Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

jarra
7. jan 2011

@solinkarka ani ja

solinkarka
7. jan 2011

@marikac
@jarra su to akoby silne menstruacne krce ale krv nikde iba taky slabo hnedy vytok...

jarra
7. jan 2011

@solinkarka neviem či môžu byť až takéto bolesti keď sa sťahuje maternica 😒

adikad
7. jan 2011

@solinkarka Ja som tiez nemala ziadne bolesti, len hned po zakroku. Nemozes zavolat tvojmu dr. a spytat sa ho na to?

solinkarka
7. jan 2011

@adikad myslim ze lekar ordinuje len do 14hod...no jedine potom ist na pohotovost

jarra
7. jan 2011

@adikad piatok poobede sa už asi nikam nedovolá 😒

jarra
7. jan 2011

@solinkarka radšej by som to neriskovala, pre istotu by si mala ísť tam na pohotovosť, kde ti robili kyret, lebo fakt neviem, také silné bolesti to asi nie je moc dobré..

evitka82
7. jan 2011

@solinkarka prepac ze ti tu skacem,ale ja som mala take bolesti po kyrete.pustili ma rano domov a v noci som nemohla spat tak ze som sa nemohla ani postavit a triaslo ma tak sme sli na pohotovst a tam mi sonom zistili ze mam krv v maternici nahromadenu a nesla von tak mi dali inekciu pustili domov,krv vytiekla a na druhy den rano som sla este na jednu inekciu.urcite to nepodcenuj!moja kolegyna tiez prisla o mimi ale v 12 tt,mala krce a neskor z toho bola otrava krvi.takze sup sup do nemocnie

marikac
7. jan 2011

@solinkarka lekar nema ani mobil? ak nie, tak pohotovost-nebudes predsa trpiet , ked nemusis

adikad
7. jan 2011

solinkarka,tak skus zavolat na pohotovost

adikad
7. jan 2011

@jarra No nevedela som do kolkej ordinuje jej dr. Moj napr. len poobede 🙂

solinkarka
7. jan 2011

idem sa ja osprchovat a asi pojdem na tu pohotovost

jarra
7. jan 2011

@adikad no niektorí hej, ale to je skôr rarita, väčšinou sa všetci v piatok ponáhlajú domov 😠
@solinkarka no fakt radšej choď a daj vedieť ako si dopadla.

maznacik007
7. jan 2011

@solinkarka chod na pohotovost ako ti pisu baby... ja sama za seba mozem povedat ze som take krce nemala uz potom... iba zo zaciatku ako som zacala potracat.

evka1984
7. jan 2011

@solinkarka jasné chod radšej, som prekvapená že aké krče máš, lebo ja som mala bolesti len po zákroku... potom to prešlo... ja som tiež bola na pohotovosti na druhý deň lebo som dostala horúčky... bola to začínajúca chrípka ale pre istotu som sa šla dať skontrolovať...

tehulka14
7. jan 2011

@solinkarka ja som to mala týžden po čisteni a výsledok??v dutine ešte ostali zvyšky takže na druhý den opat na čistenie ☹

mirka321
7. jan 2011

@solinkarka ahoj,
ja som mala kyret 28.12. - 9tt - zamĺknutý potrat a hned na druhý deň som mala otrasné kŕče presne ako píšeš, že pri menštr.
trvali tak 5-6 hodín denne , niekedy aj v noci , ale cez deň to bolo teda otrasné, bola by som škriabala stenu.....
myslela som si , že to musí tak byť, že sa maternica zavinuje.... ale ked to stále neprestávalo, tak som išla 3.12. k dokimu, zostali mi tam zvyšky , zrazená krv, dali mi 2 injekcie na stiahn. maternice... vstredu som bola ešte na kontrole, povedal, že je to o polovicu menšie, ale ešte to tam je.... že počkáme , aby sa to vyplavilo samo, keby nie , tak budem musieť ísť na ďaľší kyret.....
mám sa pozorovať, že keby bola teplota , okamžite ísť k nemu, alebo keby boli bolesti, ktoré sa nedajú vydržať....
takže teraz čakám, čo bude.....
držím Ti palčeky , aby si bola O.K.

jarra
7. jan 2011

@petra53 peti kde si?? dúfam, že je všetko v poriadku..

rena
7. jan 2011

@solinkarka ahoj chod urcite na pohotovost radsej drzkam palce

rena
7. jan 2011

@tehulka14 ahoj aj ti si bola 2 krat na cisteni

rena
7. jan 2011

@mirka321 ahoj je to strasne ja som 16.12 bola na kyretas a 3 .1 som bola na kontrole a lekar povedal ze tiez musim ist na cistenie lebo injekcie my uz nepomozu tak som bola 5 .1 na dalsie cistenie.ale sa cudovali lebo ja som vobec nemala za tie 2 tyzdne ziadne bolest i.ale asi preto lebo som brala antibiotika

rena
7. jan 2011

@jarra tiez som zvedava dufam ze vsetko je dobre

tehulka14
7. jan 2011

@rena hej po týždni☹ aj ty?

tehulka14
7. jan 2011

@rena aha čitam,že hej sila,že si nemala bolesti 😒 a tiež ta postrašili ake rizika z toho vyplyvaju?? 😢 ak ccheš napiš mi ip

rena
7. jan 2011

@tehulka14 nie nic my nikto nepovedal co vraveli

rena
7. jan 2011

@tehulka14 a ako si teraz po druhej kyretazi krvacala ja dost slabo

tehulka14
7. jan 2011

po druhej aj ja malo ale po prvej som vyše týždna a už to bolo divne a ked som dostala boílesti na sone zbadali,že tam mam zvyšky 😠 ale moj doki dodnes vravi,že sa to 2.krat čistit nemuselo 😒 že je tam velke riziko

evka1984
7. jan 2011

@tehulka14 ahoj aké riziko tam je...by ma to zaujímalo 😕

rena
7. jan 2011

@tehulka14 no moj doktor bol nervozni mal dost a nadaval na lekarstvo ja tiez pri 1 som krvacala strasne a dlho. tak ja len dufam ze vsetko bude dobre

tehulka14
7. jan 2011

@evka1984 ahoj mne doki vravel,že sa možu zrats steny maternice a už nikdy nebudem moct mat deti on bol velmi proti dalšiemu čisteniu že je to velky zasah na maternicu už pri prvoma druhe može všetko skomplikovat 😢

tehulka14
7. jan 2011

@rena aj moj,ale keby mi to povedal pred druhym zakrokom ujdem stadial 😀 povedal mi to až ked som prišla na kontrolu,že teraz ma musi sledovat lebo je tam take a take riziko 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre