Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

janulcek
11. feb 2009

A aj mne dobre padlo ist sem na tuto stranku a pokecat o tom s tymi čo vedia na sto percent ako sa citim.

daykaaa
11. feb 2009

presne to som mala na mysli, ze to pochopi len ten co to zazije..nie je to jednoduche sa s tym zmierit..ja som mala uz aj meno vybrate kocik..teraz si hovorim ze keby som sa na to tak neupla tak by bolo vsetko ok...ja fakt neviem..

jarulai
11. feb 2009

presne tie reči neznášam: ved budete mať druhé. to ma už pomaly vytáča. my sme sa táááák hrozne tešili, snažili sme sa 2roky a potom toto. ja som sa s ním už aj rozprávala, tiež sme mali vybraté meno a pokukovali sme po kočíkoch. daykaaa, možno by sa nám to lahšie teraz znášalo, ale to bábo si zaslúžilo našu lásku aj tak - vobec nelutujem, že som ho lúbila a mojkala hned od začiatku, aj ked to teraz tak bolí.

daykaaa
11. feb 2009

ved samozrejme...my sme zase vobec neplanovali..nechali sme to tak ze ked to pride tak to pride a ked to prislo sme sa veeelmi tesili..

janulcek
11. feb 2009

Aj my sme už vyberali meno,segra riešila kočiar...všetko okolo toho.Ani vo sne mi nenapadlo že o to pridem!!
Moja mama sa mi zverila,že ked som jej povedala že som tehotna,prve čo jej napadlo,že potratim.A moja mam ked prognozuje tehotnym,tak to aj vyjde.je to smutne,ale bohužial,prešlo jej to hlavou.Preto ostala taka zarazena/aj som si to všimla na nej/ked som jej povedala že som tehotna.Vobec sa nepotešila..Nuž,niektory ludia maju take schopnosti.

janulcek
11. feb 2009

Presne Jarulai!!!

daykaaa
11. feb 2009

na mna sa zase pytala znama jednej panej ze ako som na tom..a ta nevedela ani potvrdit ani vyvratit..

lucka33
11. feb 2009

ja som sa zase nevedela nejak tešiť z toho, toľko som to chcela a keď som našla // tak som sa nejak nevedela ani tešiť, stále som si hovorila, že veď pôjdem k dr. a ak mi to potvrdí, potom to budem brať za hotovú vec a budem sa radovať. Dovtedy som sa ani necítila byť tehotná, ani s drahým sme to nebrali tak, že SOM tehotná, ale stále sme hovorili, že AK som tehotná... Ja neviem, ako by som to bola v podvedomí nejak cítila, že jednoducho toto dieťa neporodím... A ešte si pamätám takú myšlienku, som si tak v duchu hovorila, že ak to nie je tehu, tak čo to potom je, keď nemám ms, mám pozit.testy, nemám bolesti, ani príznaky... Nechápala som, čo to môže byť... Ale nevedela som sa nejak stotožniť s tým, že som iste tehu... A celé sa to zbehlo hrozne rýchlo, lebo ja som išla k dr. s tým, že mi potvrdí tehu a ja prídem domov vytešená a pôjdeme k rodičom oznámiť novinku a namiesto toho mimomaternicové v ľavom vajcovode, utekať do nemocnice a ešte v ten večer operácia, pri kt. som prišla o ten vajcovod a šanca na ďalšie otehotnenie sa znížila na polovicu... Vy ste mali šťastie v nešťastí, že vám ostali komplet orgány, takže môžete otehotnieť častejšie... Ale psychicky je to presne to isté...
U nás to nikto ani nevedel, takže drahý ma doviezol do nemocnice a odtiaľ išiel k mojim a jeho rodičom, ale oznámiť smutnú správu... Stal sa presný opak toho, čo som si predstavovala.... ☹

jarulai
11. feb 2009

janulcek, aj moja mamina ostala zarazená, ked sme im to oznámili - možna aj ona je jedna z tých bosoriek a tiež to tušila.
lucka, čo ja viem- ked baba príde o jeden vaječník, tak druhý plne preberie jeho funkciu, takže nie je pravda, že máš polovičnú šancu 😉

lucka33
11. feb 2009

vajcovod, nie vaječník. vieš jaru, to môže byť pravda aj nemusí. Ja tomu osobne neverím a ak to aj vôbec možné je, tak sa to nemusí stať zrovna mne, že by sa nejak pohyboval ten ľavý vajcovod... A navyše nie každý mesiac sa v ovulovaní vaječníky striedajú, to sa stáva ozaj výnimočne a je len malé % žien, ktorým to takto funguje...

lucka33
11. feb 2009

oprava - pravý vajcovod, ľavý nemám

jarulai
11. feb 2009

ale mysli pozitívne, nesmieš myslieť na to ako sa vám nebude dariť ale na to ako sa vám rýchlo zadarí. rýchlejšie sa zo zákroku zotavíš. aj ja si to už vsugeruvávam 😉

janulcek
11. feb 2009

Luci,ja nemožem.my mame naozaj rovnake myslenie...!!!Už by hadam aj stačilo.A Lucka,možem opisat od teba tu vetu ako si napisala:Akoby som citila v podvedomi že to dieta neporodim.Smutne,ale takto divne som sa citila aj ja...Ani ja som sa necitila ako tehotna,skor ako keby mam dostat a stale ništ.A ked sa objavili //,tak som rigunala,tiež mi to pripadalo že sa to zbehlo nejak rychlo,že nepojdem na Silvestra lyžovat a mam nove lyže.....že hento toto..Ako blbec,ako keby som to nestela.Ale potom to prešlo,naštastie.A na Vianoce sme to povedali svokrovcom a na druhy den som začala špinit.. ☹ A už to nepoviem nikomu v mojom okoli ked budem druhy krat,až ked budem po tretom mes.Kamaratka to rozjebala všade. ☹ ,že čo sa mi stalo.Ona je tak isto tehotna ako som bola ja.Ked sa nahodou s nou stretnem teraz,nemože sa na nu ani pozriet.Citim strašnu žiarlivost,že ona je a ja nie.Ale nemala by som byt taka. ☹ Lenže,nijako to neovplyvnim,len že obmedzim stretnutia s nou a nemam chut ani počuvat o jej babatku,lebo mna to boli ☹

lucka33
11. feb 2009

tak to je nepríjemné janul s tou kam. 😖 Ja som to teda nikomu nehovorila,iba drahý o tom vedel a druhýkrát si to nechám len sama pre seba, možno to ani drahému nepoviem, pokiaľ nebudem mať foto z utz, že je všetko tak, ako má byť. Inak fotku z utz som mala aj teraz, videla som si budúce babatinko, ale musela zostať v nemocnici, ale aj tak dobre, ja som potom aj tie pozit.testy povyhadzovala.

jarulai
11. feb 2009

janulcek, to úplne chápem. mna tiež zhrýza žiarlivosť, ked sa zase dopočujem, že tá a tá je tehotná, alebo ked vidím babu s bruškom. hanbím sa za to, ale nepomožem si, proste to tak cítim. v apríli idem na svadbu a už sme so segrou vymýšlali, aké šaty mi ušuje, lebo už bude bruško vidieť ☹ ja som sa tiež minule priznala mužíkovi, že od začiatku som mala také zlé tušenie, že nie je všetko ako má byť, že sa toto tehotenstvo neskončí dobre. a moj doki to na mne hned zbadal ako som došla na prvú kontrolu /tiež nejaký bosorák asi/. normálne mi srdce búchalo ako splašené. no potom to prešlo.

janulcek
11. feb 2009

Ja som dala manželovi schovat topanočky čo som kupila ako indiciu prenho aby uhadol čo mu tych chcem povedat..no ešteže nemam fotku,musel by aj tu schovat.Keby mam naočiach tie topanky,tak dennodenne nad nimi rygunam.. ☹
Tak je to asi naozaj pravda že ta žena citi dopredu,že nie je niečo v poriadku.A ja som si myslela že to som len ja mala taky debilny pocit.

jarulai
11. feb 2009

janulcek, ako vidíš, nie len ty. ja som sa hanbila za to, že ma to vobec napadlo, ale nemohla som si pomocť. ja som mala už kúpené rukavičky/alebo to boli tiež papučky?/, knižku, časopis mamina a mama a ja, mala som odložené testíky s // - všetko som kázala mužíkovi tiež poschovávať, testy vyhodil, časopisy doniesol tehulkám, ktoré so mnou ležali v nemocke, len aby som to nemala na očiach. a že to schoval dobre - ešte sa mi to nepodarilo nikde uvidieť. ked som bola v nemocke a behala po vyšetreniach s tými papiermi, vždy mi odtial vypadla tehu knižka - asi ma nechcela ☹

janulcek
11. feb 2009

No a ja ako som knižku dostala,tak som ju aj za par hod.odovzdala ☹ Kolkokrat mu aj poviem,že nech mi ukaže tie topanočky. 🙂 Neexistuje...A ja ich radšej ani nehladam..Ale nezabudnem na ten najkrajši okamih celeho tehotensva,ako som mu ukazala test a topanočky a on to chudak nepochopil 😀 😀 Teda,nevedel čo znamenaju // čiarky 😀 ja som sa triasla ked som mu to hovorila a plakala a on sa ma spytal že prečo plačm,že či sa netšim???Plakala som od štastia!!!Bol to krasny okamih.Bohužial.Ale ideme dalej.každy den si povieme,že už sa tešime na druhe mimi.Ako si ho spravime a vobec nemyslime na to že by to podruhe nevyšlo..

jarulai
11. feb 2009

no u nás sa žiadne takéto inotaje nekonali, my sme testovali spolu. a kedže sme tých testov už aj predtým urobili viac /počas toho obdobia snažilkovania/, mužík už presne vedel, čo znamenajú //. aj ked tej slabej druhej/ nechcel ani uveriť. ale tiež sme sa tešili ako malé deti...jáááj, pekné to bolo. aj tam som vdačná za tie okamihy šťastia, za tých pár týždnov, ktoré nám Boh doprial sa tešiť z bábatka

jarulai
11. feb 2009

babulky, mne už padla, utekám domkov. majte sa krásne zatial. ozvem zajtra. a hlavu hore, potrebujeme mať šťastné a optimistické brušká pre naše dalšie fazulky 😉
pa-pa 🙂

janulcek
11. feb 2009

Mna donutila moja segra kupit si test.Lebo napriek tomu že mi meškala MS 2 tyž.tak som si nepripuštala že som tehotna.Pravidelne mi meška MS,aj 2 tyž.tak nebudem predsa robit paniku,nie??A vyskušali sme to prvy krat v živote a nebudem hadam hned tehotna!!!Tomu neverim!!sadla som do auta a davaj do lekarne. To som ešte 2 hod.vyhala či si ho mam ist naozaj kupit.pridem domov,tak teraz,alebo nikdy!!No a predsa.Boli tam //.
Manžel chodi na tyž.tak chcel že ked pride dom na vikend, že ho pojdeme kupit a spravime ho spolu.Sa aj trošku zdul,že som nepočkala nanho.Ale ja som ho chcela prekvapit 😉 🙂
Určite som aj ja vdačna za tych par tyž.Len už to nikdy nechcem zažit,čo nasledovalo potom. ☹

janulcek
11. feb 2009

pápá jarulai..pekny zvyšok dna..

jarulai
11. feb 2009

janulcek, ani jedna z nás to už nechceme zažiť, všetky si želám to dalšie bábo porodiť. a ja nám všetkým držím silno paste, nech nám to výjde 🙂
mne tiež manžel chodí na týždnovky, no vtedy bol práve doma 😉 tiež som mávala MS aj na 35 den, ale teraz som testla už na 30.DC - neviem čo ma to napadlo. no a boli tam. jaj, už mi je do plaču, ked na to spomínam. hrča v krku sa už tlačí ☹
tak zajtra ahoj

shandy
11. feb 2009

bambulky moje, uz sa tym netrapte, ved nebojte aj vy budete stastne a bude vam dopriate 😵 😵 😵
myslim na vas 🤐
a mate pravdu, ze ste to mohli citit vopred, ze to dobre nedopadne. zenska intuicia vie byt veeelmi silna 🙂
este budete mat dve // a ja sa tesim, ako mi to budete postupne hlasit 😀 😀

janulcek
11. feb 2009

Aj ja sa strašne tešim ako budeme jedna po druhej,alebo aj spoločne hlasit že:Sú tam dve// !!!!!!!!! 😲 😀 A určite to pride.Musi.A ked už budu dve //,tak dobojujeme dokonca 😉 Strašne sa na to tešim!!!!Viac sa tešim na vaše tehotenstva,ako na tehotenstva mojich osobnych kamošiek. 🙂

jaruska74
11. feb 2009

uz ste dostali menstruaciu po kyrete?

tinka12
11. feb 2009

ahojte baby, prosim o radu....mali ste po kyretazi nejake tazkosti? ja mam bolesti na lavej strane podbrusku...hlavne pri zmene polohy tela. ako keby som tam mala velké vajícko, kroré ma tahá 😉 zacali asi tyzden po zakroku a trvaju uz 3 tyzden.... lekar povedal, ze to moze byt dosledok potratu. Pozerali ma traja lekári ultrazvukom a nikto nic nevidel. tak dufam, ze je to naozaj pozakrokova bolest... ma niektora podobnu skusenost?

janulcek
11. feb 2009

ešte nie!!!!!Jaruska. 😠

janulcek
11. feb 2009

Tinka,mna to začalo trapit par dni po navrate z nemocnice.ked som si išla sadnut,tak take tlaky na maternicu,aj pri pohybe.A ešte stale ma donenidavna bolel lavy vajčnik,ale len taky pocit,ako ked ta elektrina kopne...ale bola som u doktora na kontrole,ale že je všetko ok.A je asi tyž.čo to prešlo uplne..

daykaaa
11. feb 2009

ja som tiez mala mierne bolesti..mne gyn povedal ze su to pozakrokove tazkosti...ze to prejde..aj sa tak stalo..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre