit.A ešte,na prevenitvke mi ani prsia neskontroloval.. 😠 😠 Pojdem tam znovu a poviem mu to.Inak sestrička sa čudovala že prečo mi robi preventivku/po roku/,že to je zavčasu po potrate.Chcel ma mat asi z krku..No začinam normalne uvažovat o odchode od neho..
No a k tym veciam po mimi...ja mam tiež ten nadherne vyfarbeny testik odloženy.Nedokazala by som sa ho vzdat..je to symbolicky kusok z toho čo som stratila.Malulinke topanočky som ale preistotu dala schovat manželovi,nech nad nimi dennodenne neplačem.O polnoci som sa zobudila a nemohla som zase zaspat,znovu tie myšlienky.. ☹Som aj naštvana že som ešte nedostala...chcem mat v maji aspon 3 cykly zasebou.A figa z toho.Nabuduci tyž.asi navštivim doktora,nech somnou niečo robi,aby som čim skor dostala.Už mam z toho depresie... ☹

twiti
26. feb 2009

Janulcek to ti nezavidim ty uz mas asi 7 tyzden od kyretu alebo tak nejak nie? a stale nic 😖
Tak to urcite za nim zajdi,ale mozno to je aj normalne 🙂 kazdy to ma asi inac ale ja s tebou sucitim som este len 4 tyzdne po kyrete a uz by som chcela dostat, to hcg ma torcha vystrasilo ale ked mi dnes sestricka vravela ze to klesa pomaly tak som sa trocha ukludnila ale dufam ze mi to nebudu musiet robit znova. ☹
Hadam nieeeeeeee 🙂 budem mysliet pozitivne.
Aj ty janulcek sa nejako pozitivne nalad daj si cerveneeeeeeeeeee vinko alebo vyskusaj nejake babske recepty 🙂
Len neupadaj do depky posielam ti smejka pre dobru naladu 🙂

twiti
26. feb 2009

Baby nieste niektora na facebooku? 🙂

jarulai
26. feb 2009

janulcek, musíš si nejako zlepšiť náladu, toto ti neprospeje. aj ked ťa chápem - ja som 5týžden po, mrcha nikde a už ma šlak trafuje z toho čakania 😠
moj mužík testy zlikvidoval - nemohla by som sa na to pozrieť. a ostatné poschovával. ale na USB klúči ešte mám sono obrázky

jankageo
26. feb 2009

twiti
ja som 😉

chick
26. feb 2009

twiti aj ja soooom!

janulcek
26. feb 2009

Dakujem babenky ste zlate... 🙂

twiti
26. feb 2009

To je parada aj ja som tam ale asi sa nenajdeme,lebo nevieme ako ktora vyzera 🙂
Tak skusme to podla mena ak chcete,ak nie tak si budeme pisat len tu.
ja sa volam Dominika Lopušeková

jankageo
26. feb 2009

Jana Mitrikova
mozeme si pisat tu, tu sme si tak blizsie, ale aj tam sa mozeme obcas pozdravit 😉

jarulai
26. feb 2009

janulcek, od toho sme predsa tu. aby sme sa podržali a podporili navzájom 😉

jankageo
26. feb 2009

janulcek
Aj ja som menila lekarku. Myslim, ze keby mi bola urobila aspon minimalne vysetrenia, nemusela som druhykrat potratit. A teraz ta nova ma "vzala do parady"

janulcek
26. feb 2009

Začinam aj ja niečo zvažovat zmenu lekara..premyslim to a uvidim..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre