Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lea1333
20. mar 2011

@katja23 mna boli len jedna strana aj ked idem na velku tak to je taka strasna bolest ze dovi a nechuti mi vobec jest a tebe?nekrvacam len spinim trosku ale este menej ako ked som bola tehu ☹ ja viem ze je to cerstve ale vcera ma to vobec nebolelo a ked som vcera isla spat tak sa mi strasne tocila hlava!jasne ze budeme bruskate na vianoce! 🙂 🙂

solinkarka
20. mar 2011

@lea1333 cozeee? ty si potratila? ved som ta citala v oktobrovkach ☹

lea1333
20. mar 2011

@solinkarka no vidis sak akurat som pisala ze sa tu stretavame z oktobroviek no je to strasne!ale musime sa vyrozpravat a nie je dobre ked sa zena uzavre do seba a viem ze este tento rok budem tehu!!! 🙂

solinkarka
20. mar 2011

@lea1333 jasne ze budes 😉 mne za par dni pride tretia mrcha( mozno nie) 😀 po kyrete a ideme do toho naplno...kazali vam aj cakat?

katja23
20. mar 2011

@lea1333 ja som tirz prve dni nechcela jest ale mm do mna natlacil , nemohol pozerat na to ze sa tak mordujem a tak ma aj hlad uz dotlacil , a tie prve dni som bola vselijaka potom sa to zlepsilo , ale ak by si mala pocit ze sa naozaj necitis dobre a neustupuje to tak asi radsej zajdi k dokimu pre istotu .

katja23
20. mar 2011

@solinkarka jj kazali , mne osobne 6 mesiacov ten co ma cistil , tebe kolko ? uvidim co povie moj doktor na zajtrajsej kontrole

solinkarka
20. mar 2011

@katja23 no mne nepovedali nic...takze snazime uz po prvej mrche....momentalne neckam na tretiu 😀 6 mesiacov? v kolkom si bola tt?? 😕

lea1333
20. mar 2011

@solinkarka bola som v ruzinove a mala som stastie lebo po zakroku nastupila moja doktorka na sluzbu tak bola zlata vsetko mi vysvetlila aj ma utesovala ze tak to to je lebsie lebo je pravdepodobne ze tam bol spomaleny vyvoj a ze za 3mes mozme zacat skusat znova a ze veri tomu ze este tento rok budeme spolu riesit dalsie tehu bola zlata ale ja som nemala a ani som nevedela zo seba vydat slovo bola som uplne ko!zaplatila som si nadstandart a bola som sama na izbe a bolo mi lepsie!!!ale mala som aj zle chvyle...sak vies o com hovorim

jarra
20. mar 2011

@lea1333 ahoj, aj ja som tiež po kyrete dnes druhý deň. Včera som mala neznesiteľné bolesti, aj pri chôdzi, keď som išla na malú tak som mala pocit, že mám zapálený mechúr, no proste fakt veľké bolesti. Toto bol už moj tretí kyret ale takéto bolesti som ešte nemala ☹ Keď som ležala tak to bolo trošku lepšie. Vôbec som nekrvácala, len špinila. Tak som si nasadila alchemilkový čaj, včera som ho vypila asi 1 liter, v noci som začala dosť krvácať - do rána som si menila 3 krát vložku a teraz je už omnoho lepšie. Neviem či je to tým čajom, ale asi som mala vnútri nejakú nahromadenú krv a možno ten čajík pomohol, že sa to takto vyplavilo. Dnes som už vypila druhú šálku a fakt mi je o 100% lepšie, síce ma to ešte pobolieva ale oveľa menej, tak skús možno to pomôže aj tebe. Ale ak ti bolesti budú pretrvávať určite zbehni k dr. nech ťa pozrie..

solinkarka
20. mar 2011

@jarra ahoj moja..ja som mala tiez pri cikani neskutocne bolesti a pri velkej ani nevravim 😖 ale casom sa to upravilo..uvidis po prvej mrche bude vsetko ok

lea1333
20. mar 2011

@katja23 sak v utorok idem na gynu uvidim ako mi dovtedy bude a nemam absolutne radost s toho ze sa musim vratit do prace!mna cistil niaky doktor krizsko ze vraj je znami ako ze bol zlaty aj sa so mnou na sale rozpraval ale to bolo este horsie lebo som zacala rucat este viac....inak mne povedali len 3mes a hned tento tyz idem zacat brat gynex

katja23
20. mar 2011

@solinkarka no 6 , sa mi to zda nekonecne dlho , bol,a som v 7tt , ale chceme skusit na dovolenke to vychadza ze by to mali byt 3 mesiace po kyrete , tak snad sa zadari 🙂

lea1333
20. mar 2011

@jarra to mi je luto ze treti krat to musi byt strasna bolest a kde si bola v nemocnici?skusim ten cajik 😉

solinkarka
20. mar 2011

@katja23 no tak na 7tt sa mi zda 6.mesiacov prehnane...zalezi aj na tom ako sa ty citis zdravotne aj psychycky...podla mna uuplne staci pockat 3.mesiace

lea1333
20. mar 2011

@katja23 jasne ze sa zadari aj my chceme ist na dovolenku ale az cez leto a snad donesieme aj pozdrav! 😉

katja23
20. mar 2011

@lea1333 gynex ? nic mi to nehovori . noja tiez uz pojdem asi do prace hoc sa mi velmi nechce lebo som vypadla z vlaku a kym nabehnem tak mam pocit ze sa zblaznim , ale veduca moja ma uz ukludnovala ze nech nestresujem 😀 ze sme prezili horsie veci v robote a sme tu , tak uvidime ale budem aspon madzi ludmi 🙂

katja23
20. mar 2011

@lea1333 no to dufam , to mas za ulohu 😀 tak ako aj mi 🙂 a vraj po kyrete sa skor zadary tak neviem co je na tom pravdy

milek
20. mar 2011

@katja23 Ja som mala missed v decembri v 12. týždni, pri sone bolo mimi už dva týždne mrtve a teraz som sa pridala k novembrovkam ale nič ešte nemam potvrdene .Moja doki mi dala zatial duphaston a acidum folicum a na sono idem až o týžden vlastne aj na prvú poriadnu navštevu lebo toto bolo len tak narýchlo.Nám to teda vyšlo na prvý šup po dvoch mrchách tak mi povedala aj lekárka že min. tolko mame počkat ale teraz mam strach pri každom pichnutí v podbrušku vtedy ma tam dost pichalo.

lea1333
20. mar 2011

@katja23 hej aj ja som to pocula ze baby ostanu skor tehotne tak uvidime a gynex?daj si d googlu mama vela znamich co vdaka tomu ostali tehu aj ja som to dobrala a na dalsi mes som bola uz tehu a ono to pomaha aj po hormonalnych zmenach a po potratoch!

katja23
20. mar 2011

@solinkarka ja tiez myslim ze stacia tie 3 mesiace , po zdravotnej stranke sa citim v pohode a psychicky no ak mam pravdu povedat najhorsie mam uz asi za sebou ale nezabudnem nikdy na to . Len mam pocit ze hormony mam v r...i 😀 sa mi zacali robit vyrazky na ksichte ako v puberte , je to normalne , uz som skusila píling , masky a vzdy sa daky pupak objavy
jak pubertacka alebo pred mrchou

lea1333
20. mar 2011

@milek ahoj tak gratullujem to je super neboj vsetko bude ok!

katja23
20. mar 2011

@lea1333 no tak dik za info idem mrknut , ja som prv brala kys.listovu , a teraz som myslela ze zacnem femibion 800
po pripade sa opytam lekara

solinkarka
20. mar 2011

@katja23 no tak s tym som mala problem aj ja....hned ako som otehu 😠 mala som to hrozne az do prvej mrchy cca...ak to bude aj takto dalsie tehu tak neviem neviem 😀

lea1333
20. mar 2011

@katja23 no kukni si to je to naoaj dobre!aj kyselinu listovu ber aj ja beriem a vies preco?preto ze vsetky tie vytaminy obsahuju kyselinu listovu a ta je naj naj...ako mi moj znami lekarnik povedal 😉

milek
20. mar 2011

@lea1333 Vdaka dufam že hej , ja som si ešte dala spravit potom krvne testy na chlamydie a mykoplazmy a zistili mi mykoplazmu takže som sa musela preliečit ATB , doktorka sice vravela že to nemusi mat na to vplyv ale aj tak nech to mam radšej všetko v poriadku .

katja23
20. mar 2011

@solinkarka mne sa sem tam vyhadzali pred mrchou ale to ked som jedla sladkosti co ma naucili v robote , cez tehu viac sa mi vyhodilo a teraz sa zasa ukazuju , pred tehu som mala o mnoho cistejsiu a krajsiu plet ako teraz .Asi budem musiet pockat do prvej mrchy ako sa to upravi

jarra
20. mar 2011

@solinkarka ahoj mojko, ty už máš po ovulke, že? Držím palce nech to už tento mesiac vyjde 🙂
@lea1333 bolesť to je nikdy by ma nenapadlo, že sa mi takéto niečo stane, ale nezostáva mi nič iné, len sa znovu pozbierať a ísť ďalej.. Čajík určite skús 😉

katja23
20. mar 2011

@lea1333 kazda rada dobra takze vdaka , napr o femibione som sa dozvedela od kamosky co zije v CZ

min roku som brala baby plan ale tehu sa mi podarilo az po obycajnej kys.list

katja23
20. mar 2011

baby ako si mam teraz vypocitat ovulku ? aby sme boli na to pripraveny ? tusim ze tuto dovolenku si nebudem presuvat mrchu

solinkarka
20. mar 2011

@jarra no ja neviem...ale po tom kyrete uz nemam taky krasny hlienik ako kedysi....hnusny kyret 😠 testy nechcem robit ani merat BT nejak sa na to nechcem viazat...tak to nechame zatial len na prirodu ci sa traffime alebo nie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre