Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

jarka4982
9. mar 2009

Twiti,to dufam.Ani som netuzila ,ze tuzba po dietati moze byt taka velka aj ked uz doma jedno dieta mas.Matusko tak rychlo odrasta....cas leti....a ja mam pocit akoby sa mi len vcera naridil....dufam ze este raz zazijem ten krasny okamih narodenia dietatka 🙂

domka28
9. mar 2009

ved to ja by som tiez uz chcela mimi...Domi rychlo narastla...a ani som si to ze bola malinka poriadne neuzila...myslim ze pri druhom je to lepsie...clovek sa tak nestresuje ze ci robi vsetko dobre.... 😉

twiti
9. mar 2009

Chapem vas babule. Ja som sa na to nase tak strasne tesila ze sme skoro s muzom kupili kociar,strasne sme sa tesili a nasi malo to byt prve vnucatko nase prve mimi vsetci sa tesili, doslova vsetci cakali na to kedy povieme po svadbe ze som tehu. A potom toto.
Ale povedala som si ze plakat mi nepomoze cim dlksie sa budem utapat v ziali tak tym neskor to pride,lebo na to aby sme boli tehu musime byt v pohode po vsetkych strankach. 😀

twiti
9. mar 2009

Joj uz musim ist do robotky 🙂
Mam tam byt o 11 a este som furt doma 😀
Este ze mam skolku za rohom 😀

jarka4982
9. mar 2009

To je teda velka pravda.Ja som si uz davno uvedomila ake chyby som pri Matuskovi robila,tak uz viem co vsetko budem inak robit pri druhom 😀

janulcek
9. mar 2009

Ahojte.Už neviem presne,z jednou z vas som sa bavila o tom,že mam problemy s dychanim.Tušim jankageo???Tak cez vikend sa mi to stalo znovu.Nemohla som sa nadychnut.Išla som dnes k lekarke a ta mi povedala,že nič vážne,len psychicka porucha.No tak mi neostava nič ine,len jej verit.Len neviem prečo ta porucha bola aj v tehotenstve,ked som bola vtedy štastna,ked sa mi to stalo.Teraz by som to skor pochopila,že sa citim po tej veci zle,že je vonku otrasne.....a tak.Ale prečo sa mi to stalo aj v tehul??!!Nuž,hádam neumrem 😀
Ozvite sa,s ktorou som o tom pisala??!!!

jarulai
9. mar 2009

ahojte babulky, hlavne musíme pozitivne myslieť. ja už som v pohode, aj ked ten naš anjelik bude mať vždy to svoje mistečko v našich srdciach.
takže, dievčatá, POZITIVNE!!! 😉

a janulcek - niečo si o tom písala v téme "v roku 2008 sa nepodarilo..."tam som to tuším videla 😉

jankageo
9. mar 2009

jarka, jarulai
Dnes som bola pri praktickej, tak vylucila negynekologicke vysetrenia. A z druhych antibiotik som presedela tri noci na WCku, takze som zufala. Volala som gynekologicke, tak idem v piatok k nej. A uz dosli vysledky vyterov, tak budeme mudrejsie.

jankageo
9. mar 2009

janulcek
so mnou si si pisala.
Tak, uz tiez viem, co s tym. Bola som pri praktickej lekarke dnes. A pozreli sme do starych zaznamov, ked som mala ten problem pred 7-8 rokmi. A nebola to chyba srdca, ale zo stresu.....a teraz znova. Tolko smutku a stresu naraz.
Tak mam Lexaurin na ukludnenie. Len ked mi bude zle, iba vtedy ho mam vziat 1,5 mg.
Napisem Ti niektore indikacie: úzkosť, napätie, podráždenosť, poruchy spánku. Funkčé poruchy srdcovo-cievneho systému, dýchacieho, tráviaceho a močovopohlavného systéme vyvolané stresom, úzkosťou a napätím....
Napisala som iba tie najpodstatnejsie. Tak mi vravela, ze iba ked mi bude zle, mam to vziat, no opatrne, mze to byt navykove. Ale uz som to raz pred tymi rokmi brala a velmi mi pomohli.
Takze pod lekarskym dohladom a s rozumom...

jankageo
9. mar 2009

twiti, Domka
Ja som si vo vypredajoch zacala nakupovat detske vecicky.Aj teraz sa z nich vytesujem, ked mi je smutno. No nie je to ono ☹

janulcek
9. mar 2009

Vieš čo jankageo,neviem či aj mne to neponukala.Ale ja nechcem nič užívat.snad sa to nezhorši a nebudem musiet užívat pirule.ale myslim že mám to čo aj ty.Už mi to príde normálne smiešne,pripadám si ako na šišku...
Ale pride leto a prejde to...to asi toto počasie je take deprimijúce.či???

twiti
9. mar 2009

janulcek to budee asi tym co sme prezli. Lebo ja mam tiez teraz pocit ze mi furt nieco je,tu ma boli to, tam zas ma boli hento a normalne si zacnem nahovarat ze sa to nestalo len tak a ze ci nemam dajaku chorobu a podobne 🙂
Ide to na mozog uz som si dnes povedala ze dost,ze sa musim spametat 🙂 Lebo si este nieco privolame.
Musime sa spametat a zacat znova 🙂
jarulai ma pravdu treba mysliet POZITIVNE mne sa to dost dari,len nesmiem mysliet nato zeby mi mohlo nieco byt 🙂

janulcek
9. mar 2009

No to mam aj ja take stavy.Ale leto,teplo to vyrieši..A hlavne máj,jún ked už budeme moct naplno......deti robit 😉

twiti
9. mar 2009

presne tak to vsetko vyriesi a zoberme to tak ze to uz bude zachvilu 🙂
Uz len dva mesiace 😀
Ja sa uz tesimmmmmmmm,inac gratulujem k mrche 😀
Mne uz aj skoncila tak pojdem na kontrolu

jankageo
9. mar 2009

Baby, z tych druhych antibiotik som dostala kandidu.......

jankageo
9. mar 2009

janulcek
Kym som bola doma, lahla som si, predychala a bolo. No len ked som v robote, kde si nemozem len tak lahnut, ci sadnut kedy chcem, musim ten akutny stav riesit tak. V robote je to tak jedno, ci som potratila, ci nie. Mam podavat 100%. Inak tam nemusim byt........Viac sa komentovat neda, preslo by to do ohovarania... 😝

janulcek
9. mar 2009

Jankageo,ja práveže ked som niečim zamestnana,čo nie som.sedim doma na riti.Tak nemyslim vobec na nič.Lebo nie je na to čas..Ale prihlásila som sa na opatrovatelsky kurz....tak koncom marca začinam..Večere trávim vo fitku.cez den sa premocem..a tak

jankageo
9. mar 2009

janulcek
Mam pocit, akoby sa vsetko na mna zosypalo. Myslim zdravotne. Vsetky neduhy, ktore sa objavili sporadicky, obcas, tak teraz sa na mna prikvacili v ovela silnejsej intenzite. Mam pocit, ze mi uz sibne. Zdravotny stav, praca, a kopec inych problemov, o ktorych nechcem.......co ked treti pokus bude neuspesny? Neviem......Teraz mi je horsie, ako v den kyretu...psychicky....

jarka4982
9. mar 2009

jankageo,nedaj sa! Vsetky tu vravime ze musime mysliet len pozitivne,ze to pomoze.Viem ze je tazko....mne je zajtra presne 3 tyzdne od zakroku a citim sa ☹ ale bude lepsie!musi byt lepsie!Co sa tyka zdravia...mna uz asi dvaroky pobolieva brucho na pravej strane.isla som na rozne vysetrenia a nic m nezistili.aj som sa koli tomu bala otehotniet,ale ked vsetky vysledky boli ok,tak som do toho isla a predsa len sa to zle skoncilo.a ja teraz stale nad tym rozmyslam,ze co ak moje babo zomrelo,lebo mam tam v bruchu daco.ale ked som bola tehu,tak ma to nebolelo.ale teraz znovu boli a ja uz nemam nervy chodit zasa na vysetrenia.Ale ani neviem na ake by som isla,ked mi minule nic nenasli....uz fakt neviem...a tiez si len stale daco namyslam a ako twiti hovori,este si daco aj privolame....dnes som si pokazila zaludok alebo neviem co ,ale velmi som zvracala a bolo mi strasne blbo.teraz je uz lepsie ale ma boli brucho lebo ma vycerpalo tolke zvracanie a tak...hadam zajtra bude lepsie...

Su aj horise pripady a nalutuju s atak ako my tu,tak ze moja jankageo,hlavu hore a bude vsetko dobre!!!!!

jarulai
10. mar 2009

dobré ránko, babulky 🙂
včera som sa dozvedela, že jedna moja známa je asi tehu /teda vyšli jej //. viete ako ma to zobralo? až som sa hanbila, plakala som ako malé decko, tak hrozne mi prišlo luto za našim mimi. a to ona ešte že - konečne po 8mesiacoch sa im to podarilo. len pre info - my sme na tom pracovali vyše 2rokov, tak si viete predstaviť, čo asi som mohla cítiť.
píšem tu - myslieť pozitívne, ale toto ma fakt zobralo. nemožem si pomocť. no ráno som sa zobudila s tým, že - nevadí, ved aj my budeme čoskoro čakať mimi 🙂 a snažím sa takto na to myslieť.

jarulai
10. mar 2009

ale som hnusná, že ☹

inak, moj mužík sa včera tak túlil, ked ma videl takúto nešťastnú, že bolo po abstinencii 😀 už sme to nevydržali. bola som síce trochu napatá, ale bolo to pekné 😉 ved ked je tam už všetko v poriadku, tak už by sme vlastne aj mohli seksikovať, nie?

domka28
10. mar 2009

ahojte...jankageo a kupila si si probiotika...ja som ich brala sucasne a antibio. a aj teraz...kym ich neminiem...skus si ich kupit... 😉
...ozaj jarulai...uz si dostala menzes, ked ste...?do menzesu sa nema kvoli niejakej infekcii...neviete o tej infekcii niektora viac?
...inak praci mam az az....tak som zatial v pohode...povedala som si ze v nedelu to bolo na posledy co ma to tak zobralo, zase...ale ktovie, ci naozaj 😅

janulcek
10. mar 2009

Jarulai,nie si sama ktora sa citi potom hnusne a previnilo že sa takto staviaš k tomu,ked je niekto v tvojom okoli tehotny..Ja som na tom tak isto.Mám kámošku s ktorou sme boli skoro rovnako tehotne...Nemožem sa na nu ani len pozriet a vyhybam sa jej spoločnosti a rozhovorom..Ked dojde k takej situacii,že ju vidim....potom mám vyčitky že ako som na nu zazerala.Ze aka som hnusna...zase mi je potom z toho zle,že som taka..
Lenže je to uplne prirodzena rakcia...Ona za to nemože že ja som potratila a ona nie...a ja nemožem za to že sa tak chovam,aj ked mam potom výčitky.Bože,ved sme kamarátky.Myslim že ona si to ešte nevšimla.A neviem či by to vobec pochopila..Hlavne ked ma podrazila tým,že ked sa mi to stalo všetkym to rozkecala a ja som ju prosila nech to nikomu nevravi.Nuž,možno aj preto som na nu taka.Neviem.Ale ja sa z toho dostanem.A hlavne zapomoci druhého tehotenstva..

jarulai
10. mar 2009

janulcek, dík za povzbudivé slová. ja sa tiež z toho dostanem a verím, že už to nebude dlho trvať a budem tehu znova. nedúfam, že by sa to podarilo hned na prvý šup, ale verím, že do pol roka to výjde 😉

domka, nie, ešte som nedostala. ale piatok doki povedal, že je všetko v úplnom poriadku a aj krčok je taký ako má byť. tak ma teraz neplaš s infekciou 😨 inak, mužík mi dnes odchádza na týžden do roboty a určite dostanem, ked príde domkov, takže to bolo asi len jedno - razové do tej mrchy 😀

domka28
10. mar 2009

jarulai...ja sa len tak pytam....aj mne moj muzik dnes odisiel a pride az piatok... ☹ asi si pojdem kupit cervene vino...nech ju cim skor dostanem..... 😕

jarulai
10. mar 2009

no veru, ja som si dala včera trošku červeného /na silu, lebo nemám rada alkohol/ a kúpila som si ríbezlový džús, tak sa budem nadájať 😀 mne mužík dojde potom až utorok v noci ☹

domka28
10. mar 2009

ja ledva vydrzim ked ide na 3-4 dni prec...normalne mi chyba...ale inak je to dobre ked sme neni kazdy den spolu...aspon to neprejde ten vztah do stereotypu.... 😉

jarulai
10. mar 2009

ved aj mne je smutno...a ako...no musela som si zvyknuť, nič iné mi neostáva. boli časy, ked mi chodil na 6týždnov a 4dni bol doma. to bolo teda fakt kruté 😕

janulcek
10. mar 2009

jarulai s tym alkoholom sme na tom rovnako.aj mne baby radili č.vino,lenže ked raz nepijem alkohol,nechuti mi,tak sa neda nič robit.. 🙂 Ale jarulai ked Ti lekar že je všetko ok,tak tam hádam nejaka infekcia nehrozi.A ak si 6tyž.od zákroku,tak to je už určite všetko uzavrete...Aj mne baby povedali že aj žena po šestonedeli može mat už pohlavny styk a MS nedostane,lebo koji a s nami je to tak isto..len my MS dostaneme.

jarulai
10. mar 2009

no ved to, janulka, že mne ten alkohol tiež absolútne nechutí. a neznášam tie reči - čo si taká, daj si, čo robíš drahoty, aby si sa nepos...la a podobne.
od zákroku bude štvrtok 7týždnov, tak snád nehrozí naozaj žiadna infekcia 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre