Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

eva_em
10. feb 2011

No tak uz viem, ze tie lieky na stahovanie maternice niesu az take potrebne. Vcera som bola v nemocnici, lebo mi z nich bolo strasne zle- vedlajsie ucinky. Doktor poradil vysadit, maternica sa stiahne aj sama. Dnes je uz vsetko O.K. Ja som tiez otehotnela v decembri a mala som herpes a nejaku vyrozu. Tak si myslim, ze to mohla byt tiez jedna z pricin. Tesim sa vsak na jar, vtedy je to vsetko nejak krajsie, aj slniecko nam svieti a aj psychicky som na tom ovela lepsie ako v zime. Nam kazali pockat a po druhom cykle uz mozme skusat....

zlatat
10. feb 2011

@leleh môj malý 4 ročný už od 1,5 roka chodí so zvýšenými teplotami - obehali sme kôli tomu kopec lekárov, absolvovali množstvo vyšetrení a na nič neprišli - nikto nevie, prečo ich má zvýšené ( pohybujú sa mu od 37,1 - 37,9 ) ... až mi jedna lekárka povedala, aby som mu prestala meraž teplotu 😠 ... toť naše zdravotníctvo

leleh
10. feb 2011

@zlatat, oni na nic nepridu ale keby nedajboze sa vysrstilo nieco tak povedia kde ste boli doteraz 😠 .Mne jedna dr povedala ze to niektori ludia maju taku vyssiu, no podla mna je to totalna blbost kedze viem ze predtym som mavala stale normalnu teplotu okolo 36:6. Tiez mi v nemocke robili vysetrenia aj krvi aj mocu a vsetko bolo ok a dalej sa tym nezaoberali.

zlatat
10. feb 2011

@leleh presne tak, je to blbosť - aj mne to isté v nemocnici jedna lekárka povedala - len mi nevedela vysvetliť, prečo predtým jeho normálna teplota bola od 35,6-36,2 a keď mal 1,5 roka zrazu ( po začatí užívania jedného lieku na podporu imunity) mu stúpla o vyše 1 stupňa ... plus navyše má bolesti kĺbov a nevie sa prečo má bolesti... a to aj na reumatológiu s ním chodím. 😒

gerdusha
10. feb 2011

tak ako ma vacsina ludi teplotu 36,8, su ludia, ktori maju permanentne 37,1...prave kvoli hormonalnemu disbalancu

tututu
10. feb 2011

Bože baby, ako to tu čítam- tí lekári sú fakt nanič 😢
-vyštudovali za fľašky- či sú už na práškoch?
Mňa tak skoro pred 8 rokmi doktor skoro zabil- stále som mala zvýšené teploty- vystriedala som 7 druhov ATB
ktoré do mňa stále pchal, až som za tie dva mesiace schudla 8 kg- nemohla som už nič zjesť- keď som videla jedlo, chcela som vracať, a to ani nehovorím o totálnej mikóze, krvi v konečníku- som myslela že už umieram a mám nejakú rakovinu.....
Až kým moja mama neurobila cirkus a len tak medzi rečou sestričke nepovedala, že aj staršia dcéra- teda moje segra a mama sa liečia na štítnu žľazu, a či náhodou to nerobí ona tá štítna.....
Potom sa doktor tresol po hlave a poslal ma na endokrinologiu na biopsiu, odkiaľ prišli výsledky-
zápal št. žľazy a nedostatočná funkcia, a odvtedy beriem lieky - nejprv 25- a teraz už 100 a 125 cez víkendy....
Stále som tiež mala teploty- kým som ležala ráno v posteli 36,9 akonáhle som vstala a začala sa pohybovať do pol hodiny som mala 37,8 a tak celý deň....
Takže dajte si vyšetriť ŠŽ, lebo je toľko chudákov chorých a o toom ani nevedia- len sú slabí, bolia ich klby, kosti, nevládzu- majú suchú pokožku, sú nervózny, ženy nemôžu otehu, a tak--- ak som pomohla aspoň niekomu budem rada- vyskúšajte

katarinka01
10. feb 2011

@leleh @zlatat prepacte ze reagujem ked nepatrim do tejto temy, ale citam o tych teplotach 37 aj kusok... tak este moja detska lekarka, ked som bola PN a mala som pocit ze uz mi nic nie je a som jej veselo hovorila ze uz mozem ist do skoly, pretoze uz mam "len 37, 1-2-3" ma vzdy nechala doma s dalsimi vysetreniami, pretoze toto su vraj najhorsie teploty... ked trochu zvysena teplota pretrvava. v tele je zapal a ze tieto teploty su najnebezpecnejsie... tak radsej tych lekarov otravujte kym nepridu na to co to je a kym tie teploty nezmiznu. aj ked to nakoniec nebude nic vazne, radsej nech pekne zistuju a vysetruju... ved nato su tam...

zlatat
10. feb 2011

@katarinka01 v pohode ... my už 2,5 roka beháme po lekároch, všetky zápalové parametre má negatívne, aj reumatické, aj na hematológii sme boli - leukémia bola vylúčená ... bud. týždeň ideme znova na odbery, tak som zvedavá, aké výsledky budú

zlatat
10. feb 2011

@tututu ja tiež beriem Euthyrox 125 - každý deň ... mám autoimunitnú poruchu štítnej žľazy ...zníženú funkciu. Maličkému tiež robili testy na štítnu žľazu, ale mal ich v poriadku. Síce jeden hormón mal mierne nad normu, no druhý bol v poriadku ( presne sa nepamätám, ktorý bol nad normou, no mám pocit, že TSH bol OK ) - no v pondelok poprosím Dr. nech mu ju skontroluje znova - naša pediatrička je zároveň aj detská endokrinologička, tak si myslím, že určite by nič nezanedbala.

flowerfairy
14. feb 2011

Ahojte babule, davno som tu nebola, ako sa mate? Ako sa dari vam, ktore ste sa uz zacali snazit? 🙂
A kedy ste dostali druhu mrchu? Uz v normalnom case,alebo to este stale moze meskat? Mne prisla prva po 39 dnoch a druha ma prist teraz (ked ratam normalnych 28). Tak som zvedava...

zabka1984
14. feb 2011

@flowerfairy ahoj, mne prva prisla dnes, po 26. dni od kyretaze

flowerfairy
14. feb 2011

@zabka1984 to je super, ze ta nenatahovala tak dlho ako niektore z nas 🙂
Mne uz medzitym druha tiez dosla. Tentoraz ako hodinky. Tak hadam uz bude vsetko v poriadku

zabka1984
14. feb 2011

@flowerfairy super, drzme si palce 🙂

piriik
15. feb 2011

Ahojte dievčatá. Som tu nova a bohuzia sa pridavam k vam(bohuzial ze forum "Kyretaz"), ale dufam ze sa to coskoro obrati na dobre a kazda co sme si tym presli budeme opat stastne tehotne a hlavne budeme mat zdrave baby. Som po kyrete (v 14t) a este m i neprisla menstruacia (uz 7.tyzden po kyrete). Dnes som bola u lekara na vyvolavacke a bolo mi cudne ze ma ani nevysetril, len mi pichol injekciu a poslal ma domov s tym, ze do 10dni sa menstruacia dostavi. Stretli ste sa s tym niektora? Alebo by som mala uvazovat nad zmenou lekara?

horalka007
15. feb 2011

@piriik ahoj, ja som iba 19 dní po kyr. ale mne lekár povedal, že mám malú sliznicu a že ak do 40 dní nepríde mrcha musí ma znova pozrieť, či to dorastá ako má alebo či sa mi nezlepila maternica 😠 ... Myslím si, ale to je iba môj skromný názor čakateľky na mrchu, že ťa mal vyšetriť...A ešte niečo, po tom čo som zažila som si povedala, že už sa nenechám pri ničom len tak odbiť, a budem si dožadovať všetkých vyšetrení, ktoré sa len dajú... Žiadne také odpinknutie... A ja som zmenila aj lekára, aspoň mi už nič nepripomína smutnú udalosť čo som prekonala...

piriik
16. feb 2011

@horalka007 ahoj, aj ja som sa rozhodla, ze mením lekara....predsa len chcem aby bolo vsetko v poriadku, ked sa uz budeme moct snazilkovat...dufam, ze tebe mrska dorazi nacas a nebude ta uz ziadny lekar trapit..

horalka007
16. feb 2011

@piriik ó vďaka, ja som zmenila lekára aj kvôli tomu, že som nechcela, aby mi ničo pripomínalo smutnú udalosť, ale aj kvôli starostlivosti, našla som si lepšieho odborníka a myslím, že je to tak lepšie... povedal mi, že mám vyčkať 3 cykly a dať sa do toho. tak dúfam, že sa to podarí... Aj ja ti želám veľa šťastia, nech sa nám to podarí... 😉

mirka321
17. feb 2011

@piriik ahoj , teraz čítam Tvoj príspevok,
ja som mala potrat- v 10tt- zamĺknutý potrat...- 28.12.2010
a do dnešného dňa som nedostala mrchu, volala som lekárovi a ten mi kázal, že mám prísť, že ma vyšetrí.. a podľa toho sa uvidí.....
tak zajtra idem k nemu....
a určite Ťa mal lekár vyšetriť a nie hneď pichnúť vyvolávačku....
ak Ti môžem poradiť, určite ho zmeň....
pekný deň....

piriik
17. feb 2011

ahojte dievčatá 🙂 aj ja som toho názoru že ma riadne vyšetriť, teraz už počkám na tú mrchu, dúfam že teraz už dorazí čím skôr a potom prestupujem k inému lekárovi a dám sa riadne vyšetriť, aby som bola kludná, že je všetko v poriadku.
Aj ja chcem počkať tri cykli a potom sa znova pustiť do snažilkovania...pevne verím, že sa nám každej rýchlo podarí otehotniet 😀 krásny deň

nat28
21. feb 2011

Nepamatate si nahodou co ste mali napisane v sprave z histologie? Ja tam mam ze pocetne hydropicky degenerovane choriove klky a milion dalsich veci ktorym nerozmumiem. Nevieto ci je to ok, alebo sa mam bat?

katus193
21. feb 2011

Ahojte dievcata,aj ja sa / bohuzial/ chcem pridat do tejto temy,Ja som potratila v januari na zaciatku 7tt a ten hrozny pocit uz nikdy v zivote nechcem zazit.Najhorsie je ze vzdy pocitam v ktorom tt by som teraz bola ake brusko by som uz mala.Mrchu som zatial nedostala ,ale verim ze skoro uz dorazi.Viete pisem tu pretoze som v zahranici a mam tu iba piatela,nemam sa s kym inym porozpravat a nastastie sme rodine nic nehovorili takze ani nikto nevedel ze budeme mat babo,bolo by to tazke potom hovorit co sa stalo.

kajuska09
21. feb 2011

@katus193 ahoj, viem ako sa citis, ja som potratila uz 2 krat /vzdy v 12.tom tyzdni/ ☹ ak Ti mozem odporucit, mne to aspon pomohlo, snaz sa zamestnavat inymi vecami ako myslenim na tehotenstvo. Praca je asi najlepsi liek. A to ze to nevedela tvoja rodina je vyhoda... Drzim palce aby sa s tym co najrychlejsie vyrovnala.

solinkarka
21. feb 2011

@katus193 ahoj..dobre viem ako sa citis...ja som robila presne to co ty, pocitala som v ktorom tt by som uz bola a iekedy ma to napadne este ja teraz...ja som prisla o babo v 10tt , zaciatkom januara..mrcha mi dorazila za 31 dni a uz aj snazime z druhym...my sme bohuzial kazdemu to povedali na vianoce ako darcek ☹ no a tyzdne po vianociach to prislo...najhorsi novy rok v pojom zivote 😒 a potom to kazdemu vysvetlovat... verim ze onedlho budes ok a pan bozko ti posle druheho anjelika 🙂

kajuska09
21. feb 2011

@nat28 ahoj, prave pozeram svoj papier z histologie /mne toto vysetrenie robili az po 2.potrate, po prvom nic neriesili.../ a mam tu napisane, ze histologicky nalez nestaci na potvrdenie intrauterinnej gravidity ale pripusta moznost inej formy patologickej gravidity. Takze mi tam nic nezistili. A urcite chod s tym papierom za svojim gyndosom, aby ti to vsetko vysvetlil...

nat28
21. feb 2011

@kajuska09 ved to mi pride divne, ze ten nalez je taky dlhy....strasne sa bojim co to moze znamenat.

katus193
21. feb 2011

@solinkarka ved ja som bola aj rada ze sme to nepovedali a ja som sa uz nevedela dockat kedy to oznamime a nakoniec nikto nevie co sme museli prezit,ale nastastie tu su dobrí dr,myslim ze u nas by ma nechali trapit sa a kto vie ako by som dopadla,nemam dobre skusenosti u nas.Ja radam kazdy den ktory prejde a kedy sa mozeme zacat.Ja som potratila na konci januara.A mozem sa ta opytat ako to u teba prebiehalo?

solinkarka
21. feb 2011

@katus193 neviem co mas namysli ako prebiehalo co? potrat?

katus193
21. feb 2011

@kajuska09 Dakujem velmi pekne a neviem si predstavit co si prezila ty ked to bolo az 2 krat a este v takom tt,kedy si uz aj videla babo,ja som to nestihla ☹ aj ja tebe drzim palce,do tretice vsetko najlepsie prajem

katus193
21. feb 2011

@solinkarka ano potrat,ci si krvacala alebo nie?

dilema
21. feb 2011

@nat28 z histologie si vela neslubuj, vselico tam popisu ale gyndosi z toho nic dokopy nevycitaju, moja skusenost...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre