Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucka1987
12. dec 2010

@vivienkatka s alchemilkovym??? ja ho pyjem uz od 7.11 kedy som mala potrat.. a pomaha mi... doki povedal ze mam dobre zahojenu maternicu... ze sa rychlo regeneruje, mozno aj caj pomohol... aj mrchu som dostala ako mala prist... aj ja som to pocula ze pomaha k oehotniemu...aj napraveniu cyklu.. nic nim nepokazis ...

lucka1987
12. dec 2010

@lucka1987 jeej no riadny preklep mam ze : pyjem 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vivienkatka
12. dec 2010

dakujem pekne za odpoved hned zajtra si ju kupim zajtra idem ku gynekologicke na kontrolu som zvedava čo povie nejak ma pobolieva pod bruskom aj som mala teploty37.6 ale nekrvacam a zakrok som mala vo štvrtok

lucka1987
12. dec 2010

@vivienkatka teploty som aj ja mavala... mala som ich posledne dva tzdne tehu zvysene aj po zakroku som mala zvysenu

vivienkatka
12. dec 2010

@lucka1987 a mala si aj bolesti v podbrusku? ako dost ma to boli dufam ze to nieje nic važne, ale mam problem sa nejako s tym vyrovnať neviem prestat nato mysieť.

lucka1987
12. dec 2010

@vivienkatka hej po kyret ma bolelo brucho ked som nieco zdvihla sla po schodoch alebo z nakupu... lepsie je nenatahovat sa.. mozno aj preto sa tak rychlo maternica zregenerovala aj koli aju vitaminom a snazila som sa nenamahat a 2 tyzdne som bola pn

vivienkatka
12. dec 2010

@lucka1987 tak to bude ťažke ja mam doma ľ ročnu bambulku a ta da riadne zabrat je to žive striebro,musim sa točiť okolo nej

marikac
12. dec 2010

@lucka1987 ake beries vitaminy? teda brala si?

lucka1987
12. dec 2010

@vivienkatka no to poznam. ked ma pustili z nemocnice, mm musel ist do portugalska hned na druhy den po aborte... no a nechel ma nechavat samu tak ku mne dosla segrenka tiez s mojim 13 mesacnym krsniatkom.. des a hruuza aj ked je strasne zlaty tak som ho nedvihala a snazila som sa setrit...

lucka1987
12. dec 2010

@marikac okrem antibiotik co mi doki predpisal, beriem stale tu lystovku a este som dobrala femibion, a doma som slohla muzovi ecko. to je vraj velmi dobre.. ale mal len par... teraz cez tyzden si idem kupit femibion800

lucka1987
12. dec 2010

@marikac teda ecko som nemyslea ziadnu drogu 😀 😀 ale vit E. a tu lystovku beiem nonstop uz dva roky len male prestavky si davam... ked mi dojde balenie 3 mesacne

vivienkatka
12. dec 2010

mne nedali ziadne lieky

lucka1987
12. dec 2010

@vivienkatka a to ako???? 😕 😕 ja som uzila v nemocke nejake.. to mi dali potom ked ma prepustli do ruky ze ma douzivat este 4 tablety.. no a nvyse mi predpisal gynkac take co zabranuju infekciam a zapalom, po kyrete.. lebo je to zasah do tela a maternica je oslabena.. tak zlepsuju imunitu maternice...

vivienkatka
12. dec 2010

no mna po kyrete normalne pustili domov nic nedali stvrtok to bolo robene ziadne lieky nedali a volala som gyn. a povedala ze mamprisť v pondelok, no ja neviem prečoí nic nedali ale dost to boli

marikac
12. dec 2010

@lucka1987 ja uz femibion neberiem...ten sa je po jedle...a uz aj jest som prestala. 😢
od lekarky som nedostala ziadne lieky, nieto antibiotika....co ti dali? na co to je?

marikac
12. dec 2010

@vivienkatka ani mne nic nedali. 😒 a bez slova ma poslali domov.

vivienkatka
12. dec 2010

tak neviem co sa deje mam strach aby som tam nedostala nejaku infekciu

lucka1987
12. dec 2010

@marikac to akoze nejes... papat musis moja aby si bola silna na dalsie tehu....
no ako prevenciu proti zapalu a infeksie maternice.. pokyrete sa casto objavuju rozne polypy ci hematomy a ono je to ako prevencia.. a posilnuje ju to.. ale to sa berie hned po kyret cca tyzden prvy.. potom som ich uz vysadila, jedny som brala raz za 24 hod.tie boli dost silne a druhe som brala kazdych 12 hod.... samozrejme cajickujem doteraz, lystovka je tiez super...
dufam ze takto namiesany koktail vitaminov a cajiku mi pomoze....
cudujem sa ze vam nic nedali... ani v nemocnici kym si lezala ti nic nedavali?

lucka1987
12. dec 2010

@vivienkatka neboj tie bolesti by mali ustat no kedy mas ist na kontrolu? ja som mala ist hned po skonceni spinenia.. a teraz idem po prvej mrche...
povedz to dokimu je mozne ze ta zle vycistili vtedy bolieva brusko

marikac
12. dec 2010

@lucka1987 v nemocnici som bola od 9,30 pondelok o 16,00 zakrok...v utorok 7,30 som odisla z nemocky.
Tam som dostala jedine o 15,30 naladovku do zadku...ziadne ine lieky.fakt. asi je im ukradnuta infekcia a zapaly.....toto nepochopim.
Mne nechuti jest.

vivienkatka
12. dec 2010

@lucka1987 zajtra idem ku gynekologicke ani tam nic nedali. zobudila som s ana izbe o chvilu som sa mohla ist osprchovat a pustili ma domov,

lucka1987
12. dec 2010

@vivienkatka co?????
ja som zacala v sob.rano spinit sla som na pohotovost s mm
nechali si ma tam a davali mi magneziovky do zili (aby to udrzali)a nejake tabletky
no a v noci po polnoci som zacala masivne krvacat, a musela som ihned na kyret, lenze ja uz som upadla do soku, placenta zo mna vypadla na chodbe ... no skarede spomienky.. potom viem ze som lezala na stole a davali mi narkozu a zobudila som sa na izbe o asi 40 min neskor. a bola som v tom ze ma este nesli cistit.. lebo som sa pytala zeny co stala vedla mojej postele ci sa to neda este zachranit... (myslela som ze je to nejaka sestra, to bola tehula co lezala somnou na izbe) celu noc som nespala, a plakala som.... no a doki ze ma pustia v stredu.... a ja som ze nie ja chem ist cim skor... tak som podpisala pappier a pustili ma vecer asi 20 hodin po kyret

juditkak
12. dec 2010

@vivienkatka ahoj drž sa moja, časom to prejde neboj sa. Ja som mala kyret 06,11.2010 na 12 týždeň tiež ma to šoklo doslova lebo dceru som mala bey akýchkolvek problemov. Pomohla mi moja dcerka 4 rocna. Pri nej mi to nejak preslo aj tým že som si vsimla že sa trapi ked som vyronila či len jedinu slzu pred nou. Teraz sa sustredim na dalsie tehotenstvo o ktoré by sme sa niekedy v januáry chceli pokusit znovu.
Drž sa

lucka1987
12. dec 2010

@juditkak ahoj tak to sme mali v ten isty den ja som zacala 6.krvacat a v noci ma cistli...
takze ani ty necakas tak dlho som rada ze nie som sama ze nas je vela .. my cheme uz teraz ked mi skonci mrcha.. ty si ju uz dostala?

vivienkatka
12. dec 2010

kočky dakujem vam snažim sa to zvladnuť a moja bambulka je moje slniecko aj ja sa chcem snažiť o daslie babo viem že to nenahradi to co som stratila ale hrozne chcem daslie babo a budem dufat ze sa to podari a bude všetko ok, ja neviem ako je to inde ale tu v ke ma pustili hned po zkroku bez liekov a nic nepovedali poriadne len dali prepustaciu spravu a to je všetko čo viem ze som zacala krvacat a ze vraj nebolo pocut srdiečko a to malinke to vzdalo ze nebolo vobec tehu na 11 tt je mi z toho na nic ale snažim sa nemysliet nato ja viem je to ešte čerstve ale mkžno sa pdari aby to tak neboloelo ale nikdy nezabudnem nato som rada ze je tu toto forum nemam sa skym o tom porozpravať moj priatel sa tvari že nic sa nedeje a kamosky nemali taku skusenosť ja som zvedava čo bude zajtra co povie mojamudra pani doktorka,

lucka1987
12. dec 2010

@vivienkatka neboj moja.. to chce len cas a vela pozitivneho myslenia.. priatel sa tvari ze sa nic nedeje???????
ja si neviempredstavit ako by som to prezila bez muza.. on bol pri mne v nemocke aj mimo navstevnych, doma ma utisolval, balil ma do neocnice, a ked sme prisli domov po zakroku a vybalovala som si veci pomahal mi a ja som pri tom strasne plakala..... on si ma vzdy objal a povedal ze to bude vsetko dobre ze raz budeme mat krasneho drobceka....ze sa nemam obvinvat a podobne.
a aj teraz mi pomaha, povedal ze to malicke strasne lubil aj ked som este nemala brusko nejake ..len take malinke...
neviem si predstavit co zazivas ked sa tvoj tvari akoby nic.....

vivienkatka
12. dec 2010

@lucka1987 ano tak sa tvari keb y sa nic nestalo a mna to strasne stve a zoziera neviem teraz ci to babo vobec chcel ked sa tak sprava. vieš možno by to skor prebolelo keby stal pri mne a pomohol by mi a nie ze som na to sama.

juditkak
13. dec 2010

@lucka1987 este nie ale už ma to zlosti. no ale 4-6 týždňov takže este do soboty moze dojst. potom si už fakt zacnem robit. starosti. Ale co som čitala tak viacerim doslo presne na 6 týždnov. tak uvidime.
Ja este chcem ist v january na kontrolu ku lekarovi , či sa stiahla maternica a potom sa ide na vec. 🙂
Držme si palceky

lucka1987
13. dec 2010

@juditkak dakujem za palce... a nedali ti injekciu na stiahnutie? ja som ju mala stiahnutu takmer uplne po tom 10 dnovom spineni.. preto som mala aj bolesti lebo sa to stahovalo... no hej ved ked nedojde ti daju vyvolavacku..... a pride neboj... aj ked ja som ada ze som sa jej vyhla, rok som bala hormony, poto tehula potom potrat a potom este aj vyvolavacka??? to su vsetko obroske zmny hormonov pre telo... a naozaj to neposobi priaznivo nan.

lucka1987
13. dec 2010

@vivienkatka a rozpravala si sa s nim o tom? co citi ked ste prisli o babo? my sme sa o tom vela rozprvavali.. nemam rada ked su nejake temy tabu.... opytaj sa ho na to co ti povie.. ale nepytajs a hned ze ci chcel to babo.. lebo ak naozaj sa nan tesil tak ho to moze urazit.. ako sa spraval pocas tehu? pomahal ti? chytil ta sem tam za brusko ale vymyslal mena? moj rozpravat casto ze :" ked sa nam drobec narodi......"

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre