Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

jarra
29. dec 2010

no ja som z ba, som myslela, že ti poradím ohľadom gynekológa, ale to máš ďaleko, tak nič 😒

lubica69
29. dec 2010

Ahojte dievčatá
Len som sem nakukla a tak si vravím,že Vás trošku povzbudím
Tiež som patrila do tejto témy A to hneď 2 krát Posledný MA som mala v apríli toho roku Absolvovala som potom všetky odborné vyšetrenia od genetiky,hematológie,endokrinológie tieto vyšetrenia len a len odporúčam
Aj keď sa nikdy nezistila nejaká vada alebo príčina mojich MA aspoň mám srdiečko na pravom mieste,že to tak príroda chcela a nebola to maja vina
Takže kočky len sa svojich doktrorov pýtajte na vyšetrenia ak Vás tam nepošlú samy Za to nič nedáte jedine dlhé čakania na termín a potom zas na výsledky
A ak môžem ešte utešiť ja som si vždy po MA povedala,že to tak asi malo byť,že len príroda vie prečo to tak muselo byť a že by to bábatenko asi nebolo zdravé a schopné života a že daľšie tehu už bude ok
Tak treba veriť a hlavne pozitívne myslieť 🙂
Držím Vám všetkým palčeky 😉

juriva
29. dec 2010

@silvia0201 poslane🙂 citaj v poste🙂

juriva
29. dec 2010

@lubica69
presne selekcia prirody,ked sa pricina nezisti!Drzim palce🙂

lubica69
29. dec 2010

@juriva 😉 A aj málo kedy sa príde na príčinu 😢 Proste to tak má asi fakt byť Aj keď je to koľko krát také nespravodlivé
Držkajte sa 😉

juriva
29. dec 2010

@lubica69 ANo suhlasim.spravodlivost je len v pesnickach🙂 ALe ideme dalej.Zistime co sa da a minimalizujeme to.

mima263
29. dec 2010

@petra53 keď sa trošku pozbieram tak pôjde znovu, lebo u nás to prirodzene nejde bohužiaľ.
Baby je mi ľúto, že sa nás tu toľko zišlo. A ešte aj okolo Vianoc. Bavili ste sa o vyšetreniach, ja som už absolvovala aj genetiku a hematológiu, niektoré imuno vyšetrenia a mala som komplet liečbu aj injekcie na riedenie krvi, prednison - ani neviem, či sa dá ešte niečo brať. Myslím, že u mňa bola príčina klasická, embryjko nebolo kvalitné, preto odišlo

juriva
29. dec 2010

@mima263 ty na tieto embrya su v Brne odbornici.ze ci sa nerobia protilatky ci co...

mima263
29. dec 2010

@juriva presne toto mám v pláne, ísť do Brna, ale na IVF- ko a keď to bude potrebené, určite si to dám spraviť. Protilátky proti fosfolipidom mám v poriadku a tiež proti spermiám a ováriám. Asi myslíš na protilátky proti trofoblastu, však?

juriva
29. dec 2010

@mima263 ano ano to myslim a to mas OK?

mima263
29. dec 2010

@juriva práve toto nemám vyšetrené. Niektoré žienky boli na tieto vyšetrenia v Prahe - Podolí. A možno to už robí aj tkanivová banka v KE, neviem. Môj lekár neriešil absolútne nič, povedal, že netreba nič vyšetrovať a napísal mi ďalšiu žiadosť na IVF. Pri IVF sú potraty pomerne časté, je to jasno vidno v štatistikách a percento úspešných už pri prvom uzv na potvrdenie srdečnej činnosti klesá. Je to jednoducho tak.

juriva
29. dec 2010

daj si vysetrit aj protilátky proti kardiolipinom🙂 uvidis mozno je to pricina tiez realna.

flowerfairy
29. dec 2010

@jarra Vitam ta medzi nami, aj ked nerada ☹ Poviem ti, pri tom, co mas napisane v pase som si tiez poplakala. Drzim ti palce, aby bolo vsetko v poriadku na kontrole.

flowerfairy
29. dec 2010

@janus32 Gratulujem k vyrociu a k malinkej 🙂

Regujem od veci, ale nevsimla som si, ze su tu dalsie 2 strany 😀

jarra
29. dec 2010

@flowerfairy ďakujem za privítanie .. aj keď by bolo najlepšie keby nás v takejto téme bolo čo najmenej ..

petra53
29. dec 2010

@janus32 srdečne blahoželám výročiu 😉 poriadne to oslávte 😉 😉 😉

petra53
29. dec 2010

@lubica69 ďakujeme a veľmi držím palčeky, nech prebehne tvoje tehu bez komplikácií 😉 nech ste obidvaja zdravučkí a o pár mesiacov sa uvidíte naživo... 😉 😉 😉

petra53
29. dec 2010

@mima263 úprimne - ani si neviem predstaviť čo všetko musíš ty a kočky s podobným problémom absolvovať - či už psychicky alebo fyzicky 😒 veeeľmi ti držím palčeky, aby to bolo už naposledy... aby to vyšlo a tehu prebehlo bez problémov...

baby, je to hrozné, ale jedna kamoška, ktorá mala termín podobne ako ja mi predvčerom povedala, že ona sa na to dieťa vôbec neteší, lebo jej ide na nervy, že jej býva zle... 😖 nedokázala som jej na to nič povedať, ale netušíte, čo by som za tú tehotenskú nevoľnosť so zdravým bábätkom pod srdcom dala ja... 😢

janus32
29. dec 2010

babenky dakujem 😵

p3tra11
29. dec 2010

@petra53 och Peti, tiez som si vsimla, ze niektore zeny su tak strasne neohladuplne, a je velmi smutne, ked sa na vlastne babo vobec netesia. ja by som jej asi nieco hnusne povedala... och, nehovoriac o tom, ake to muselo byt pre teba bolestive... ☹ ja som tak minule u kadernicky sedela... som mysllela, ze radsej pojdem do mrazu, ako pocuvat zeny, ktore si tak nevazia take velke dary od Boha. verim tomu, Ze vsetky co sme tu, raz budeme tie najlepsie maminy <3

juriva
30. dec 2010

@petra53 povedz kamoske ze je dobra ...(skarede slovo)...

lubica69
30. dec 2010

@petra53 ďakujem krásne Aj ja už konečne po tom všetkom dúfam 😉
Držkajte sa kočky 🙂

janus32
30. dec 2010

@juriva trebars pitcha 😠
@petra53 tak nejako jej to povedz,teda aspon z tejto temy maminky nemaminky by jej to tak povedali urcite 😠

juriva
30. dec 2010

@janus32 trebas aj pitcha🙂 sa smejem🙂 a mozeme tam dat aj privlastok (skarede slovo) ale to uz som si aj "hlobla"po prstoch(Pletana zase si plietla,resp.nadavala) hehe

janus32
30. dec 2010

@juriva 😀

juriva
30. dec 2010

@janus32 zaklad dobra nalada 🙂 a aj dobre si pohresit na plne usta....kto to v sebe drzi,ten je idiot.

janus32
30. dec 2010

@juriva no ja si tiez servitku zrovna nekladiem pred usta.Ked treba,tak vybafnem 😉

juriva
30. dec 2010

@janus32 heheh ja si kladiem,len ked kaslen 🙂 a to co ma ist von pojde aj ked keby cely kotuc by som mala mat okolo papule obviazany🙂

janus32
30. dec 2010

@juriva 😀 😀 😀

juriva
30. dec 2010

@janus32 zaklad dobra nalada ostatne ako chce matka priroda...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre