Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kejla
18. júl 2011

jeeej,ten preklep,opravujem-pri synovi

@katusap chudatko baba 😔 ALe neverim,ze dr nespravil chybu.Kopa mojich kamaratok,co rodili a nesla im porodit placenta mi vraveli,ze ju doktor rukou oddeloval od maternice,niektori exoti si aj kyretou pomozu a tam sa lahko moze stat,ze zarypnu do maternice.Ja proste neverim,ze by jej po porode praskla maternica sama od seba 😠

@renkaniki super,ze je vsetko oki 😵 Vyborna sprava 🙂

helenka333
19. júl 2011

@ernuska296 @odrik....... ahooooooooooooj kočky, tak včera som napísala krásny dlhý mail a v tom prišla vedúci do kanclu tak som to ani neodoslala, tak píšem teraz rýchlo ešte raz 🙂....odrik moja zlatá GRATULUJEM K mrche, síce neskôr ale zo srdiečka gratulujem a dúfam že nabudúce už budem gratulovať k tehu 🙂 super že došla sama a nemusela si sa liečiť, takto je to normálne.
Ernuska296....juj tak mi sme neboli ešte na dovolenke tento rok kvôli robote, chystáme sa v septembri na nejaký last minute a dúfam že už vtedy najneskôr sa vrátime traja 🙂....jasné, že možno stolička zafunguje, aj preto robím tak poctivo a dlho, aby tá moja stolička oplodňovacia zafungovala čím skôr.
Kočky dnes idem večer na kontrolu, môj lekár má nočnú, tak preto večer, som zvedavá čo mi povie...už len ked mi povie, že sa môžeme hneď snažiť, budem šťastná 🙂 (to povedal naposledy ešte pred prvou mrchou) tak teraz som zvedavá, až mám zlý pocit ked zase musím do tej nemocnice, aj ked len na kontrolu.
Držkajte sa kočky a užívajte krásny teplý slnečný deň. Cmuk 🙂

helenka333
19. júl 2011

Baby a je to normálne....????????? Taký hrozný rok ako tento....že už aby bolo 2012. Najprv nám odišlo naše vysnívané bábo ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ...potom psík so šteniatkami ☹ ☹ ☹ a teraz doma aj počítač....všetko sa nám kazí, nič sa nedarí......už aby bol koniec roka, lebo sa bojím, čo sa zase stane....☹

helenka333
19. júl 2011

@kikuska_nr Drž sa moja, viem čo cítiš, ja sa cítim takisto ešte aj po 2 mesiacoch, prídu krajšie dni ale potom aj horšie, ja so z tých horších opäť prežila v nedelu.....tak to je, srdiečko sa trošičku vylieči, ked budeme mať zdravé bábo, aspoň u mňa určite len vtedy, bude stačiť, ked bude v brušku a bude krásne biť srdiečko 🙂 drž sa a neponáhľaj sa domov, doma zahrabaná je horšie mysliac na hluposti čo všetko aj teba asi napadne, posielam ti vela veľa energie 🙂!!!

eviq
19. júl 2011

@katus193 Mamatest10 ti dnes už ukáže výsledok 🙂 ale nepokúšam...🙂

lenkasop
19. júl 2011

@katus193 moja, dlhšie som tu nebola,užívame si leto a tu sa niečo pekné chystá 🙂 , nádhera 😉 Držím palčeky.

lenkasop
19. júl 2011

@helenka333 to je mi veľmi ľúto, aj ja už chcem rok 2012, tiež sme nezačali dobre, ale možno koniec roka bude krajší a všetko si vynahradíme 🙂

lenkasop
19. júl 2011

@katusap už máš výsledky z vyšetrení? Ja z hematológie - negatívne, trombofilný terén - negat, endokrinológia - výsledky 28.7, a nič iné som nebola. Po výsledkoch z hematológie mi doki povedal, že po tých 3-4mes od potratu máme ísť na to, len nevieme či to ešte rizkovať ☹ Sme na tom rovnako ako odrik. Dilema ....
Na výsledky z imunológie si ako dlho čakala?

kikuska_nr
19. júl 2011

@helenka333 praveze mna tie hluposti napadaju aj v praci a tu sa nemam kam skryt pred svetom. Vcera som prisla domov uplne znicena, vyskocila mi teplota, tak som len lahla a spala. Dnes som ako zbita, keby mozem, idem hned domov. Bojim sa tej teploty, ci som nechytila nejaku infekciu. Zajtra idem na kontrolu, snad je vsetko ok, lebo sa uz asi zblaznim 😢

ernuska296
19. júl 2011

ahojte babiky pisem rychlo s ridici za ritu xixix od rano robi prievan ale neopdusitla som sem nazriet bo som na vas zvedava co new xixi ja sa mam pomalicky katuska dakujem za opytanie..vcera som bola nejaka posmutna ale pak som sla kamoske co ma 4 mes. misurinku sofku tak som vykocikovana a spokojna🙂 aj ked neni moja...ze ano...
co tak katus193? ako co uz sa ted tesim na tu nasu spolocnu temicku tak nech vymysli super nazov tesim sa🙂)) drzim palcekyyyyyyyyyyyyyy
odrik helenka333 defcence dobojujeje a tehulkujeme spolu a samo to ratam s kazdou kocenou v tejto temeeeeeeeeeee len treba spustit tu retazovu pozitivnu reakciu xixxixi jo?🙂))))))))))))))
urcite sem ece nakuk a prajem vam pekny dnik a ocakvam len dobre spravicky cmuk

kikuska_nr
19. júl 2011

@odrik tak bazen este asi radsej vynecham, ale s morom si ma potesila 🙂 uz aby to bolo, ubija ma toto cakanie...

katusap
19. júl 2011

@lenkasop ja momentalne cakam na genetiku, z hematologie mi urobili len zaklady - to mam negat. a na poriadne hematolog. vysetrenie som objednana do Martina az na 6.10. - dufam, ze to uz budem tehu, lebo keby sme cakali - tak to by bol dalsi mesiac navyse a na to veru nemam naladu.....imunologiu som neabsolvovala, takze ti neviem poradit.... a ty ked mas hematologiu negativnu, preco sa bojite? myslim, ze u vas to bola fakt asi nahoda, tak sa neboj a sup na to ked to bude mozne 😉

ernuska296
19. júl 2011

@katusap ahojky a to su ake zakladne vysledky z hema? tie mutacie ides az toho 6,10 ja zitra ficim na infekcne s tymi mojimi potovrami tak som zvedava co vyfasujem ake ATB bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ale nasadim ich az tak po dofce snad odletime tuto sobotu zatial nemame ziadny last minute-a som klidna snad odletime ixixixix jujj vsetko sa taha jak guma na trenkach..ja by som tak cela mat tie vsetky zle vysledky dobre..ale co uz a ten heparin si fakt musis davat aj ked to nemas potvrdene? mna to uz neminie:(((((((((((( umrem pri tom ale vydrzim snad xixi a co ta katus193?

katusap
19. júl 2011

@ernuska296 myslela som zakladnu hematogiu - KO a Quick, D-dimer ....hej, v oktobri vsetky mozne mutacie...zajtra budem volat na infektologiu a dufam, ze tie vysledky uz budu kompletne, nech tam mozem ist a doriesit to, ci treba ATB alebo nie, alebo vlastne aky vplyv to vsetko mohla mat na MA .....fraxik bude ako prevencia....neskodi to, takze v pohode, lepsie pre istotu pichat ako nepichat a znova prist o mimco

jaya47
19. júl 2011

Ahojte. Mna caka kyretaz o par dni. Chcela by som sa spytat, ako dlho sa nesmie po kyretazi sportovat. Lekar mi to asi povie, ale rada by som uz teraz vedela s cim ratat, kedy mozem najblizsie na trening.

katus193
19. júl 2011

Ahojte dievcata,tak sa hlasim a mam nejake novinky 😉

lussinkaaa
19. júl 2011

@katus193 Ahojky, tak nenapinaj nas 🙂

elise
19. júl 2011

ahojte, ja dnes žiadne výsledky aj ked je to 15 den od kyretu, vraj to som mala počítať pracovné dni a to 5.7 bol štátny sviatok, tak si mám zavolať vo štvrtok či už su výsledky a vždy v piatok si treba prísť pre výsledky, tak sa to naťahuje všetko

katus193
19. júl 2011

Takze rano som si robila test,lebo som nemohla vydrzat a mrcha teda este stale nikde ani sa na to necitim zeby mala prist no a na teste slabulinka ciarocka,ale fakt slabucka,iba taky duch,takze vyzera to nadejne 🙂 asi to tu rozbehnem kocky moje zlate 😉 Len keby tie obavy neboli take velke,uz teraz ma napada ze ci to neni zle ked je taka slabucka ciarka,ze HCG mi asi moc nestupa,co myslite???

odrik
19. júl 2011

@katus193
Žebyyyyyyyyy????? 🙂 No to je parada! A dusik je to len preto, lebo hCG je este celkovo nizke, neboj!!! Stupne az az 🙂!

ivka1603
19. júl 2011

@katus193 tak to si ma fakt potešila Kačenka....na začiatku môže byť slabučká druhá čiarka, po pár dňoch zosilnie....dúfam, že to tak bude aj v tvojom prípade.....Držím palce.....cmuk 🙂

katus193
19. júl 2011

@odrik no ja som tiez z toho mimo,ale poviem ti ze beriem to velmi opatrne,teda ani sa nechcem moc vytesovat aby sa nieco nestalo,ale tak ked je tam ten duch tak asi budem,co myslis??

katus193
19. júl 2011

@odrik
@ivka1603 jaj kocky dufam ze mate pravdu a bude tak ako pisete,lebo ten strach sa neda prekonat,ale inac velmi sa tesim

odrik
19. júl 2011

@katus193
Ja viem moja, vsetky uz budeme velmi opatrne! Ale duch je duch. Este teraz skus testik o 2 dni! HCG stupa kazde dva dni pribl. dvojnasobne, takze uz by mal byt testik jasnejsi. Ale akonahle je co i len dusik je pozitivny, teda si tehulka 🙂!

katus193
19. júl 2011

@odrik no chcem skusit vo stvrtok dalsi tak snad bude uz silnejsia ciarka.Takze dufam ze ma budete nasledovat 😉

katusap
19. júl 2011

@katus193 🙂 🙂 🙂 a kedy si mala mat mrchu? a aky test si pouzila? lebo aj to je dolezite 😉

odrik
19. júl 2011

@katus193
Teraz sa pekne vytesuj, nic neries, kupis si pekne novy testik a vo stvrtok nam posles fotecku // 🙂 !

katus193
19. júl 2011

@katusap mrchu som mala mat v nedelu a test mam nejaky secret woman s citlivostou 10

katus193
19. júl 2011

@odrik akurat mi vcera prisli nejake testy lebo tu je to strasne drahe ale su to nejake zahranicne s citlivostou 10 tak skusim vo stvrtok a potom hodim foto 😉

katusap
19. júl 2011

@katus193 z vlastnych skusenosti ti viem povedat, ze woman secret nie su dobre tehu testy, mammatest mi uz davno ukazoval bakule a ten woman len slabu ciarocku ....taaaakze to tam asi faaakt bude, juchuuuuu.....uz sa tesim ked ti budem moct pogratulovat 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre