Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
16. máj 2012

@kaculiatko88 nooo krasna vychova,jedno lepsie ako druhe.segra malu neter do 3 mesiacov mala na rukach len ked ju brusko bolelo,teraz uz neobsedi zvedavec maly ale je aspon v tom vajicku alebo v kocari

kaculiatko88
16. máj 2012

@kacena85 ale trošku tvrdej ruky neuškodí. 🙂 🙂

kacena85
16. máj 2012

@kaculiatko88 sak jasne,dovolit ale odtial potial,jaj oci mi padaju,vrrr rano dam sprchu,dnes mi volali z prace ci nemozem zajtra dobehnut na hodku,bude dalsi pohovor.porazi ma,drahy ma od pondelka volno a sme kazdy den v meste,to si clovek potom tak nevychutna,ked furt nieco,dufam,ze do soboty bude pokoj,sobotu ideme neterke gratulovat,pondelok idem k dr na kontrolu,teda ak nebude chciet aby som skor dosla,dufam ze bude vsetko ok

kaculiatko88
16. máj 2012

@kacena85 tak aj ja by som sa už rada dostala do mesta na nákupy. Treba mi nejaké vecičky do môjho šatníka. Hoc manžel nieje nadšený bo mám takú plnú skriňu, ale ja nemôžem za to, že mi väščina začína byť tesná. 🙂 🙂 Tak budeme v piatok a v pondelok na teba myslieť. Ja idem až koncom mesiaca bo obvodná mi už skončila PN a či mi on dá alebo sa vrátim do práce.

janusa_
16. máj 2012

ahojte,, ja som bola minuly tyzden v nemocnici,, zacala som krvacat,,drobec mal vysoke hodnoty NT, rastol rychlejsie ako bolo treba,, lekari nam potvrdili ze ma urcite nejaku vyvojovu chybu nezlucitelnu s dalsim vyvojom 😔 😢 ..v nedelu som absolvovala kyret v 12+0tt 😔

koceny chcem sa opytat po akej dobe po kyrete ste isli opat do prace (mam pocit ze sa doma zblaznim ☹ ),, a ako dlho ste krvacali po kyrete?
DAkujem,.

bambi2
16. máj 2012

@janusa_ ahoj moja, to mi je luto!!!! ale ver, ze je to takto lepsie pre vsetkych!!!!!!! neboj, o chvilu budes tehulka!!! staci pockat na prvu mrchu a ak bude ok psychicky tak mozte ist na vec 🙂

janusa_
16. máj 2012

@bambi2 tak skoro nezacneme snazilkovat urcite, minimalne do jesene chcem pockat oddychnut si ,dat si s partnerom vztah do normalnych kolaji, mozno doriesir novembrovu svadbu a tak 😔 teraz mi ide hlavne o to psychicke do "poh ody" 😔

kacena85
16. máj 2012

@janusa_ aoj mojka tak mi to je luuuto ;((( ja som bola po kyrete tyzden doma

janusa_
16. máj 2012

@kacena85 ahoj ,, jatiez tak rozmyslam ze buduci tyzden pojdem uz do prace, bola som doma takmer 3mesiace vkuse a uz potrebujem spolocnost ludi,, len sa bojim ze ma bude kazdy lutovat atd 😔

kacena85
16. máj 2012

@janusa_ neboj to prejde,pre to ja nikomu o tom v okoli nevravim,nech to potom neriesia,drz sa moja

sabaka
16. máj 2012

@janusa_ velmi luto mi je... co k tomu dodat? stale ma to zoberie, ked sem nejaka kocka napise, ze potratila...ja som bola po kyrete doma tyzden, dlhsie som to uz nemohla vydrzat. neboj, v praci nebudu taki netaktni a nechaju ta na pokoji.

mata_ba
17. máj 2012

@janusa_ moja ☹ drz sa...zvladneme to...

trish22
17. máj 2012

@janusa_ je mi to veľmi ľúto. 😔 😔 ja som tiež po kyrete, bola som pred 2 týždňami a bola som v 10tt. 😔 😔
Krvácala som silno prvý deň a potom asi 10-12 dní iba slabé špinenie. My si dávame tiež pauzu ale asi iba nejaké 2-3 cykly .... závisí od ms, že aké bude a ako sa budem cítiť. ked budem o.k. tak ideme na to. Lekár mi radil počkať až 6 mesiacov.
ja som si tiež hovorila, že lepšie takto....mohlo to dopadnúť ešte horšie. Ale asi Boh to takto chcel. ☹ ☹ ☹
Drž sa!

@mata_ba Ja to beriem tiež tak, že je to náš anjelik, aj keď to tehu nebolo také ako malo byť. Ale niečo tam bolo, len to prestalo rásť ....bolo to naše a je nám to veľmi ľúto. ☹ ☹ ☹ ešte si aj poplačem ked som sama.
Drž sa!

mata_ba
17. máj 2012

@trish22 dakujem..a veru,bol to nas drobcek...snad nam rychlo posle za seba nahradu..no tentokrat uz to spolu dobojujeme do statsneho konca 🙂 len som nervozna,lebo stale nic sa nedeje ☹

mata_ba
17. máj 2012

@bambi2 ahoj..ako,ja stale nic ☹ nic,nic,nic..zacina mi z toho sibat ☹

bambi2
17. máj 2012

@mata_ba ja viem, ak to nemozes vydrzat tak chod na kyret. kedy by si mala normalne dostat mrchu keby si nebola tehu??

lucianak
17. máj 2012

@kacena85 Hehe, ja tiež takto, len som vyšla po 4schodoch a už som fučala ako lokomtíva 🙂 Ale to prejde po pár týždňoch, resp. sa to zmierni... Aj ja som to takto m ala zo začiatku, že len pchať dačo do seba, ale potom som už nevedela papať asi 3týždne, ale potom som sa rozbehla zasa a tiež voľačo žujem, ale žeby aj váha šla hore, tak to nemôžem povedať. Dnes ráno nalačno v pyžamku 48,5kg ☹ Až som sa zhrozila... musím nejako pribrať, ale jak?

kacena85
17. máj 2012

@lucianak papaj milaciky a take tie sladke pudingy

Babulky moje,volala som gyn.ze hcg je ooook a staci dojst pondelok,sice neviem cislo ale nevadii,tesiiim ako blazon

trish22
17. máj 2012

@mata_ba a nechcela by si ísť predsa len na ten kyret? už by si to mohla mať za sebou. ja ťa nechcem nahovárať, neber to tak.... 😔 ja som čakala na kyret jeden celý týždeň a teda poviem ti parádne mi z toho šibalo. ☹ chcela som mať už po...myslím si že aj ty si na tom podobne. inak obávam sa aby si nechytila nejaký zápal ☹

lucianak
17. máj 2012

@kacena85 Takže mu predsa padla sánka, ak uvidel to krásne číslo 🙂 Dávno sme to vedeli....
A to ma ani nenapadlo, že sledké pudinky mám jesť. Máme doma kopec mlieka aj pudingy v prášku, tak u nás bude od teraz pudingáreň 😀

mata_ba
17. máj 2012

@bambi2 v tychto dnoch nejako..

@trish22 ved to,ze uz chcem mat po..to je jedine,co ma trapi...pockam este par dni a ked nic,idem na kyret...

bambi2
17. máj 2012

@mata_ba ono to urcite pride kazdu chvilu. a ked by si mala dostat v tychto dnoch mrchu, tak sa to urcite teraz niekedy pusti.. bude to silna mrcha!!!!! vsetko vyjde von!!!!

kaculiatko88
17. máj 2012

@kacena85 tak vidíš dobré správy už len budú chodiť až do konca tehu 🙂 🙂

@mata_ba tak ak to nezvládaš psychicky tak choď na kyret. Tak len ubližuješ sama sebe. ☹ ☹

@janusa_ ja som bola po kyrete doma presne týždeň a išla som do práce, bo by mi asi švihlo doma.

@lucianak ja podľa váhy u dr. som pribrala kilo a podľa domácej váhy som schudla 2 kilá a to stále niečo mám v puse a žujem.

lucianak
17. máj 2012

@kaculiatko88 A koľko vážiš?

bambi2
17. máj 2012

@trish22 zapal nehrozi, iba ak by cakala viac ako 6 tyzdnov.. dr. na sk plasia!!!! nic sa nestane!!!!! 😉

mata_ba
17. máj 2012

@bambi2 no dnes ma aj zabolelo tak mrchovsky silnejsie brusko..tak som sa uz potesila,ze super a zase nic..uz som mala aj dole pocit,ze hadam,ale to len biely hlienik...dam este dnes,zajtra cervene vinecko,sprchu,sexik...a modlim sa,tak snad ma uz Pan vypocuje..

@kaculiatko88 ked ja mam chvilky..chvilu som ok,chvilu na prd...ale ten kyret nejak nechcem,kym nebude nevyhnutny..

kacena85
17. máj 2012

@lucianak ja sa taaak tesiim
No mojka sak preco to maju deticky papat,aby prospievali

bambi2
17. máj 2012

@mata_ba vyskusaj si dat do pohara lyzicku mletej skorice, zalej to horucou vodou a oslad medom. skorica vraj prekrvujei, mozno by to pomohlo... skus aspon 3-5x denne..

lucianak
17. máj 2012

@kacena85 🙂 jasnačka... treba ma asi poslať niekam na výkrm, aby som nabrala troška

anuska30
17. máj 2012

@kacena85 tak ja som si dnes bola pre vysledky z HCG a zajtra musim ist znova lebo lekar povedal ze to je take na hrane ze to bolo velmi skoro tak idem na krv zajtra znova.Aj ja mam na vlozke uz slabulinke spinenie.Neviem ci si mam sama zacat davat ascorutin.tak ja som v utorok mala vlatne stvrty tyzden.Mozno je to asi ozaj skoro.mna pobolieva trosku spodok a niekedy dost a tiez citim prsia svrbenie.no v noci som bola dost hore co ma velmi bolelo brucho.Dufam,ze to nebude mmt :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre