Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

poisonblu
25. okt 2011

@usacek79 drzim palce

usacek79
25. okt 2011

@monika2712 nuz niekedy dozreju aj dve - z toho byvaju dvojicky dvojvajecne 🙂 moja babka je z dvojiciek, takze ista geneticka predispozicia by tu bola 😉 ale to, ze teraz zreju dve, este neznamena, ze aj dozreju obidve, moze napokon prasknut len jedno.. no uprimne, dve by boli na mna trosku moc, ale vezmem hocico! 😉
drzim palce, nech sa ti nezacervena 🙂 ale keby aj, tak sa predsa nic nedeje, aspon mozete siiiilno oplodnovat este dalsi mesiac! 😵 a napokon budeme urcite tehule, leto - jesen 2012 to isti 😉

@poisonblu dakujem pekne! 🙂

monika2712
25. okt 2011

@usacek79 no super, ja by som praveze chcela dvojicky.. strasne. velmi by mi to pomohlo so situaciou.. totiz dve deti asi bohuzial nestihneme kvoli financiam.. takze mat teraz dve, byt len raz na materskek by mi uplne vyhovovalo..
bohuzial u nas nie su ziadne dvojicky, takze smola :( ale tak budem stastna aj za jedno zdrave dietatko.. len nech uz to je!!

usacek79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika2712
25. okt 2011

@usacek79 no nerobim si velke nadeje ze este po 35tke budem schopna dalsieho dietata... neviem preco. len si proste myslim ze uz to bude prilis narocne, a mozno aj nemozne.. ale to uz sme daleko v buducnosti.. teraz hlavne nech pride jedno a zdrave a nech to donosim a porodim!! snad panbozka da aby sme boli maminkami jedneho dna..

usacek79
25. okt 2011

@monika2712 nuz vacsina mojich kolegyn a kamaratok sa len teraz rozhoduje, ze ide byt tehotna - a vsetky maju minimalne tolko rokov, co ja, mnohe su uz okolo 35 a jedna, ktora caka teraz dvojicky ma 38 - otehotnela prirodzene 🙂 a dalsia ma 41 rokov a tiez je cerstvo tehotna - prvy krat a prirodzene.. takze 35+ naozaj nie je vek na zahodenie 😉 ale mas pravdu, dolezite je to aktualne babo a ja ho uz ciiiiiitim v kostiach 😵

monika2712
25. okt 2011

@usacek79 no hej, nie kazdy ma ale take stastie.. ja tomu moc neverim ze by sa mi podarilo este v takom neskorsom veku, ale kto vie..
ja uz chcem vidiet // zajtra rano!! 😀

usacek79
25. okt 2011

@monika2712 drzim palce! a hlavne sa treba uvolnit, nehypnotizovat tie testy a nezufat, ak sa dve // neobjavia 😉 ja si test nebudem robit, az ked mi bude ms meskat aspon tyzden 🙂

monika2712
25. okt 2011

@usacek79 no to som zvedava ako to vydrzis!!! to si vravi snad kazda, a aj tak ked ma nejake priznaky takne testovat skorej 🙂

usacek79
25. okt 2011

@monika2712 no ja som sa netestovala ani pri prvom tehu - az po 6 dnovom meskani 🙂 a teda keby ma nedonutili kolegyne testovat, kedze som furt omielala, ze ako to, ze meskaju, tak sa na to asi vykaslem este dlhsie..
a priznaky ma kazda, ktora tuzi po otehotneni.. dufajuca zena si vyvola vsetky priznaky sveta 😨

monika2712
25. okt 2011

@usacek79 no tak to hej.. tak sa aj ja teraz citim. ze som si vsetky priznaky sama vyvolala..ale neviem.. niektore bolesti sa asi nedaju privolat, mala som v sobotu v noci silny krc v podbrusku :(

usacek79
25. okt 2011

@monika2712 mozes mi verit, ze vestko sa da vyvolat, vratane bolesti vsetkych typov... a pripadne nieco, co moze byt dajme tomu prdik (alebo cokolvek ine), si mozes hned spojit s tehotenstvom. Ja uz som mala v zivote tolko jasnych priznakov, ze by mi tu malo behat aspon 15 deti 😀 psychika je mocna a oklamat samu seba je najlahsie, ked tuzis, aby to tak bolo.
ved si spomenme na detske lasky - kazdy nezmyselny pohlad sme si hned vylozili ako, ze sme "jeho" zivotna laska a naozaj sme tomu verili 😉 a co je to oproti tuzbe po dietati! kazdu vyrazku, krc, zavrat atd atd povazujeme za jasnu vec 🙂
mne je to trosku smiesne, ked tu vidim v 1000 temach donekonecna rozoberanie toho isteho "babyyy, mozem byt tehotna, lebo blablabla...?" 😀 - ved staci pockat do ms, potom dat test a bude to jasne 🙂 jaaaj, netrpezlivoooost! 😀

kacena85
25. okt 2011

@monika2712 ;))) ja si tiez robim testy ked zbadam nejaku zmenu a kedze mne este od februara co som bola na pptrate nedorazila mrcha tak nemam ani inu moznost.doktor nevie co so mnou.ale uz som vysadila Ha,ktoru som btala na upravu hormonov a ze sa mame snazit teraz a 11.11 ma objednal na kontrolu a krv,ze urobi hormon.testy.juj dobry datum 11.11.2011 tak by mohol aj stastie priniest a keby som tehu tak som najstastnejsi clovek na svete...

tinara23
25. okt 2011

ahojte kočky, bohužiaľ musím sa pridať medzi Vás, vo štvrtok, alebo piatok idem na kyret z dôvodu vývojovej vady-anomálie na hlavičke - hydrocefalus. Som v 12tt.
@kattarinab
@tinasc
@chrustik1 vidím, že sa tu bavíte o herpese, ja som bohužiaľ v prvých týždňoch tehu mala zvýšenú teplotu a herpes, dnes som to spomínala genetičke a tá mi povedala, že si ani neviem predstaviť, čo všetko môže spôsobiť herpes v tehotenstve a, že si myslí, že aj v mojom prípade to nebude genetika, ale infekcia. Ja som herpesu neprikladala žiadnu váhu, ale dnes mi to doktorka bohužiaľ vyvrátila ☹

jajuuus
25. okt 2011

@tinara23 je mi to veľmi ľúto... drž sa moja! 😔

marecek1
26. okt 2011

@tinara23 tiež je mi to veľmi-veľmi ľúto.... ☹ ☹

marecek1
26. okt 2011

@usacek79 držím palce, nech to "rozmnožovanie" dopadne tak, ako si želáš 🙂 🙂 🙂

mhm.. dvojičky.... mať dve detičky naraz je určite krásne, ale aj super náročné, jedno dieťatko dá zabrať, nieto ešte keď plačú obidve, sú hladné obidve... ale tiež by som brala 😉 😉 😉

lucianak
26. okt 2011

@gumkacka1 To som zistila aj ja 😀 No samozrejme, to som celá ja, musím najprv panikáriť.... 😒 Dnes si vypočujem svoj ortieľ na hematke, či som ok alebo.... Idem si pre výsledky a mám také zmiešané pocity, lebo človek nikdy nevie, ale ja verím, že to bude vporiadku.

lucianak
26. okt 2011

@marecek1 Ahoj, určite sa popýtam na ten herpík, spoľahni sa... len neviem, či to bude vedieť povedať hematologička.. Možno by aj mohla, lebo sa vraj špecializuje na potraty. Zajtra dám vedieť. Ja fakt neviem, čo je so mnou, ale niečo sa mi nezdá. BT vysoká, herpes, ms nikde.... už ju zúfalo scem... Včera aj predvčerom vínko som si dala aj horúci kúpeľ... No uvidíme. Držme sa 😉

lucianak
26. okt 2011

@marecek1 Ako dlho si vlastne po kyrete??? Lebo z toho čo píšeš usudzujem, že už pracujete na mimi... 🙂

lucianak
26. okt 2011

@chrustik1 Aj ja som si to už prečítala, ale musela som trošku stresovať... z tohto slova vyplýva aj moje rodné priezvisko, ak sa vynechajú niektoré písmenká 😀 No aj tak mi to nedá pokoj a tiež sa dnes popýtam dr. a zároveň sa objednám na gyn. vyšetrenie.

lucianak
26. okt 2011

@tinasc To garantujem, pretože aj mňa to dosť zaujíma. Ale dúfam, že hematka bude ok a v tom by vraj mala byť genetika aj imuno. Ja len dúfam, že sa nikde nevyskytne čerený riadok a hlavne, že mi dôjde ms... a to čím skôr. Veď dnes je to už 5 týždňov ☹

lucianak
26. okt 2011

@kacena85 Ja fakt neviem, čím to je, ale BT vysoká už 9. deň.... od 36,9 až 37,1...ms 5 týždňov naposledy, som z toho na nervy, ale manžel hovorí, že nemôžem byť tehu. Veď sme s gumkou neboli prvýkrát takto a doteraz sa nič nestalo. Tak dúfam, že sa nič nedeje ani teraz. Ale v podvedomí tú teplotu pripisujem herpíku, lebo to značí zvýšenú teplotu a tak si hovorím, že za to môže on. Lebo aj test vyšiel iba /.

lucianak
26. okt 2011

@usacek79 Fiiiiiha, tak to držím palce, aby to klaplo, ale skúšajte už teraz, aby ste náhodou neprepásli takúto skvelú príležitosť a ak nevýjde, tak určite ďalší mesiac to môže byť prekvapko 🙂

lucianak
26. okt 2011

@marecek1
@usacek79 Aj ja by som brala aj dve naraz. Ale úplne postačí aj jedno a hlavne, nech je zdravé. Určite mať dve naraz je náročnejšie ako takto po jednom, ale čo už neobetujeme, že? 🙂 U nás tiež nikto z dvojičiek, ani v rodinách taký prípad nie je, ale motyka vystreliť môže.

tinasc
26. okt 2011

@usacek79 tak si pekne uži víkend a držím palce 🙂 😉

tinasc
26. okt 2011

@tinara23 to ma veľmi, veľmi mrzí...
len bohužiaľ tomu herpesu sa už ja asi nikdy nevyhnem, keďže to mám dosť často...

monika2712
26. okt 2011

@usacek79 no hej, len ked ja neviem kedy mam dostat, podla minulych cyklov uz som mala mat vcera, tie tri cykle po kyrete som mala 26 a 24 dnove.. dnes som 27DC, testovala som dnes rano okolo 3.30 a bol negativny.. ale uz o 7mej rano som tam nieco videla, aj manzel.. takze teraz dilema.. uvidime v sobotu..

chrustik1
26. okt 2011

Ahojte, baby chcem sa spýtať, viem, že ste mi tu už písali, že môžem mať aj celý mesiac PMS ale tak beriem, že som vyhádzaná ako pubiška, ale najnovšie sa mi mastia vlasy ako sa mi vždy pred ms a teraz ma aj tak bolí brucho ako tesne pred ms. Ale som len 23 dní po kyrete, je to normálne? Nemôže to znamenať dáky problém?

evakva
26. okt 2011

@tinara23 Je mi to velmi luto, drz sa.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre