Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

igiana
30. nov 2010

@kajuska09 ☹( presne ako moj byvaly gynekolog. Ani on take veci neuznava. Teraz som na PN.

kajuska09
1. dec 2010

@igiana a ty u svojho gyndosa ostavas, alebo chces prejst k inemu?

lilik15
2. dec 2010

Ahojte byby, rada by som sa pridala do vasej debaty ak mozem 🙂
V maji som potretila bola som 10tt..stale sa s toho spamatavam,je to trosku lepsie, ale niekedy mam take dni ze placem,drzi ma nad vodou len moj manzel...snazime sa uz 3mesiace a stale nic.Zmenila som svoju gynekologicku lebo stale mi meska menzes a ona s tym nic nerobila.Vcera som bola u noveho doktora a ten mi zistil ze mam otocenu maternicu dozadu a cystu v maternici velkosti 8x9cm je mi hrozne teraz cakam na vysledky..mate tu niekto skusenosti s cystou ?dakujem za odpovede.Ahojte :(

bubu4125
3. dec 2010

ahojte, pridám sa aj ja do debaty.
ja mám za sebou už 2 potraty...prvý v 19.tt a druhý v 17.tt...
jednoducho som sa začala otvárať. Pri prvom som nič necítila, nemala som žiadne problémy, dokonca som začala cítiť prvé jeho pohyby. A zrazu slabé krvácanie a lekár na pohotovosti mi povedal, že je neskoro. Skúsenosti vtedy v nemocnici??? OTRAS!!! Druhé tehotenstvo som mala rizikové, od začiatku PN. Viackrát som ležala na gynekológii kvôli špineniu a prvému potratu. Upokojila som sa v 16.tt, keď mi robili sono, malý stváral akrobatické kúsky, bol vtedy strašne živý. To bol utorok a v piatok ma pustili domov, vraj je všetko OK. A v nedeľu som tam bola zas, ráno som volala s mojím gynekológom, že mám slabé bolesti v podbrušku. Kázal mi prísť do nemocnice, že sa na mňa pozrie, že má službu. Zistil, že som bola už strašne otvorená, ale snažil sa to zastaviť. Dával mi asi 5%. Presne na mesačné výročie našej svadby mi robili zákrok. Lekár mi odporučil počkať asi 3mesiace. Konzultoval s lekármi aj z iných nemocníc, ukazoval mi maili, vraj mi bude pichať nejaké injekcie a odporúčajú serkláž!!!!!!! Momentálne som cca v 5.tt, vo štvrtok idem k lekárovi a všetko sa dohodneme. Hlavne mi musí to tehotenstvo potvrdiť. Naposledy povedal, že mi to 100% nepotvrdzuje, ale všetky znaky na to ukazujú. Aj môj test mi to potvrdil. Na jednej strane sa teším, no mám aj strach.

kajuska09
3. dec 2010

@bubu4125 ahoooj, tak ty si mala tie dva potraty naozaj dost v neskorom stadiu, je mi to luto. A zistovali Ti pricinu? poslali Ta na genetiku alebo niekde?? Velmi Ti drzim palce aby bolo teraz vsetko ok, verim tomu 🙂

kajuska09
3. dec 2010

@lilik15 uplne chapem tvoje pocity, ja som to zazila 2 krat. Vobec nic si z toho nerob, ze sa Vam nedari otehotniet, je to este dost kratka doba na snazenie, my sme sa s manzelom zacali snazit po prvom potrate asi az po polroku od zakroku, lebo som stale mala nejake mykozy a kvasinky. No a nedarilo sa nam asi 8 mesiacov, vela robi aj psychika. a co sa tyka tej cysty, kamoska tuez mala uz raz operovanu , ale zial narastla jej dalsia. Hovoril Ti doktor nieco o operacii? Inac cysta vraj moze tehotenstvom zaniknut.

bosoriak
4. dec 2010

Ahojte, len chcem poradit zienkam, co podstupili kyretaz: ja som potratila v 8. tyzdni, robili mi kyret a potom som hned zacala brat Wobenzym. NEviem, ci to bolo tym, ale hned po prvom menzese od zakroku mi doktorka povedala, ze je sliznica uplne zregenerovana, ze sa uz mozme snazit.
Brala som 2xdenne po 8 tabletiek asi 2 mesiace. Skuste, mozno to pomoze. Pomaha to na hojenie ran a vraj aj na caste mykozy (to zatial neviem posudit) a vseobecne na imunitu.
Drzim palce vsetkym, aby sme uz kyretaz nikdy nemuseli prezit.

cathy77
4. dec 2010

bosoriak - kludne sa začnite snažiť, je to trend všade vo svete(okrem senilnych lekarov z byvaleho československa) počkať do prveho menzesu a po nom sa kludne začať znovu snažilkovať. ak bol kyret urobeny spravne a bez problemov, sliznica sa v priebehu mesiaca zregeneruje. Ja som v januari podstupila porod v 21.tt a nasledny kyret a vo februari sme sa už snažili - na doporučenie lekára( a nie hocakého 🙂 ). takže hor sa do toho...

lucka1987
4. dec 2010

@cathy77 ahoj aj ja tak chem.. 6.11 som mala abort a teraz uz cakam mrchu (nech len cim skor dojde) beriem vitamin kys.lystovu a alchemilkovy aj pijem pravidelne... na kontrole bolo vsetko ok.. ide este po prvej mrche aj na sono a j na preventivu a ak nebudem mat nic zle tak na vianoce sa ideme snazit.. cize po prvej mrche... doki mi to ani uuplne neporadil ale ani nezakazal... 😅

cathy77
4. dec 2010

ja som sa do toho tiež pustila s vervou a utešovala sa, že x babám sa to podarilo ešte pred prvou mrchou🙂 poznám jednu, čo sa nedočkala prvej mrchy po kyrete a vzápätí počala(a aj donosila) dvojčatká... ale kedže som chodila potom každy mesiac na folikulometriu aby som vedela, v akom stave mam vajka, sliznicu atd... sliznica bola krásna každý mesiac a vajko ani jedno... jasne, že to s abortom nemalo nič dočinenia, to je už u mna asi tak... po 3 zufalych mesiacoch sme nasadili clostilbegyt, prve dva cykly dokopy nič, až na tretí s max.dávkovaním sa urodili 2 vajká a bohuvdaka aj sme pohnojili. Dufam, že u teba to pojde lahšie a rýchlejšie... tak hor sa do toho

drakozorka
5. dec 2010

ahojte bohuzial i ja som bola na kyrete v 7tyzdni vraj to bol zamlcany potrat bez akyxkolvek bolesti deticky sa nevyvijali tak ako by mali(cakala som totizto dvojcata).zajtra tomu budu 3tyzdne ale stale to rovnako boli nic ma nebavi z nicoho sa netesim som ako bez zivota stale len rozmyslam co som spravila zle.nahovaram si ze asi to tak muselo byt no velmi to nepomaha.ostava mi len dufat ze sa vsetko dobre zahoji a casom to preboli.

cathy77
6. dec 2010

drakozorka - to, že ťa nič nebaví ani neteší je úúúúplne normálne. ver tomu, že to prebolí a čas to zahojí... pre mna bolo dôležité čím skor otehotnieť znovu a začať sa pomalinky tešiť znova. nič si zle nespravila, je 10000000 príčin, pre ktoré sa to mohlo stať tak, ako sa stalo.Ty si nič zlé neurobila. Nechaj to prirodzene prebolieť a zbytočne si nenanucuj pocit viny.

drakozorka
6. dec 2010

dakujem za utexu ja sa snazim mysliet pozitivne len sa mi to nejako nedari xce to asi cas...ja by som tiez najradsej co najskor ostala tehotna no na druhej strane sa aj velmi bojim ze to vsetko prezijem zas.doktorka mi radila pockat pol roka ale to len tak vseobecne bez vysetrenia...tak neviem ale asi ju pocuvnem a nebudem riskovat.

bubu4125
6. dec 2010

@kajuska09 zisťovali, ale nič nezistili...s genetikou asi nebudem mať problémy...po potratoch brali vzorky na hystológiu, a vraj bolo všetko ok...ani nijaká hormonálna porucha tam nie je...bola som u jednej bylinkárky a ona mi povedala, že mám slabé panvové dno, preto mi odišli v takom neskorom štádiu...akurát dnes mi lekár potvrdil tehotenstvo, tak sme v 5.tt! teším sa!!!

crispy
6. dec 2010

Ahojte, pridam sa aj ja. Ja ma za sebou 3 potraty. Posledny minuly tyzden.
Tie prve dva som znasala relativne dobre, pretoze som verila, ze dalsie tehotenstvo dopadne dobre. Tentokrat som tu istotu stratila, takze sa vlastne zmierujem s tym, ze uz druhe dieta mat nebudem. U mna hra rolu aj vek, nie som najmladsia na rodenie deti 🙂.
Po samotnom zakroku som nemala ziadne problemy, uz po dvoch hodinach ziadne bolesti ani krvacanie, verim, ze som mala dobreho lekara (operatera), poznam ho uz nejaky ten rok.
Kazdopadne, zajtra idem na novou gynekologickou, rozhodla som sa, ze chcem niekoho, kto sa venuje neplodnosti a ma iny pristup. Ta predchadzajuca Dr. bola podla mojho nazoru doktorka do dobreho pocasia.
Bubu, to musis mat hroznu skusenost, neviem si to ani predstavit potratit takto neskoro. Je mi to luto.

vivienkatka
11. dec 2010

ahojte kočky.
aj ja som to zažila teraz vo štvrtok som bola na kyretaži bola som v 11 tt a nezvladam to uplne ma to vzalo mam doma 2 ročnu dceru ale ajtak ma to strasne vzalo. a este ma sklamal aj moj priatel myslelal som že ma pochopi ale prave naopak strasne ma sklamal vobec mi nepomohol a nechape ma .všetko som zažila sama len ma odniesl do nemocnice a od kedy som sa vratila sa tvari že sa nic nestalo ako keby to enbolo aj jeho dieťa. ja viem že som to babo nevidela nai nedržala v naruči ale bolo to moje dieta nosila som ho v sebe a strasne som sa nanho tešila a zrazu toto. zacala som krvacať a sla som do nemocnice tam povedali ze tehu vobec nevyzera na 11tt. a ze nebije srdiecko a tak myslela som ze ma porazi strasne som sa rozrevala .na druhy den som mala prist na kyretaž rano zobrali krv hormon klesol tak všetky predoperačne vyšet. a bolo to ked som sa zobudila strasne som plakala poobede ma pustili a bolo to este horsie revala som jak male dieta a myslela som ze ma moj priatel pochopi ale prave naopak spraval sa chladne vobec sa somnou o tom nebavi a tvari sa že sa nic nestalo a to ma vzalo tiež a trapi ma to ako može byt taky preživam svoje najhorsie obdobie a on ma ani neobjal a všetko co natop povedal bolo stalo sa.ja viem budete si mylsieť že som citlivka ale sklamal ma ked som ho najviac potrebovala, teraz neviem ako sa z toho dostat nic ma nebavi ked vidim nejaku reklamu kde su male deti rozplacem sa alebo moja mala bambulka prisla kumne chytila ma za brusko a povedlaa sestrika a pohladkala mi brusko mala som dost revala som jak diva . snazim sa pred malou gtvariť ze je všetko ok ale hned ako som sama revem neviem to nejak ovladať ale neviem ako to zvladnem a co je najhorie nema ma kto podporiť a ni vypocuť . som zufala snazim sa o to aby som to nejak zvladla už len kvoli malej ale je to tažke.

januska555
11. dec 2010

@vivienkatka ahoj ja som zažila pred vyše mesiacom niečo podobné, mala som MA v 9+3tt a o tehu som vedela od 3tt takže sme sa s manželom tešili na bábo celých 7 týždnov a potom tá strašná rana...v prvé dni som si myslela že to nezvládnem ale potom sa to nejako urovnalo, nevravím že je to už v pohode a nemyslím na to ale uvidíš, že čas to vyrieši. A čo sa týka chlapa mm bol super stále ma utešoval a objímal, ale asi len 2 dni potom videl že mi to nerobí dobre lebo čím viac to robil tým viac som na to myslela a plakala a tak sa začal premáhať a tváriť sa akoby sa nič nestalo aby som na to stále nemyslela, neviem ale asi to pomohlo lebo teraz sa už cítim psychicky lepšie...možno aj ten tvoj to myslí dobre...

mima263
11. dec 2010

ženušky nevládzem listovať túto tému. Kedy môžem čakať menštruáciu po kyrete? cca

lucka1987
11. dec 2010

@mima263 4-6 tyzdnov .. menprisla teraz 34 dni po MA teda aj kyrete

betty26
11. dec 2010

@mima263 mne prisla po 6 tyz

mima263
11. dec 2010

@lucka1987
@betty26 ďakujem, ste zlaté.
Ja som ešte len týždeň po a ešte stále cítim maternicu, Pocity radšej ani neriešim.

betty26
11. dec 2010

@mima263 viem ako sa citis ☹ po case to bude o nieco lepsie .

vivienkatka
11. dec 2010

dakujem ale teraz je to dost tažke

vivienkatka
11. dec 2010

@januska555 dakujem ze si napisala neviem mozno je to tak ze nechce ukazať ze ho to tiež trapi.teraz je to dost tazke a neviem na nic ine mysliet len na to a obvinujem seba za to ze som to nedokazala a ze keby som sa nerozculovala mozno by to babo bolo v poriadku neviem ale citim pocit ze som bola na vine . ja už som taka zufala ze neviem co robim dnes sm varila obed a namiesto soli som tam dala cukor proste som mimo. a este v stredu mam skusky na vodičak absolutne sa neviem sustrediť na ucenie neviem ako to zvladnem

kajuska09
11. dec 2010

@vivienkatka ako pisu baby cas vsetko zahoji. Tes sa ze mas uz jedno dieta. Ja este nemam ziadne, mala som uz zial 2 potraty, ale velmi dufam, ze raz sa mi podari donosit zdrave babo. Mne pomohla praca, hned na 4. den od operacie som pokracovala v robote. Skus sa s priatelom este porozpravat, neverim ze je az taky chladny. Aj ked je pravda, ze muz nikdy nepochopi ako sa zena v takejto chvili citi.

vivienkatka
11. dec 2010

snažila som sa rozpravat on povedal že si to velmi pripusťam že mam nato zabudnut ale neda sa to proste nije to take jednoduche podla mna. ano moja bambulka je moje slniečko v mojom živote som rada že ju mam ale trapi ma co sa stalo velmi som sa tesila na druhe babo. a citim sa ze som zodpovedna za to čo sa stalo. ano cas je najlepši lekar ale bude to trvat podla mna dlho ja mam asi smolu . neviem prečo je to tak asi ma boh za niečo tresta, ked som bola prvačka na zakladnej zomrel mi oco potom v piatom rocniku brat a v osmom babka a najhorsie bolo ked v 9 roč. zomrela moja milovana mamka rovno predomnou a teraz sa mi stalo toto.a stale som si kladla otazku prečo je to tak ten ktory si važi naprklad rodičou pride o nich a tiež tarz su take matky ktore svoje deti tyraju a nestaraju sa alebo v tehu fajcia alebo vobec nechceli deti a maju ich podla mna je to nespravodlive.a citim v sebe velku zlosť,

kajuska09
11. dec 2010

@vivienkatka tak ty mas naozaj smutny osud, ale asi to tak vsetko malo byt. Aj ked to nevieme vysvetlit. Urcite sa Ti este podari mat zdrave babo. Skus sa vyrozpravat nejakej kamoske. Aj to pomaha.

vivienkatka
11. dec 2010

dakujem ale ani jedna moja kamoska to nezažila preto som pisala sem mysliim ze ma skor pochopia tie ktore to prežili

kajuska09
11. dec 2010

@vivienkatka to je pravda, ja mam dost kamosiek ktore to prezili, teraz je to toho velmi vela ☹ dokonca jedna znama mala tiez 2 potraty ako ja...

vivienkatka
12. dec 2010

a ake mate skusenosti a s tym cajom, pomaha niekde som citala vo fore ze pomaha aj otehotnieť

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre