Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

mata_ba
15. máj 2012

@bambi2 este nie..idem tam okolo 3 🙂

bambi2
15. máj 2012

@mata_ba drzkam ti palce aj vsetky prsty nech sa stal zazrak!!!! myslim na teba, daj potom vediet!!!!

alenkam.
15. máj 2012

@mata_ba drz sa... myslim na teba... 😉

mata_ba
15. máj 2012

@alenkam. dakujem ti 🙂

sabaka
15. máj 2012

@zvolsiinylogin ahoj s polypmi na maternici nemam skusenost ale co sa tyka odstranenia, myslim ze pri odstraneni väcsieho polypu (je to nieco ako vyrastok na cipku maternice) sa robi kyretaz podobne ako pri MA (cize zasah do sliznice mat.). Pre istotu by som pockala s pohl. stykom aspon 3 tyzdne - je tam riziko zapalu a ranka sa musi najskor zahojit. Ziadne vanove kupele. Ja som bola po MA na PN tyzden, lebo som to uz dlhsie doma nevydrzala i ked som este nebola celkom fit. Trosku si teda teraz oddychni aby si sa mohla coskoro znova vrhrnut na snazenie 🙂 vela stastia!

sabaka
15. máj 2012

@svintekova ja by som brala vodnara ale tak aj rybku, coby nie 😉 na kolky dc ti potom dorazila mrcha? nejako som to tu nezachytila... 😝

sabaka
15. máj 2012

@jenny6 to je super, ze vam to uz na 3 mesiac znova vyslo! normalne to doda nadej, ked citam podobne spravy. 😉 ja by som bola mala termin 8.9... 😠

trish22
15. máj 2012

Ahojte baby,

@bambi2 držím palce, aby vám to vyšlo. Ja cítim, že to bude dobre tentokrát

@mata_ba držím palce...myslím si že tam ešte nádej je....ja som mala anembyromolu a mala som tiež všetky´príznaky, dokonca bruško mi rástlo....no bohužiaľ nám to nevyšlo. Tak dúfam, že tebe to vyjde. 😉

Som 15 dní po kyrete. Meriam si BT (stále som na bode mrazu 😀 ) aby som aspoň zhruba vedela kedy budem mať ovu alebo ms. Už sa neviem dočkať kedy to príde. Asi nikdy som ešte takto na ms nečakala 😀 😀 😀 Potom počkáme ešte jeden cyklus a ked budem o.k. tak ideme na to. Ja nebudem čakať 6 mesiacov ako mi to doktor radil. Uvidíme. Čo vy na to?

ivankaalenka
15. máj 2012

Ja som bola 2 tyzdne pn, ziadny pohl. styk 3 tyzdne aspon a inak asi nic. No a len sprcha. Priprava...ziadna...len psychicka.

jenny6
15. máj 2012

@sabaka No bolo to také prekvapko, keď som manželovi ukázala prvý tehotenský test so slabuliiiiinkou druhou čiarkou, tak manžel povedal, že sa mi to len zdá 😀 Ja som ani nerozmýšľala o tom, že by to nevyšlo! V okolí mám strašne veľa kamarátok, ktoré mali podobné ťažkosti.. Tak som si stále vravela, že aj keby sa to opakovalo, ja viem že raz budeme mať zdravé bábo 😵 Inak táto stránka a táto téma je super! Som rada že je a mne tiež veľmi pomohla, keď som mala po zákroku..

bambi2
15. máj 2012

@trish22 vdaka, urcite to vyjde!!! pravy vajecnik je ten pravy a je aj pravy cas teraz!!!! nepochybujem 😉

mrcha pride tych 4-6 tyzdnov je tu... uvidis!!! 😉 a nemusis cakat, ono ti nikto nezaruci, ze ked pockas 6 mesiacov, ze sa to nestane!!!!! kludne zacnite skor!!

svintekova
15. máj 2012

@sabaka ahoj moja. Mrcha dorazila na 44 DC. K znameniam mam brata vodnara a ja som rybka-v podstate je mi jedno hlavne nech sa nam zadari a dotiahnut az do konca.

svintekova
15. máj 2012

@sabaka mojka moj termin mal byt 12.9. ☹ takze nevyslo nam to v septembrovkach. Drzim nam palce nech sme spolu v teme ktoru zalozi bambi 😉

svintekova
15. máj 2012

@mata_ba Matka myslim na teba a drzim silno palce 😉

anuska30
15. máj 2012

ahojte dievcata.Ja som mala kyret v oktobri a dnes mam 30dc.Aj minuly mesiac som mala 30dc.Mavam tak 28-30DC.Uz tri dni ma pobolieva v podbrusku.Dnes som mala dostat mrchu,ale este nic len tri dni take tmave vlasocnice a aj to nie na vlozke.Zistila som to pri umyvani.Urobila som si dnes na obed test a druha ciarka bola slabunka.Dufam,ze budem tehu.,ale velmi ma pobolieva v podbrusku a sem tam citim tlaky na prsiach.Zajtra idem na krv kvoli HCG nakolko mam jeden vajcovod a mala som mimomaternicove.Drzte palce.Dievcata,mala ste aj vy takto na zaciatky dost silne bolesti v podbrusku ?

kaculiatko88
15. máj 2012

@lucianak tak ja sa vždy teší do poradne celý mesiac a som tam cca 15 minút a potom sa neviem dočkať ďalšej. Ani si ten čas nevychutnávam tak ako by som mala. Ale tento mesiac to pôjde rýchlo od zajtra idem zarezávať a učiť sa na prijímačky. Čakajú ma dve 300 stránkové knihy.

alenkam.
15. máj 2012

@anuska30 super, dufam, ze vsetko vyjde ako ma... 😉 drzim palce... Aj ja sim mala prce asi dva tyzdne bolesti ako pri mrche, vraj je to ok...

alenkam.
15. máj 2012

@anuska30 keby si si test robila rano, isto by boli ciarky silne... 😉

anuska30
15. máj 2012

@alenkam. uvidim ako zajtra dopadne hcg a ak bude stupat tak vo stvrtok by som si urobila rano znova test

bambi2
15. máj 2012

@mata_ba moja no co ako si dopadla??? dufam, ze dobre a nie si niekde v nemocke?!!!!!

mata_ba
15. máj 2012

@bambi2 ahoj..nie,mozem cakat..tym,ze plodik ma len 3,3mm a vraj mi nic vazne zatial nehrozi,mozem cakat..len zacnem krvacat..

bambi2
15. máj 2012

@mata_ba ja som cakala na tvoj zazrak!!!!! ☹ mu ale ta rozlucka s tebou dlho trva.. dufam, ze to budes mat coskoro za sebou!!!!!! a ako dlho je uz mrtvy, vies to presne??

mata_ba
15. máj 2012

@bambi2 no urcite 2-3tyzdne..snad sa to uz pusti..

bambi2
15. máj 2012

@mata_ba uz by sa malo pustit kazdu chvilu.. ach, nech to mas uz za sebou!!!!!!!! to je hrozne to cakanie!!!! 😖 ale vydrzis to... a ako sa citis??

alenkam.
15. máj 2012

@mata_ba je mi to luuuuuto... ☹ verila som aj ja...

sabaka
15. máj 2012

@mata_ba je mi to luto! a moj obdiv, ze si vydrzala cakat - za odmenu hned po "tom" mozes zacat s novym snazenim. opakuj si to pre seba ako mantru "coskoro budem moct skusat dalej" 😉 zelam vela sily do nasledujucich dni!

sabaka
15. máj 2012

@svintekova ze 44-dnovy cyklus?! no nastastie uz mas za nim! a dalsia mrcha uz snad vobec nedojde! ja ju nechceeeeem

sabaka
15. máj 2012

@anuska30 to znie slubne..... 😉 daj vediet, ako dopadlo vysetrenie.

alenkam.
15. máj 2012

@kacena85 a s tebou co je? Dufam, ze vsetko ok, nohy vylozene a pohodicka ...... 😉

mata_ba
15. máj 2012

@bambi2 neviem..necitim sa zle..akurat ta psychika..ale bude to dobre..

@alenkam.
@sabaka dakujem baby.. 🙂 bude to dobre..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre