Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

hagarka
7. jan 2011

@solinkarka ..dobrú....treba veľa spať a naberať nové sily.....

zlatat
7. jan 2011

@solinkarka no veď mne to zakázali, ale tiež ma nemuseli nechať čakať až do obeda - a potom keď ma nevedeli pichnúť, tak mali hľadať iný spôsob uspatia. A ešte ma anesteziologička ukľudňovala - nebojte sa, nič vám nebudeme robiť, kým nezaspíte, no tudle, primár to mal na háku.

V TO keď som rodila druhého syna, mi dali masku a tak ma uspali ( asi mi pustili rajský plyn, neviem ) - tiež to bolo na rýchlo, lebo mi zle urobili spinálku, netrafili sa tam, kde mali ... no proste ja mám sakra šťastie na takéto veci, furt si všetko musím riadne odtrpieť ( asi som v predchádzajúcom živote moc vystrájala a neposlúchala )

zlatat
7. jan 2011

aj ja idem spať - dobrú nôcku

evka1984
8. jan 2011

@solinkarka som rada že sa cítiš už lepšie, som na teba myslela, že ako si dopadla na urgente... už to bude hádam len lepšie 🙂
@zlatat bože ja ked na to pomyslím, ako ti to mhohli robiť zaživa, ešte som nepočula aby takúto vec robii takto... tak ti mali dať aspoň lokálku dakde naspodok, teda neviem či by to pomohlo, nevyznám sa do týchto vecí. To je teda sila... Mňa tiež nevedeli napichnúť (ževraj tenke nevýrazné žily) a len som zo zadu počula, že "napichnite ju už konečne máme aj inú robotu" to ma dostalo... chvalabohu potom som zaspala a už som nevedela nič.

marikac
8. jan 2011

@zlatat pane boze, to cim vsetkym nechaju zenu este v nemocnici prejst? nedokazem si to predstavit, co si musela prezit.

zlatat
8. jan 2011

@solinkarka ako ti je? Už lepšie? Drž sa
Ja mám našťastaie doma 2 deti, tak tie mi nedajú na to myslieť, no v noci sa mi to vo sne vracia ako nočná mora.

zlatat
8. jan 2011

@evka1984 V GA je to asi bežné, normálne sa žien pýtajú, či chcú byť uspaté alebo nie. BOla tam so mnou jedna holka, 2 týždne po pôrode, predčasne sa jej zatvoril krčok, tak sa nemohla čistiť, museli ju vyčistiť tak ako mňa, no a anakoľko maličkú kojila, tak jej to tiež takto robili zaživa... keď ju priniesli s uplakanými očami, vedela som, koľko bije a že to veľmi bolí, o to väčší strach som mala

@evka1984 Ja neviem, ale niektorí lekári s nami ženami jednajú akoby sme bolikus handry - otras tie poznámky 😠

solinkarka
8. jan 2011

@zlatat ahoj..uz lepsie i ked brusko ma boli stale, hlavne ze tie krce presli...stale len lezim v posteli...ako nahle sa viac namaham zacne ma boliet brusko...asi to chces cas a oddychovat

zlatat
8. jan 2011

@solinkarka aj mňa trošku pobolieva bruško, ale hlavne vtedy, keď sa viac namáham - alebo keď som v posteli a chcem sa otočiť na druhý bok

rena
8. jan 2011

@zlatat ahojte to vazne to je strasne ale ved to musela byt bolest ved to aj tak sa da je to smutne a teraz sa ako citis.

rena
8. jan 2011

@solinkarka ako sa citis je to uz lepsie

solinkarka
8. jan 2011

ahojte..ale ste toho tu popisali...jasom musela ist znova si lahnut bo ma zas chytili krce ☹ uz sme sa chystali znova na pohotovost ale zavolali sme znamej a ta mi kazala dat nalgesin, ktory zas neni volno predajny takze zas ku svagrinnej, ona je sestricka..no neviem na ten ibalgin a antibiotika..este mi kazala si davat studene obklady na brusko..a samozrejme len lezat v posteli 😒 tak zas je na chvilu dobre som zvada do kedy zas 😠

zlatat
8. jan 2011

@rena no asi som to dnes prehnala, piekla som drahému slanú tortu, lebo zajtra má 40 a už ma začalo trochu pobolievať bruško a nenormálne kríže, ale ináč sa to dá zvládnuť, našťastie ma dosť zamestnávajú deti, tak na to moc nemyslím, ale stačí, že so chvíľu sama, tak už mi behajú tým smerom myšlienky a zbadám sa, že mi tečú slzy po líci

zlatat
8. jan 2011

@solinkarka drž sa a oddychuj ako sa len dá. Studené obklady? To proti kŕčom? To som ešte nepočula 😕

rena
8. jan 2011

@zlatat joj oddychuj ja viem ja ked som sama tak tiez placem ale ked je pri mne manzel taj te to lepsie.ja som to tiez dnes prehnala akurat som si lahla lebo ma trosku bolia krize.drzkaj sa.

jarra
8. jan 2011

@petra53 peti, ty si asi nedopadla včera na kontrole dobre, keď si sa tu neukázala, že? 😒 No dúfam, že sa mýlim a len nemáš čas sem napísať..

hagarka
8. jan 2011

...baby, ja mám to šťastie, že po kyrete som sa zobudila, postavila, išla domov a nebyť psychickej stránky celej veci tak ani neviem, že mi niečo robili..........nič ma nebolelo, nič mi nebolo, ani ATB som nebrala....v pondelok som bola na kyrete a v sobotu na 12-tke v robote....úplne bez problémov....ale plakacie obdobie ma ešte neprešlo............

petra53
8. jan 2011

@p3tra11
@jarra
@rena Ahojte baby, všetkým trom vám chcem krásne poďakovať, že ste na mňa mysleli, naozaj ste ma potešili. Vy ste moja najväčšia podpora 😵 No a ešte samozrejme môj drobček a manželík 😵 😵 😵
Ja sa cítim dobre, ale zdravotne OK nie som. Zrazeniny ostali a vraj je tam určite aj nejaký zvyšok po potrate - lebo mám stále vysoké HCG a to by vraj už po mesiaci muselo byť klesnuté. Pýtala som sa, že či je to časť bábätka - samozrejme som sa mu tam zasa rozplakala, ale uisťoval ma, že nie, vraj je to ravdepodobne zvyšok z placenty, ale ja už ničomu neverím, neviem... 😢 stielka maternice sa mi stále netvorí, takže asi toľko...
V PON ráno mám volať lekárovi čo mi robil kyretáž - vraj je najlepší 😒 a on mi dá termín, kedy si naše "kyretrande" zopakujeme... ☹ Som toho naozaj smutná, všetko sa mi to vracia. Už to chcem mať čím skôr za sebou 😔 😔 😔
Ešte raz Vám ďakujem... 🙂

jarra
8. jan 2011

@petra53 jáj moja, to ma mrzí..som si aj myslela, že niečo nie je v poriadku, keď si sa hneď neozvala. A nie je už nijaká šanca, že sa to samé vyplaví, asi nie, že?? Drž sa a prajem ti veľa síl, viem že to musí byť hrozné všetko nanovo absolvovať ☹

petra53
8. jan 2011

@jarra vraj všetky šance sú fuč 😔 takže to mám isté... v PON vám dám vedieť, kedy idem... 😢
A ty sa máš ako? Inak - už som písala zakladateľke 😉

jarra
8. jan 2011

@petra53 Tak to mi je fakt ľúto, by som chcela vedieť kto určil že ten dr. je najlepší, keď to takto pokazil 😠 Ja sa pomaličky spamätávam a čakám kedy príde mrcha, vraj ak sa to stane v neskoršom tt, tak zvykne dojsť skôr, tak uvidím. Ja mám zajtra 3 týždne po ..

adena13
8. jan 2011

ahojte žienky.túto debatu som náhodou našla cez google.Hľadala som niečo,čo zaženie moje obavy z bolestí brucha po kiretáži a našla som vás..troška ma potešilo,že je to hádam normálne,ke´d to spomínate aj vy..je mi však smutno z toho,že vy ste ju väčšinou absolvovali z dôvodu potratu..cez to všetko,že je to iste ťažké nielen po fyzickej ale i psychickej stránke my žienky znesieme veľa..a iste aj 2.bábo dostane zelenú i keď nie hneď.držím palce

adena13
8. jan 2011

zaujíma ma,či niektorá z vás absolvovala kiretáž z dôvodu silného menštruačného krvácania..ja som ho dostala na 3.deń menštruácie cca 16 vložiek tak preto mi ju na 2.deň robili.Po zákroku na 2.deň ma akurát nenormálne bolela hlava no nič viac a brucho začalo včera a dnes čo je 4.deň po kiretáži.Je to teda normálne?Nemám sa obávať?Mali ste to aj vy??

rena
8. jan 2011

@petra53 joj moja ja viem ako sa citis ked mne lekar povedal ze si to musim zopakovat tak som nevedela co robkat rozplakala som a cez cele mesto az do nemocnice som plakala a kazdy na mna pozeral bolo to hrozne.neboj sa vsetko musis zvladnut je to krute ale je lepsie aby si bola dobre vycistena nez aby si mala nieco vaznejsie.zvladnes to a potom prejde cas a vsetko bude v poriadku.aj ja idem v pondelok na kontrolu budem drzat palce neboj sa

rena
8. jan 2011

@jarra ja som bola po2 tyzdnoch u lekara a narovinu povedal ze sa nic uz neviplavi ze musim ist este raz je to hrozne ale re=adsej tak nez aby tam bol zapal

jarra
9. jan 2011

@rena tak to je pravda, treba to dať radšej von, lebo zápal a komplikácie ktoré by mohlo spôsobiť sú určite horšie ☹

hagarka
9. jan 2011

@petra53 ...... určite všetko dobre dopadne!!! Nie je to nič moc absolvovať to na dvakrát, ale keď to inak nejde čo už. Budem na teba myslieť a držať palce....ohlás sa potom!

evka1984
9. jan 2011

@jarra aj ja mám zajtra 3 týž po kyrete... no a musím sa priznať že včera sme boli s mm spolu a nejak sa pozabudol trochu mu "ušlo" a potom sa rýchlo zbadal... sa tak zľakol chudák že aj zabudol čo robil 😀 No ale ani mne neni všetko jedno lebo náhoda je blbec, tak sa idem modliť aby mi mrcha prišla a tajne dúfať že tento mesiac bol min. anovulačný. Kedže som nemala žiadne priznaky ovulky ako predtým som hned vedela kedy mám plodné dni tak si myslím že som nemala... teda dúfam...

evka1984
9. jan 2011

@petra53 držím palce nech to máš to rýchlo za sebo a úspešne... ☹

evka1984
9. jan 2011

Baby poznáte niekoho kto otehu ešte pred prvou mrchou? Je to vôbec možné? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre