Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucka33
23. feb 2009

ahoj janul 🙂 Vyzerá to na tú dlhšiu pauzu... Ale vieš, ako sa hovorí: "človek mieni, Pán Boh mení"... Takže čo máš dnes zaručené??? 😵 Ale vidím to na tú jeseň, drahý chce pre istotu až o rok... Ja už nechcem nič unáhliť, mať niečo za každú cenu sa nevypláca...
K dr. by som chcela ísť dnes, dúfam, že mi to už vyjde... 😎 Ale boli sme na obede,kolega nas pozval, mal narodky aj meniny a taká som prežratá, že až. Tak aby dr.aj volačo videl na uzv., nie len plné črevá 😀

domka28
23. feb 2009

ahojte...je mi luto ze pribudla dalsia....je nas strasne vela za posl. dva mesiace....len v nasej rodine sme dve...sestra aj ja ...a to sme sa tesili na zac. januara, ze babatka budu ako dvojicky...
...mna inak stale boli podbrusko....mavam take krce...a taky cudny tlak...tak mam asi fakt zapal...alebo ja neviem...len dufam ze ma nebudu musiet este raz cistit...

jarulai
23. feb 2009

domka a kedy si mala zákrok? zabudla som. nebola si na kontrole potom? ja som bola hned v pondelok po zákroku /ten mi robili vo štvrtok/ a tam mi skontroloval, či ma dobre vyčistili. našťastie vraj dobre - aspon že to 🙄 len ma napadlo, či ťa to može bolieť ešte zo zákroku alebo je to predzvesť mrchy. preto sa pýtam.

domka28
23. feb 2009

v stredu....ale bola som na kontrole uz v piatok...a sobotu som bola u neho zas kvoli tej teplote....

jarulai
23. feb 2009

mala si aj teplotu? nechcem ťa strašiť, ale to fakt može byť príznak zápalu. radšej k nemu chod. držím ti silno paste, nech to nie je zápal, ale len pozákrokové bolesti

jarka4982
23. feb 2009

Ahojte baby,konecne som nabrala odvahu napisat aj k vam,ze sa vam zialbohu pridavam ☹
Presne pred tyzdnom som bola v poradni a zistili sme ze nasmu babu prestalo byt srdiecko ☹
Bola som v 12tt.Tak som hned isla na Kramare a v utorok mi urobili zakrok.Fyzicky som teraz uz ok ale psychicky som na dne ☹

janulcek
23. feb 2009

No nazdar,zase dalšia..Už by hadam aj stačilo!!!No nie???Za posledny tyž.sem zase pribudlo báb.Už začinam mat z toho depresie,taky smutok ide na mna z toho..že nas je tolko.Hrozné.Jarka,je mi to nesmierne luto.Vidim,že ty už jedno dietatko maš.Lenže bolest zo straty toho druheho mimi,je tak či tak velka.Jedine čo si možeš povedat je,že ešteže už jedno mam..Nebojkaj,nejako to prekoname..Je to tažke,ale musime byt silne..

jarka4982
23. feb 2009

Janulcek,ja sa fakt velmi snazim uz pomali na to nemysliet ale neda sa.Neprejde ani sekunda aby som na to co sa nam stalo nemyslela ☹
Mame stastie,ze uz mame nasho Matuska,ale on mi nevymeni nase druhe babo.A stale aj babo spomina,lebo uz vedel ze k svojim tretim narodkam dostane braceka alebo sestricku.Mala som termin porodu v den jeho narodenin....Teraz neviem ako mu mam vysvetlit co sa stalo.Este je maly aby pochopil take veci....
Musime len dufam ze bude vsetko v poriadku a ze my vsetky budeme mat dalsie tehotenstva v pohode a babatka zdravucke a krasnucke.....

janulcek
23. feb 2009

No,ja viem ako Ti je.Ja som bola na kyrete 7.jan.a pokial som si nezačala pisat s tymito babami,tak som bola na to dost zle.Som doma,nezamestnana,nuda,tak si vieš predstavit,ako mi bolo.Nonstop som na to myslela.Manžel nechodil naštastie za posledny mes.moc dorobty/inak chodi na tyž.do AT/,aj to mi pomohlo.Najhoršia je samota,ked sa nemaš čim zamestnat.A ešte horšie je,ked sa v noci zobudim a nespim už do rana,lebo nad všetkym premyšlam.
Bože,ako sa tešil moj synovec.Sestra ho do toho zasvecovala,pozerali spolu knižku mama a ja.Tam mu ukazovala ake velke mam babo a zrazu bum....je po všetkom!!! ☹
Jarka,je mi jasne že ty si chcela aj toto babatko.Ja som neznašala ked mi niekto povedal,ved si mlada,budeš mat dalšie.Lenže ja som chcela TOTO mimi...Tažko to je niekomu vysvetlit,kto to nezažil.
Presne tak,musime len dufat,že druhy krat sa to podari...Verim v to..

lolada
23. feb 2009

Mas pravdu janulcek, aj ja som chcela obe mimi, o ktore som prisla. Najhorsie je, ze sme so sestrou otehotneli obe naraz, no ja som o par tyzdnov o mimi prisla, ona pokracovala vo svojom tehotenstve dalej a ja som jej to priala, mesiac pred jej porodom som zistila, ze som tehotna opat a sme sa tesili a dufala som, ze sa to nezopakuje a ked sa maly narodil, tak mne povedali, ze to moje nezije...bol to pre mna obrovsky sok....teraz to tak velmi boli, ked sa pozriem na toho malickeho v sestrinom naruci....ani moj manzel sa nedokaze z neho tesit...esteze mame nasu sibalku, inak by som sa zblaznila.....

janulcek
23. feb 2009

Fuj,až zimomriavky idu na mna,ked som si to prečitala.Smutny pribeh ☹ No ja teraz riešim taketo niečo s kamoškou.Ostala skoro rovnako tehotna ako ja a ona pokračuje dalej v tehotenstve.Vieš ako mi je?????Nemožem sa na nu ani pozriet.Radšej sa budem vyhybat jej spoločnosti.Nebolo mi dobre,ani ked sa švagrinej 3 tyž.po mojom zakroku narodilo babatko.Normalne som myslela že dostanem srdcovy kolaps,tak ma to vzalo..Ale zvladla som to a už to beriem v pohode.
Lolada ty už maš jedno dietatko doma??
Inak moja tužba mat mimi,je čim dalej tym večšia...Ešte keby som už konečne dostala,aby som stihla mat do maja aspon 3-4 cykly,aby sme sa mohli posnažit o dalšie.V stredu bude 7 tyž.po zakroku a stale nič.. 😠 😠 😠

jarka4982
23. feb 2009

No, mame my tu teda vsetky krute osudy ☹
zazila som v mojom zivote velmi vela neprijemnych veci,ale toto je fakt sam vrchol...

janulcek
23. feb 2009

Veru,veru,aj o takychto veciach je život,ako vidiet.Lenže najlepšie že som to v živote nečakala.Viac menej som čakla že bude problem ostat tehotna.. na prvy šup,ako som ostala a to len kvoli dost nepravidelnej MS....ale toto..????!!!!! ☹ Bohužial,človek mieni,Pan Boh meni..

lucka33
23. feb 2009

janul - tú tvoju poslednú vetu som dnes už niekde písala... 😉 Ja len, aby si nezabudla, že máme rovnaké myslenie 😵

babule, aké ste mi smutné ☹ Je mi to hrozne ľúto, že zase ďalšia pribudla... 😢

ja som dnes bola konečne u toho dr. Bola tam jedna mladá mamina s krásnou maličkou dcérkou... Až mi srdco stislo, ale radšej som sa jej otočila chrbtom a predýchavala... U dr. bolo všetko ok, všetk o je už zahojené, povedal, že v máji by som už mohla začať so snažením 😉 Ale uvidíme, ako to všetko dopadne s tým domčekom, od toho sa bude teraz všetko odvýjať, a potom sa rozhodneme, čo ďalej. Keď to tak rátam, tak máj je tu o 3 mesiace, ale keď kuknem z okna a vidím ten sneh, tak mám pocit, že je to ďalekoooooo 🙄

babulky moje, nebuďte smutné, teraz bolo nejaké hrozne zlé obdobie a nabudúce sa nám to všetkým podarí a budeme mať krásne zdravé bábenká 😵 Pôrodnice budú v roku 2010 praskať vo švíkoch, uvidíte 😵 A všetky sa tam postretáme, lebo bude málo miesta a budeme si len klučky podávať 🙂

Tešíte sa???? Kto sa teší????

JAAAAAAAAA 😵

jarka4982
23. feb 2009

Jaj,ja som si to iste myslela....ze bude problem otehotniet.Aj ja mam totiz maximalne nepravidelnu menstruaciu a tiez sa nam podarilo otehotniet na prvy sup...Aka nahoda...
Ja som mala nejaky strach do desiateho tyzdna,aby som nahodou nepotratila.Nie zeby som mala nejaky problem,ale len tak.No,ale zeby sa mi taketo stalo potom v dvanactom tyzdni ☹ to som fakt tiez necakala.

Ozaj,baby ako dlho ste krvacali po zakroku?Ja som len dva dni a to malo a teraz este len trosticku spinim.Ale obavam sa ze kedy pride prva ms.Mne sa totiz stavalo ze som nemala ms az 9mesiacov(a nebola som tehotna).
O tyzden,teda 2.03. mam ist pre vysledky z hystologie a potom s nimi ku mojej gyn.Ale ta mi spravi kontrolu az po prvej ms.Inac som zvedeva ne tie vysledky,ze co tam popisu 😨

marccelita
23. feb 2009

ahojte

jarka4982 vies moja aj ja som potratila v 13t a chcem len dodat ze musis byt silna a nemysliet na to
aj ja som mala psichyku v prdeli ale pozeraj sa do predu co ta este caka a verim ze vsetky
co sme tu budeme met este krasne babatka len treba verit a nemucit sa tym co sme prezili

jarka4982
23. feb 2009

Marccellita,mas pravdu.Treba mysliet dopredu...

marccelita
23. feb 2009

jarka viem ze sa to lahko hovori ale ja som sa uz poucila.trapila som sa,obvinovala som sa
a potom som povedala dost.nema to zmysel sa trapit pretoze nase telo je potom smutne
a do smutnych brusiek babatka nepridu.ver mi ja mam uz 10 mesiacov po potrate ale
niekedy sa mi to vsetko opat vsetko premietne ako by to bolo vcera

janulcek
23. feb 2009

No Lucka,už zase rovnake vety...nuž je nam to sudene!! 😀 Som rada že u doktora vše ok..Ved uvidiš ako budete na tom s tym domom,či by si to zvladla aj tehotna.Ja som inak myslela že ty si vydata,neviem prečo???Nie si že??Si to tu dnes pisala.
Aj ja som tešiim ako pes na kost,na moje tehulkovanie.Už sa predstavujem aka budem zodpovedna dobra mamina..
Narozdiel od niektorych mojich kamošiek.
No jarka.minule sa tu rozbehla o tom tema,že všetky sme to tak nejak tušili že to nedopadne dobre.Ani jedna nevidela svoju buducnost s dietatom..Smutne,ale je to tak.Materinsky inštinkt nepusti!!!!Aj ked sme si to ani jedna nechceli pripustit,ale teraz sme sa každa jedna popriznavali.Ešte aj moja mamina mi povedala,že ona to vedela že to tak dopadne..proste citila to,ale nepovedala mi to dopredu.Len mi bolo divne,že ked som jej to povedala,že sa netešila.A teraz už viem prečo.Tiež to tu jedna pisala,že jej mamina to tiež tak citila.Je to zvalštne.
Jarka ja som krvacala len po zakroku par hodin..a potom som 7-10 špinila.Hystologia nič nenapovie čo bola pričina,to Ti možem hned takto z fleku povedat.Len potvrdi pritomnost plodu.Ake velke bolo tvoje mimi?????
Ja neviem prečo ma nezavolal na kontrolu až po prvej MS.Ja som bola 3 tyž.po zakroku na kontrolu.Inak niektore chodia aj na krv...A ja nič. 😠

jarka4982
23. feb 2009

No,viem ze asi do konca zivota nepozabudame na tieto nase straty.Ale dufam ze srdiecka budu menej boliet,ked znovu otehotnieme a tento raz z porodnic odideme s babatkom v naruci.
Bolo to dost brutalne,ked mi zakrok robili na tom istom mieste kde som rodila Matuska....Proste som necakala ze aj taketo zakroky sa tam robia.Myslela som ze porodne saly su len na porody,ale co uz.
Fakt,uz len hlavy hore a mysliet pozitivne...lebo si tiez myslim,ze babetku sa do smutneho bruska nechce....
Dakujem vam na povzbudeni!

lucka33
23. feb 2009

jarka, robí sa to na pôrodných sálach, ja som bola ráno po zákroku (mimomaternicové) v izbe ešte na pôrodnici a vedľa tam celú noc vzdychala žena a hneď ráno porodila dievčatko... Takže na jednej strane smútok a na druhej strane radosť... To máš tak... A na izbe som bola so ženou, ktorá bola v 7tt a krvácala a mala aj tuším bolesti, tak jej dávali nejaké tabletky, ale myslím, že potom bola už ok... A ešte predo mnou na príjme bola mladá cigánka, mohla mať tak 15-16 rokov, lebo mama musela za ňu papiere podpisovať. A ja som ju videla s už dosť veľkým bruchom - taký 6.mesiac a na druhý deň už behala ako herečka po oddelení bez brucha - potratila ale ona to brala ako črevnú chrípku - ako prišlo, tak odišlo... No katastrofa, ja som nechápala, ona ani smutná nebola, ani nič, sa tam premávala, vrtela riťou, až mi z nej bolo na grc...

jarka4982
23. feb 2009

Lucka,no to je teda smutne...myslim na tu ciganku.Ja som tiez vela o tom rozmyslala ze taka co to ani nechce otehotnie a ide na potrat...ziadne city ani nic.Nikdy to nepochopim.Aj moja velmi dobra kamoska isla na potrat.Ja som mala vacsi pocit viny ako ona.Nechapala som ako take nieco mohla spravit.A partnera ma toho isteho uz tusim 3 roky.Ale on sa na to dietatko nechcel,tak isla na potrat.....Smutne....A my,co tie deturence chceme viac ako neviem co,tak nam to Pan Bozko nedopraju ☹
JAnulcek...no to mi aj lekar povedal ze ta hystologia mi nic nepovie...ale ja som nejak dufala ze ano.Skoda.Velmi rada by som vedela pricinu,ale to sa nikdy ako vidim nedozviem.
Ani mne krv nebrali ani po zakroku ani mi moja lekarka nic take nespominala.A az po prvej menstruacii mi spravi ultrazvk a vysetri maz e ci je vsetko ok.
A este o tom materinskom instinkte...ked som bola prvyraz tehu zacala som trosticku spinit v 7 tyzdni.Ale som vedela ze vsetko bude ok.Ani ma len nenapadlo,ze s babatkom sa daco zle stane.A teraz bolo vsetko ok.Ziadne krvacanie,ani nic,tak ze mi lekar povedal ze probem nebol vo mne ale asi s babom daco nebolo v poriadku.Ze nejaka chyba v genetike,vraj 😒

jaruska74
23. feb 2009

janulcek ani ja stale ziadn ams, uz by mohla prist.....takto to je fakt ako nekonecny pribeh

twiti
23. feb 2009

Ahoj jarka aj mne to povedal lekar ze chyba bola v malom. Ja som bola na kyrete 27 januara,ked sa plod prestal vyvijat. Je to smutneeeeeee, vzdy si na tom vsak lepsie ked mas uz aspon jedno dieta. Lebo ja som sa strasne etesila na tehulkovanie bolo to nieco noveeeeee a vobec ma nic take nenapadlo a stalo sa,ale tiez som mala taky zvlastny pocit hlavne ziadne priznaky tehotenstva nebolo mi ani zle ani nic podobne casto som vravela ked sa ma pytali ako sa mam,ze ani neviem ze som tehu.

Ahoj janulcek to vies zeby som prisla k vam malovat,len byvate strasne daleko.Bola si uz na mojej stranke?

jaruska74
23. feb 2009

aj ja som uz bola na tvojej stranke, velmi pekne........hlavne tie kresbicky do detskej izbicky

jarulai
24. feb 2009

dobré ránko 🙂
zase sa nám rozrástli rady nás nešťastných ☹ ☹ mne to je tak hrozne lúto ☹ všetkým vám, babulky, prajem aby ste mali už čoskoro v náručí svoje vytúžené zdravé bábatko. ja verím, že nás to všetky čoskoro čaká 😉
mne v nemocke dr.povedal, že to zrejme sposobil chrípkový vírus, že má hrozne vela teraz takýchto prípadov. vraj ja som nemusela mať vobec žiadne príznaky chrípky, ale jednoducho to hned prešlo na mimi. a kedže je tu chrípkové obdobie, tak asi niečo pravdy na tom može byť 😢 inak, mne bolo v nemocke hrozne - ležala som na gynde, všade okolo mna boli len babenky s bruškami asi v 35tt a pár starších tetušiek, ktoré mali problémy s mrchou a museli na čistenie. ja som bola jediný prípad na oddelení, tak všetky na mna súcitne pozerali...ale najhorší bol fakt pohlad na tie brušká ☹

jarka4982
24. feb 2009

Dobre ranko babenky 🙂

domka28
24. feb 2009

dobre ranko vsetkym....jarulai..to s tou chripkou....ked som si bola dat robit predoper. vysetr. tak mi robili aj reng. hrudnika...a lekarka sa ma pytala ze ci som nemala v posledom obdobi chripku, lebo sa jej na nom nieco nezda...a ja ze nie....ved mi nic nebolo uz dobre davno.....
ale je to cudne ze by clovek mal v sebe virus chripky a nijako sa to nan nom na vonok neprejavilo?
...inak aj ja mam problem pozerat sa na tehotne...a uz vobec ak vidim len v telke male babatka...je to hrozný pocit...

jarka4982
24. feb 2009

Domka28, tehulky mi ani len nespominaj....a to moje dve susedy s ktorymi sa stretavame kazdy den,lebo mame deti v podobnom veku su teraz tehotne.....
A ta nemocnica...aj tak som tam nevedela zaspat,este ma nad ranom zobudzali tlkoty srdiecok babetiek tych mamiciek ktore casto museli monitorovat ....
Inac,mne pred zakrokom robili len EKG,brali mi krv,merali tlak,robili ultrazvuk a uz nic...

domka28
24. feb 2009

...no to si asi natrafila na dobru lekarku....ja som isla na zakrok v stredu...a v utorok som si mala vybavit predoperacne...lenze robila len taka doktorka-krava....sorry za vyraz...a ta povedala ze ona to musi mat dosledne spravene a dokonca vraj mamsi prelozit zakrok lebo vysledky budu az v stredu...vobec si nedala vysvetli z ze ja v stredu o 7. h. musim byt v nemocnici...ona ze ved ked som vydrzala uz tolko tak jeden den ma nezabije...normalne som nechapala...ani mi tie vysledky nedala...rano mami utekal pre ne lebo v nemoc. ma bez nich nechceli prijat...
...a to bola zena...vobec nechapala ze uz to mam skoro 4 tyz. v sebe mrtve tak to musi ist cim skor prec...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre