Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
20. mar 2012

@henrietad ano ano to som ja 😀 stastna prestastna, ze mi mrcha dorazila, hej chcela som ist teraz po ms k dr ale ma dovcu tak ma objednal az na 30.3 ale ako tak dumam tak vlastne 3.4 mam mat dalsiu ms tak dufam, ze nepride skor lebo to bude dost na prd zase, chcela som nech mi zmeria sliznicu nic ine teraz nepotrebujem vediet, lebo naposledy mi povedal, ze mi nasadi hak, co som odmietla a ze mame min 3 mesiace cakat, prisla druha ms stastnaaa jak blcha som bola a snazilkujeme uplne som dostala druhy dych a nech si dr rozprava co chce 😀 😀

monika2712
20. mar 2012

@bambi2 super, a co nejake tehu nevolnosti nic? ja som OK, len ma stale nepresla ta hrozna unava.. kazdy vecer upadam do hroznej komy a som stale viac a viac dolamana.. musim zacat cvicit a plavat lebo takto to dalej nejde.. len kedy ked by som furt spala? 🙄

lucianak
20. mar 2012

@monika2712 Jasnačka, aj keď horko ťažko, ale natlačím do seba aspoň voľačo.
Zasa som sa vyľakala nad ránom, lebo ma bolelo bruško, ale keď som vstala a šla sa vycikať, tak bolo lepšie. Tak to hádam nebolo nič vážne a vo štvrtok uvidím srdiečko, neprajem si nič viac.

monika2712
20. mar 2012

@lucianak ako ta to bolelo? netrvdne dufam..?

lucianak
20. mar 2012

@kacena85 No ja práveže mám 4 vlasy na hlave 😠 strašne mi poredli posledných pár rokov. Nikdy som ich nemala také. Ako husté neboli nikdy, ale zasa ani také riedučké.
A testovala si, či nie? Ja som čítala, že najlepšie je medzi 13 a17tou hodinou, len či to je aj pravda, to už neviem.

bambi2
20. mar 2012

@monika2712 ja som pri prvom tiez nepoznala nevolnosti, nic prezila som to bez. Tak dufam, ze aj toto tehu bude take. Ale ja sa teraz inak stravujem ako pri prvom tak som si ista 100pro, ze nepridu. Kyselinu nemam tak ani neni co vracat 😉 A o unave ani nehovorim radsej, ja o 8 vstane. A o 10 by som uz najradsej sla spat zase 😀

lucianak
20. mar 2012

@kaculiatko88 Aspoň si si našla recept, aj mne by také niečo bodlo. Snažím sa aspoň ráno do seba dostať čo najviac. Potom už pomenej mi ide.

lucianak
20. mar 2012

@monika2712 No také zvláštne to bolo, ani kŕčovito ani ako na mrchu...Neviem to ani popísať, ale našťastie netvrdne, teraz som skúšala. Je ako taká tuhšia huspeninka 😀

kacena85
20. mar 2012

@lucianak ja mozem rozdavat vlasy hehe sa mi vzdy kamoska co ma striha smeje ze mne ked hrivu ostriha tak ma plny kos a to mi len preriedi 😀
no este som netestovala, chcela som dnes doobeda aj poobede ale necham to na poobede lebo som zbadala, ze mam uz len dva testy, ja som tiez citala ze je lepsie v tom case tak dufam, ze uz vyjde pozit
ale zajtra som zase v praci do 20 tak to je naprd kuuurnik ale dnes bol rano aj hlien riadny tak to ideee dufam 😒

lucianak
20. mar 2012

@kacena85 Jeeeeeeeeeej, supiš, tak to je paráda. Lepšia šanca pre bojovníkov ten hlien 🙂 A to robíš takto na smeny, že až do 8 si v práci? Ale môžeš odbehnúť na 10 minút na wcko, aby si skúsila testnúť, ha?
Objednávaš ďalšie testíky od lauritky?

monika2712
20. mar 2012

@lucianak tak pokial netvrdne je dobre.. jooj no tesim sa ako ti to pekne pribuda tie ttcka 😀 ja mam presne dva tyzdne do dalsiej poradni, som zvedava ako vysli krvne testy z minula, a teraz ma cakaju AFP testy, tak dufam, ze bude vsetko v poriadku.

monika2712
20. mar 2012

@bambi2 no vela ludi sa mi cuduje ze som ani raz nezvracala, aj svokra mi furt pise, ze ci mi nie je zle a tak. a ja ze ja neviem co to je 😀 😀 len som fakt neni schopna nic robit, len dojst z prace a ist rovno spat..

lucianak
20. mar 2012

@monika2712 Ďakujem, je to až neuveriteľné, ako nám to krásne šliape 🙂 Ja mám dva dni do kontroly, idem teraz vo štvrtok pozrieť na malinké 🙂 A veru sa neviem dočkať. Tiež si myslím, že mi vezme krv a pozisťujú si čosi.
Tak to už hej, najvyšší čas na takéto testy, veď už budeš v 16tt 🙂 Krásneeeee, teším sa veľmi. A potom už len mesiac a môžu vám povedať, či vidia pipíka alebo pipinu 😀 Chcete vedieť?

bambi2
20. mar 2012

@monika2712 je to normalka... Niektore grcaju a grcaju a niektore nic. Ja som rada, neviem si to predstavit grcat kade chodit 😀

lucianak
20. mar 2012

Baby, ja som včera mala šokyyyyyy, keď sa mm vrátil z práce. Ukazuje mi sms od mamy a v nej, Lucka je tehotná??? 😕 Nechápem, veď nič sme nevraveli, žiadne indície sme nedávali.... No, čo sa dá robiť.... Tak to vyzerá, že naši sa to dozvedia ako poslední 😠

monika2712
20. mar 2012

@lucianak no jasne ze chceme vediet, ja som uz chcela v 11 tt ist do genetonu na DNA testy, ale muz mi to zatrhol ze vyhodene prachy 🙄
no tie AFP sa robia v 16tt, takze to je tak akurat, potom mam dalsiu 26.4 poradnu a 7.5 mame 3Dcko, tak na to sa obzvlast tesim.. to uz budeme vediet dufam urcite pohlavie, ale mozno aj skor sa ukaze 😉

@bambi2 no ja som happy ze negrcam, tiez si to neviem predstavit fungovat v robote tak..

kacena85
20. mar 2012

@lucianak no to my mame proste prevadzku na linke od 8-21 a naplanovane smeny mame fakt hocijako, od 8,9,10,11, 12,13 a potom 8hod prac. cas, cize ja robim kazdy den inak fakt otrasneee
no tam je wcko mimo vsetkeho a asi by bolo blbe keby idem s nejakou misticko na wcko hehe
no ja sa tiez tesim tomu hlienu tak dnes budeme snazilkovat
testy uz nebudem objednavat kaslem na to, len ma zbytocne stresuju, piatok idem k dr ale az buduci tyzden mal volne tak dufam, ze mi ms nedojde skor, lebo mam ju dostat okolo 3.4 tak hadam bude tento cyklus dlhsi a vlastne ked sa mi aj ovu posuva aj cyklus by mal byt dhlsi tak len chcem nech mi kuk sliznicu nic viac nepotrebujem

monika2712
20. mar 2012

@lucianak ?? ako na to prisla?? nestretla si ju alebo daco? mozno mala sen nejaky 😉

kacena85
20. mar 2012

@lucianak no citam o tom ze to uz jeho mama vie teda manzelova hej?ja ked budem tehu budem mat riadnu dilemu co povedat ale tak u nas to budu hned vedet nasi podla toho ze ostanem doma na pnke ale tak blizka rodina je ok, ostatok az po 3 mesiaci 😉

lucianak
20. mar 2012

@monika2712 Aj kamoška vymýšľa, že chcú vedieť, že buď skúsia ten geneton alebo test, čo sa sfarbí do ružova alebo do modra. Tak som jej vravela, že nech už 2 mesiace vyčkajú a dozvedia sa to grátis 🙂
Ja o 2 týždne mám ešte kontrolu na hematologii, tak snáď budú aj teraz výsledky perfektné ako naposledy.
Na 3D určite chcem, aby šiel aj mm so mnou, isto to bude pre neho zážitok 🙂
A už keď sa tu spomína grcanie, tak ja som stihla raz zatiaľ 😀 bleeeeee Ale občas ma napne, to uznám

lucianak
20. mar 2012

@monika2712 Nerozumiem, ako na to prišla, bosorka 🙂 Nenechá sa prekvapiť, do kelu 😀 Ale potom aj mne písala sms, že nemala odvahu sa ma to spýtať priamo, aby som sa nenahnevala, ak by to nebola prevda. A že sa teší a verí, že teraz to už bude všetko oki doki 🙂 Ale sľúbila, že to nepovie nikomu...

lucianak
20. mar 2012

@kacena85 No veru, tak sme jej už povedali, ale že nepovie zatiaľ nikomu nič, až keď my uznáme za vhodné.
Ale ty nebývaš s vašimi, nie? Sama s priateľom si v domčeku, že? Tak by sa to nemali tak skoro dozvedieť.... Alebo sú takí prefíkaní? 😀

kacena85
20. mar 2012

@lucianak no tak je to lepsie ked vedia ozaj len ludia najblizsi alebo ti co musia proste
hej byvame sami v domceku ale tak mama robi u nas v dedine, ked si aj volame, aj segri su sak na materskej to mam telefon furt nalepeny na uchu, a ked poviem, ze som opat pn tak uz budu vediet a im to isto poviem, prezivali to vsetko so mnou, podrzali ma fakt tak proste poviem ked to bude iste u dr potvrdene ale nikto iny fakt

kacena85
20. mar 2012

@lucianak juuuj uz musim do tej 1 vydrzat nejst na wcko heh to teda budu muky pre mna ja chodim jak maleee decko furt furt alebo idem damsi este cajik gynastan a urobim neskor a hotovo

kaculiatko88
20. mar 2012

@monika2712 áno bola som. V pondelok mám ďalšiu kontrolu.
@lucianak ani ja veľmi veľa toho nezjem ale snažím sa aspoň niečo do seba dostať.

lucianak
20. mar 2012

@kacena85 Jaaaaaaaaj, tak to je potom iné kafčo. Každý o každom vie. Ale čo už. Tak či tak sa to raz budú musieť dozvedieť.
Aj ja teraz chodím často cikať, ale to je normálka. Máš ešte čo robiť do jednej 🙂

lucianak
20. mar 2012

@kaculiatko88 Presne ako ja 🙂 Snažím sa čo najviac. Včera napríklad miniobed okolo 13tej, potom asi 3ks fornetiek syrových okolo 8 večer a jabko okolo pol 10 večer. Máááááááááááálinko, ale viac som nemohla.
Aj teraz mi je tak všelijako ☹

kacena85
20. mar 2012

@lucianak no tak my si velmi rozumieme co sa tyka mojej mamy aj sestier a tak by to aj podla mna malo byt, mam aj kopu kamosiek ale to je ine nieco, tak oni mozu vediet predsa 😉
no to jasne, ze teraz chodis vela cikat to poznaaaam juuuj
urobim test neskor okolo 3 a hotovo 😝

kaculiatko88
20. mar 2012

@lucianak ja zase doobeda čo najviac ovocia, niečo sladké, obedík a ku večeru čerstvú zeleninku. A hrozne veľa vody pijem v noci.

kacena85
20. mar 2012

@lucianak skus rano na lacno a vecer pred spanim piskotky samotne, mne to velmi pomahalo aj na kyselinu aj ked mi bolo tazko od zaludka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre