Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

tinasc
6. máj 2012

@lucianak ok, no doktori boli nejednotní, jeden mi povedal, že len do konca marca, ale to som potiahla, 4.4. so bola na poradni a tam mi doktor povedal, že ešte max. 2 týždne, lebo že je to dosť vážny liek, no a ja som to potiahla ešte 4 dni postupne som ho vysadzovala po štvrťkách 🙂
ty máš asi vážnejší problém, keď ho berieš tak dlho, nielen protilátky ako ja čo? a samozko dám vedieť...

kacena85
6. máj 2012

@lucianak dobre tak aj ja honecham, chcela som este zajtra spravit ale necham to uz tak asi ani neplotu nebudem uz merat, lebo nahodou mi trochu klesne a uz budem stresovat ako sa poznam...joooooj ja sa tak tesim
no veru ved o dva roky sa ti zide aj ovu aj tehu heheh joj idem zajtra ale robi az od 12 tak si rano pospime a pojdeme

lucianak
6. máj 2012

@tinasc Tak mala som tam tuším protilátky proti trofoblastu, deficit proteínu S a nejaké mutácie no a tú trombofíliu. Takže bolo tam toho viac. Ale teraz ma dokina zakaždým chváli, aké mám parádne výsledky a že škoda, že všetky ich také nemajú 🙂

lucianak
6. máj 2012

@kacena85 Pondelok a od 12? heh, asi si chce predĺžiť trocha víkend 🙂 neviem ani do kedy sú funkčné tie testy, ale zatiaľ nechávam v šuflíku medzi ponožkami 😀 Ja som testla raz a potom asi o týždeň, či zosilnela palička... A teplotu som už tiež nemerala potom.

tinasc
6. máj 2012

@lucianak tak ja mám našťastie len protilátky proti spermiám tak hádam to užívanie stačilo 🙂 tak to je super, že máš dobré výsledky, len tak ďalej 🙂

kacena85
6. máj 2012

@lucianak ked ti mam pravdu povedat tak sa mi len zda,ze tak robi,sto krat som si ordinacne hodiny fotila a zakazdtm to hladam,on robi vselijak a aj do 18 hod co je super a tie 3D sona aj soboty kvoli oteckom ;) dnes je super ani teplo ani zima

kaculiatko88
6. máj 2012

@kacena85 gratulujeme ku krásnym //. Teraz veľa oddychu a pohody. Nohy hore a nechaj sa obskakovať ako ja už tretí mesiac. 🙂 🙂

Ja sa teším na zajtra. Poobede idem do poradne. 🙂 🙂

kacena85
6. máj 2012

@kaculiatko88 ja idem tiez poobede k dr, sice viem, ze nic este neuvidi ale nech mi aspon nieco da
a dakujeeeeeeeem a lehnim pekne

kaculiatko88
6. máj 2012

@kacena85 tak budem na teba zajtra silno myslieť, že všetko bude v poriadku. 🙂 🙂

kacena85
6. máj 2012

@kaculiatko88 aj ja teba ale tebe tam uz krasne tt svietia jooooj inak ani neviem to sa kde nastavuje

kacena85
6. máj 2012

Babyyyy ja sa zblaznim akeee su tie tt krasne pod menom vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa sibe mi hehe

kaculiatko88
6. máj 2012

@kacena85 no hej ten čas ide ale už aj tebe budú svietiť tt a každým týždňom viac a viac. 🙂 🙂

mata_ba
6. máj 2012

@usacek79 ahoj,dodatocne dakujem za podporu...no stale cakam..brusko ma boli uz tri dni,zatial nespinim,ani kvapka krvi..proste nic...aj ty si mala bolesti bruska?teda este predtym,nez sa to spustilo..

bambi2
6. máj 2012

@mata_ba ono sa to pusti, neboj, telo musi prepnut a pripravit sa.. ono to coskoro pride, neboj, vydrz to este!!! nevzdavaj to, pride to, ked to prist ma, daj tomu cas... 🙂

bambi2
6. máj 2012

@mata_ba precitaj si tento clanok, urcite ti pomoze. pomohol aj mne a viacerym babam.. a isto pomoze aj tebe... https://sites.google.com/site/missedabortion/

usacek79
6. máj 2012

@mata_ba nemas za co, drzim ti velmi palce! ano, mala som take popichavanie, striedalo sa s jemnymi krcikmi, ale ozaj zanedbatelnymi. ale to az asi tyzden pred spustenim, dovtedy nic. ja teda v piatok vecer som zacala uplne slabunko spinit, skor len ked som "tlacila" na WCku, az v pondelok cez den sa to zosililo, aj trochu krv sa pridala... a potom v noci z nicoho nic - v podstate to teda tiez nemalo nejaku dramaticku predohru..
drz sa!

usacek79
6. máj 2012

@kacena85 mojaaaaaaaaa, tak je to tuuuuuuuuu!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵
gratulacie!!!

kacena85
6. máj 2012

@usacek79 dakujeeeeeeeeem 😵

bambi2
6. máj 2012

@usacek79 ahoj pocuvaj, zajtra sa chystam gyndovi na ten hp. co sa da vsetko z toho zistit?? 😕 uz ti prisli tie vysledky z hematologie, ci bola si pre ne?? 😕 😕

svintekova
6. máj 2012

Ahojte kočky, tak mrcha na 44 DC konečne dorazila 😀 .

svintekova
6. máj 2012

@kacena85 gratulujééééééééém 😀

mata_ba
7. máj 2012

@bambi2 ahoj,dakujem...ved cakam..len mi je divne,ze sa mi zase nafuklo brusko,bolia ma krize a zase ma zacalo napinat,ked si umyvam zuby..a dnes az tak,ze som sa povracala..nechapem 😕

@usacek79 dakujem...nuz tak teda cakam..ale je to na nervy ☹ som ko z tohoto a este som sa aj vcera dozvedela,ze mi zomrela naj.kamaratka..som na dne 😢 😢 😢

bambi2
7. máj 2012

@mata_ba neboj, ono to pride!!!! a bude to lepsie... inak ked sa ti nafuklo brusko, sa mozno uz blizi mrcha. urcite je to dobre znamenie, ze sa to kazdu chvilu spusti!!!! alebo ak sa ti da, skus behnut na sono. mozno sa dr. mylil!!!!
boze, to mi je luto, bola urcite mlada... 😖 ☹ ☹ ☹ a co jej bolo ak smiem vediet? ☹

mata_ba
7. máj 2012

@bambi2 ak sa ma pustit,nech sa uz pusti..lebo toto cakanie je hadam najhorsie..som zmierena uz so vsetkym,len nech je to za mnou...a bol by to zazrak,keby sa babatko rozhodlo,ze bude pekne rast a srdiecko sa rozbucha...asi by som od stastia aj odpadla...ale tak nespolieham sa na to...
bola,teraz v aprili mala 25...nikto sme netusili co sa deje,ale vraj posledne dva mesiace mala psychicke problemy..a hoci to vyzeralo coraz lepsie,asi to tak nebolo...skocila z okna...a to vedla nej lezal jej dlhorocny priatel..nikto nechapeme...

bambi2
7. máj 2012

@mata_ba coooooooooooooooooo??? nechapem ani ja... ☹ 😢 😢 😢

bambi2
7. máj 2012

ja sa chystam teraz k dr. na ten horm. profil.. tak som zvedava co zistia ale podla mna nic... 😉

mata_ba
7. máj 2012

@bambi2 vsetko okolo mna je cele zleee...

bambi2
7. máj 2012

@mata_ba neber to tak.. musis pozitivne myslet nech sa deje co sa deje!!!! v myslienkach je sila!!!!! 😉 je tolko veci na svete co dokazu urobit radost, netrap sa nad rozliatym mliekom, chod do lesa na prechadzku, vyber sa na nakupy, kup si nieco pekne co ti urobi radost a tes sa!!!! tes sa, ze si tu a si zdrava a mas co mas!!!! hned bude zivot krajsi!!!! a za chvilu bude urcite tehulka znovu!!!!! 🙂

bambi2
7. máj 2012

@mata_ba Ak prijmeme všetko, v čom sme schybili –
a napriek tomu si myslíme, že si zaslúžime radostný a šťastný život,
otvoríme nesmierne okno, ktorým môže vojsť Láska.
Pochybenia potom náhle zmiznú samy od seba,
pretože šťastný človek sa nevie pozerať na svet inak než s Láskou –
táto sila obnovuje všetko, čo existuje vo Vesmíre.
Paulo Ceolho

mata_ba
7. máj 2012

@bambi2 ja si toto vsetko uvedomujem..a tesim sa,ked bude vsetko za mnou...dalsie snazilkovanie 🙂 ale teraz to je este na prd ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre