Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

chrustik1
31. jan 2012

@tweetinka.co tak to je super, blahoželám, hádam sa teda čím skôr zadarí!!

@monika2712 tak ako dnes vpohode? Zajtra konečne ten UTZ, tešíš sa veľmi, však?

monika2712
31. jan 2012

@chrustik1 ahojky, no uplne OK som, nic mi neni, ani zle ani nic, len prsia naliate a brusko sem tam, az mam obavy, ze ani neviem ze som tehu, zaludok vcelku poslucha, len som hladnejsia ale ked sa najem tak vela nezvladnem zjest.. no tesim sa aj sa bojim, uz to chcem mat hlavne za sebou 😉

kacena85
31. jan 2012

@tweetinka.co tak to je super,aspon sa mozte o chvilu snazit a aspon sa nemusis bat ze ti tam nieci pobabru ti nasi uzasni dr.ja som bola dnes na internom.no som sa nabehala veru hore dole po nemocnici.vsade cakanie plno lydi.len nech sa na mna ziadne bacile nenalepia

kacena85
31. jan 2012

@monika2712 juj no vidis ako to ubehlo tak sa nam zajtra dojdi pochvalit co dr povedal ;)

monika2712
31. jan 2012

@kacena85 jasne

kacena85
31. jan 2012

@kaculiatko88 no ved take nieco mi tam aj dal.ked som aj kuk snimku tak tam mam len hrudnik.ale tak ja s mojimi problemami to by bol fakt zazrak keby som tehu

bambi2
31. jan 2012

@tweetinka.co super!!!!!! vidis, nejako nas pribuda... tych co nemuseli na kyret... a vidis, tu sme 😉 vsetko tak ako ma byt, ziadne infekcie, choroby, bolesti, nic podobne. da sa aj bez bez kyretu zit dalej... 🙂

kaculiatko88
31. jan 2012

@kacena85 nikdy nevieš čo je všetko možné. Ja si pamätám, bola som u zubára a mala som dva dni po plodných dní a snažilkovania a chcel mi opravovať zub a som povedala, že je tam možnosť a o dva týždne //. 🙂 🙂 Dúfam, že teraz to nebude ten prípad, lebo som si už dala robiť zub. Ale s RTG počkám ešte týždeň do mrchy.

kacena85
31. jan 2012

@kaculiatko88 no sak mna uplne zaskocili,ze rtg pluc potrebuju k int.vysetreniu.a 23. Som robila test a nic,ale baby v grafoch mi vraveli,ze som skoro.teplota sa stale drzi,utorok rano urobim test nech viem definitivne pred hysterkou.tak sa uvidi co utorok

kaculiatko88
31. jan 2012

@kacena85 tak pri internom vyšetrení je normálne, že robia RTG pľúc a srdca. Oni sa viac zameriavajú na srdce a nie na pľúca. Uvidíš čo ti povie testík a či budú meškať červené dni.

kacena85
31. jan 2012

@kaculiatko88 no pred rokom mi to nerobili mozno pre to,ze som sla na pohotovst v noci,sestricka mi vecer uroba vysetrenie a rano na salu.mne cervene dni meskaju rok ;) takze zial podla toho sa ja nemozem riadit

kaculiatko88
31. jan 2012

@kacena85 jaj ... no uvidíš ...

chrustik1
31. jan 2012

@monika2712 to, že nemáš nejaké príznaky ako vracanie to nič neznamená. Ja som pri Peťkovi nemala tuším nič, ten hlad a pritom dokopy nič nezjesť presne to som mala, vlčí hlad a zjedla som dve sústa a koniec. Vracanie som do 13tt nepoznala, potom v 13tt mi to začalo ale nie zas moc len tak každé ráno pohovor s wc misou. A celé takéto vracanie trvalo týždeň a viac nič. Prsia tie veru boleli, ale tiež len pár tt, potom to prestalo a vedela som o nich znova až v 6 mesiaci kedy sa mi začalo tvoriť kolostrum. Takže toho sa neboj, to je ok. Napr. pri tomto neúspešnom tehu som si teda za tých pár týždňov poctivo odvracala aj to tehu s Peťkom a vidíš toto skončilo tak ako skončilo. Mnohí hovoria, že ak príznaky niesú tak tehu nieje ok ale ja som dôkaz presného opaku. Tak sa nič neboj, všetko bude ok, min. rok už skončil, teraz je tu tento krajší, úspešnejší na tehu 😵 😵 😵

lucianak
31. jan 2012

@kacena85 Tak ty si čistá kalika, moja 😀 Musíš asi dávať bacha na to, čo spapáš, keď máš citlivý žalúdok teraz 😒
Ve´d o týždeň testuješ, nie? Či ako teplotka, drží sa? Ja sa pasujem s ms, ale dúfam, že táto je posledná. Teplomer som odložila, nech ma to neznervózňuje, ale mužovi musím povedať, že POVINNE každý druhý deň, lebo aj predtým nám to takto vyšlo.

lucianak
31. jan 2012

@poisonblu No ms došla v nedeľu a poobede bum bác niagare. Ale čo už, treba veriť v nasledujúci mesiac.
A čože ten smutný smajlo? Žeby omyl o riadok ? Veď chceš byť tehu, nie?

lucianak
31. jan 2012

@kacena85 Aaaaaa to akože ma chceš nechať v napätí do utorka???

kacena85
31. jan 2012

@lucianak no ahoj,sak den si tu neni a uz ta tu zhladavam.no veru musim davat bacha veru.dnes som bola na internom,jemine poldna behania,cakania a cakania.ale uz to mam za sebou.vsetko ok.takze utorok anesteziologicke.tak preto chcem urobit ten test az utorok nech viem naisto ze nie som.lebo keby urobim dnes tak zase do buduceho tyzdna by som cakala a zase testovala.teplota sice klesla bola 37,1 potom 37 s drzi sa na 36,9 zakial klop klop.tak rano uvidime.tfuj tfuj bodaj by.cele by to bolo vyriesene ale tak to by bol uz ozaj zazrak

lucianak
31. jan 2012

@kacena85 Veď som čítala, že si mala peripetie s rtg... aaaaaach jaj, už nech sa to celé skončí a nech sme tehu, lebo ma picneeeeeeee 😀
Ako sa poznám, zasa vygtiahnem teplomer, ak skončí ms. Joj, taká som jak totoooo..

ivi17
31. jan 2012

Ahojte, tato tema ma zaujala pred par mesiacmi, ked sa ma bytostne dotykala. ☹ Teraz som sa rozhodla zaregistrovat, aby som mohla aj ja do niektorych tem prispievat. Aj my sa zaciname snazilkovat 🙂 , dufam, ze uz vsetky zdravotne komplikacie, ktore tomu branili mame za sebou. Drzim vam vsetkym palce. 😉

kacena85
31. jan 2012

@lucianak mna uz fakt poraza,som jak ty minuly mesiac,dike ma zacalo svrbet stipat,neviem,ci dnes ako som behala po dr zaparilo dole,som mala pancuchy a ani sa necudujem.aj v tich obch.centrach milon stupnov.davam si mast canesten,dufam ze rychlo zabere,je to dost neprijemne,ani tutu mutu nebude.ked to neprestane davam si tsku tabletku canesten dolu ale to si asi predtym radsej test urobim.inak pouzivam na meranie ten ortut.teplomet povodny.myslis ze je nebezpecny?
A co ked aj zacnes merat,aspon sa spoznas budes vediet co kedy a mozno sa skor zadari a isto sa zadariii

lucianak
31. jan 2012

@kacena85 Ako sa poznám, zasa ho vytiahnem 😀 No zatiaľ je odložený. Ja mim digitálny a za pár sekúnd mi zapípa a vyťahujem ho zo seba.
Može byť, že z toho, ja som si kúpila mycomax. Je to 1 tbl, do 2 dní by malo ustúpiť pálenie aj svrbenie a ešte aj rosalgin na výplach. To si kúp určite, mne to zabralo.

kacena85
31. jan 2012

@lucianak hehe tak ho teda vytiahni ;).no pockam zajtra co ten canesten.len neviem ci sa tie tabletky z dola mozu davat keby som naaahodou tehu

usacek79
31. jan 2012

@kacena85 ortutovy urcite nie je nebezpecny, ak teda nemas taku tvrdu ci ostru micinu, ze by ho praskla 😀 😀
aj ja pouzivam ortutovy, je najpresnejsi, hoci treba na vysledok cakat 5 minut 😉

kacena85
31. jan 2012

@usacek79 micinu???**vybuch smiechu na vecer,priatel,ze mam novy vyraz ;).tak dobre lebo mne sa zda skor spolahlivy aj ked to cakanie.ale zase pat minut sa nezblaznim.jaj len ta mykoza sa mi nepaci vrr stale nieco.ked sa serka tak sa serka

usacek79
31. jan 2012

@kacena85 😀 😀 nic slusnejsie mi momentalne nenapadlo 😀
je urcite najspolahlivejsi a najpresnejsi, a kedze ja meriam v polospanku, je mi fuk, kolko ho tam mam strceny (ten teplomer 😀 ) 😉
mykozy su mrzute - nastastie uz niekolko rokov som nemala 🙂 treba davat pozor najma pri sexe na poriadnu vlhkost tam dole, hoci aj s lubrikantom... staci byt trosku suchsia, vytvori sa suchanim mala trhlinka a hnusoba je na svete 😖
mne celkom pomahal femigel z australskeho cajovnika, zmiernoval svrbenie, aj tantum rosa som sa davala, ale to stiiipalo, aj ked potom bolo dobre 🙂

kacena85
31. jan 2012

@usacek79 no moze byt aj to.mne rychlo uskodi ked mam napr teraz v zime pancuchy a ostane mi teplo.spotim sa a uz viem co ma caka.ale moze byt aj tym sexom.davam si teraz canesten,uvidim co zajtra.dobra je ta canesten tabketka len neviem ci sa moze davat odspodu keby som zazrakom tehu

usacek79
31. jan 2012

@kacena85 no asi radsej nie, keby nahodou... ale to by malo v pribalovom letaku pisat aj pri tom kreme - ci je to OK pre tehu...
u mna to vzdy bolo "kto nemaze, nejede" musim si na to davat pozor, micina je citlivka 😀
a najma - vzdy treba preliecit aj partnera, lebo on je nositel - nema prejavy, len ti to opakovane odovzdava 😒 pokojne mu fesiho natieraj tiez canestenom, nijako mu to neublizi 😉
moj manzel je nastastie ako lalia, od kedy sme spolu nic som nemala 😉
silonky su tiez nic moc, ale je dolezite najma nosit nohavicky normalne z cistej bavlny, ziadne cipkove kraviny a uz vobec nie tangace.. pripadne aj intimky pre citlivu pokozku.

lucianak
1. feb 2012

Hej baby, mala som ja vôbec ovulku, keď teplota síce pekne stúpala z 36,5 až po 37, ale hlien som vôbec nepozorovala. Ako to je možné? ☹ A to som od kyretu 5 cyklus teraz...

chrustik1
1. feb 2012

ahojte,
@lucianak ja som od kyretu 4 cyklus a hlien ledva pozorujem ten čo býva po ovulke, ovulačný nehrozí..

@kacena85 tak nenapínaj nás a testni už konečne keby vieš aké sme tu zvedavé tak nám toto neurobíš, že čakať až do utorka 😀

lucianak
1. feb 2012

@chrustik1 A ovulka čo??? Dovolenkuje? Snaženie je tým pádom zbytočné? 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre