Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

martinka211
27. feb 2009

ahojteee 🙂

Jarka nebud smutna,ved uz sa to zle musi skoncit a musia konecne zacat dobre casy 🙂

ja mam dnes necele 4 tyzdne po zakroku,teda v pondelok budu presne 4 tyzdne, a dostala som MS,tak som celkom rada a ani nejak zle mi zatial nie je 😉

twiti
27. feb 2009

Tak to ti tu vsetky ticho zavidime a hlavne jaaaaaaa 🙂
Ja som tiez 4 tyzdne, vcera bolo presne 4 tyzdne po zakroku a nic. 🙂
Este som vcera bola na hcg,lebo som to mala mierne zvysseneeeee

martinka211
27. feb 2009

tak ja ti ju cim skor zelam a aj ostatnym ktore na nu cakate 😉 inak take zvlastne vsak?teraz sme sa jej nevedeli dockat a onedlho budeme radi ked nepride 🙂

jankageo
27. feb 2009

martinka211
tak to gratulujem, urcite sa tesis z celkom skoreho nastupu MS, nie?

martinka211
27. feb 2009

janka veru,som ju tak skoro necakala ked tu baby pisu kolko su po zakroku a mrcha stale nikde 😝

tinka12
27. feb 2009

ahojte, twiti mam otazku, kolko si mala Hcg? mna dva tyzdne po potrate hospitalizovali s hcg 850 pretoze mali podozrenie pre mimomaternicove.

twiti
27. feb 2009

Ja ani neviem kokoo 🙂 Sestricka mi len vravela ze mam prist na kontrolne hcg,lebo je este mierne zvyseneeeee ale kolko to neviem. 😒
A ako to dopadlo potvrdilo sa to?

domka28
27. feb 2009

ahojte....tak ja som sa dnes vratila od dokiho..dostala som injekciu a zajtra mam ist na dalsiu...kvoli stiahnutiu maternice...aby sa vycistila sama a vyhla som sa znovu kyretu...takze v pondelok na kontrolu a uvidime...uz by som aj prijala to aby som nekrvacala.... 🙂 ...no ale potom budem zas na to cakat.... 😝
inak Mati gratulujem...aj ja uz chcem mat normalny a nie toto...hroza 😝
...inak k tym RH faktorom krvi.....tak ak je zena negat. a muz poz. to je problem...ale aky mi nepovedal , kedze mi sme obaja pozitivny nezaoberal sa tym... 😀 aspon nieco pozitivne 😉

domka28
27. feb 2009

...inak z tej injekcie ma boli brucho a krize jak pri dobre silnej mrche....dufam ze to bude mat aspon spravny ucinok....... 😝

jarka4982
27. feb 2009

Domka,ja som tu inekciu dostala pozakroku,tak viem co to je...Ale drz sa ,snad to pomoze....

Martinka,gratulujem 🙂 to je perfektna sprava!

domka28
27. feb 2009

to vazne Jarka? no to si mala super , keby ju mam aj ja...tak som to uz mohla mat za sebou....uzasna nemocnica v NR....bola som tam v zlom case...mali prazdniny 😝

jarka4982
27. feb 2009

JA som taku dostala aj po porode,ale aj teraz po zakroku,hned v ten isty den.

domka28
27. feb 2009

... 😝 mne je z nej hrozne...jak opila keby som 🙄

domka28
27. feb 2009

... je to cudne...sak medicina by mala byt vsade rovnaka...nie? a v kazdej nemocnici su ine postupy...kolko lekarov...tolko nazorov... 😝 otras....

jarka4982
27. feb 2009

Mne inac nebolo po nej vobec zle 😕 ale poriadne bolela ked mi ju pychli.Preto ju aj volaju "vcelicka"

Inac,pred zakrokom som dostala nejaku injekciu,ze vraj priprava na anesteziu to bola a upozornili ma ze poriadne boli...Hadam ste take daco aj vy baby dostali.Ale,mna z tej injekcie 😕 stale boli cely bok.Tak neviem co to bolo zac

domka28
27. feb 2009

ja som nedostala ziadnu pred zakrokom...ani po zakroku....a tato fest bolela..... 😝 ved vravim kolko nemocnic tolko postupov 🙂

jarka4982
27. feb 2009

Asi tak 🙂

domka28
27. feb 2009

.....pozeram pocasie...ma sa oteplovat....ide jar... 😀

jarka4982
27. feb 2009

Aj ja som pozerala na nete...konecne budeme pomaly odkladat zimne bundy 🙂

domka28
27. feb 2009

tak sa tesim....pride jar...novy zaciatok snazenia... 🙂 uz nech je toto vsetko zle prec....a odide so zimou 🙂

jarka4982
27. feb 2009

No,dufam ze fakt zima odnesie vsetko skarede z tohto roka co sa nam prihodilo 🙂

domka28
27. feb 2009

....a uz na budu cakat len a len radostne dni...... 😀 idem si ja lahnut.....sak ma tie krize bolia jak keby ma 80 rokov... 😀
...zelam vsetkym pekny vikend...so slnieckom... 😎

twiti
27. feb 2009

Tak to je naozaj cudneeee 🙂
Ja som tiez nedostala ziadnu injekciu ani pred zakrokom ani po zakroku 😠
Dufam len ze mi to neprinesie nejake tazkosti.
Ja sa uz tiez tesim na jar,keby uz bola za mnou aspon prva mrcha aby som to mala rychlo za sebou.

jarka4982
27. feb 2009

Twiti,neboj,nebudes mat z toho ziadne tazkosti!Ta injekcia len pomoze aby sa scvrkla maternica a aby vylucila zo seba este tu krvicku a zrazeninky co tam zostali(ak nejake zostali).

twiti
28. feb 2009

Ahote babenky mame pekny slnecny vikend 🙂 Tak si ho vsetky uzime,nech nacerpeme pozitivnu energiu 🙂
Nechcete sa k nam pridat niektore na facebook, 😉 sme tam s jankageo.

jarka4982
28. feb 2009

Ahoj Twiti,aj ja som na facebooku.Vyhladam si ta 😉

jankageo
28. feb 2009

ahoj twiti a jarka4982
vidim, ze nas 3 to nejak dnes pritiahlo k PC a tesim sa, ze aj do facebooku.. 😀
jarka, aj ja som dostala nejaku injekciu pred aj po zakroku, ked som odchadzala. Nepytala som sa, aku....vtedy mi to bolo akosi jedno, vtedy zena vnima len ten "zakrok" ....

jankageo
28. feb 2009

dievcata, ako dlho ste krvacali? A pravidelne? Na kyret som bola 16.2. a od vcera som zacala krvacat - nie silno. Zda sa mi to skoro na MS, nie?

scarlette
28. feb 2009

jankageo ja som po kyrete dostala ms o tyzden a pol, presne v termine a bola slabulinka

jankageo
28. feb 2009

scarlette
ja som z toho mierne sokovana, lebo dievcata tu MS dostali tak najskor necele 4 tyzdne po zakroku a niektore cakaju aj dlhsie. Obavy pocitujem z toho, ci to nemoze byt priznak zleho vycistenia.
Na druhej strane - po zakroku som nekrvala nejak silno, iba slabo spinila a az o tyzden jeden den som krvacala a teraz takmer po necelych dvoch tyzdnoch.....hm.....je to take ako 3-4-5 den beznej MS - taka slaba.......v pondelok idem na kontrolu do nemocnice, tak som zvedava, co mi lekarka povie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre