Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

chick
25. feb 2009

Jankageo - pracujem v AK (a ta praca mi tiez moc nepridava)

Mne lekar vcera povedal, ze to je ok, ze aj hned...ze tie reci o cakani su somarina, ze to nie je ziaden porod, kedy sa to vsetko strasne namaha...ze ked sa na to budem citit, mozem aj hned. Tak ja uz vazne nicomu nerozumiem. Mozno je to individualne...

lucka33
25. feb 2009

chick - to ti vážne povedal??? 😕 Tak to je fakt divné, že kopec lekárov tvrdí čakať a niektorí že nie... No sila 😨

chick
25. feb 2009

no, veru...neviem, asi to necham na vlastne pocity. Ale tiez som bola prekvapena. Mozno to zavisi od pripadu k pripadu a ked mne povedal, ze do krcku nerobil ziaden zasah, tak preto asi nemusim cakat...ale neviem, uz som si neni ista nicim..

jankageo
25. feb 2009

chick
ved pockas, kym sa budes ty citis dobre, ked bude jar a nebudu ziadne virusy a bakterie v ovzdusi, ale len jar a slniecko.....
....stres v praci, co?....viem si predstavit...

twiti
25. feb 2009

ahoj chcik ale ty si uz mala prvu mrchu? 🙂
Lebo teraz nechapem,doktor ti normalne povedal ze mozete zacat hned po prvej mrche?alebo hned teraz?
To je cudneeeeee

krish
25. feb 2009

ahojte.

dnes som sa vratila z nemocnice. bola som kyrete. o mimi som prisla v 7tt. velmi to boli ☹

jankageo
25. feb 2009

krish
neboj, sme tu pre teba........mne to velmi pomohlo, ja som bola 16.2., takze som este doma PN.....

krish
25. feb 2009

ja nepracujem. takze si oddychnem a v klude doma poplacem. bolo to nase prve tehulkovanie...

jankageo
25. feb 2009

moje druhe..........a cakala som dvojicky....najprv zomrelo jedno, potom druhe........a ty?

krish
25. feb 2009

u mna bol vidiet iba ten gestacny vacok. na prvom ultrazvuku kopec radosti a na druhom slova ze je to velmi malicke este mensie ako na prvej kontrole. a HCG mi v 7tt stuplo iba na 1580. rano som si nasla spinenie, bezala som k lekarke a ...

lucka33
25. feb 2009

ahoj krish ☹ mojka, je mi to veľmi ľúto, že si to musela zažiť aj ty 😔 Ja som mala mimomaternicové - prišla som o ľavý vajíčkovod, v kt. sa uchytil plodík ☹ V 7tt, mala som aj foto z uzv... Škoda, že sa to nedalo premiestniť do maternice... ☹ Robili mi laparoskopiu aj kyret. Ja mám už vyše 6 týž.po zákroku, mala som už aj prvú ms a aj kontrolu u dr., je to všetko pekne zahojené... Ale snažiť sa môžeme až v máji, takže po 4.ms. Ale asi to necháme až na jeseň, ideme stavať dom a nechcem tie stresy prežívať ako tehotná, aby som bábätku neublížila... Ale veľmi sa už na to obdobie teším 😉 Dúfam, že to nebude dlho trvať, to snaženie, keďže s jedným vajíčkovodom mám už len 50 % šancu na otehu 😒

krish
25. feb 2009

lucka33 je to smutna, pytala som lekarky ktora ma robila a vravela ze denne len v BA na kramaroch ide na kyret 3 - 16 zien.

lucka33
25. feb 2009

čože??? 😕 tak to je silné číslo! 😖 Ale je fakt, že posledné 2 mesiace je toho straaaašne veľa, veď posledný týždeň sem pribudlo tuším každý deň jedno dievča.... To je nenormálne! Čím to je??? Čo sa to deje???? 😕 😕 😕

krish
25. feb 2009

ja neviem. je to strasne dnes ked som odchadzala domov prislo 6 zien z toho 3 na moju izbu a plakali takze asi tiez prisli o babo. nechcela som sa pytat iba som povedala ze drzim palce... ☹

lucka33
25. feb 2009

inak jedna moja známa mi hovorila, že tento rok je rok byvola a ten sa začína vždy zle, ťažko, ale zvyšok roka je potom už dobrý, tak dúfajme, že už na jar, keď sa budeme môcť skoro všetky už snažiť, tak nám to všetkým vyjde a budeme si užívať krásne obdobie tehotenstva a narodia sa nám krásne a zdravé bábätká 😵 😵 😵

krish
25. feb 2009

ked mam pravdu povedat ... ked si predstavim ze by som sa mala snazit o tehulkovanie prepadne ma obrovsky strach. bojim sa a aj sa budem bat ze sa to vsetko zopakuje. ☹

jankageo
25. feb 2009

a uz ti stihla lekarka aj nieco povedat? Kedy mas prist na kontrolu, ako budete dalej pokracovat...atd??

krish
25. feb 2009

povedali mi ze o 10 dni si mam prist po vysledky z histologie a za 1-2 tyzdne na kontrolu ku gynekologovi.

jankageo
25. feb 2009

krish
to asi kazda z nas ma v kutiku duse obavy, ale to je asi prirodzene pre kazdu zenu, ktora potratila....kazde tehotenstvo bude prezivat urcite inac, mozno uzkostlivejsie....ale uvidis, napokon si to vychutname...materstvo a tehotenstvo

jankageo
25. feb 2009

aj ja idem pre vysledky histologie 2.3. a k svojej lekarke 3.3. Neboj, ked mas dobreho gynekologa, poradi ti, a myslim, ze podla vysledkov posle na dalsie testy...ved uvidis, povies nam

jarka4982
25. feb 2009

Ahoj Krish,je mi luto ze aj ty si zle dopadla ☹
Aj tebe robili zakrok na kramaroch?Aj mne minuly tyzden v utorok ☹

krish
25. feb 2009

jarka ano na kramaroch lezala si v centrume?

janulcek
25. feb 2009

krish,vitaj medzi neštastnicami...a dopredu Ta ubezpečujem že Ti daju tieto debaty velmi vela...Mne tiež babenky pomohli..A vyjadrujem velku lutost nad tym čo sa Ti stalo ☹ ☹ ☹ Už by hadam aj stačilo..Nie žeby sme nechceli prijat medzi seba nove,ale nechceme aby pribudalo tych,čo dopadnu tak ako my..Hrozne...Drž sa!!!!
Každa jedna sme sa takto citili...Bolí to určite velmi.Aj mna dlho držal strach z toho,že znovu ostat tehotna..a čo ked sa to znovu stane..Neboj,budeme sa snažit Ta udržat v dobrej nalade..Však sme už baby na tom lepšie????? 🙂
Ja som prišla o mimi v 11tt.Vyvyjalo sa len do 7tt.A 11tt už nebilo srdiečko.. ☹

jarka4982
25. feb 2009

no lezala som na tom oddeleni v takej starej casti,co je upplne mimo...neviem ao sa to vola.ale su tam aj tehule ktore maju rizikove tehotenstva.

krish
25. feb 2009

kočky moje dakujem. budem vas velmi potrebovat. priatel je stale v robote takze ja som cele dni sama doma. a ked som "citila" v brusku babatko aspon mi nebyvalo tak smutno... a teraz zase samota. nevadi, musi to preboliet, budem stale tu pri vas.

krish
25. feb 2009

idem si teraz na chvilu lahnut zacala ma straaaasne boliet hlava. drzkajte sa. pa.

lucka33
25. feb 2009

jasné krish, tu je vždy niekto, dnes sme skonštatovali, že sme už závisláčky 😀 takže každý deň nakukneme 😵

jankageo
25. feb 2009

krish
sme tu, neboj a urcite si oddychni a vela spi 🙂

janulcek
25. feb 2009

Kirsh pozerala som tvoj albumik....ja som nejak nenabrala odvahu si založit,ako keby som niečo tušila.mam tu len album sestrynych dvojičiek..Aj ja som si robila taky isty test..Mne sa vyfarbil riadne,ta druha čiarka bola pomaly tmavšia ako ta kontrolna...ale ja som bola asi dlhšie oplodnena,teda neviem či to odtoho zaleži..ale asi hej,tam sa postupne zvyšuje to hcg.Robila som si ho po vyše 2-tyž.meškani..čiže v 6 tt.
Tak oddychuj pekne...pá

jaruska74
25. feb 2009

Kirsh je mi to strasne luto, viem si predstavit ako sa citis.....ja som bola na kyrete 14.1. a este stale nemam ms.....po akom case ste dostali prvu ms?ja som uz mala aj bolesti v podbrusku, a stale nic :( kedy uz pride?mam pocit ze je to strasne dlho

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre