Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

usacek79
28. jan 2012

@tweetinka.co ved to.. nejako si ti pani v bielom protirecia... 😠
neviem v ktorom tyzdni si teraz potratila ty, ja som bola v 11tom a teda som presvedcena, ze zena po nejakom 7-8 tt uz vie, ze potraca - ze to nie je len menzes..
ja som mala uplne regulerne kontrakcie, pravidelne, dvojminutove, bolelo to priserne, vypadavali zo mna obrovske kusy sliznice, plodove vajce ,straaasne vela krvi atd atd..
takze aj teraz zeny potracaju a nevedia o tom, akurat ze potratia v nejakom 5-6tt, teda vlastne v case, ked by mali normalnu menstruaciu. Ak sa neskontroluju dovtedy testom, tak fakt ani nemusia vediet, ze boli tehu, len proste maju silnejsi menzes...
a mas pravdu - miliony zien potratilo a potraca spontanne (nemaju ani pristup k lekarovi) a je to OK 🙂

drzim ti palce, aby nebol kyret potrebny 🙂

kacena85
28. jan 2012

@lucianak no a neviem co ja mam s tym travenim....dnes opat ma tak zapieklo, brucho mam jak balon, teraz pijem dzus s cervenych bobul brusnice maliny adt ale nejak nic.toto som predtym nemavala, skor hnacku z tej mojej pazravosti.a teraz aby som sa kazdy den sledovala co jem.uz len acidka, activie kupujem, ani cerstve pecivo nemozem.no krasa a dnes sme boli v restike.frajer ze dame pizzu a ja uz od strachu ze nie ja si dam salat. a ptom ked som ho dojedla ze no dala som si sak salat nafukuje.ach jaj ☹

lucianak
28. jan 2012

@kacena85 No hej, určite napíšem, ale to špinenie... ani prsia ma nebolia, no brucho mám nafúknuté. Je síce pravda, že ja mám ovulku posunutú asi o týždeň neskôr ako má byť, tak uvidíme... Jeden test v šuflíku ešte mám, som už netrpezlivá a neviem sa dočkať rána... BT síce mám od 20.1. medzi 36,9 - 37. Ale to ešte nič neznamená.

lucianak
28. jan 2012

@kacena85 Mne na vyprázdnenie pomáha kakao 😀 alebo krupica, to idem na wcko ešte skôr ako ju dojem

kacena85
28. jan 2012

@lucianak 🙂 neboj budem myslet na teba, hehe som nedockava ako keby si ho idem ja robit xi.ja budem testovat az tesne pred hysterkou nech viem ze tam neni nadej uz a pojdem do toho....nech uz to mam za sebou. ale teploty su pekne.ved uvidis 😉 a spinenie moze byt aj uhniezdovanie 😝

kacena85
28. jan 2012

@lucianak no ja som na ten salat moc kakao nechcela pit ale tak neviem neviem ci rano predsa neurobim mne to tiez pomaha...ale nie vzdy mam nan chut

lucianak
28. jan 2012

@kacena85 Ráno sa ukáže. Už so,m povedala aj manželovi, že ak počas noci nedostanem ms, ráno ocikávam paličku 😀
Čo som dostala taký časopis tehu týždeň po týždni z predošlej tehu, tak tak o špinení písali až v nejakom 7tt. Jooooooooooooj, neviem fakt, čo si mám myslieť.

kacena85
28. jan 2012

@lucianak nemysli na to,rano uvidis, ja si idem urobit cajik zensky a zakrutrem sa pod deku, ten moj spodok ma opat hneva, aby som kazdy tyzden mala s niecim problem je uz fakt aj na mna vela.uz si niekto o mne pomysli, ze som nejaky hypochonder ale tak ocividne mi ta ms robi sarapatu so vsetkym ☹

lucianak
28. jan 2012

@kacena85 Už nech máme po všetkom, ty po hysterke, ja ráno nech prežijem v kľude a potom 10.2. to nepríjemné vyšetrenie a bude všetko zažehnané. Ja si už pôjdem ľahnúť, tak dobrú noc a stavím sa tu asi až v pondelok, tak dobrúúú

kacena85
29. jan 2012

@lucianak no pekne az pondelok,ja ze mi tu hned napises co vyslo na teste,tak som zvedava.ja dnes teplota opat 37,1.tak som zvedava co zajtra.peknu nedelu prajem a dufam, ze sa uz tesis z //. 😉

chrustik1
29. jan 2012

@tweetinka.co ako pozerám tak @usacek79 ti už vlastne odpovedala ako je to po spontánnom potrate. Veru škoda, že ja som nevedela tie veci, ktoré ona, možno ani mne ten kyret nebol potrebný lebo u mňa sa to všetko vstrebalo, jeden týždeň mi dr. povedala, že tam vidí síce gestačný vačok ale je nepravidelných tvarov a o týždeň tam už nebolo nič. A dr. v nemocnici ma potom presviedčal, že treba aj tú sliznicu dať preč (lebo potratom zo mňa odišlo všade okolo len to miesto kde sa to chytilo tam neodišlo takmer nič tam si to akoby maternica chránila). Ale po vetách @usacek79 som si vážne nie istá či ten kyret bol naozaj potrebný.. No čo už, mám to za sebou tak teraz je už zbytočné sa tým zaoberať, jedine dúfať v to, že ten krčok ak sa mi podarí otehu bude držať ako má. Môj Peťko má 2,5 roka je to už veľký chalan 🙂 No a čo sa týka snaženia.. My sa nejako nesnažíme, teda nebránime sa tomu, no nechceme to brať tak, že teraz sa ideme milovať aby sme splodili bábätko. Ono verím, že aj psychika robí pri tomto svoje. Takže sa nebránime od prvej ms, ja si myslím, že príroda vie najlepšie kedy je pripravená na ďalšie tehu tak tomu brániť nechceme bude kedy bude. Skôr ma trápi môj cyklus, som už 4 mesiace po kyrete a ešte posledná ms bola neskôr, hoci som si myslela, že som mala ovulku v tom cykle ale pravdepodobne nie. Ale myslím, že Monika tu písala, že ono môže aj pol roka trvať než sa to dá dohromady takže to tak beriem..
@kacena85 no tak to držím palce, je to už čochvíľa, ja budem mať dva dni po tvojej hysteroskopii narodky, tak dúfam, že napíšeš, že ti buď nebola potrebná (lebo si tehuuu) alebo, že dobre dopadla!!!

@lucianak neblázni, že tu budeš až v pondelok viaceré sme zvedavé na tvoj testík!! 😵

kacena85
29. jan 2012

@chrustik1 dakujem aj ja v tom dufam, od decembra.dokonca aj ta teta bylinkarka mi povedala, ze ajaaajaaj do 9.2 sa moze este vsetko zmenit.ale teraz som si nerobila ani obklady kvoli tym bolestiam opat, tak som to radsej vynechala, dnes skusim dat obklad a uvidim.alebo zacnem davat obklady az po hysterke.to bude mat asi skor zmysel.ale zaujimave ked som si robila tie obklady nebolo mi nic, ani zaludok, ani moc. cesty.tak asi zacnem dnes.

@lucianak nas chce nechat v napati, ale sak ja som u pana bociana vyplnila objednavky tak dufam,ze to uz stihli vybavit na sklade 😝

bambi2
29. jan 2012

@tweetinka.co ahoj ani ja som nebola na kyrete. nemusela som, nechali sme to na prirodu a je vsetko tak ako to ma byt. vo väcsine pripadov si priroda poradi sama. nase telo je "uzasny pristroj", je tam uz vsetko naprogramovane prirodou, len mu treba nechat dostatok casu na to aby si to najprv uvedomilo, ze je koniec. a ak to pochopi, da si to same do poriadku. netreba tomu napomahat rypanim a skrabanim a neviem ako.... kyret je velky zasah do organizmu aj ked sa to nezda. ale tu nejde o to, tu ide podla mna skor o tie "PRACHY" ako o zdravie cloveka... na sk mi to pride ako beziaci pas, automaticky... 😖
to len nasi "tupi" sk dr (samozrejme nie vsetci ale väcsina) si myslia, ze bez nich nie je mozne prezit potrat. zvyknu plasit, ze zena moze vykrvacat a neviem co.. to su len ich vymyslene "rozpravky" na ktore uz vela zien naletelo a preco to tak nerobit teda dalej ked prachy idu do kasy??!!!!!
ale podla mna je to aj na zenach, namiesto toho aby si zistovali na nete info co a ako, slepo veria skolskej medicine. a spoliehaju sa na dr. a to je chyba... lebo v dnesnej dobe kazdy hladi len na to ako najhlahsie obrat ludi o prachy, zdravie totiz nikoho nezaujima. taka je bohuzial realita...

kacena85
29. jan 2012

@chrustik1
@lucianak dnes som nejak konecne spravila graf mojich teplot co myslite?prazdne policka som nemeral zial 😒

kacena85
29. jan 2012

🙂 🙂 🙂 baby videli ste film muzi v nesnazich????tak som sa nasmiala...vecer stoji zena s muzom v kupelni a vravi mu, nahnavenie mozem odlozit ale ovulaci ne?mam perfektni teplotu a aj primerany sekret...skoro som odpadla 😉

chrustik1
29. jan 2012

@kacena85 prečo si si potom prestala robiť tie obklady keď pomáhali? Či si mala iný problém? S tým grafom ti ja veru nepomôžem, ja som teplotu nikdy nemerala, tak nemám ani toto naštudované, len sa mi čosi zdá, že tu baby písali, že ak je teplota vysoko môže to byť tehu? Taký pocit mám, no môžem sa mýliť a ty máš teplotu stále dosť vysoko, či píšem bludy? Lebo fakt neviem.. 😅

@bambi2 áno, je to presne ako píšeš, dr. strašia nielen tým vykrvácaním ale hlavne tým, že ak tam aj niečo zostane tak sa to môže zapáliť a čo všetko potom z toho vyplýva... Ja som práve kvôli tomu na kyret pristúpila, hoci pravdupovediac ani neviem či teda bol vlastne potrebný..

kacena85
29. jan 2012

@chrustik1 nie nie nepises, uz som pisala aj babam do temy grafy BT.ale dakujem aj tak.no prestala som lebo som mala odspodu prechladnute a nechcela som liecit vsetko naraz, pila som urolog. caje a uroval.a nejak mi to cele zblblo.potrebovala som uplne prestat so vsetkym a zacat nanovo.teraz pijem len gynastan a vit E.aj femibion som vysadila zatial

bambi2
29. jan 2012

@chrustik1 telo vie co ma robit. bohuzial, vela zien nemaju vobec info, preto pristupia na kyret. ale nie je to JEDINA moznost a ani ta najspravnejsia!!!! dr. strasia, nemaju rada ak je niekto mudrejsi ako oni. a vsetko co sa pise na nete su bludy podla nich. keby tak boli troska uprimnejsi k svojim "klientom" a nepredstierali, ze iba to co oni robia, vedia atd je to najlepsie a najspravnejsie... vies, mne to pride tak, ze sa hraju na bohov, ze "vymysleli" nieco co uz priroda sama davno vynasla... len o tom este bohuzial nevedia... 😉 😀

chrustik1
29. jan 2012

@kacena85 tak potom čo testík? Neskúšala si? To by bolo fakt super keby sa ti podarilo na tú hysteroskopiu neísť kvôli tehuuuuu. A tak ma vlastne napadá, gynastan sa v tehu myslím nemôže.. Ja ho teraz nepijem, po polke cyklu som radšej prestala neviem či bola ovulka či nie tak pre istotu. Podľa výtoku asi nebola tak ale ten smerodajný nieje... A femibion ti neuškodí alebo stačí kľudne aj kys. listová, ak by si bola tehu tak už vôbec nie 😵

chrustik1
29. jan 2012

@bambi2 nuž možno je to o tej múdrosti, no ja mám skôr pocit, že to majú veľmi dobre zaplatené, veď tuším Monika tu písala, že si za to zaplatila viac ako 100€ a to sa mi zdá, že za 10 min. zákrok je fakt dosť dobre zaplatené. Podľa mňa najväčšia chyba je, že dr. sú omnoho menej zaplatení ako v zahraničí. A to sa im nepáči, tak si chcú proste prachy nahnať iným spôsobom..

kacena85
29. jan 2012

@chrustik1 testovala som 23.1, negativne. ale uz mi aj baby pisali v teme grafy ze to bolo asi moc skoro.tak to necham teraz tak a testnem pred hysterkou.uvidim co povie aj teplota.jaj ani mi nevrav aka by som bola rada keby tam nemusim ist a vyjde mi pozitivny test.juuuj to by som asi ani neverila chi
no ja ho pijem stale, aj keby je zena tehu aj tak v prvych tyzdnoch nemoze podla mna uskodit.ved to este tak nevplyva na babo nie?a prestalo som preto lebo som mala toho vela naraz
pila som zensky, urologicky caj, vit E, femibion a potom uroval.a nejak mi z toho zblbol zaludok.musim to najprv dostat do normalu.ale tak klasika u mna pijem ten gynastan, vit E a femibion.to si myslim je tak akurat. 😉

poisonblu
29. jan 2012

tak baby ja dnes 32.den cyklu, test negativny, po menzese ani chyru ani slychu..tak ako ja uz fakt neviem

kaculiatko88
29. jan 2012

@monika2712 musíš veriť, že bude všetko v najlepšom poriadku ... hrozne ti držím palčeky 🙂 🙂

monika2712
29. jan 2012

@kaculiatko88 dakujem 😉

gumkacka1
29. jan 2012

babulky, ked ideme na geneticke vysetrenie, tak treba prist nalacno alebo netreba?

kacena85
29. jan 2012

baby neviete nejake info o ashermanovom syndrome?nema to tu niektora?ja si chystam papiere na interne a nasla som tam napisane od gynekologa podozrenie na dany syndrom ☹ .mala som zase co nasj
nasla som nejake info na nete...ale ak ma niektora vlastnu skusenost potesi kazda info

lucianak
29. jan 2012

@kacena85 Jaaaaaaaaaaaj moja, včera večer som už mala ružovkasté na papieri, aj ráno a pobede ms riadna už. No test som si robila samozrejme tam bola iba /.

lucianak
29. jan 2012

@poisonblu Pridávam sa, ja test tiež negatívny. Žiadna tragedia. Snaženie pokračuje... 😉

lucianak
29. jan 2012

@chrustik1 Ďakuje babenky, že ste mysleli na nás, ktoré sme testovali, no môj test dnes skončil len s jednou /, takže v snažení pokračujeme cca o 10 dní, pokiaľ to odoznie poriadne a snáď potom, ke´d som mala mať termín pôrodu, to už klapne... 😉 Ale nechcem to znásilňovať

kacena85
29. jan 2012

@lucianak juuj to mi je luto, a tak som na teba myslela ☹ , tak meriame dalej ozaj videla si moj graf som sem dala kuk ak ma cas len som to pokaslala par dni som nemerala

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre